Autor Tema: Lumbalni dio kralježnice  (Posjeta: 47476 )

0 Članova i 1176 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #54 : Siječanj 13, 2010, 14:53:21 poslijepodne »
Slažem se sa GSM-om, MR ne samo da nema štetnog zracenja po pacijenta već je dobra magnetoterapija

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #55 : Siječanj 13, 2010, 21:51:23 poslijepodne »
Već smo nekoliko puta konstatirali na forumu da su terapije po HZZO standardu najobičnije s****e, i da mogu biti samo kontraproduktivne, a nikako konstruktivne....ljudi pa sve te fizijatre je vrijeme pregazilo toliko da ne znaju razliku izmedju CT i MRI.....

Bio, vidio, isprobao, osjetio....tako da znam o čemu pričam....


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #56 : Siječanj 13, 2010, 22:11:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Već smo nekoliko puta konstatirali na forumu da su terapije po HZZO standardu najobičnije s****e, i da mogu biti samo kontraproduktivne, a nikako konstruktivne....ljudi pa sve te fizijatre je vrijeme pregazilo toliko da ne znaju razliku izmedju CT i MRI.....

Bio, vidio, isprobao, osjetio....tako da znam o čemu pričam....




I ja se slažem s tobom Davore jer svaki puta sam do sada poslije terapija i to poludovršenih završavala na štakama. Npr. moj svekar od 70 godina ima dijagnozu lumboishialgia i kad dođe na terapije dobije potpuno iste terapije kao i ja. Mislim da je to dovoljno za reći. Ali ne krivim ja za to fizijatre. Trebam im dati modernu opremu i obuku. Kad im spomenem ekstenzomat i McKenzie vježbe samo me blijedo gledaju. Čak i oni mlađi. Svi rade po programu iz škola starom 100 godina i to je to.
Ali se ipak nadam da će nekome terapije pomoći i da će izbjeći daljnju bol i eventualnu operaciju. A to isto želim i Kreši!  ;D
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #57 : Siječanj 13, 2010, 22:32:13 poslijepodne »
U dugogodišnjem iskustvu sa terapijama što po toplicama kao i terapijama u samom gradu, velike su razlike u aparatima.U razgovorima sa tisuću fizijatara jedino što vrijedi je UZ,hidromasaža i manaualna masaža, te vrste terapija nedaju baš rado svim pacjentima.Sve ostale struje koliko sam upoznat nisu od neke koristi,al imaju neki učinak kod lakših tegoba.Ja osobno mislim da su meni te možda struje i pomagale u smislu smirivanja bolova,dok sam sa bazenom uz i hidromasažama puno više dobijao snage i brže vraćao stopalo u prvobitno stanje.E sad se mislim koliko su mi sve te struje pomogle jer sam nakon toliko godina postao imun na njih ,te i na najačoj snazi nebi ih osjećao,uz to se pitam,zašto je <Neuro zatekao još goru situaciju koja nije bila prikazana na slici MR,da li su mi te struje toliko godina primajući ih čak i pogoršale stanje,mislim da će to ostat i dalje meni nepoznanica a mislim i fizijatrima kojimi neće moć dati odgovor na isto.Naravno odgovor znam koji ću dobit u prvom kontaktu sa fizijatrom,a to je da sam glup što sam išo na operaciju,al ču im bez ustručavanja reć da su njihove terapije pokazale korak uspjeha prema nazad.
ETo da ne blatim sve te fizijatre razumijem ja njih al po meni je to samo odugovlačenje problema,jer neki mehanički kvar nemože poraviti niti jedna struja ni vježba ,naravno mislim na teže slučajeve,samo može dobar mehaničar tj Neurokirurg.

Mara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #58 : Siječanj 14, 2010, 18:55:09 poslijepodne »
A možda jednom do nas dođe i jedan ovakav uređaj:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ili tko više voli pismeno objašnjenje:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Spomenula sam tu pretragu jednom liječniku koji me zaprimio u bolnicu (u naivnoj vjeri da negdje u Hrvatskoj već postoji primjerak tog stroja), pa me dotični doktor blijedo gledao, kao o čemu ja to.







Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #59 : Siječanj 28, 2010, 16:39:30 poslijepodne »
Fizikalna terapija je gotova! Jućer sam bio na EK-u LS pretrazi u Daničićevoj ( Dom Sportova ) i sada čekam termin da dođem do doktorice fizijatrice na pregled.

Što se tiće trenutnog stanja... Moram priznati da se osjećam puno bolje i onaj početni osječaj ukočenosti i polagano uspravljanje nakon sjedenja ili nekog nagnutog položaja je nestao! Jupiii!!!  :D
Još osjećam malu bol u tom donjem lijevom dijelu i ponekad lagano u nozi, ali to je toliko malo i rijetko da imam osječaj kako to osjetim samo kada se sjetim da nekada boljelo i onda se prisjetim! Valjda neka obrnuta autosugestija! Hehehe  ;D

Uglavnom nastavljam kod kuće sa svježbama i polako ću ubacivati treninge sa minimalnim težinama + aerobni, da se do malo toplijih dana vratim u formu. Naravno još trebam vidjeti što će doktorica reči, a trebam i podignuti EK LS nalaz.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #60 : Siječanj 28, 2010, 16:49:06 poslijepodne »
Čestitam! Što se tiče daljnjeg vježbanja u teretani, predlažem da ne žuriš, da pričekaš odgovor fizijatrice što misli o tome kako dalje - da ne upropastiš sav trud oko terapija! Sretno dalje!
2006. interlaminectomia L4-L5

Kreso

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #61 : Siječanj 28, 2010, 18:27:42 poslijepodne »
Hvala!  :)

Ne, ne zanima me tretana. Takav način vježbanja sam nekako prirodnim tijekom jednostavno prerasao, tj. više mi nije odgovarao. Sada mi je puno interesantnije vježbanje sa kettlebellom, ali treba znati i imati pravilnu tehniku, ali vježbe su stvarno odlične za snagu, explozivnost i izdržljivost!  :)

Slažem se da treba pričekati završni pregled, samo malo sam nestrpljiv!  ;D

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Lumbalni dio kralježnice
« Odgovori #62 : Siječanj 28, 2010, 23:33:18 poslijepodne »
moj križni put je počeo u božidarevićevoj koja je koilko čujem(usporedba sa drugim) još uvijek korak ispred svih ali ih je malo vrijeme sa aparaturom pregazilo,uglavnom pomaci su bili na bolje ali mi ide na živce kad ulovim ritam terapije onda je kraj pa se naruči kod fizijatra (čekam do 10-ak dana) koji kaže opet ispočetka (pa opet 10-ak dana čekanja do terapije) sve isto i tako 3-4 runde sa malim izmjenama i na kraju efektivno 40 terapija a ukupno provedeno vrijeme na bolovanje 4 mj. pa nije ni čudo da nam je zdravsto u banani
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre