Druge teme povezane s kralježnicom > Oporavak nakon operacije

Kada u toplice nakon operacije

(1/8) > >>

Istr:
Nakon lasera se moze ici kuci za 2 sata. Ali ipak pacijenti ostaju preko noci, sto je dobro.

Nakon klasicne boravak u bolnici je nekoliko dana... 2-3-4 dana.... Ovisi.

Preporucam da uzmes duzi godisnji, barem 2 tjedna da budes pri ruci jer oporavak poslije operacije kraljesnice je moguc samo jednom i u tom periodu treba biti maksimalno koncetriran i posvecen problemu.

Pozdrav

Istr:
Preporucam da toplice odgodis sto je moguce vise. Barem da cekate 2 mjeseca. Naime, velika je greska cijelog sustava slati pacijente u toplice 3-4 tjedna nakon operacije, sto neke ustanove rade. To cemo pokusati ispraviti

Lanternist:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seprimarijus Tudor, radi samo klasičnu operaciju. Boravak u bolnici je 4 dana od operacije. Operacije znaju kasniti, ovisno o izvršenosti tekućih programa i hitnih slučajeva. Ustajanje, odmah jutro iza operacije uz asistenciju fizioterapeuta. Oporavak doma traje sigurno mjesec dana. Za mamu je bolje da ide u Kalos na rehabilitaciju. A mogao bi i pitati da odmah nakon operacije ostane 10-ak dana u splitskim toplicama. To se može. Odnosno, razgovaraj s operaterom.

--- Kraj citata ---

Hvala na odgovoru.
Kalos je na Korculi ako se ne varam.
za Splitske toplice nije problem, medjutim to je ono sto me zbunjuje, netko kaze da je iza operacije bolje ici odmah na prvu terapiju, a dosta pak ljudi poput korisnika Istr savjetuje sto duzi odmor pa onda tek u toplice ??


Istr:
Situacija je vrlo jednostavna, barem za ono sto ja zagovaram. A to je da nakon klasicne operacije se napravi dosta stete i da treba da zaraste. Disk sam po sebi stvara stabilan oziljak do cca. 3 mjeseca (nakon endoskopske, mikro-endoskopske i klasicne operacije). Doduse nakon endoskopske taj proces je malo potpomognut, no necemo u detalje sada....

Mislim da treba pricekati da sve dobro zaraste i sto je bitnije da se stvori koliko-toliko stabiljan oziljak na zidu diska, pa tek onda ici na terapije.

Lanternist:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seSituacija je vrlo jednostavna, barem za ono sto ja zagovaram. A to je da nakon klasicne operacije se napravi dosta stete i da treba da zaraste. Disk sam po sebi stvara stabilan oziljak do cca. 3 mjeseca (nakon endoskopske, mikro-endoskopske i klasicne operacije). Doduse nakon endoskopske taj proces je malo potpomognut, no necemo u detalje sada....

Mislim da treba pricekati da sve dobro zaraste i sto je bitnije da se stvori koliko-toliko stabiljan oziljak na zidu diska, pa tek onda ici na terapije.

--- Kraj citata ---

cini mi se logicnim, hvala na svemu !

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju