Autor Tema: Čudni simptomi  (Posjeta: 17396 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Čudni simptomi
« : Lipanj 12, 2009, 23:37:42 poslijepodne »
Već nekoliko dana imam nekakve čudne simptome: kao nekakvo zatezanje po različitim dijelovima tijela. Ne znam kako bi to opisala, osim kao osjećaj kao da me nešto jako zapeče i prođe. Stalno to osjećam, čas u rukama, čas po nogama, licu, kralježnici, trbuhu...Kao da me nešto zateže iznutra. Na mjestu gdje sam operirana, također je nekakv čudan osjećaj, kao da se nešto pomaklo, a noga je sve drvenija i sve češće šepam. Mislila sam da mi je to od promjene vremena i zato što posljednjih dana nisam redovito vježbala, ali evo i nakon vježbi - ne prolazi. Kralježnica me najviše boli u torakalnom dijelu, ali nije neizdrživo. Za sada ne pijem ništa od lijekova, ali da sve i nije tako bezazleno - pokazuje i to što me sve to zna probuditi. Je li netko imao slične simptome?
Pokušala sam se naručiti kod neurokirga, ali nema mjesta sve do rujna  :(
Operacija L4/L5 2007. godine

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #1 : Lipanj 13, 2009, 09:22:52 prijepodne »
Nisam imao takvih simptoma, ali nekako mi miriše nešto na psihičkoj bazi ili sl. Osim vježbanja jesi li probali neki malo žešći trening, npr. dobro se oznojiti na biciklu ili sl.? Uglavnom, mislim da prvo probaš nekoliko dana se dobro iscrpiti sa vježbanjem pa vidi onda što se dešava...

Toliko od mene...bolje od ovoga ne znam....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #2 : Lipanj 13, 2009, 13:37:25 poslijepodne »
Davore, hvala ti na savjetu...No, baš sam prije 10-ak dana počela opet voziti bicikl. Na početku sam mislila da mi je to baš zbog bicikla...ono, lagana upala mišića...no, čini se da nije  :(...ne znam, vidjet ću...valjda nije ništa ozbiljno.
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2009, 13:47:14 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #3 : Lipanj 13, 2009, 21:07:34 poslijepodne »
Jasna, na zalost, ni ja ne znam sto bi to moglo biti. Mozda si u nekom stresu u zadnje vrijeme, mozda se dogadja nesto drugacije nego inace.
Sto se tice boli u torakalnom dijelu, kod mene je prisutna kad god dugo sjedim (na poslu), a posebno kad sam na poslu dosta opterecena i pod nekim presingom. Tada bol zna biti stalno prisutna i jako iritirajuca (ono bas da ide jako na zivce). No, kod toga meni plivanje jako pomogne. Znam da ti ne mozes plivati, ali probaj naci neke vjezbe koje ti to opustaju. Pokusaj otici i na masazu, meni i to pomogne za tu bol. A pomoc ce ti i za sve ostalo, da se tijelo malo opusti.
A ovo drugo, na zalost, ne znam sto bi moglo biti.
Zelim ti da sto prije prodje!!!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #4 : Lipanj 13, 2009, 23:24:36 poslijepodne »
Pantaghana, puno ti hvala. Ma jesam, pod stresom sam stalno, pa je zbilja moguće da je i od toga. Dobro si mi dala ideju za masažu, na nju sam skroz zaboravila. Kako si ti inače? Kako je palac?
Operacija L4/L5 2007. godine

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #5 : Lipanj 14, 2009, 20:35:26 poslijepodne »
Mislim da je Brinetka pisala da uzima taj lijek. Meni za neuropatiju preporučuju Katenu. Budući da je to antiepileptik nisam se još odlučila uzimati, ali postoje dokazi da se dobro pokazao kod neuropatije.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #6 : Lipanj 14, 2009, 21:21:24 poslijepodne »
Ajme Frenky, užasno mi je žao što se i dalje tako grozno osjećaš. Nadala sam se da će ti dr. Chudi pomoći, pa mi je zbilja žao čuti da nije. Postoji li ikakva šansa da makar ovaj lijek dobiješ preko HZZO-a? Ako nema, probaj poslati mail s opisom svega što ti se dogodilo. Sada sam gledala stranica Ministarstva zdravstva i našla sam samo mail državnog tajnika: antezvonimir.golem@mzss.hr. Sutra ću ti probati naći ostale mailove, pa ću ti ih napisati. Nije normalno da čovjek u mirovini toliko mora plaćati lijek. Zbilja su prešli svaku granicu! >:( Čitamo se...
Operacija L4/L5 2007. godine

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #7 : Lipanj 15, 2009, 00:18:48 prijepodne »
Jasna moj je muž imao te simptome i ustanovljeno je da su živci. Dobio je neke tablete ali neznam koje jer je odonda prošlo dosta vremena. Sad više nema tih simptoma. :-*

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #8 : Lipanj 15, 2009, 10:17:19 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna moj je muž imao te simptome i ustanovljeno je da su živci. Dobio je neke tablete ali neznam koje jer je odonda prošlo dosta vremena. Sad više nema tih simptoma. :-*

Nažalost, ovo kod mene nisu živci nego trnci koji traju sve dulje. Probudila sam se s pokočenim prstima lijeve ruke, a malo me ruka boli i u ramenu. Još uvijek se nadam da je to sve zbog loše cirkulacije, a ne ozbiljnog problema s kralježnicom.
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #9 : Lipanj 17, 2009, 00:05:11 prijepodne »
Citao sam prije par dana knjigu o kraljeznici i to bas dio u kojem se govori o definiciji bolne kraljeznice i nabrojali su 7 simptoma. Jedan od simptoma glasi
"Pain that seems to move to different parts of the body, including the back"

Ne kazem da se radi o tome ali mi je zanimljivo da su spomenuli bol koja kao da se pojavljuje po razlicitim djelovima tijela.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #10 : Lipanj 17, 2009, 00:13:32 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna moj je muž imao te simptome i ustanovljeno je da su živci. Dobio je neke tablete ali neznam koje jer je odonda prošlo dosta vremena. Sad više nema tih simptoma. :-*

Nažalost, ovo kod mene nisu živci nego trnci koji traju sve dulje. Probudila sam se s pokočenim prstima lijeve ruke, a malo me ruka boli i u ramenu. Još uvijek se nadam da je to sve zbog loše cirkulacije, a ne ozbiljnog problema s kralježnicom.
Moja Jasna,ne zna se šta je gore,živci ili trnci , kada ne valjaju završeci živaca zbog kompresije njihovih korjenova tamo gore gdje izlaze iz moždine onda to osjećaš kao trnce ili ne osjećaš ništa kao ja 3 prsta na lijevoj nozi,niti ih osjećam niti ih mogu micati.Tako da je "dobro" dok su samo trnci,problem je kad te počne boljeti sam živac ja ga osjetim kako peće i boli od čvorišta išialgikusa u stražnjici pa u stražnjem dijelu natkoljenice , pa onda bol preko koljena niz osušeni mišić potkoljenice u stopala ranije donji dio a sada i pest. I onda ta munja bolno sijevne tom rutom u prste a prsti hladni kao led a žare kao da hodaš po požarištu i onda kad odsjevne u prstima bol se počne penjati istim putem prema gore ali ga ostatak od mišića mrzi pa ga zgrči i onda te taj grč budi kad je najlakša noć 2-3 puta i to je tako 24 sata unazad 4 godine,tješi se...
frenk

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #11 : Lipanj 17, 2009, 00:34:27 prijepodne »
Draga Jasna mislim da je u našoj bolesti sitacija takva da čuješ puno dobrih iskustava a puno i loših a sad sve zavisi kakva si osoba i koja će te iskustva više dojmiti. to ti govorim iz vlastitog iskustva koje sam proživjela ovih dana zaključno sa današnjim sretnim završetkom. Ukratko operirala sam herniju diska 19.02 operacija prošla odlično,postoperacijski oporavak također u međuvremenu se naslušaš svakakvih sudbina nesretnih ljudi koji nisu prošli tako dobro kao ti i misliš si pa jeli moguće da je meni tako dobro i onda počinješ osluškivati svoje tijelo,paziš na svaki pokret dovodiš mišiće u stanje upale,hodaš kao robot i odjednom se javi bol-ne toliko strašna kao prije operacije ali bol, i boli danima,tjednima.E upravo se to meni desilo da sam se nepravilnim-ukočenim hodanjem dovela do boli a zapravo kao da sam samo očekivala da se bol vrati-jer ponavljam nije moguće da je meni dobro. Nakon pojave boli-očaj,već sam se vidjela ponovno na operacijskom stolu i kako se nikada više neću vratiti poslu koji toliko volim. Izludila sam doktore,neurokirurge,fizijatre,fizioterapeute i sve oko sebe a najviše sebe,padala u depresiju te na kraju u napadaju panike iskeširala 1600 kn. (dio brižno skupljane ušteđevine za more) za magnetsku rezonancu-nalaz:postoperacijske promjene bez znakova recidiva ili rezidue diska.ispupčenje Ostatnog diska L5-S1 (što mi je objašnjeno kao ništa zabrinjavajuće tj.oteklina od operacije.Sretna, ma presretna!-sljedeća stanica-ortoped! Pozdrav

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #12 : Lipanj 17, 2009, 18:14:46 poslijepodne »
Draga Magi,
bitno da je tebi sada ipak dobro. Ja imam drugi problem: sve dok se nekako mogu kretati, ja zapravo ne priznajem da sam bolesna, bar ne ozbiljno. Osim toga, doista, doista mrzim ići kod doktora. Izlude me sva ona naručivanja, čekanja, itd., pa sve odgađam do zadnjeg trenutka. Tako ni na kontroli nisam bila više od godine i pol, a kada sam napokon htjela na pregled, ispostavilo se da je do mog neurokirga teže doći nego do Obame. Prvi puta kada sam bila, morao je operirati i rekao je da će primiti samo hitne slučajeve. Naravno, ja sam otišla jer ga nisam htjela opterećivati kad nisam hitan slučaj.  Drugi puta sam se ja razbolila (gastritis), pa sam morala odgoditi pregled. Treći puta sam uredno došla...bila je hrpa pacijenata, a onda je on u jednom trenutku morao u ministarstvo. Rekao je da će se vratiti, a ja sam na brzinu skočila do firme, da baš ne izgubim cijeli radni dan. Kada sam se vratila, ispalo je da sam zakasnila nešto manje od pola sata. Skoro sam se rasplakala kada sam vidjela kako sam uludo potrošila dan. Uglavnom, uputnica je ostala kod njega, a na pregled bi trebala čekati do rujna. Kod fizijatrice ne mogu jer ona hoće nalaz neurokiruga.
Valjda mi se ovo neće do tada pogoršati, premda vidim da ne prolazi. Čak štoviše, svako toliko mi se nešto pokoči ili jednostavno boli. U zadnje vrijeme ruke...Uh, da ne kukam više :-), morat ću smisliti nekakav način samopomoći.
Operacija L4/L5 2007. godine

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #13 : Lipanj 17, 2009, 20:07:23 poslijepodne »
Razumijem te Jasna,ja sam još relativno friška od operacije pa se štreberski držim svega od kontrola do terapija ali isto tako kada je počelo boljeti našla sam se pred zidom. Do neurokirurga nisam mogla i ne mogu sve do rujna,fizijatrica bi mi radije dala 100 terapija nego pregled magnetskom a doktoru opće prakse već je zlo kad me vidi.A bol je bila sve jača i jača a misli sve crnije-ali konačno je sve iza mene! Jasna ja se nadam da će ti uskoro stanje krenuti na bolje i vjeruj mi iako znam da te boli bolji je tvoj način razmišljanja-ma nije mi ništa nego dizanje panike poput mene! Ali izdrži u svojim nastojanjima da to izguraš do kraja jer i sama sam prošla sate i sate čekanja na pregled a o glupim stvarima poput komisije (gdje se piripremam na cjelodnevno čekanje) da i ne govorim. Sretno i izdrži,pozdrav!

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #14 : Lipanj 19, 2009, 00:32:28 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Draga Magi,
bitno da je tebi sada ipak dobro. Ja imam drugi problem: sve dok se nekako mogu kretati, ja zapravo ne priznajem da sam bolesna, bar ne ozbiljno. Osim toga, doista, doista mrzim ići kod doktora. Izlude me sva ona naručivanja, čekanja, itd., pa sve odgađam do zadnjeg trenutka. Tako ni na kontroli nisam bila više od godine i pol, a kada sam napokon htjela na pregled, ispostavilo se da je do mog neurokirga teže doći nego do Obame. Prvi puta kada sam bila, morao je operirati i rekao je da će primiti samo hitne slučajeve. Naravno, ja sam otišla jer ga nisam htjela opterećivati kad nisam hitan slučaj.  Drugi puta sam se ja razbolila (gastritis), pa sam morala odgoditi pregled. Treći puta sam uredno došla...bila je hrpa pacijenata, a onda je on u jednom trenutku morao u ministarstvo. Rekao je da će se vratiti, a ja sam na brzinu skočila do firme, da baš ne izgubim cijeli radni dan. Kada sam se vratila, ispalo je da sam zakasnila nešto manje od pola sata. Skoro sam se rasplakala kada sam vidjela kako sam uludo potrošila dan. Uglavnom, uputnica je ostala kod njega, a na pregled bi trebala čekati do rujna. Kod fizijatrice ne mogu jer ona hoće nalaz neurokiruga.
Valjda mi se ovo neće do tada pogoršati, premda vidim da ne prolazi. Čak štoviše, svako toliko mi se nešto pokoči ili jednostavno boli. U zadnje vrijeme ruke...Uh, da ne kukam više :-), morat ću smisliti nekakav način samopomoći.
Draga Jasna,ja sam sinoć popio prvu Lyricu i danas drugu kad sam ustao,neću hitrit ali nešto se već događa LS me UOPĆE ne boli u nozi ne sijeva a i stopalo manje peče,vidjet ćemo nakon par dana,budem podnio izvješće
frenk

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #15 : Lipanj 19, 2009, 16:08:12 poslijepodne »
Frenky veliki pozdrav od mene, pozdrav i radi toga sto si novi, a i sto si opiso moje probleme...ja sam bila na Lyrici par godina, i sad uzmam nesto slicno...
Kad sam gore citala tvoj opis, vidila sam sebe....to se ne moze ljudima opisati kako je svaki dan prezivljavati teret koji se nosi od ujutru pa do mraka, pece, bode, zapaljenja....kukovi, bedra, guza, izpod guze, pod koljenima, pete....Ja sam imala tolike bolove, da sam morala biti na morfiju....rekla sam jim nek me zatvore na psihijatriju jer ja vise nisam mogla tako dalje...svako opise da ga boli kriz, pa prestane, al ovo kod mene je bilo svaki dan, konstantni ishias je katastrofa....ne vidi se na slikama, zivci se ne vide, pa onda ako se ne vidi onda ti niko i ne vjeruje....pocelo je sa malim bolovima u guzi, pa to se je na kraju toliko razsirilo da ja nisam mogla iztegnuta spavati, crvena stopala, ne mozes sjediti....izvinite sto cu se razpisati, jos sam pod dojmovima RHIZOLYSE (thermocoagulations) Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Evo link al nisam prevodila, al radit cu na tom da vam javim da ima nade i za nase drzave, doce to i dolje, ja imam srecu sto sam se tu doselila, sudbina....ipak je Bog mislio na mene, jer ne moze biti u zivotu, da iskreno zelis svima najbolje, radis sve dobro, pomazes, suosjecas, odrices se radi tudje srece, i da zasluzis kaznu, da moras svaki dan trpjeti dobre i slabe dane u non-stop bolnim danima....toliko se nadam, da ce ovo pomoci, da ce sigurno biti sve dobro, iskreno to zelim i doktor je reko da je jako tezko, al sve je dao od sebe...


jos nisam sebi dosla, pa cu sad napisati sve, a vi mi jos jednom izvinite ako budem preduga. Dobro je to, da osjecam velike promjene, ujutru se budim bez tereta, bez onog zatezanja, trnjenja, oduzimanja.....jos me boli, al je to cudna bol koju pripisivam tom postupku (dat cu vam link al je sve na francuskom, jer to na nasim krajevima ne izvode....tip mi je reko da je izprobavo na meni neke kemikalije, al meni je vec i tako bilo svejedno jer sam i tako bila na ljekovima, pa kad je bal, nek je maskenbal)...

Ujutru sam dobro, al sto se vise krecem, stopala vise bride i zapale se, pa imam osjecaj kao da ce explodirati od vrucine, ne mogu stajati na mjestu, jer su mi nge slabusne...drhte i nisam sigurna da mogu stojati, al moram pocekati, ne moze odma biti sve dobro....ja cu vam dopisivati sta i kako, iako to nije vise vasa tema, al mogla bi biti svacija jer i kod mene je bila najprije samo prva operacija, pa onda druga operacija, pa nevrogen mjehur....i sad ta artroza kicme....nisam jos dobila nalaze pa ne mogu iz izvida izpisati sve....

Frenky Lyrica je stvorena za te nase probleme sa nevropatoloskim bolovima....uzimaj jih redovno, ja sam se podosta zdebljala od njih, al nije za svakog isto....sad uzimam nesto slicno Neurontin, i zadovoljna sam...cujemo se...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #16 : Lipanj 20, 2009, 00:28:10 prijepodne »
 Jako mi je drago Brinetka što si se javila a u vezi Lyrice.Ja sam počeo jučer uzimati 2x75mg , tako prvi tjedan,onda drugi i dalje 2x150mg i sad ne znam,razmišljam ako mi bude bolje/a već mi je za dan i pol bolje malo pa da nastavim i poslije prvog tjedna 2x75 jer se bojim da će me spopast nuspojave a i cijena je u pitanju /jučer sam dobio rješenje o profesionalnoj inv. mirovini u iznosu od 1298 kn pa bi te molio ako znaš gdje se najjeftinije može naći,ja sam ovu kutiju-56kom.-platio 337kn,a dalje je cijena i po 2x viša,tražio sam na listi lijekova i nisam Lyricu našao niti ne osnovnoj niti na dopunskoj listi pa mi se čini da nju nabavljaju privatno i onda "deru"kao što rade i sa Viagrom,donose iz iraka gdje je jeftino i onda dobro zarade.Ja sam prije godinu i pol uzimao Neurontin i jako mi je pomagao ali mi dalje liječnica opće prakse nije htjela prepisati jer nemam epilepsiju i onda sam morao prestat i opet prešao na tramale.Ne znam dali ste probali Durogesic flastere ako već morate nekad i morfij onda bolje te flastere tu morfin ide preko kože-mijenjaju se svaka 3 dana,ja sam probao stavit jedan i stvarno,ništa ali baš ništa više ne boli,milina,ali mi počelo u glavi tako loš osjećaj da sam jedva čekao da prestane djelovat i sad ih imam u pričuvi kad dođe dan D...
frenk

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Čudni simptomi
« Odgovori #17 : Lipanj 20, 2009, 10:18:25 prijepodne »
Frenky poz, ja ti mogu o ljekovima sve detaljno....da si mi barem blize, ja ti dala svoju kutiju Lyrice, koja mi je bila ostala, al ostat cemo u dogovoru, ja ti mogu pricuvati ako zelis pa cemo vidjeti kako bi ti jih dostavila, jer ja zivim u FR, a neznam kako ide postom te tablete, kutija mi je otvorena....ti ljekovi su kod vas novi, a slicni su Neurontinu, za epilepsiju su i jedni i drugi, al su najbolji za nevropatoloske bolove, koje se svrstaju med gore boli i Lyrica smanjiva onu zapecenost....djeluju i protiv depresije i epilepsije, al normalno kad se zdrave zivci onda se sve uz to zdravi...smiriva. Meni su jako pomogli, sad uzimam Neurontin al cisto radi toga jer sam se debljala. U SLO jih imaju, imas li nekog tamo (ja sam slovenka  ;D :-[, al dobra, ne ona sto blokira prijateljstvo)..o tom cemo privat ako zelis, sto ti ne bi dala nesto sto sam ja dobila djabe.
Javim se malo kasnije neko mi dosao.....samo malo...nastavit cu kasnije
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

 

Nagradne igre