Autor Tema: PARAPLEGIJA  (Posjeta: 4020 )

0 Članova i 245 Gostiju pregledava ovu temu.

dany

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
PARAPLEGIJA
« : Ožujak 18, 2015, 09:35:51 prijepodne »
zdravo sakam nesto da prasam se raboti za mojot tatko ima 60 godini prd 11 meseci padna i si skrsi 11/12 prslen bese operisan no ostana nepodvizen nema oset od kolkovite nadolu a pred operacijata nemase oset od gradite nadolu sega poslednite nekolku meseci ima bolki vo stomakot a dodeka kaj nozete ima nekoj refleks i vibracija pri dopir i masaza prethodno imase dijagnoza od becheteres morbiduse sto ponatamu dali nadezta deka eden den ke zastane na noze i ke odi e mozna ili lazna ve molam odgovorete ili dajte nekoj sovet kade treba da se obratime blagodaram

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: PARAPLEGIJA
« Odgovori #1 : Ožujak 21, 2015, 04:24:56 prijepodne »
Teško je razumijeti jezik, odgovorit ću i na engleskom za svaki slučaj. Za takva pitanja se najbolje obratiti liječniku. Ovo je forum osoba koje razmjenjuju iskustva o svojim bolestima kralježnice i ne mogu se davati nikakvi medicinski savjeti.

It is difficult to understand the language, just in case you understand English I reply in that way too. For the questions of such nature you described the best option is to seek professional medical advice. This is forum of persons who share their experiences about their ill spines (peer-support) and no medical advice can be provided.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

dany

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: PARAPLEGIJA
« Odgovori #2 : Ožujak 21, 2015, 08:33:21 prijepodne »
jas sum od makedonija i zatoa pisuvav makedonski sakav samo da dobijam nekoj odgovor od nekoj koj imal nesto povrzano so ovaa tema nekoe iskustvo ili nekoj koj imal slicen problem kako i mojot tatko i sakav da znam ednostavno dali ima nadez so negovite simptomi eden den sam da zastane na noze ocekuvam sekakov odgovor

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre