Autor Tema: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način  (Posjeta: 9123 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« : Srpanj 28, 2017, 01:40:34 prijepodne »
Krajem godine će biti 10 godina kako je forum pokrenut. Nadam se da će za par mjeseci biti razloga za slavlje, a ne kao sada da se moram opravadavati. 100 puta sam već napisao da je moj jedini cilj pokretanjem foruma bio da što više ljudi izbjegne da prostite sranje u kojem sam se ja tada nalazio. Zašto ovo pišem. Vidim da se nekim članovima ne sviđa moja tolerancija i pokušaj da forum bude otvoren što ponekad dovodi do neugodnih situacija. Bilo je toga u skoro 10 godina jako puno. Puno sam živaca izgubio na forumu dok sam bio mlađi samo zato što sam tolerantan i nemam potrebu praviti se važnim.
Ja sam liberal i vjerujem u slobodu komunikacije, a mislim da je bitno da svi mogu reći mišljenje. Pogotovo u ovom području gdje masa ljudi ima probleme i što je najgore ozbiljne probleme koji utječu na kvalitetu života. Uglavnom što se mene tiče svatko ima pravo slobodno se grupirati i zagovarati vlastita razmišljanja. Ja forum planiram držati otvorenim mjestom komunikacije pa makar to ponekad značilo i nerviranje.
Isto tako mislim da treba naučiti na internetu ne uzimati stvari osobno. Toliko od mene o ovoj temi
« Zadnja izmjena: Srpanj 28, 2017, 10:22:29 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #1 : Srpanj 28, 2017, 13:07:07 poslijepodne »
Poštovani Bojane!!

  Meni je jako krivo što se sad desila ovakva situacija na forumu,mada je bilo toga i prije. Tisuću sam puta zahvalila tebi da si ga uopće pokrenuo. Do kad se nisam našla u ovoj bolesti,nisam pošteno ni znala šta je sve kralježnica u stanju napraviti od čovjeka. Kad su počeli problemi,odmah sam na google utipkala kralježnica i naišla na ovaj predivan forum. Učlanila se i pročitala ga u kompletu ne znam ni sama koliko puta. Kad sam prvi put napravila MR,već sam sama znala da budem išla pod nož. Sva pitanja na koja tad nisam znala odgovore, pronašla sam tu na ovom mjestu,a koliko tek novih informacija. Upoznala sam prekrasne ljude,neke i u živo. Bili smo si svi skupa jedna velika potpora....strepili kad je bilo tko od nas bio na operaciji i čekali da se javi tj.da se probudi iz anestezije.

Što se tiče mog pisanja. Pisala sam samo ono što mi se desilo, što je rekao koji doktor,što sam gdje pročitala. Davala sam jedostavno svoja laička  mišljena   tj.što bi ja napravila da sam na mjestu člana koji je postavio pitanje.  Davor me napao da sam čovjeku napisala hitno mora na operaciju. Ja tu rečenicu nikako da nađem, jedino vidim da sam samo napisala da mu je najbolje posjetiti neurokirurga, ustvari da bi mu sljedeća postajabtrebao biti neurokirurg.  Isto ovi postoci što sam napisala koji su ga zasmetali su bile riječi mislim neurokirurga ili nekog doktora kod kojeg sam bila dan ranije.
Meni je i bilo drago kad sam vidjela njegovo ime i da se javio,ali dok sam vidjela taj njegov prvi post,to napadanje,vrijeđanje,bahatost,etiketiranje...ja sam ok,ti nisi ok......evo ostala sam doslovno šokirana.

Napisala sam brdo svojih iskustava na forumu...od dvije operacije,Esi blokade,pulsne terapije, o rehabilitaciji  i sad na kraju o epudurolizi. I na kraju krajeva ipak još uvijek vjerujem da sam mnogima pomogla sa svojim iskustvom. Bila sam na kraju krajeva i realna,ako mi se neki npr.nalaz činio loš,nisam jednostavno mogla napisati da je super jer nije. Večinom su i svi na kraju završili na operaciji.

Evo,a sad mi je najveća želja da mogu sve svoje objave izbrisati. Ako možeš ti, ja te lijepo molim da to napraviš. Ja eto više ne namjeravam pisati jer nisam malo dijete,odrasla sam žena i ne dopuštam si da me netko vrijeđa ili ponižava ni u stvarnom svijetu,a kamoli na internetu.

Želim forumu Kralježnica.com sretan skorašnji 10.rođendan i neka doživi još 10 puta toliko.

Uglavnom....bilo je lijepo družiti se ovdje  :-* :-*
Lijep pozdrav svima!!!! i veliko Hvala...jer ste uvijek bili tu za mene  :)

9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #2 : Srpanj 28, 2017, 14:36:21 poslijepodne »
Draga Anita, i sama si napisala da si odradla žena pa si zato nemoj dopustit da ti neki provokatori nameću svoje stavove. Hvala ti puno za sva svoja iskustva koja si nam prenjela. Meni su neka stvarno dobro došla i sretna sam da ovaj forum postoji i da mogu negdje iz prve ruke dobit informacije. Molim te zanemari Davora i nemoj nas napuštat. Pusti čovjeka nek piše šta želi a ti nas nemoj zbog njega lišit svog društva. Meni je žao ali i razumijem da ljudi koji su imali uspješnu operaciju nisu na ovom forumu pa da čujemo i njihova iskustva. Razumljivo je da oni idu dalje a nama se nažalost puno toga u životu promjenilo i jako dobro nam dođe podrška ljudi s istim problemom jer se mi bolje razumijemo. I ja sam prozvana od strane Davora ali se za to uopće ne tresem, dosta imam svojih problema i neću se sekirat zbog ljudi koji to ne zaslužuju.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Kraljeznica.com forum

Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #2 : Srpanj 28, 2017, 14:36:21 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #3 : Srpanj 28, 2017, 22:40:30 poslijepodne »
Nije stvar u slobodi govora niti u zrelosti niti u nametanju stavova, nego o osnovama pristojnosti. Ovo je forum gdje dolazimo iznijeti svoje privatne stvari i najveće životne strepnje, dobiti informacije i podršku. Nikome tko se odvaži (a obično je više gostiju nego registriranih članova) registrirati i podijeliti svoje iskustvo nije posve lako, neke su priče više, neke manje uspješne. Činjenica da smo anonimni ne znači da smo svi imuni na svačiji bezobrazluk. Tim više, što nas je mnogo već pod stresom zbog našeg zdravstvenog stanja, odmak da je ovo internet i ne direktan kontakt nije nekad dovoljan; naime tu znamo dijeliti i najintimnije činjenice i zbilja smo osobe. Forum bi zbog svoje naravi morao biti mjesto podrške, a ne bezočnog osuđivanja kakvom je sklon dotični Davor.
Inače, ima drugih foruma po Europi i šire, ima i grupa i nikada nisam nigdje uočio nešto tako bezobrazno. Da li je to svojstveno samo ovim prostorima ili nije, neću suditi, ali svuda se podrazumijeva da atmosfera netolerancije ne može biti prisutna tamo gdje bi trebala biti prisutna podrška.
I moje je mišljenje da je ovaj Forum iznimno vrijedan, bilo bi mi žao da se obriše sve što je Ladyanita napisala i da ovog Foruma nije bilo sigurno bi mi bilo znatno teže proći kroz sve nedaće koje je donijela bolest. Zato sam zahvalan i osnivaču, bez obzira što paralelno mogu sudjelovati i u drugim oblicima internetske komunikacije sa ciljem davanja i primanja podrške.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #4 : Srpanj 29, 2017, 01:27:09 prijepodne »
draga Anita. Nemoj da Te moram moliti kao i Henrika da ne napuštaš ovaj forum, koji je meni donio toliko kvLITETNIH PROMJENA U  SAZNANJU I, SHVAČANJU I PRUHVALANJU DA MORAM ŽIVJETI SA TIME....
A Ti i Henrik izvukli ste me iz depre i kome sam se prvo zahvalio kod predtavljanja na ovom Forumu... Tebi  Henrikum zar nije tako, naravno i gosp. Bojanu koji me "pustio da budem č
lan"..
E sad, mislim da sam najstariji na forumu, a kaže se da starije treba slušati. Imam punih 68 godina, od mnogih duplo sztariji i otvoreno ne samo da Te molim već I odgovorno velim - DA TI NE PADNE NA PAMET NAPUSTITI FORUM !!!!

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #5 : Srpanj 29, 2017, 03:42:26 prijepodne »
Draga Anita... evo sad i ti bi htjela otiči sa Foruma, a meni si toliko pomogla... Kome sam se prvome zahvalio na savjetima i saznanjima nakon kaj sam par puta pročitao puno stranica foruma. I kome sam se prvo zahvalio nego Tebi i Henriku na pomoćima i savjetima i kasnije Dariu koji je "kriv" kaj sam 2 x išao na ESI u Osijek, a prvi puta "kao slučajno nas je istog dana spojio dr. Radoš.... Tko je prvi ustao u javno zamolio Henrika da ne odlazi sa foruma radi jednog mamlaza ( nek mi Bog oprosti na izrazu, ali nije vrijedan ni da izgovaram njegovo ime, jer taj čovjek ne samo da nema osnove kulturekomuniciranja, već nažalost nema ni trunke dobrog odgoja i morala, da si dozvoljava tako bezobrazno ponašanje...Tko je javno ustou u Tvoju obranu. Henriku nisam rekao niti napisal da se ne ponaša ko "uvređena mlada", ali sada Tebe, kao duplo stariji čovjek od Tebe (punih mi je 68 god.) ne samo da molim već savjetujem i kažem da dokažeš da to nisi Ti ( uvređena mlada ) i da moraš ostati tu sa nama radi nas i radi sebe - kaj hočšč izdati tolke stečene frendove...znam postoje i drugi načini komunikacije, ali forum nam je baza, on nam je omogučio da se "nađemo , upoznamo, savjetujemo, pišemo kako i kaj nam je bilo!!! Jebi ga, da baš tak moram reči. U manje od dva mjeseca tu sam upoznao toliko super dobrig ljudi, evo samo neke; Tebe, Henrika, Daria, Ljilju, Natali, Anu --šokačkog tajfuna, dr, buhtlicu u Vž-, toplicama gdje smo jedni druge druženjem vadlči iz depre, osječali da živimo, da možemo - da nismo bezkičmenjaci...
Kažeš da si odrasla žena - sada je vrijem da to i dokažeš i budeš iznad jedne individue koji ne zaslužuje naše pšrijateljstvo - jer to je dragocijenost koje se kao ni ljubav ne može kupiti nikakvim novcem već se stiče, druženjem... spontano , ppvjerenjem i svestranim poštovanjem individualnosti svakoga od nas... jer nismo klonovi ljudi smo od krvi mesa, sa srcem i dušom,  i upravo u toj razlučitosti je bogatstvo našeg druženja-- . neki znaju više, nek manje, neki su me uspjeli i nasmijati uz svu bol koju mjesecima trpim.... i ne samo da sam lijem, ali u predstavljanju nisam napisao niti desetinu boleština koje sam prošao, možda zato da nekoga  i ne preplašm-- evo ja sam Ti skoro pa enciklopedija bolesti ; od peforacije Ulcusa duodenija, 2 ifarkta mikarda sa kliničkom smrču, par koronarografija, stentiranaj i dilatacija, 2 teške operacije lumbalne kraljžnice od Ll2 pa sve do L5/S1, refluksnog oezofagirtisa-gerba, razrovanog želuca od lijekova, tako da sam prije prvog ESI-a od običnih analgetka kao kaj su Lekadol i Nalgasan počeo krvarirti, a onda mi je "dupe - kak se Ti Anita lijep izraziš za lijepu stražnjicu lijepšeg pola . postal isito od injekcija deksića i ketonala ili voltarena ovisno kakva je kombinirka bila potrebna prema jačini bolova do tramala a kod operacija i morfija, I jbga:  živim, zekam se zahvalan sam svakom danu života, zajhevam tu i tamo doduđe rijetko i zaplešem – najveža srečakad sam prije mogao zaplesati saunučicom kojoj je sad 9 god.,. uživam u prirodi i društvu lad mogu u vikendici u Zagorju.
A djeco moja, neka Vam stari trostruki djeda ( zaboravio sam feči da mi sin ima 45 god. I dečke blizance-košarkaše prvak e države u11/12 o misli damogu da Vam dam  jednu životnu lekciju - živite lijepo i u sloz...!!!  Bez brige i ja puno griješim i imam svojih sranja, kad je jezik brži od pameti, a onda svaka isprika mi je je jadna i bjrdna i mislim da neće popraviti stvar,ali eto ipak živim, najvišezahvaljujući pomoći i brigi dupruge i djece, pa i prema njima nisam ispao fer, ali jbg-a ovako sjeban i ja grdo griješim, povukao se u sebe,  ne gnjavim nikoga, zato i manje pišem, ali ovo prvo sa Hanrikom,, sada i Ti...i znate kaj...ote mi lepo vrit, naročito Ti ak nas napustiš, jer Tvoje iskustvo je bilo dragocijeno i bez Tebe forum ne bi bil kaj je . zato ne p.zdi ižćivce na hzentregere ili u frižider da se malo glavica rashladi. A o vređanju govoriš - pa nemre Te uvrediti neko ko Ti nije ni do koljena, I znaš staru dobru poslovicu . ..."nije važno kaj se priča - nego ko priča",,,ko ga šljivi, on je izabrao svoj modus operandi da tako kažem i neka mu je sva sreća ako ga to zadovoljava, al mi bumo ostali klapa ona prava i frendovska...JEL TI JASNO... NEMOJ ME LJUTITI DA TI UZALUD PIŠEM CIJELU NOĆ, JER SI MI POSTALA DRAGA NA SVOJ NAČIN, SVOJIM STILOM I DETALJNIM IZVJEŠTAJIMA - I ZATO ZAPAMTI PODCRTANO;  MORAŠ NASTAVITI TAKO DALJE,,, UFFF... JBBM TI ZMORILSAM SE FEJST, JAČE NEK DA SAM KOPAL KANAL,  DRŽ MI SE "ODRASLA" I ZNAM ODGOVORNA ŽENO!!!
 Mak!
 I Ida ne zaboravim, hvala svima na podrški Tebi  koji žele da ostaneš tu gdje TI JE MJESTO. ugledaj se u Bojana...Kaj je sve taj čovjek morao proči, kolko se žrtvovati i podnjeti svakakvih sranja,  da bi bas sve tu okupio i ostavario za mene ovako grandiozno dmelo - kao što je ovaj forum.... zato na kraju ...pusau okeca da"progledaju, ok!!!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #6 : Srpanj 29, 2017, 17:05:28 poslijepodne »
Henrik VIII, dobro si napisao. I slažem se u potpunosti s tobom. Kad sam napisao sloboda govora više sam mislio na Davorovo filozofiranje kako drugi pišu gluposti. Svatko ima pravo pisati svoje mišljenje. Zbog toga i dolazi do ovakvih situacija. Bilo bi najlakše blokirati Davora ali to je mislim zadnje što bilo tko želi. A to je vjervoatno moje loše razmišljanje o toleranciji. Davor zna puno i može kritički napisati dobre stvari. Naravno problem je komunikacije i tu Davor zna biti blago rečeno neugodan. Prava riječ bi vjervovatno bila vulgaran i nepristojan. To sam osjetio i na vlastitoj koži.
Što se tiče nepristojnosti i vuglarnosti kad sam dobio prijavu reagirao sam. Možda ne do kraja i možda ne najbolje ali što je tu je. Ja se nadam da Davor može shvatiti da svaka rasprava pomaže i daje informacije i da se može prilagoditi.

Davore, molim te nemoj ovo shvaćati kao neku prodiku i držanje lekcije s visoka. Činjenica je da si prešao norme komunikacije. Već sam ti 100 puta rekao da ti nitko ne brani pisati bilo što ali pod uvjetom da ne vrijeđaš.

ladyanita, puno ljudi je bilo i otišlo s foruma. To nije neobično jer svatko ima prioritete i svoje razmišljanje. Samo želim da stvari budu čiste da ne bi ispalo da držim bilo kome stranu. Ja sam ovdje s imenom i prezimenom i stojim iza svega. Nema skrivenih motiva i stojim iza svakog slova.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #7 : Srpanj 31, 2017, 09:37:08 prijepodne »
Bojane nisam niti pomislila da držiš ičiju stranu.
Ja se isto mogu predstaviti imenom i prezimenim...mada se sigurno već i jesam,a i svi znaju da sam Anita Kalinić. ;D  ;)
Samo još jednom napominjem da ovdje pišem isključivo svoja osobna iskustva i tako i pokušavam nekome pomoći tj.dati savjet.
Evo sad  su već prošle dvije godine od prve operacije i neki dan godina dana od druge. I stvarno sam puno toga preživjela,prošla razna liječenja...pa imam uvijek o čemu pisati.
I ne mogu se nikako riješiti foruma jer ga jako volim i osjećam se tu kao kod kuće.
Opet sam ga cijelu noć čitala jer opet ponovno tražim odgovor šta mi se dešava jer evo zadnji tjedan je užasan što se tiće bolova.
I opet imam osjećaj da sam na samom početku isto kao prije dvije i pol godine kad sam postala član.

Samo da nekako preguram ovaj tjedan jer drugi ponedjeljak imam MR i pregled u Osijeku,pa se nadam nekakvom novom rješenju iliti već sad čudu.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #8 : Kolovoz 01, 2017, 10:02:42 prijepodne »
Citat:
Davor:
S obzirom da svi vole imati mišljenje dopustit ću si i ja nekakvu vrst mišljenja/pitanja, ukoliko me njegova preuzvišenost admin (očigledno su ga tukli vršnjaci dok je bio u 1. razredu) opet ne izbaci zbog kritičkog stava. Ipak je ovaj forum svojevrsna oaza jednoumlja i bez prava na kritičko razmišljanje.

Citat je iz druge teme ali da ne radimo nered u toj temi stavljam odgovor ovdje.

Davore, pod broj jedan mene možeš slobodno vrijeđati koliko god želiš jer me to ni najmanje nepogađa. Neću objašnjavati jer je pametnom jasno.
Pod broj dva, nakon zadnjih stvari koje sam napisao na tvoje neprimjereno ponašanje čovjek se počne pitati radiš li ovo s nekom namjerom ili zaista ne možeš shvatiti ono što sam napisao. I što se tiče slobode pisanja ali i molbe da se upristojiš. Ne znam na koji drugi pozitivniji i normalniji način da ti pokušam objasniti da nije problem kritički stav već isljučivo vrijeđanje. I da stvar bude jasna. Mene vrijeđaj koliko god želiš ali sljedeći put kad budeš vrijeđao druge članove foruma opraštamo se. Shvati ovo kako god želiš.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 01, 2017, 13:34:06 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Po N-ti put o forumu i zašto postoji baš na ovaj način
« Odgovori #8 : Kolovoz 01, 2017, 10:02:42 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com