Anketa

Kako dalje?

Toplice
0 (0%)
Fizikalna terapija
0 (0%)

Ukupno Glasova: 0

Autor Tema: Paraplegija  (Posjeta: 9975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tonka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Paraplegija
« : Veljača 20, 2020, 21:54:55 poslijepodne »
Lp želim svima. Želim s vama podijeliti svoje iskustvo. Naime ne radi se o meni već o mojoj majci. Prije 1 god imala je strašne bolove u leđima i hodajući s posla kući počelo joj je oduzimati noge. Najprije desnu pa zatim lijevu. Jsti taj dan hospitalizirana je u bolnicu i na snimkama otkriveno je da ima 2 tumora (dobročudni) između 11 i 13 kralješka. Jedan tumor pritiskao je drugi i taj drugi je pukao. Odmah je išla na operaciju da joj to uklone, ali krv se slila niz leđnu moždinu i natopila je živce. 3mj nije osjećala noge, nije osjećala kad mora obavljati veliku i malu nuždu no sve joj se to povratilo u normalu i sad je sve normalno. Ona je u kolicima. Pije tablete za spazam koji se smanjio, pije tablete za bolove u nogama. Nogama samostalno miče ali je jako slaba u doljnjem dijelu. Identificirali su joj bolest "paraplegije"... Znači, njoj ništa nije puklo niti napuklo. Mene sada zanima kakve su prognoze za dalje? Gdje ići, kome se obratiti? Kako da joj ppmognemo da stane na noge pa makar i uz pomoć hodalice, samo da ustane iz kolica?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Paraplegija
« Odgovori #1 : Veljača 29, 2020, 14:48:20 poslijepodne »
Zao mi je sto ti se to dogodilo mami.
Kod ostecenja zivaca, prognoze su neizvjesne. Nekada se uspiju oporaviti, nekada ne. Mislim da treba dosta fizikalne terapije, zdravog nacina zivljenja, kretanja koliko je god moguce, ali nista nema garancije.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Paraplegija
« Odgovori #1 : Veljača 29, 2020, 14:48:20 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com