Autor Tema: Da se predstavim..  (Posjeta: 8557 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

paketic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Da se predstavim..
« : Studeni 29, 2014, 22:13:13 poslijepodne »
Podrav,

I sama imam problema, pitanja i to.

Kroz nekoliko godina (2-3) sam već imala bolove u lumbalnom dijelu, nekoliko puta dosta jake epizode (ali ne dugotrajne), popila bih tabletu i nastavila sa životom (posao i to). Onda sam se upoznala s dekompresijskim pojasom s reklame, i zaista mi je pomogao na prvu. Već sam se toliko bila naviknula na nepravilno  hodanje, i kad sam počela koristiti taj pojas polako sam se vratila u normalu (ali naravno s tabletama), malo fizkalne terapije, vježbe itd.
Posao koji  radim je fizički dosta zahtjevan i naravno da tu nije moglo stati. Pojas sam koristila najviše u poslu, da sebi malo olakšam. Glupost, ali zbilja se čovjek na svašta navikne, na bolove, ma na svašta. Tako sam i ja, jednostavno zaboravila što je normalno. Na kraju mi je taj pojas učinio više štete nego koristi.

Uglavnom, da skratim priču, krajem veljače ove godine nisam više mogla lijevom nogom dotaknuti pod. Svaki dan su bolovi bili sve jači. Išla sam kod svoje dr., pa kod fizijatra gdje dam dobila preporuku za injekcije kod svoje dr. i uputnicu za magnetsku reonancu (termin mi je u rujnu 2015. ;D). Serija injekcija mi nije pomogla, niti olakšala bol, kao ni šake tableta. Išla sam zatim kod ortopeda, dobila nove tablete, više nisam mogla stajati, ležati, hodati sjediti, spavala sam u serijama po dvadeset minuta na kuhinjskom stolu na trbuhu, nogu nisam mogla više dotaknuti.... na kraju sam završila u bolnici na koktelima, nekih mjesec dana. I tako sam se polako ispravila (u bolnici sam koristila hodalicu, pa štake). Dr je rekao da sam se jedva izvukla, uglavnom njegovi kokteli su mi smanjili upalu i počela sam se oporavljati. Bolovi u nozi su prestali ima nekih mjesec, skoro je prosinac i prekosutra počinjem ponovno raditi. Idem na fizikalnu terapiju, vježbam kući, dan je nekada ok, nekada ne, znam iz čista mira imati oštru bol u lumbalnom dijelu.

Dok ne napravim magnet neću ništa znati, ali ovo što je sada, to je lumbago s lumboišialgiom, znamo i razinu, l5 s1, moderna bolest  :P.

Treba raditi i živjeti, ali kad se sjetim što sam prošla umirem od straha,  brrrrrrrr.
Trenutno se dosta čuvam, ništa ne podižem, izbjegavam nositi bilo kakav teret itd. To naravno neću moći na poslu, ne uspijem uvijek ni ovako u kućanskim poslovima ipak, čuvam se.
Znam puno toga na ovu temu i puno toga ne znam.

Najbolje se osječam kad radim statičke vježbe, one bez puno mrdanja, zatezanje mišića i to.


Ufff, izjadala sam se,
Eto to sam ja,
Pozdrav svima!

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Da se predstavim..
« Odgovori #1 : Studeni 30, 2014, 01:33:02 prijepodne »
Dobro došla!
I nek si se izjadala, treba.
Razumijem što je to, jer sam zadnjih mjesec dana bio sa sličnim problemom; strašna bol u lijevom stopalu, pa onda kasnije i kroz desni dio stražnjice, na kraju više nisam mogao niti hodati niti ustati iz kreveta. Fizijatrica mi je prepisala tri injekcije s kortikosteroidima, apaurinom i ketonalom. No, morao sam se prvo posvaditi sa liječnicom opće medicine jer mi ih nije htjela dati, da što će to meni i nek čekam da prođe samo od sebe (a imao sam poslovne obaveze o kojima mi ovisi egzistencija). No, na kraju je ipak dala i pomoglo je. Bol je još tu, no ne moram barem piti šaku tableta. Samo jedan Zaldiar i apaurin prije spavanja. Kičma je velika koma, ali nadam se da ćemo se izvuči!
Od ponedjeljka još 40 terapija pa što bude. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

paketic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Da se predstavim..
« Odgovori #2 : Studeni 30, 2014, 16:00:10 poslijepodne »
E,
Super da si ipak živ D
Meni je padala na pamet motorna pila, da sam ju imala dok me onako jako boljelo bila bih otpilila nogu :P

Hvala na dobrodošlici )

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Da se predstavim..
« Odgovori #3 : Prosinac 01, 2014, 13:15:48 poslijepodne »
Dobrodošla na forum. Žao mi je zbog problema koje imaš. Ja prije dosta godina mislio da ću dati otkaz jer nisam mogao sjediti ni par minuta od užasnih bolova ali imao sam neviđenu sreću da mi se urpavo tada promjenio opis posla pa sam počeo češće ustajati. Nadam se da te popustilo i da ćeš uspjeti odraditi posao bez da ti se stanje pogorša.

Hvala što si napisala oko pojasa. Pojas kratkoročno pomaže ali dugoročno samo napravi još veću štetu.
Možeš napisati koji pojas si koristila? Otvorio bi novu temu pa ako kasnije ako uhvatiš vremena da ukratko napišeš da korištenje pojasa nije bilo korisno. Svakako se javi kako je stanje nakon što počneš raditi i naravno što je pokazao magnet.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

paketic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Da se predstavim..
« Odgovori #4 : Prosinac 01, 2014, 16:44:59 poslijepodne »
Hvala na dobodošlici Bojane :)

Preživjela sam prvi dan, i osjetim malo bolove  (možda treba vremena dok ponovno uđem u kolotečinu). Samo da ne bude onako grozno kao što je bilo. Osećam se kao da se igram sa svojim zdravljem, znam koji su rizici i nije stvar u novcu nego u pukom preživljavanju. ...

Koristila dam dr.ho pojas. Jednom sam čak mjerila krvni tlak s pojasom i bio je užasno visok, onda sam ga skinula i vratio se u normalu. Kad otvoriš temu onda ću malo više o tome.

Što se tiče magnetske rezonance, dobila sam preporuku da se ne snimam. Sigurno hoću pošto već tako dugo čekam na svoj termin. Moram priznati da sam tek odnedavno sposobna ravno leći i odraditi tu pretragu.

Kako ti je sada? Bolje?

Pratit ću malo ovaj forum, možda nađem štogod dobroga za sebe.


Pozdrav!


paketic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Da se predstavim..
« Odgovori #5 : Prosinac 27, 2014, 00:05:06 prijepodne »
NISTA NE VALJA!

 

Nagradne igre