Autor Tema: Čudan MR nalaz  (Posjeta: 13405 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Čudan MR nalaz
« : Rujan 16, 2015, 13:37:23 poslijepodne »
Dragi moji kičmenjaci! Danas sam konačno privatno napravio MR nalaz i kaže ovo, citiram tekst:
"Nalazom dominira značajna rotaciona skolioza torakolumbalne kralježnice u lijevo. Uredna je visina trupova kralježaka, njihova struktura. Hemangiom u desnoj strani trupa Th8. Širina i.v. prostora L5-S1 blago je smanjena, a disk nižeg intenziteta signala (desikacija). Nema hernijacije diska."

E sad, ja trpim stvarno užasne bolove i pijem lijekova kao da sam narkoman. Samo mi fali da se na njih navučem. EMNG nalaz pokazuje radikulopatiju u četiri segmenta kralježnice. Upitan o tome odakle takvi bolovi, radiolog kaže da od kičme samo on ne vidi odakle točno jer sam ja još uvijek mlad i treba pričekati pogoršanje da se onda točno vidi o čemu se radi. Što bi to trebalo značiti? Da trpim muke još slijedećih 10 godina. Prijatelji liječnici mi savjetuju da se riješim tumora (na snimci se jasno vidi da je prodro u kičmenu moždinu) i da obavezno idem kod neurokirurga i na druge preglede i da je radiolog budala da daje takve procjene jer nije niti kvalificiran za to.

Ima li tko kakvog iskustva s ovime ili nečim sličnim. Napominjem da sam prije 10 godina imao slične simptome, ali se nije ništa egzaktno vidjelo pa sam bio upućen psihijatru. Sad bar imam dokaz da nešto zbilja ne štima, ali bi mogli reći da preuveličavam i neka trpim. A činjenica jest da sam već na rubu ludila, što od lijekova što od bolova.

Nadao sam se da će biti hernije i operacije i mir, a ne opet ista priča. Čekaj da bude gore. Pa što ću, sa 70 godina operirati kralježnicu? Život mi propada, a oni sliježu ramenima!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #1 : Rujan 16, 2015, 20:19:15 poslijepodne »
Što te točno boli?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #2 : Rujan 16, 2015, 22:33:05 poslijepodne »
Malo sam proguglala na brzinu i ako tumor pritišče leđnu moždinu onda nije čudno da imaš te simptome. I odi kod neurokirurga,pa nećeš sad taj nalaz čuvati u ladici. I upitaj Dr.Saftića za savjet....utipkaj Dr.Saftić pitanja i odgovori,pa ti možda odgovori. ;) Stvarno čudan nalaz  :P......
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #2 : Rujan 16, 2015, 22:33:05 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #3 : Rujan 17, 2015, 08:51:37 prijepodne »
Ima još opcija za probati, angažirao sam cijelu kohortu frendova doktora, samo što je njih većina iz epidemiologije zaraznih bolesti :D jer smo i poslovno povezani, tak da teško da znaju o kičmama, no prošli su isti faks i osnove znaju. Trenutna procedura je da idem kod neurokirurga, a on onda odluči što se vadi, što se reže, ali svi su suglasni da se nikako ne čeka pogoršanje bolesti!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #4 : Rujan 17, 2015, 12:55:04 poslijepodne »
 :) Super! i sretno  :) :) Mislim kako je to žalosno da sve treba preko nekakve veze rješavati. Meni si prije dva tjedna fino obečali u Medikolu fizikalne i fizijatra i sad odjednom od ponedjeljka ne upisuju više preko uputnice. Sad sam zvala načelnika opčine da riješi situaciju. Samo treba imati konjske živce za naše zdravstvo :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #5 : Rujan 18, 2015, 00:16:34 prijepodne »
Henrik da li ima u vratnom ili prsom djelu znakove hernije/protuzije?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #6 : Rujan 21, 2015, 23:07:49 poslijepodne »
Nigdje nema protruzije, ali ovaj radiolog tvrdi da se to ne vidi jer mi je kičma premlada, s time da u vratnom dijelu nije ni rađen MR. Ali vratni dio nije problem, to je gotovo 100% rješeno fizikalnom terapijom. Boli jako i oštro na sredini kičme, što me čudilo, no nakon otkrića da je tumor kod Th8 što objašnjava neke stvari, a u L5-S1 se radi o isušivanju diska što objašnjava simptome vezane uz donji dio. No, ono što je u ovome svemu dobro jest da idem kod neurokirurga za 12 dana jer je na temelju toga što mu rekoh putem maila samo zaključio da baš nije sam tak se zezati sa tumorom (makar bio benigni) i sa time, u mojoj dobi i idem direktno na odjel i onda bu se vidjelo. Veselim se pregledu kirurga kao da sam dobio na lotu.  :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #7 : Listopad 30, 2015, 17:03:27 poslijepodne »
 :-\ gdje  je Henrik?!
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #8 : Studeni 04, 2015, 22:54:15 poslijepodne »
Henrik je živ! Samo nalazim načine kako da se liječim jer stanje nije za običnu fizikalnu, ali nije ni za operirati. LOM mi je promijenila lijek na Tramal 100 mg x 2, što suzbija gotovo 100% bolova. Nastavljam sa vježbama, u torakalnom dijelu je OK; ali i dalje imam jak tremor u lumbalnom dijelu kralježnice i nakon svih pretraga zna se samo da se ne zna ništa, tj. da bi to mogao riješiti jedino dr. House.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #9 : Studeni 05, 2015, 07:15:05 prijepodne »
Henrik a da probaš potražiti po fizikalnim ko radi vježbe DNS.tako to zovu kod nas i to se plaća.Ali vrijedi svake kune,meni je pomoglo puno.To Zapravo nisu one klasićne vježbe.sve što radiš leđa su opuštena,nema onog klasićnog zatezanja mišića itd...više se bazira na malim mišićima duž kralježnicu.na pravilnom disanju i vraćanju tjela da radi prirodne pokrete.meni je puno bolje od njih  :)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #10 : Studeni 06, 2015, 17:05:39 poslijepodne »
Hvala! Jel imaš možda link na neki website da se informiram više? I mislio sam da će slijedeće ulaganje biti u neke drugačije vježbe, jer sam uspio otkriti uzrok tremora. Naime, lumbalni mišić sa lijeve strane je ojačao i pod pritiskom je dodatnim zato što ga nabija iskrivljena kralježnica, pa onda kad ja još krenem s vježbama onda mu popusti snaga i sve se počne tresti. Isto je očito i sa nogama, jer u bazenu nema tremora. Prema tome, ne namjeravam više plaćati nikome nikakve pretrage, nego ojačati te mišiće što je više moguće. Meni je sada sasvim OK uslijed liječenja boli tramalom; ima produljeni učinak i polako se otpušta pa ne drogira jako, osim prvih pol sata nakon uzimanja, a uz to još moram dodati 2-3 Brufena 600 tijekom dana. No, konačno se osjećam kao da imam zaista 33 godine. Danas sam odradio i fizikalnu i vježbe i kućanske poslove - ovo zadnje nisam radio barem 5 godina. Haha!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #11 : Studeni 06, 2015, 20:50:38 poslijepodne »
henrik drago mi je da si donekle rijesija tremor. Ja imam lagano podrhtavanja kvadricepsa kad idem u cucanj. Kakvo je tvoj tremor bio?

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #12 : Studeni 07, 2015, 11:16:05 prijepodne »
DNS (dynamic neuromuscular stabilization – dinamička neuromuskularna stabilizacija) – DNS metoda zasniva se na neurofiziološkom razvoju djeteta tijekom prve, kritične godine života, jer se u tom razdoblju uspostavlja kontrola motoričkih funkcija. Praška škola naglašava neurorazvojne aspekte motorne kontrole s namjerom da pomogne i restituira disfunkciju lokomotornog sustava i pridružene sindrome. Živčani sustav uspostavlja programe koji kontroliraju čovjekovo kretanje – ono je ugroženo lošim držanjem i lošim životnim navikama.ima još dosta toga na internetu.pa možeš malo surfati i vidjeti dali je to za tebe ok.poz.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #13 : Studeni 10, 2015, 20:07:10 poslijepodne »
@ljiljana25 - hvala na odgooru u vezi DNS, proučit ću na internetu.

@debelman - meni je tremor bio u rukama i nogama. Sada su ruke OK, čak djelomično i noge. Npr. mogu zavezati žnirance da se ne počne tresti noga, ali kod izvođenja vježbi sa pritiskom na lumbalni mišić nastaje mi tremor u cijelom gornjem dijelu tijela i nogama. Zato sam prestao raditi vježbe koje izazivaju tremor, a pojačao plivanje na 1,5 h dnevno i sad to funkcionira. Naravno, bez Tramala bi bilo neizdrživo što se tiče boli. Od ostalih neuroloških simptoma imam trnjenje dijelova leđa, ali isto samo kod nekih pokreta. Generalno mi je bolje, ali ako ne vježbam par dana ili radim puno (sjedeći poslovi pred kompom) ili ako radim dosta kućanskih poslova (tek odnedavno mi čak i to uspijeva), onda mi se pogorša. No, najbolje je što se uspijevam sve lakše ujutro ustati iz kreveta.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Čudan MR nalaz
« Odgovori #13 : Studeni 10, 2015, 20:07:10 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com