Autor Tema: Discgel  (Posjeta: 37088 )

0 Članova i 44 Gostiju pregledava ovu temu.

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Discgel
« : Ožujak 21, 2015, 11:33:13 prijepodne »
Ljudi pozdrav,
što sve ljudi ne prolaze da probaju riješiti probleme s leđima...
I svaki put kad nešto malo pomogne, misliš si to je to! pa onda opet tresneš u realnost...(izokinetika, gosp.Smolčić - uspješno ali ne trajno riješenje)
Da ne dužim---bio sam na MR u Sv.Katarini, l4/l5 pravi malo veći problem, progresija protruzije kojoj prijeti pucanje; l5/s1 okoštavanje počelo, l1/l2/l3 nije strašno...
Dr.Perović mi savjetuje ovu novinu kod nas, i pristajem.
Danas je 5 dan nakon zahvata, oporavak traje 3 tjedna.
vidjeti ćemo što će biti.


ADMIN:
Stavljam na početak teme kako bi bilo vidljivo
Općenitu temu o discogelu i link na članak o discogelu možete pronaći na linku

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2015, 01:15:02 prijepodne bojan »

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #1 : Travanj 14, 2015, 08:47:27 prijepodne »
MKB: M51.2 Druga specificirana nestabilnost intervertebralnog diska
DIJAGNOZA:
Syndroma lumbale chr. exacerbata. Protrusio disci L4-L5 dorsomediolateralis dex. Leasio
anulus fibrosum L1-L2 et L2-L3. Bulging disci L3-L4. Osteochondrosis L5-S1 Modic gr. III

Uglavnom, gore navedeno je moj "podstanar", zadnjih 6 godina.

4 tjedna od zahvata na l4/l5, (discgel)...možda nekom dobro dođe, jer meni je to falilo, (nečije iskustvo). lagana kronologija:

-sam zahvat sam izgurao "nasuho"  - bez lokalne...traje oko 45 min.
-nakon sat , sat i pol, šogor me vozio kući, a tad nije baš bilo ugodno (ulazak i izlazak iz auta - presmiješno)
-prva 3 tjedna - hodanje je išlo, jutra su bila katastrofa, tramal+rapidol, do 3 puta nekada tokom dana.
-zadnjih tjedan dana naglo poboljšanje, vraćam se na posao, (putovanje NG-KT), čega se najviše bojim, osjetno lakše.
-jučer i prekjučer vraćam se rutini -  trbušnjaci i leđnjaci, istezanja, malo umjerenog trčanja (naravno i isključivo - trava, na prstima).
-razgovor sa dr. Perovićem (koji mi je zahvat izvršio);sinoć , kontrolno vađenje krvi, i pošteda teretane još 2 tjedna. ( e to mi najviše fali, hehe)

Nakon svih mogućih baba, pijavica, kiropraktičara, masera, neurokirurga, zahvata, vježbi, izokinetika, toplica i pitaj Boga čega još, ....postajem sve realniji.
Ne očekujem ništa posebno od ovog zahvata. Ovim stanjima nema lijeka. S tim se živi.
Nadam se da će samo djelovanje discgel-a spriječiti ono čemu je namijenjen - spriječavanju progresije protruzije koja bi vrlo brzo i lako (u mom slučaju) dovela do prolapsa i ekstruzije...a tad Bože pomozi (jel mi je sve od l1 do s1 oštećeno).
Varirajuča bol, nelagoda, ukočenost, mislim da nikad neće nestati. Pitanje je samo što ću ja s njom?
Konfederativni ustroj mi se čini prikladan.
Lp, Goran Rebrača

 

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #2 : Travanj 14, 2015, 12:06:17 poslijepodne »
izvinite s to ste bili na operacije gdje i ko vas operirao molim,,nisam dobro skuzila,ja trebam prsni dio hernia disk ,,

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #3 : Travanj 14, 2015, 18:37:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
izvinite s to ste bili na operacije gdje i ko vas operirao molim,,nisam dobro skuzila,ja trebam prsni dio hernia disk ,,
Specijalna bolnica Sv.Katarina, Zabok.
To nije operacija, već zahvat na disku ako za njega postoji indikacija - drugim riječima kad prođete "hrpetinu" stvari prije toga pa ne pomognu ili postoji značajnija progresija protruzije koja bi mogla dovesti do pucanja vanjske opne.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Discgel
« Odgovori #4 : Travanj 16, 2015, 11:09:56 prijepodne »
Gocco, puno hvala na opisu i detaljima. Sigurno će biti korisno.
Bio bi zahvalan da se javiš i kasnije i napišeš kako se razvija situacija.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #5 : Travanj 16, 2015, 19:53:10 poslijepodne »
Bojane,hvala.
Nakon 6 tjedana je puni oporavak..tj.smanjenje bolova..tako kažu...mada je to individualno.
Doc.mi kaže da bi puno djelovanje discogel vidjeli za 12 mj.na MR. Trebalo bi se vidjeti smanjenje protruzije.

Dac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #6 : Travanj 16, 2015, 21:48:18 poslijepodne »
Gocco pozdrav,
imam protruziju disca L5S1 i problem koji vučem više od godinu dana , bol je izražena samo pri stajanju i hodanju ,
pokušavao sam dosada razne metode liječenja ( ekstenzija, Bowen,kiropraktika ) kao i svakodnevno vježbanje i istezanje ali bez uspjeha,
ortoped je mišljenja da nisam za operaciju ,anesteziolog mi je pred kraj prošle godine dao blokadu(ESI) i bilo je relativno ok cca 3 mjeseca , sada se bol ponovno vratila , anesteziolog mi sada preporučuje discogel iako ima dosta oprečnih mišljenja o ovoj metodi ,npr.drSaftić ju ne radi jer je metoda neprovjerena i može izazvati degenerativne promjene itd.,
baš sam u dilemi oko ovog , nadam se da će ti pomoći pa se i ja možda odvažim ...:)

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #7 : Travanj 17, 2015, 09:22:37 prijepodne »
Dac, pozdrav!
Imam iskustvo sa dr.Saftićem koji me je poslao na izokinetiku koja je u to vrijeme meni djelovala kao riješenje mojih problema...i bila je. Hvala mu na tome.
Protruzija mi se pogoršala, vremenom, i tad upadaš u čarobni krug - ne mogu vježbati jel trpim konstantne bolove..posljedica - -atrofiranje mišića...još gore.
Znam za njegov komentar o discgel-u pa ću ti proslijediti jedan mail.....

To je prepiska sa dr.Perovićem koji mi je zahvat izvodio, sa identičnim pitanjima njemu kao što su i tvoja....ja sam se odlučio na zahvat.
Da li je to ispravno  - neznam.
Pročitaj pa probaj izvući sam zaključak. (nadam se da si dobio mail)
Lp, G.
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2015, 11:40:29 prijepodne gocco »

Dac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #8 : Travanj 17, 2015, 21:30:26 poslijepodne »
Primio sam tvoj e mail , hvala ti , i dalje sam u nedoumici , trebam ići na kontrolu u ambulantu boli kod anesteziologa , radio sam nedavno diskografiju , davanjem kontrasta mi je ponovno utvrđena protruzija L5S1 od koje nastaju problemi iako pri samoj infiltraciji nisam osjetio bol , ponuditi će mi vjerojatno kao što je najavio  2 opcije ,ponovno blokadu (ESI) ili discogel,teško mi je donijeti odluku jer mi je ortoped 2 puta potvrdio da nisam za operaciju i zaista ne trpim jake bolove niti se bol širi niz nogu kao što je uobičajeno kod diskus hernija,bol i ukočenost doljnjeg dijela osjećam samo kod malo dužeg stajanja ili hodanja i sa širenjem boli u mišiće stražnjice,ali me izluđuje što sam u godinu i pol dana pokušao "sve" ali bez imalo pomaka , bol je stalno ista osim cca 2 mjeseca kada sam primio blokadu ali je to kratkoročno riješenje i ne bih više išao na blokadu radi kortikosteroida jer mogu kako tako funkcionirati  , dugo sam se bavio rekreativno sportom i u dobroj sam formi ali ne mogu više ništa , od trčanja,plivanja itd. me bole leđa,da bi bilo još frustrirajuće ne mogu niti u lagane šetnje jer nakon cca 5 mim počinju problemi ,
svakako javi kako ćeš se osjećati u narednom periodu , nadam se da će ti biti ok  , ako imaš koji savjet samo daj jer vidim da si svašta prošao sa kralježnicom, nažalost, hvala ti još jednom  ... 

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #9 : Travanj 18, 2015, 11:52:53 prijepodne »
Eh...
Sad sa se negdje nađemo bili bi kao dvije babe. i razumjeli jedan drugoga u potpunosti.
Imamo jako slične simptome, samo je meni na l4/l5. leđa i guzovi. Doduše imam lagane protruzije i na svim ostalim, al nekako se trpimo.
Jedina razlika je što je meni uvijek fizička aktivnost odgovarala. i trčanje i hodanje i teretana. Čak i kad je boljelo...(nekako sam ja to sebi stavio u glavu--ne možeš ti mene toliko boljeti koliko ja mogu vježbati... 8))
Dok se moj "diskcimer" jako ne naljuti.

Kolega, iz mog "bogatog iskustva, svima mogu reći jedno...svaki od naših problema je strogo individualan i podnosi različite vrste terapija za olakšanje i suživot sa ovim sranjem.
U mom slučaju mi je pomogla izokinetika i gosp. Marinko Smolčić....nažalost kao i tebi kortikosteroidi...na par mjeseci. (imam kolegu na rebru koji mi je i to savjetovao, ali sam odbio)

Ja sam po riječima dr.Perovića (stvarno, ali stvarno dr.za poželjeti), 11 u HR koji je primio ovaj zahvat.
Stvari se zasad čini mi se dobro razvijaju.
Ujutro sam ukočen...strava, ali bez nekakve velike boli. to prođe nakon sat vremena...malo razgibavanja , istezanja, prije posla krug po naselju, itd.
Tokom dana zna biti iznenađujuće dobro. Zadnjih par dana , kao i sinoć , sam pojačao intenzitet vježbanja i odvalio 4 km.trčanja.

Možda ti to zvuči preoptimistično, ali takav sam bio i prije zahvata. samo sa boli.

Nadam se da će mi ovaj zahvat omogućiti ovakav "aktivan" život.

Kole, ne znam što bih ti rekao...iz mail-a si vidio da je tu politika "svako svog konja hvali", a meni se čini da se radi o istoj stvari-nukleolizi-samo dr.Saftić to radi drugom metodom.

Degenerativne promjene nastaju i bez zahvata...meni je l5/s1 u III.stupnju okoštavanja, drugi "propadaju" kako starimo.

Sretno i glavu gore!




Dac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #10 : Travanj 26, 2015, 22:14:23 poslijepodne »
Pozdrav,
ako sam dobro pratio sada si cca cca 40 tak dana nakon zahvata discogelom  , kako bi opisao svoje trenutno stanje ...?
Pitam jer još uvijek razmišljam da li da i ja pokušam sa navedenim zahvatom...

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #11 : Travanj 28, 2015, 09:56:08 prijepodne »
Pozdrav,
pa jučer, u ponedjeljak je bilo točno 6 tjedana.
Stanje je drugačije.
Puno lakše mi je sjedenje i vožnja, nemam više bolova u guzovima. Vježbanje i teretanu sam vratio u potpunosti.
Jutra su i dalje nezgodna ali sve manje.
Pošto imam oštećenja i drugih diskova, naravno da oni rade svoje probleme, ali mislim da se ne kajem zahvata.
Puno sam sigurniji u kretnjama, saginjanju, istezanjima.
Uglavnom, da je samo l4/l5 bio jedini moj problem, lakše bi ti odgovorio.
Lp,G

Dac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #12 : Svibanj 01, 2015, 21:31:28 poslijepodne »
Pozdrav,
ajde baš dobro da ti je bolje , ja vježbam svaki dan , svako ujutro istezanje a popodne trbušnjaci ili trčanje cca 3-4 km,idem i često u vožnje biciklom i osjećam se ok , na poslu sjedim u uredu pa je ok ali ako sam prijepodne u pokretu stalno osjećam ukočenost u doljnem djelu leđa i bol koja se širi u guzove , popodne i navečer je puno bolje,vikendom ujutro izvedem psa cca 15 min u šetnju i vraćam se kao starac od 90g,
idem 11.05. na neurokirurgiju , prvi put ,da vidim što će mi reći , ništa ne očekujem , samo me zanima što će reći , ja sam iz Osijeka a u našm KBC ne rade laserske minimalno invazivne zahvate ili sl.,nakon toga planiram opet kod anesteziologa pa ću vidjeti,
još uvijek dvojim i sve sam bliži odustajanju od medicinskih zahvata i pokušao bih pustiti da se stvari odvijaju same po sebi,kao što mi je ortoped rekao stabilizirati će se vremenom ...:(   

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #13 : Svibanj 11, 2015, 21:33:50 poslijepodne »
Mali update..
Evo , bliži se 2 mjeseca od zahvata.
Bio sam na kontroli kod dr.Perovića, malo proćaskali, obavili rutinski pregled (lasegue i malo saginjanja), te u biti kroz moj opis stanja, mislim da smo obostrano zaključili da ovo čudo zasad funkcionira.
Sa sve većom sigurnošću, počinjem misliti (iako sam i dalje rezerviran da ne ureknem), da zahvat discogel donosi značajniju kvalitetu života.
Nažalost, kako dr. kaže, samo zahvat je relativno novina u svijetu i kod nas, pa nema povratnih informacija stanja pacijenata nakon duljeg perioda vremena...više od 5-6 godina.
Moji problemi sve više postaju sekundarna stvar u životu.
Znam da ove naše teme čitaju i dr. i neurokirurzi, pa još jednom velika hvala na profesionalnom i ljudskom pristupu djelatnika Sv.Katarine, a posebno dr. Peroviću.
.....


RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Discgel
« Odgovori #14 : Svibanj 13, 2015, 13:30:27 poslijepodne »
Postovanje, ne bih volio nikoga obeshrabrivati, pogotovo one koji su bili na Disogel zahvatu. No, moram reći: nema gotovo nikakve šanse da imate benefite od Discogel terapije na duge staze. Upravo suprotno, Discogel supstanca će uništiti prirodna svojstva diska i pitanje je kako će reagirati susjedni segmenti. Imajte to na umu prije odluke o terapiji Discogel.

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #15 : Svibanj 15, 2015, 14:21:33 poslijepodne »
RS...kao Robert Saftić?
 Pozdrav doc.ak ste Vi...izokinetika je pomogla. Ali stanje se pogoršalo tokom vremena.
I nisam nakon 6 godina imao nekakv izbor.
Svi mi koji imamo problema, znamo da bi i drekec pojeli da pomogne...pa makar i kratkotrajno.
Al' o tom potom....zar ne?

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #16 : Kolovoz 19, 2015, 20:33:05 poslijepodne »
Pozdrav ljudi!
Evo da update-am status....
Dakle, zasad, (Znam za stav našeg neura - R.S.- vezano za discogel. ) nimalo nežalim što sam obavio intervenciju na l4/l5 discogelom.
Naprotiv, kvaliteta života, pokretljivost je osjetno poboljšana, strah od "probadanja" umanjen, vježbe pojačane. Normalno živim, kosim travu, vozim bicikl, idem u teretanu, sjedim pijući kavu (i do sat vremena bez ikakvih problema).
Nažalost, moji problemi nisu vezani individualno za jedan segment, ali imam osjećaj, da jesu, da bi moje trenutno stanje, a i unazad 5 mjeseci, graničilo sa "discogel = rješenje za protruziju".
Lp, Goran

« Zadnja izmjena: Kolovoz 20, 2015, 09:35:02 prijepodne gocco »

Dac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Discgel
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2015, 21:52:58 poslijepodne »
Gorane,
hvala ti na informacijama , baš dobro da ti je bolje , da li mi možeš reći koja je cijena zahvata discogelom ?

 

Nagradne igre