Autor Tema: Profiliranje Foruma  (Posjeta: 14204 )

0 Članova i 13623 Gostiju pregledava ovu temu.

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Profiliranje Foruma
« : Veljača 14, 2009, 13:19:17 poslijepodne »
Pozdrav svima,
otvorio sam novu temu s ciljem da rasprave u sklopu ove teme doprinesu profiliranju foruma.
Pod profiliranjem podrazumijevam potrebu da se forum podredi isključivo raspravama usko vezanim uz primarnu tematiku - kralježnica i bolesti kralježnice.

Obzirom da Forum uveliko ovisi o svojim članovima(administrator i kreator je kvalitetno postavio temelje a ostalo je na članovima) primjedbe i prijedloge bi uputio upravo tim članovima.

Ukazao bih na tri stvari za koje mislim da su deplasirane za ovakav forum:
1) Neselektivne kritike, sitna vrijedjanja, trzavice, konstantno prozivanje odredjenih ljudi za istu stvar
2) Gomilanje nespecificnih postova unutar specificne teme
3) Prisutnost i otvaranje novih tema na forumu koje nisu usko vezane s fokusom foruma. To su najcešce teme     sociološkog i humoristicnog predznaka, nerijetko i zanimljive ali predstavljaju digresiju te doprinose nepreglednosti foruma. Mislim da takve teme treba izostaviti ili reorganizirati forum tako da se te teme prikazuju u nekakvom drugom planu - nešto kao zaseban dio foruma.

Za kraj, par sesija pitanja-odgovori...........

Zasto spominjem sve ovo? - Zato sto se ovaj Forum izdvajao od slicnih foruma u nas a i šire.

Po čemu se forum izdvajao od drugih? - U kratkom vremenu posjetitelji su mogli doći do traženih informacija, pročitati nečije iskustvo vezano uz određenu terapiju, medicinsku ustanovu ili kirurški zahvat, dobiti odgovor na svoje pitanje od ostalih članova foruma, dobiti odgovor na svoja pitanja od stručnjaka (prisustvovanje stručnjaka  kao sto su neurokirurg i Zidov viđa se jako, jako rijetko). 

Što se promijenilo?

1) Neselektivno kritiziranje liječničke struke te sitna vrijeđanja i trzavice "otjerala" su eminentne stručnjake i najpozvanije ljude struke. - Još ako Kokolina otiđe možete zatvoriti "birtiju".

2) Brojni postovi koji apsolutno nemaju veze s temom u sklopu koje se nalaze te otvaranje brojnih tema koje nisu ni na koji način povezane s fokusom ovog foruma dovele su do divergencije foruma. Posljedica je ta da ljudi teško nalaze korisne informacije u "moru" postova, počinju gledati na forum kao na javno chat-anje nekolicine članova.

Dario

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #1 : Veljača 14, 2009, 14:48:10 poslijepodne »
Dario, puno hvala na analizi i komentarima trenutnog stanja. Mislim da bi ova tema trebala znaciti puno za daljnji razvoj foruma.

Nisam siguran kako izdvojiti teme nevezane za kraljeznicu u zaseban dio. Mogu napraviti da gosti ne vide zabavni dio foruma i da u startu vide samo ozbiljan i koristan dio foruma sto bi moglo potaknuti na veci broj registracija i sudjelovanja.
Ili da zabavni dio podforuma bude samo za clanove koji ga zele koristiti. Nisam siguran kako ce izgledati popis posljednjih poruka u tom slucaju.

Inace, pokusao sam pronaci dodatak za forum koji bi izlistavo zadnje teme, a ne sve poruke ali nisam ga nasao.

Ponekad mi je tesko raditi na poboljsanju foruma i stranica i stvarno se ne znam postaviti prema dogadjanjima na forumu. S jedne strane radim na tehnikalijama, oglasavanju (oglasi kojima promoviram stranice) i slicnom i onda bi jos trebao sredjivati stvari sto se tice foruma. S druge strane znam da je bolje i ovako nego nikako i da ce se vremenom stvari promjeniti.
Zato jos jednom hvala za temu.
« Zadnja izmjena: Veljača 14, 2009, 14:50:24 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2009, 15:39:04 poslijepodne »
Slažem se u potpunosti s Dariom.I ja sam ukazivao na neke probleme što se tiče foruma.Da se teme preklapaju i da se jedne te iste stvari ponavljaju i da se izlazi iz okvira zadane teme.To me osobno smeta.A što se tiče zabavnog djela foruma mislim da se posjetioci foruma mogu opredjeliti što ih prije ili više zanima.Administrator i moderartor je taj koji treba imati "konce u rukama".

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #3 : Veljača 14, 2009, 19:10:58 poslijepodne »
Dario, apsolutno se slažem s tobom. U posljednje je vrijeme čak bilo tema i postova koji bi se prije svega mogli nazvati spamanjem. Ima dojam da je gomilanjem takvih sadržaja, opao i broj posjetitelja.
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #4 : Veljača 14, 2009, 22:00:57 poslijepodne »
Dario slažem se sa svim što si naveo samo znam i vjerujem da nije bilo nikakvog omalovažavajnja pojedinih doktora na ovom forumu možda su neki to osobno shvatili ,al svi mi imamo različita mišljena i iskustva tako da ukazujemo na nepravilnosti rada pojedinih lječnika,dali su operacije dokazane ili ne itd... i smatram da to nije upućeno  namjenjeno nikom od dr na ovom forumu a i općenito to su samo različita mišljenja,dali će se neko od doktora  uvrjedit ili ne to je njegova osobna stvar jel ako je forum zamišljen u cilju da se slušaju dr i da se radi po njihovim upustvima onda možemo i u bolnice onda nam forum i ne treba.Mislim da bi razumjevanje između nas i dr trebalo bit kompromisno,te da bi trebali jedni druge razumjeti da bi došli do pravog riješenja ;)

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #5 : Veljača 14, 2009, 22:14:22 poslijepodne »
Apsolutno se ne slažem s Dariom,zašto? Zato jer smo na sve to već i mi ukazivali,ovo šta je Dario napisa je već iznešeno mišljenje nas starijih članova foruma,ali je on to iznesa u jednom postu,veoma slatkoriječivo,pa sad svi mislite da je Dario izmislija toplu vodu :'(
Glede zabavnog dijela foruma,pa on ni ne treba biti vezan uz križobolju,zar se nismo svi mi jednom,ne tako davno složili da nam treba nešto zabavno da nam skrene misli s križobolje ??? Uostalom kome se ne čita taj dio foruma,nek ga zaobiđe.a kome se čita,taj je dobrodošao i na taj dio foruma :'(
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #6 : Veljača 14, 2009, 22:17:09 poslijepodne »
Živio govornik ;)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #7 : Veljača 14, 2009, 23:28:00 poslijepodne »
Worfe, ja mislim da Dario nije mislio na zabavni dio foruma, svi smo se već ranije složili da nam treba. Mislim da je mislio na nešto drugo, ali ako to javno kažem, opet će ispasti svašta. Zato, zasad ću šutiti  :P
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #8 : Veljača 15, 2009, 01:13:56 prijepodne »
Bez obzira sto je vec sve receno u nekoliko navrata mislim da je dobar trenutak da se sve napise na jedom mjestu i u trenutku kada nema tenzija pa da se stvari malo srede.

Stavio sam da gosti ne vide zabavni dio foruma, a samim tim nece vidjeti na popisu zadnjih poruka one iz tog djela foruma. Ako nekome od clanova foruma smeta zabavni dio foruma za pracenje postova mogu ga staviti u grupu "Ozbiljan clan" pa nece biti poruka iz zabavnog podforuma.

Drugo stavio sam Google oglase i za clanove foruma (oglasima cu platit dio hostinga). Par tjedana su bili vidljivi samo za clanove ali moram priznati da mi je polako pun kuferi ulaganja puo vremena a i novaca, a da to nije dovoljno da se stvar drzi pod kontrolom. Ali neka. Po svemu sudeci demokracija nije dovoljno dobro rijesenje. Mlad sam pa se ucim.
A ubuduce cu uvesti malo vise kontrole. Sve je zapisano u pravilima koristenja, a bio bi zahvalan ako mi netko napise sto da jos stavim u pravila ili izmjenim ako treba jos nesto da bi forum bio uspjesan.

Od onog sto je Dario napisao mislim da je vrlo bitno sljedece
"2) Gomilanje nespecificnih postova unutar specificne teme"
To je jedno od pravila dobrog i civiliziranog ponasnja na web-u.

BTW, ima li netko veceg forumskog iskustva - kao clan, moderator, admin?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

GSM

  • Gost
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #9 : Veljača 15, 2009, 03:10:42 prijepodne »
Oglasi me osobno ne smetaju, pogotovo ako tebi pomazu da financiras server, itd.
Vec sam ti se ponudio za pomoc sto se servera tice, ako bude problema slobodno se javi pa cemo forum premjestiti na jeftiniji (citaj: besplatni) server :)

Sto se tice forumskog iskustva, osobno ga imam, pa ako trebas pomoc slobodno se javi.

Moje misljenje, jednostavno pravila trebaju biti istaknuta na vrhu svakog foruma, i pravila se treba izricito drzati (naravno, ona ne smiju biti prestroga).

Takodjer, moras ovlastiti barem 2-3 moderatora da nepotrebne/suvisne/netematske postove brisu/premjestaju, te takodjer opominju clanove koji to rade.

Tako ce se postici koliki-toliki red...

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #10 : Veljača 15, 2009, 07:29:13 prijepodne »
Glede moderatora,već godinama sam moderator na motocikli.com forumu,pod nickom Warg,nije da se hvalim ;D  ali to je nebitno  ;D

Htio sam predložit da članovi izaberu moderatora,recimo otvoriš temu sa statistikom,ali umjesto statistike imena predloženih kandidata i članstvo klika na imena koja mu se dopadaju i odabereš 2 ili 3 s največim brojem glasova.
Najidealnije bi bilo da su to stariji članovi foruma,tj. koji imaju barem 100+ postova,dakle članovi koje malo bolje poznaješ-jemo po postovima jer u živo se ne poznajemo ;D  do prvog okupljanja mi smo samo jedinice i nule :D
To bi bilo demokratski način biranja moderatora,a drugi način je da administrator odredi nekoliko članova koji će bit moderatori,a ostali ako će prihvatit,dobro,ako ne isto dobro ;D  to je onak diktatorski ;D
Toliko od mene,a ti Bojane odluči ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #11 : Veljača 15, 2009, 09:53:36 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Stavio sam da gosti ne vide zabavni dio foruma, a samim tim nece vidjeti na popisu zadnjih poruka one iz tog djela foruma. Ako nekome od clanova foruma smeta zabavni dio foruma za pracenje postova mogu ga staviti u grupu "Ozbiljan clan" pa nece biti poruka iz zabavnog podforuma.

To je potez na koji sam ciljao!
S moje strane nemam više nikakvih primjedbi na zabavni i slične podforume!



Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #12 : Veljača 15, 2009, 10:16:27 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Inace, pokusao sam pronaci dodatak za forum koji bi izlistavo zadnje teme, a ne sve poruke ali nisam ga nasao.

Moje mišljenje je da bi ovaj dodatak bio jako koristan - neka se nitko ne uvrijedi.

Ja cu ovdje opisati kako ja velikom dijelom pratim ove stranice pa mozda se nadje netko sa sličnim navikama.
Dakle, otprilike jedan put na dan učitam naslovnu stranicu foruma i pogledam rubriku "Novi postovi". Ukoliko vidim zanimljivu novu temu, odnosno postojeću temu za koju sam nestrpljivo čekao nastavak rasprave onda kliknem na nju i pročitam postove.
U trenutku pisanja ovog teksta prvih 7 zapisa na naslovnoj stranici je iz iste teme: "Profiliranje Foruma". 
Možda bi bilo preglednije da se rubrika "Novi postovi" izlistava po temama.


bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #13 : Veljača 15, 2009, 10:43:10 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Inace, pokusao sam pronaci dodatak za forum koji bi izlistavo zadnje teme, a ne sve poruke ali nisam ga nasao.

Moje mišljenje je da bi ovaj dodatak bio jako koristan - neka se nitko ne uvrijedi.

Ja cu ovdje opisati kako ja velikom dijelom pratim ove stranice pa mozda se nadje netko sa sličnim navikama.
Dakle, otprilike jedan put na dan učitam naslovnu stranicu foruma i pogledam rubriku "Novi postovi". Ukoliko vidim zanimljivu novu temu, odnosno postojeću temu za koju sam nestrpljivo čekao nastavak rasprave onda kliknem na nju i pročitam postove.
U trenutku pisanja ovog teksta prvih 7 zapisa na naslovnoj stranici je iz iste teme: "Profiliranje Foruma". 
Možda bi bilo preglednije da se rubrika "Novi postovi" izlistava po temama.


Problem je sto nema tavog dodatka za forum.
barem ga ja nisam nasao na stranici
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

netko je pitao za taj dodatk u jednom postu ali nije bilo odgovora.
ako netko uspije pronaci javite.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #14 : Veljača 15, 2009, 19:12:18 poslijepodne »
Hahhah Bojane mislim  da bi nabolji bili Worf i Deziderio za moderatora :D :D :D :D,slažem se sa Worfom da bi trebali biti stariji članovi foruma po izatim postovima hm možda bi to trebo biti ja al ipak ne mogu jel sam najgori :D ;)nisam siguran  ni di ću s ovim parama koje sam zaradio na određenim stranicama ;)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #15 : Veljača 15, 2009, 22:13:27 poslijepodne »
Bojane, jesi li ti uopće za to da imamo moderatora/e? Ako jesi, da napravimo anketu?
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #16 : Veljača 15, 2009, 22:35:35 poslijepodne »
Nemam nista protiv dodatnog moderiranja odnosno da netko ima status moderatora. Cini mi se da trenutno nema potrebe za tim (nema previse postova ni skaljivih tema i prepucavanja) ali bolje da se organiziramo na vrijeme.  :)

Sto se tice glasovanja tu sam malo skeptican. Nekako se bojim da bi moglo otici u krivom smjeru.
Ja za pocetak predlazem vas Jasna.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Profiliranje Foruma
« Odgovori #17 : Veljača 15, 2009, 23:27:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nemam nista protiv dodatnog moderiranja odnosno da netko ima status moderatora. Cini mi se da trenutno nema potrebe za tim (nema previse postova ni skaljivih tema i prepucavanja) ali bolje da se organiziramo na vrijeme.  :)

Sto se tice glasovanja tu sam malo skeptican. Nekako se bojim da bi moglo otici u krivom smjeru.
Ja za pocetak predlazem vas Jasna.

Potpisujem :-*
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre