Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 9184 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Pozdrav
« : Siječanj 21, 2009, 12:10:24 poslijepodne »
Evo koristim priliku da vas sve pozdravim i odma zahvalim na vašim pozdravima.
Marijan, 33 god. Vž

Krajem prošle godine sam se nakon nekoliko godina čudnih i povremeno jakih bolova u donjem djelu leđa
te nakon još jednog presjecanja i nemogućnosti ispravljanja odlućio posjetiti lječnika.
Naravno, prvo mi je bila prepisana terapija voltarenima i apaurinima u debelo meso i oralno s normabelima te RTG
i mirovanje.
Sad pošto nemam nekog vremena za mirovanje. Posel, mala beba..... ,sjetil sam se da imam poznatu osobu koja radi u zdravstvu ,a koja mi može pomoći.
I tak sam u mjesec dana riješil RTG,ortopeda (on mi je najgori bil, samo zato jer mi je 2x lidokaina sprašil drito u L5 ili tu negde), CT, urologa, neurologa, neurokirurga, a sljedi mi i EMNG i  MR i terapije.
U biti nalaz CT-a je velika dorzomedijalna hernija materijala diska ....... 9mm a širi se i obostrano prema lateralno 7mm i nekakav dorzalni osteofit i blabla, ali nije mi problem nalaz nego to kaj bol ne prestaje ni nakon koktela, mioflexa i voltarena. Kratko je prolazila nakon injekcija ali i to sam moral prekinut jer nisam više mogel sjediti.
Onda sam si i želudac otroval s Voltarenom pa sam i s tim moral prekinut i sad neznam kaj bi dalje a boli i boli.
Nego neurokirurg me na prvom pregledu pital dal bi ja to operiral.
Iskreno sam ga pital dal postoji kakav drugi način, a čovjek veli daima ali da se može zalječit a ne i izlječit.
Ako je op. solucija da prestane bolit, ja sam za


« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2009, 12:17:22 poslijepodne Superman »
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2009, 12:48:38 poslijepodne »
Supermane, dobro došao. Nadam se da će ti naša iskustva pomoći da doneseš pravilnu odluku.
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2009, 19:41:11 poslijepodne »
Superman dobro stigao među jeremije i jeremijice  ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2009, 19:45:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo koristim priliku da vas sve pozdravim i odma zahvalim na vašim pozdravima.
Marijan, 33 god. Vž

Krajem prošle godine sam se nakon nekoliko godina čudnih i povremeno jakih bolova u donjem djelu leđa
te nakon još jednog presjecanja i nemogućnosti ispravljanja odlućio posjetiti lječnika.
Naravno, prvo mi je bila prepisana terapija voltarenima i apaurinima u debelo meso i oralno s normabelima te RTG
i mirovanje.
Sad pošto nemam nekog vremena za mirovanje. Posel, mala beba..... ,sjetil sam se da imam poznatu osobu koja radi u zdravstvu ,a koja mi može pomoći.
I tak sam u mjesec dana riješil RTG,ortopeda (on mi je najgori bil, samo zato jer mi je 2x lidokaina sprašil drito u L5 ili tu negde), CT, urologa, neurologa, neurokirurga, a sljedi mi i EMNG i  MR i terapije.
U biti nalaz CT-a je velika dorzomedijalna hernija materijala diska ....... 9mm a širi se i obostrano prema lateralno 7mm i nekakav dorzalni osteofit i blabla, ali nije mi problem nalaz nego to kaj bol ne prestaje ni nakon koktela, mioflexa i voltarena. Kratko je prolazila nakon injekcija ali i to sam moral prekinut jer nisam više mogel sjediti.
Onda sam si i želudac otroval s Voltarenom pa sam i s tim moral prekinut i sad neznam kaj bi dalje a boli i boli.
Nego neurokirurg me na prvom pregledu pital dal bi ja to operiral.
Iskreno sam ga pital dal postoji kakav drugi način, a čovjek veli daima ali da se može zalječit a ne i izlječit.
Ako je op. solucija da prestane bolit, ja sam za



Superman mislim da ćeš morat o tom odlućit stam ,ja bih ostao suzdržan al ne mogu pa te moram pitat ako se smije znati dali radiš fizički posao ili u kancelariji ,možda uopće neradiš, koliko ti to već dugo traje, jel su ti ovo prve boli il je već to prisutno godinama,puno stvari utjeće na to nemoraš mi odgovorit na ono što ne želiš ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2009, 19:47:17 poslijepodne denis 68 »

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #4 : Siječanj 21, 2009, 20:26:03 poslijepodne »
Prema onome kako si ti to opisa,ja bih te prvo priupita kakav si ti to Superman ??? ??? ??? koji pati od diskus hernije ;D i još se boji operacije :D
32 godine,pa ako ne želiš još 50 godina provest u bolovima i poluinvalidnom stanju,moja ti je preporuka OPERACIJA,ako je tako neurokirurg preporučio ??? Mada po tvom opisu vidim da nemaš ispad stopala i problema s mokrenjem i stolicom ???

Jednom je netko rekao,ako imaš problema s velikim bolovima,onda to treba operirat danas,ako imaš ispad (parezu) stopala,onda je to trebalo operirat jučer,a ako imaš problema sa stolicom i mokrenjem,onda je to trebalo već davno operirat ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Pozdrav
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2009, 21:45:17 poslijepodne »
Denisov odgovor na Worfov post i daljnju raspravu u tom smjeru mozete pronaci na stranici
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

(kao sto vidite non stop sam na forumu i trudim se sve pratiti ali nazalost nemam vremena sudjelovati u rapravama)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #6 : Siječanj 21, 2009, 23:05:57 poslijepodne »
supermene,
recimo da imaš dvojbu kao i najveći dio nas u nekoj fazi i svi smo to prošli pa čak i denis ;D. a kako se tko odlučio druga je stvar i tu nema točno/krivo.
faze je zgodno objasnio worf.
tebi za utjehu, istih smo godina, istih tegoba (mene trenutno gotovo ne boli pa sam čak OK) i oba imamo doma bebu, zajebano....znam...
kao što vidiš, svi smo tako precizni u odgovorima da ćeš se sigurno odlučiti još večeras ;) ;)

p.s. jesi zamislio u glavi supermena onako savinutog i ukočenog kako piči na kripton??

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #7 : Siječanj 22, 2009, 08:34:16 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Superman mislim da ćeš morat o tom odlućit stam ,ja bih ostao suzdržan al ne mogu pa te moram pitat ako se smije znati dali radiš fizički posao ili u kancelariji ,možda uopće neradiš, koliko ti to već dugo traje, jel su ti ovo prve boli il je već to prisutno godinama,puno stvari utjeće na to nemoraš mi odgovorit na ono što ne želiš ;)
[/quote]

Otvoren sam za sve solucije.
Denise, radim u referadi na jednom fakultetu, znači sjedim.
Prvi put me svinulo prije 10 godina kad sam bio mlad. -:), ali mislil sam da to nije ništ i prošlo je za tjedan dana
ali onda je počelo svake godine 2,3 put uz takvu bol da to nije za vjerovat. Rekli su ljudi da je to normalno za one koji rade.
Nebi ni sad išel doktoru da me nije supruga natjerala i fala joj za to.
I vidi vraga. Disk je otišel k vragu. Nego, stolicu  kontroliram, mokrenje 90%, a urolog veli da sam kaj se tiče urologije zdrav da su problemi s leđima krivi za to kaj gubim osječaj kod mokrenja (mokre gaće uvjek), a neurolog napisal u pov. bol. komresija živčanog korjena i pleksusa. Prsti trnu na desnoj nozi ali ne konstantno dok se bol spušta u obje noge.
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #8 : Siječanj 22, 2009, 16:29:22 poslijepodne »
Operacija.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #9 : Siječanj 22, 2009, 18:29:02 poslijepodne »
Mislim da kad stvar dođe do problema s mokrenjem da se nema puno vremena za razmišljati. Kažu da je to jedna od apsolutnih indikacija za operaciju. Superman savjetujem ti da što prije posjetiš neurokirurga.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2009, 19:21:50 poslijepodne »
nažalost operacija.problemi sa mokrenjem je jedan od znakova za operaciju.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #11 : Siječanj 22, 2009, 22:11:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Superman mislim da ćeš morat o tom odlućit stam ,ja bih ostao suzdržan al ne mogu pa te moram pitat ako se smije znati dali radiš fizički posao ili u kancelariji ,možda uopće neradiš, koliko ti to već dugo traje, jel su ti ovo prve boli il je već to prisutno godinama,puno stvari utjeće na to nemoraš mi odgovorit na ono što ne želiš ;)

Otvoren sam za sve solucije.
Denise, radim u referadi na jednom fakultetu, znači sjedim.
Prvi put me svinulo prije 10 godina kad sam bio mlad. -:), ali mislil sam da to nije ništ i prošlo je za tjedan dana
ali onda je počelo svake godine 2,3 put uz takvu bol da to nije za vjerovat. Rekli su ljudi da je to normalno za one koji rade.
Nebi ni sad išel doktoru da me nije supruga natjerala i fala joj za to.
I vidi vraga. Disk je otišel k vragu. Nego, stolicu  kontroliram, mokrenje 90%, a urolog veli da sam kaj se tiče urologije zdrav da su problemi s leđima krivi za to kaj gubim osječaj kod mokrenja (mokre gaće uvjek), a neurolog napisal u pov. bol. komresija živčanog korjena i pleksusa. Prsti trnu na desnoj nozi ali ne konstantno dok se bol spušta u obje noge.
[/quote]Superman dali mokre gaće budu da nemožeš mokraću zadržat kad ti dođe il poslije mokrenja ode ostatak,to je razlika ako je nemožeš zadržat kad ti se ide na wc onda je to gadno praši na operaciju,kažem ako se događa poslije mokrenja da ti iscuri ostatak to je zanemarivo ;)

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #12 : Siječanj 27, 2009, 22:31:01 poslijepodne »
neboj se ništa ja sam operirala dhL5S1 laserom i sad je puno bolje ako te šta zanima pitaj pozzzzzzz ;)

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Pozdrav
« Odgovori #13 : Studeni 02, 2009, 17:55:00 poslijepodne »
Jo PPL

Ovak. Na zdnjoj kontroli kod svog operatera dobil sam uputu da napravim novi MR i novi EMNG.
Danas sam dobil nalaz MR kojeg sam radil prošli tjedan (običan i s kontrastom).
Pošto sam ja laik kaj se tiče bilo kakve medicine a do sljedeče kontrole imam još više od mjesec dana htel bi da neko ko nije laik ko ja to prokomentira (npr. GSM).
Znam da nije način za bilo kaj saznati ali me izrazito zanima.


MR LS kralježnice



NALAZ

Stanje nakon interlaminektomije i ekstirpacije diska L5/S1 desno


Trupovi svih LS kralježaka su održane visine, deformativno promjenjivih pokrovnih ploha i difuzno promjenjivog signala, najviše u smislu osteohondrotskih i degenerativnih promjena.
Na kaudalnoj plohi trupa L1 veća nepravilna  Schmorlova hernija uz manji koštani edem. Manje i na pokrovnim plohama L2, L3.

Prikazani i.v. prostori su do razine L5 održane visine, no promijenjen je signal svih i.v. diskova lumbalne kralježnice, najviše u smislu degenerativnih promjena.
U razini L5/S1 manji dorzalni pomak trupa L5 u odnosu na S1, uz značajno sužen pripadajući iv prostor.

Na svim razinama lumbalne kralježnice nalaze se osteohondrotske promjene i.v. diskova te osteoartrotske promjene malih zglobova.

Na razini L3/L4 nalazi se početno dorzo-cirkularno izbočenje i.v. diska s početnim suženjem pripadajućih lat. recesusa i lat. foramena, izraženije desno.

Na razini L4/L5 nalazi se početni dorzo-cirkularno, kao i obostrano značajnije dorzo-lateralno izbočenje i.v. diska sa suženjem pripadajučih lat. recesusa i lat. foramena, izraženije desno.

Na razini L5/S1 , stanje nakon leminektomije desno uz formiranje večeg nepravilnog ožiljka uz desnu laminu kralješka sa širenjem prema desnom lat. recesusu i moguće ventralno do i.v. prostora.
Prisutne su i izraženije osteoartroske promjene malih zglobova ove razine, kaoi hipertrofija lig. flava, posebice desno.
Ukupne postoperativne i osteoartroske promjene na ovoj razini uzrokuju suženje pripadajućih lat. recesusa  u kaudalnom djelu, izraženije desnog.


Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

 

Nagradne igre