Autor Tema: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1  (Posjeta: 53386 )

0 Članova i 109 Gostiju pregledava ovu temu.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #18 : Listopad 23, 2010, 10:35:21 prijepodne »
Evo me vec u krevetu doma. Neuro I ekipa veliko hvala. Infekcija. Odmah me je obradio, mazao, cupao I sta sve nije te stavio na antibiotike (cipromed)+svaki dan previjanje I kontrola.a uci I izaci iz auta-pakal. Zabranio mi I vjezbe jer imam otvorenu ranu.koji sve vrag nece na mene...

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #19 : Listopad 23, 2010, 20:42:56 poslijepodne »
Drži se.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #20 : Listopad 24, 2010, 14:37:40 poslijepodne »
Ako ne bude išlo nije zgorega izvršiti laboratorijasku analizu.Dovoljno je CRP.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #21 : Listopad 24, 2010, 15:55:06 poslijepodne »
A ljudi moji. Meni umisto sve bolje nekako sve gore ide. Poludio sam. Dr kaze da je rana ok, da ide na bolje (bio danas opet). Medjutim od sinoc mi se dogadja kao da mi desna strana ledja klecne,propadne I onda u krizima neopisiva bol,kao da me sjekirom neko opali I ne popusta. U krevetu sam jedva nasao polozaj u kojem me ne boli+popio zaldiar.
STA moze bit uzrok kad diska vise nema, nisam pao ni radio "pizdarije". U zadnja 2 dana sam se silom prilika vozio u autu total 15min. Je li to normalno? To me nije bolilo do sada. Bol je najslicnija onoj koju osjetim kad se okrecem u krevetu (rotacija).
Sad sam vec zabrinut.
Sutra bi napravio opet MRI-ima li to smisla? Oce li se tu vidit ako sta nije uredu?
Hvala!

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #22 : Listopad 24, 2010, 16:07:42 poslijepodne »
Ne razumijem kako su ti uklonili cijeli disk. Valjda samo ekstrudirani dio? Prepisi s otpusnog pisma...
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #23 : Listopad 24, 2010, 16:26:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Medjutim od sinoc mi se dogadja kao da mi desna strana ledja klecne,propadne I onda u krizima neopisiva bol,kao da me sjekirom neko opali I ne popusta.
Eto takve sam ja bolove imala u akutnim stanjima, s tim da se uopce nebi bila u stanju ustat iz kreveta. Tocno to propadanje popraceno uzasnim presjecanje u krizima, od bolova bi cak ponekad i pala na pod. Ne ponovilo se vise nikad...
Zasto ti se to sada dogodilo nemam pojma.
Pa pokusaj kontaktirat neurkirurga i ispricaj mu sta se dogadja, on ce znat dali ima potrebe za MR ili je jos uvijek rano, dat ce ti i preporuku ako treba valjda.
Za svaki slucaj se odmah naruci u Medikola, lako ces otkazat ako ne bude trebalo. Narucit se mozes telefonski i ne treba ti mišljenje neurokirurga za narucit se, tek kad se ides snimat ti treba.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #24 : Listopad 24, 2010, 17:32:01 poslijepodne »
velika destrukcija mišića dovodi do raznih poslijeopeacijskih bolova a potpuno uklanjanje diska dovodi do instabiliteta koji je još veći obzirom da mišići koji su rezani nemaju funkciju. predlažem nositi pojas radi dodatne stabilizacije. mirovanje uz nesteroidne protuupalne lijekove. ukoliko bolovi ne popuste kroz nekoliko tjedana imas indikaciju za MR. u 60 % slučajeva ovakve tegobe nestanu tijekom šest mjeseci do godinu dana. kada se tegobe smire treba pristupiti akdesivnoj fizikalnoj th s ciljem jačanja destruitanih mišića kao osnovnog čimbenika stabilnosti kralježnice kada diska nema.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A ljudi moji. Meni umisto sve bolje nekako sve gore ide. Poludio sam. Dr kaze da je rana ok, da ide na bolje (bio danas opet). Medjutim od sinoc mi se dogadja kao da mi desna strana ledja klecne,propadne I onda u krizima neopisiva bol,kao da me sjekirom neko opali I ne popusta. U krevetu sam jedva nasao polozaj u kojem me ne boli+popio zaldiar.
STA moze bit uzrok kad diska vise nema, nisam pao ni radio "pizdarije". U zadnja 2 dana sam se silom prilika vozio u autu total 15min. Je li to normalno? To me nije bolilo do sada. Bol je najslicnija onoj koju osjetim kad se okrecem u krevetu (rotacija).
Sad sam vec zabrinut.
Sutra bi napravio opet MRI-ima li to smisla? Oce li se tu vidit ako sta nije uredu?
Hvala!

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #25 : Listopad 24, 2010, 20:06:10 poslijepodne »
I ja bih ti savjetovala isto što i Pegula, za svaki slučaj se odmah naruči na MRI, lakše ga je otkazati nego dočekati.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #26 : Listopad 24, 2010, 20:09:27 poslijepodne »
Neuro veliko hvala,mada vijesti I nisu dobre, da tako kazem.
Meni pojas (kao I nikome na Rebru sta sam ja vidio) nije preporucen.
Oporavak koji spominjete od vise mjeseci je nesto skroz suprotno od onoga sta sam ja dobio od svog dr.
Ja sam u splitu,moj dr trenutno u USA na seminaru tako da je sve sta sam na moj sms dobio bio odgovor da u utorak dodjem na pregled na Rebro. Vjerujem da on ne razumije da ja nisam u stanju izac iz kreveta do wc a kamoli do zg se vozit.
Prije sat vrimena sam pri pokusaju ulaska u krevet skoro pao u nesvjest od bolova (a nisam "pickica"). 3 ljudi me na kraju unijelo u krevet.
Bol je strasna I koncentrirana na desnu str kriza. I ponekad mi cijeli desni ledjni misic snazno pulsira, kao kod terapija strujom. MRI cu napravit cim prije,da se psihicki smirim da je sve ok. Ne razumijem da nakon op nema bolova 5-6 dana a onda me ovako sastavi. Covjek bi ocekivao svaki dan sve bolje.
Znam da sam nekima "dopizdio" al ne znam ko drugi moze ovo razumit.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #27 : Listopad 25, 2010, 08:22:25 prijepodne »
obzirom na to što pričaš, ne bi bilo loše izvaditi KKS i CRP.... mozda je infekcija puno dublje od površinske....


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neuro veliko hvala,mada vijesti I nisu dobre, da tako kazem.
Meni pojas (kao I nikome na Rebru sta sam ja vidio) nije preporucen.
Oporavak koji spominjete od vise mjeseci je nesto skroz suprotno od onoga sta sam ja dobio od svog dr.
Ja sam u splitu,moj dr trenutno u USA na seminaru tako da je sve sta sam na moj sms dobio bio odgovor da u utorak dodjem na pregled na Rebro. Vjerujem da on ne razumije da ja nisam u stanju izac iz kreveta do wc a kamoli do zg se vozit.
Prije sat vrimena sam pri pokusaju ulaska u krevet skoro pao u nesvjest od bolova (a nisam "pickica"). 3 ljudi me na kraju unijelo u krevet.
Bol je strasna I koncentrirana na desnu str kriza. I ponekad mi cijeli desni ledjni misic snazno pulsira, kao kod terapija strujom. MRI cu napravit cim prije,da se psihicki smirim da je sve ok. Ne razumijem da nakon op nema bolova 5-6 dana a onda me ovako sastavi. Covjek bi ocekivao svaki dan sve bolje.
Znam da sam nekima "dopizdio" al ne znam ko drugi moze ovo razumit.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #28 : Listopad 25, 2010, 09:38:48 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znam da sam nekima "dopizdio" al ne znam ko drugi moze ovo razumit.

Svi pratimo stanje i drzimo palceve da bude bolje. Slobodno pisi na forum sto god da se dogadja.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #29 : Listopad 25, 2010, 11:18:37 prijepodne »
Nikola,drži se, zato smo tu.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #30 : Listopad 25, 2010, 11:52:07 prijepodne »
Danas popodne idem na pregled rane, pokusat cu je slikat. Kaze splitski neurokirurg da je rana ok, pa valjda zna prepoznat.nemam temp. Krv vadim danas ili sutra, zavisi kad ovi vampiri mogu doc do mene.noc sam proveo mirno (2mg normabel I 600mg ibuprofen tab). Bez zaldiara. Boli nema dok se ne micem. Pojas spasava za do wc-a.
Javim dalje. Thx za podrsku.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #31 : Listopad 25, 2010, 13:54:27 poslijepodne »
Stari drži se i samo glavom udri bilo gdje dok ne dođeš do rješenja.....nema greške.....samo nema odustajanja.....

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #32 : Listopad 25, 2010, 16:47:25 poslijepodne »
Sta bi rekli, a pazi sad. Krv mi nr mogu vadit jer vec pijen antibiotike pa bi dalo lazne rezultate. Jbga. A sad cu I na pregled rane.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #33 : Listopad 25, 2010, 17:05:05 poslijepodne »
Drzi se, sretno...
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #34 : Listopad 25, 2010, 23:19:34 poslijepodne »
Jeee, rana ok. Kazu ocevici da je ista kao I kad sam izasa iz sale, nema krvi, ni crvenila. Sve 5. Svakako cu krv vadit nakon antibiotika.idem lec, laku noc ljudi

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #35 : Listopad 26, 2010, 15:29:14 poslijepodne »
Za CRP vam ne smeta što pijete antibiotike. Važno vam je da ne bude jako povišen (npr preko 50-60) Bitno je da to vidite s obzirom na sekundarno zaraštanje rane, sekreciju koja je bila i tako jake bolove. On je naime najbrži pokazatelj nastanka i povlačenja infekcije.MRI će pokazati da li se radi o spondilodiscitisu (upali kralješka i diska) ili ne. Ako vam nalaz CRP bude dobar a bol se smiruje sa 1 tbl 600 Ibuprofena dnevno uz Normabel to govori da bi ste za koji tjedan mogli biti značajno bolje. Mirujte, hodajte uz steznik koliko možete pa bumo videli... kao kaže Bandić.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre