Autor Tema: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje  (Posjeta: 8968 )

0 Članova i 3585 Gostiju pregledava ovu temu.

fralov

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« : Studeni 27, 2008, 11:02:48 prijepodne »
Prije 6 mjeseci imao sam natučenje vr.kralježnice.Pao sam nespretno na glavu.Nosio schanz mjesec dana.Nalazi:rtg C :c5-c6 naznačena ukartoza.Rtg LS:alordoza s naznačenom kifozom na L2-L3,incipijentna spondiloza L4-L5.EMNG:lezija korijena c5-c6 obostrano.MR-diskopatija na nivou c5-c6.Obavio 40 fiz.terapija,pio myoflex pa ibuprofen pa zaldiar pa lubor i sad mi dali normabel za noć. Ruke i lijeva noga trnu(noću i ujutro) te bolovi u stražnjem dijelu glave te ukočenost prilikom nekog dužeg položaja.Moji doktori vele da se strpim da će to s vremenom proći i neka vježbam .Dijagnoza je :St.post distensionem muskulorum vert.cervicalis,Degeneratio disci i. v. c5-c6 vsm posttraumatica.Syndr.lumbosacrale1. sin.Samo da još napomenem da sam do tog dana aktivno se bavio sportom i nikad problema s kralježnicom nisam imao.
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2008, 11:05:52 prijepodne fralov »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #1 : Studeni 27, 2008, 15:52:32 poslijepodne »
Kakav je MRI glave?

fralov

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #2 : Studeni 27, 2008, 23:42:31 poslijepodne »
Nitko me nije slao,a ako negdje treba otić platit ću si tak da znam na kraju na čemu sam.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #3 : Studeni 28, 2008, 16:38:38 poslijepodne »
Nemoguće je dati ti potpuno ispravan savjet bez kliničkog pregleda i uvida u povijest bolesti. S obzirom da navodiš i udarac u glavu i trnjenje lijeve ruke i noge logičan slijed je pitanje što je s desnom stranom glave? Nisi napisao da li si u okviru fizikalne terapije imao trakciju vrata ili neki vid manualne medicine?

fralov

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #4 : Studeni 29, 2008, 13:28:26 poslijepodne »
Što se tiče glave nikakve pretrage nisam radio jer ponavljam doktori mi rekli da će to prestati boljeti nakon nekog određenog vremena.Prošlo je 6 mjeseci a bol ne staje.Fizikalne su bile:vježbe u bazenu,statičke vježbe za vratnu kralježnicu,magnet,ultrazvuk,masaže vratne kralježnice,dinatron,HV,galvanske kupke,solux lampa,el.stimulacija lijeve i desne ruke.To je sve uz one nalaze od prije.

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #5 : Studeni 29, 2008, 21:30:13 poslijepodne »
Moj prijatelju kako te samo razumijem!!!! A Moj savjet ti je pregledaj sve što možeš i to nek ti pregledaju više puta. Nikad neznaš šta ko gleda na snimcima. I da čuvaj se i ne dozvoli tome da pretjerano utiče na tvoj život.
Nada postoji...

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #6 : Studeni 29, 2008, 22:32:11 poslijepodne »
dodji na pregled

fralov

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #7 : Studeni 30, 2008, 08:43:17 prijepodne »
Hvala na razumijevanju i podršci plavookom, a neurokirurgu pitanje a gdje da dođem na pregled?

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #8 : Studeni 30, 2008, 09:59:35 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na razumijevanju i podršci plavookom, a neurokirurgu pitanje a gdje da dođem na pregled?

Ne čitaš postove.
Na Klinici za neurokirurgiju u KB-u “Sestre milosrdnice” danas su prof. dr. Krešimir Rotim i dr. Robert Saftić 63-godišnju pacijenticu s dijagnozom spinalne stenoze operirali perkutano, odnosno uz rez na koži od oko pola centimetra te ugradnjom posebnog implantata riješili je boli i dugogodišnjih zdravstvenih tegoba. (citat Dezi)

Probaj sa PP.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: molim savjet i stručno mišljenje što mi je za činit dalje
« Odgovori #9 : Studeni 30, 2008, 23:24:34 poslijepodne »
Nema na čemu. I ja sam ovdje našao podršku i razumjevanje kao malo gdje drugo
Nada postoji...

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre