Autor Tema: "Šarafanje" u Stuttgartu....  (Posjeta: 3063 )

0 Članova i 123 Gostiju pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
"Šarafanje" u Stuttgartu....
« : Kolovoz 01, 2009, 07:32:26 prijepodne »
Neki dan smo išli u podvodni ribolov. Gospodin iz Splita što nas je vodio ima ožiljak od jedno 7-8 šavova na lumbalnom dijelu...
Ja sam, naravno odmah navalio sa pitanjima, medjutim nisam dobio ništa konkretno jer se čovjek jednostavno-ne razumije u to sve, pa ću prenijeti onako laički što je on meni objasnio. Naime, prvo je imao klasičnu operaciju na L5-S1 (dijagnoza i što su mu radili nema pojma), zatim je išao na drugu operaciju...
Koliko sam skužio, njemu su na dva mjesta kao potpuno odstranjeni diskovi i sad ima neke šarafe u kralježnici. Evo već 5 godina osjeća se super, puno vježba i puno pliva, sagibanje mu ide bez problema, uglavnom nema nikakovih ograničenja. Sad, to šarafanje je radio u Stuttgartu i kak on tvrdi postoje samo 2 neurokirurga u svijetu koji to rade, ne sjećam se gdje je rekao da postoji drugi.

Eto ako netko zna više o čemu se radi neka napiše pokoju informaciju, naravno, i naš uvaženi neurokirurg je pozvan za komentar...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

GSM

  • Gost
Odg: "Šarafanje" u Stuttgartu....
« Odgovori #1 : Kolovoz 01, 2009, 09:39:18 prijepodne »
Ocito su mu radili fuziju.

Ako su diskovi uklonjeni, to bi trebalo znaciti da se radi o "Interbody" fuziji gdje se na mjesto starog diska ubacuje neki implatant ili komad kosti.

Pretpostavljam da mu je oziljak na sredini ledja, sto odmah iskljucuje ALIF fuziju (koja se radi kroz stomak) i XLIF fuziju (koja se radi sa strane), i pretpostavljam da se radi o PLIF ili TLIF fuziji.

PLIF: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ALIF: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
TLIF: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
XLIF: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


EDIT: Ovo svakako ne mora biti tocno, to ja pisem na osnovu tekstova koje sam procitao. Najbolje neka doktor pripomogne :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 01, 2009, 09:42:42 prijepodne GSM »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: "Šarafanje" u Stuttgartu....
« Odgovori #2 : Kolovoz 01, 2009, 19:18:22 poslijepodne »
bravo GSM, upravo tako, ali to je jedna operacija koja se radi u svakom boljem spine centru.....

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: "Šarafanje" u Stuttgartu....
« Odgovori #3 : Kolovoz 01, 2009, 22:29:55 poslijepodne »
Hvala na pojašnjenjima, i mislio sam si da frajer malo prenapuhuje, kao njega su operirali najbolji na svijetu...ali bitno je da se on jako dobro osjeća sa svojih 50-ak godina...mislim, izuzetno je pokretljiv...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

GSM

  • Gost
Odg: "Šarafanje" u Stuttgartu....
« Odgovori #4 : Kolovoz 01, 2009, 22:52:40 poslijepodne »
A znas kako je, svatko svoga hvali :))

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre