Problemi s kralježnicom: Postavite pitanje, a ako niste sigurni gdje napisite poruku pod "Ostalo" > Slabinska (lumbalna) kralježnica

Discgel

(1/7) > >>

gocco:
Ljudi pozdrav,
što sve ljudi ne prolaze da probaju riješiti probleme s leđima...
I svaki put kad nešto malo pomogne, misliš si to je to! pa onda opet tresneš u realnost...(izokinetika, gosp.Smolčić - uspješno ali ne trajno riješenje)
Da ne dužim---bio sam na MR u Sv.Katarini, l4/l5 pravi malo veći problem, progresija protruzije kojoj prijeti pucanje; l5/s1 okoštavanje počelo, l1/l2/l3 nije strašno...
Dr.Perović mi savjetuje ovu novinu kod nas, i pristajem.
Danas je 5 dan nakon zahvata, oporavak traje 3 tjedna.
vidjeti ćemo što će biti.


ADMIN:
Stavljam na početak teme kako bi bilo vidljivo
Općenitu temu o discogelu i link na članak o discogelu možete pronaći na linku
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


gocco:
MKB: M51.2 Druga specificirana nestabilnost intervertebralnog diska
DIJAGNOZA:
Syndroma lumbale chr. exacerbata. Protrusio disci L4-L5 dorsomediolateralis dex. Leasio
anulus fibrosum L1-L2 et L2-L3. Bulging disci L3-L4. Osteochondrosis L5-S1 Modic gr. III

Uglavnom, gore navedeno je moj "podstanar", zadnjih 6 godina.

4 tjedna od zahvata na l4/l5, (discgel)...možda nekom dobro dođe, jer meni je to falilo, (nečije iskustvo). lagana kronologija:

-sam zahvat sam izgurao "nasuho"  - bez lokalne...traje oko 45 min.
-nakon sat , sat i pol, šogor me vozio kući, a tad nije baš bilo ugodno (ulazak i izlazak iz auta - presmiješno)
-prva 3 tjedna - hodanje je išlo, jutra su bila katastrofa, tramal+rapidol, do 3 puta nekada tokom dana.
-zadnjih tjedan dana naglo poboljšanje, vraćam se na posao, (putovanje NG-KT), čega se najviše bojim, osjetno lakše.
-jučer i prekjučer vraćam se rutini -  trbušnjaci i leđnjaci, istezanja, malo umjerenog trčanja (naravno i isključivo - trava, na prstima).
-razgovor sa dr. Perovićem (koji mi je zahvat izvršio);sinoć , kontrolno vađenje krvi, i pošteda teretane još 2 tjedna. ( e to mi najviše fali, hehe)

Nakon svih mogućih baba, pijavica, kiropraktičara, masera, neurokirurga, zahvata, vježbi, izokinetika, toplica i pitaj Boga čega još, ....postajem sve realniji.
Ne očekujem ništa posebno od ovog zahvata. Ovim stanjima nema lijeka. S tim se živi.
Nadam se da će samo djelovanje discgel-a spriječiti ono čemu je namijenjen - spriječavanju progresije protruzije koja bi vrlo brzo i lako (u mom slučaju) dovela do prolapsa i ekstruzije...a tad Bože pomozi (jel mi je sve od l1 do s1 oštećeno).
Varirajuča bol, nelagoda, ukočenost, mislim da nikad neće nestati. Pitanje je samo što ću ja s njom?
Konfederativni ustroj mi se čini prikladan.
Lp, Goran Rebrača

 

sneky123:
izvinite s to ste bili na operacije gdje i ko vas operirao molim,,nisam dobro skuzila,ja trebam prsni dio hernia disk ,,

gocco:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seizvinite s to ste bili na operacije gdje i ko vas operirao molim,,nisam dobro skuzila,ja trebam prsni dio hernia disk ,,

--- Kraj citata ---
Specijalna bolnica Sv.Katarina, Zabok.
To nije operacija, već zahvat na disku ako za njega postoji indikacija - drugim riječima kad prođete "hrpetinu" stvari prije toga pa ne pomognu ili postoji značajnija progresija protruzije koja bi mogla dovesti do pucanja vanjske opne.

bojan:
Gocco, puno hvala na opisu i detaljima. Sigurno će biti korisno.
Bio bi zahvalan da se javiš i kasnije i napišeš kako se razvija situacija.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju