Autor Tema: Diskus hernija L5-S1 (damir)  (Posjeta: 97891 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

iceman

• Newbie
  • *
Odg: Diskus hernija L5-S1 (damir)
« Odgovori #162 : Lipanj 01, 2011, 11:15:18 prijepodne »
meni se navecer javlja bol duz noge i tesko zaspim ako nepopijem nesto protiv bolova....preko dana je ok osjetim samo desni but na nagli pokret,kihanje ili kasalj,neznam valjda je zivac iziritiran i oporavlja se....(bar se nadam da je to)...
« Zadnja izmjena: Lipanj 01, 2011, 11:17:12 prijepodne iceman »
NeMa PrEdAjE,NiJe BiTnO KaKo Si PaO BiTnO Je KaKo UsTaJeS

damirumer

• Full Member
    • Email
« Odgovori #163 : Lipanj 01, 2011, 11:47:52 prijepodne »
     ovi dečki što su bili samnom u zg i koji su operirani rezanjem sad ne znam da li klasično ili nekom drugom metodom su bolje i već idu u toplice pitam se da li je možda bilo bolje tako jer ovo s živcima je stvarno muka jučer dobro danas opet gore teža noga.ne znaš više da li je to dobro ili nije.kod tih rezova sam gledao na internetu doktor uđe pomakne živac i odreže herniju zašije i to je to a ovo pitam se kad dotakne živac koje veselje s pečenjem.

iceman

• Newbie
  • *
« Odgovori #164 : Lipanj 02, 2011, 11:02:19 prijepodne »
16. dan od operacije,jos uvijek se osjeca nelagoda duz cijele desne noge ,najvise desni but.....navecer mi je taj intezitet jaci pa teze zaspim...
Damire dali ides u toplice,ako da koje???
Molio bih ako neko ima iskustva sa toplicama(koje su najbolje za nas problem,spreman sam i platiti) da mi da savjet...unaprijed hvala

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #164 : Lipanj 02, 2011, 11:02:19 prijepodne »

vita

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #165 : Lipanj 02, 2011, 11:11:20 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
meni se navecer javlja bol duz noge i tesko zaspim ako nepopijem nesto protiv bolova....preko dana je ok osjetim samo desni but na nagli pokret,kihanje ili kasalj,neznam valjda je zivac iziritiran i oporavlja se....(bar se nadam da je to)...

ja sam operirana PLDD, i mene najviše boli kad kašljem, zabole me obe strane leđa i obe noge, a inaće me boli zadnja loža i pomalo list
u zadnjoj loži sam najviše osjećala i prije operacije, toliko bi me bolilo da bi znala sjest na bat za meso i pritiskat taj dio, a dosta puta bi se znala i tuči s njim po tom dijelu ::)
i sad osjećam tu bol ali puno puno manju, odnosno dosta podnošljivu i kad idem u ležeći položaj, tu me zaboli ali popusti u par minuta
za razliku od prije što bi popustilo tek nakon par sati ležanja i mirovanja
srećom, ne trebaju mi tablete 

meni je kirurg dao toplice ali ne znam hoće li mi odobrit

Bronx

• Forumas
    • Email
« Odgovori #166 : Lipanj 02, 2011, 11:19:19 prijepodne »
iceman, moj muz jer trenutno u varazdinskim toplicima i iskreno razocaran je.
bazen ima 20 min dnevno i to naguran ko sardina, jedva da moze raditi vjezbe od guzve.
sve skupa mozda 2 sata dnevno nekih terapija i to sve totalno bzvze.
ostatak dana se dosadjuje a ni setati ne moze jer nema ravnice, sve brdovito.
bolje se doma oporavljao.
govore za vz toplice da su medju najboljima a ja tu ne vidim bas nist dobroga.
prvi dan na vjezbama ga nisu ni pitali kaj je operirao, samo vjezbaj kaj mozes.
to su sve kamuflaze.
21 dan toplica kosta HZZO 8 000 kn, za te pare bi si covjek platio vrhunskog privatnog fizijatra koji bi radio individualno.
u toplicama jedva da vidis doktora iz daljine.
uopce nje vidim svrhu tih toplica.
ima ljudi koji ranije odlaze doma jer ne zele biti do kraja.

i vidim da si operiran u vinogradskoj. i moj muz je.
oni su ga tamo odmah narucili za toplice kao i sve ostale.
tebe nisu?

« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2011, 11:23:51 prijepodne Bronx »

damirumer

• Full Member
    • Email
« Odgovori #167 : Lipanj 02, 2011, 12:41:42 poslijepodne »
    Ja sam  isto pldd operiran i danas 21 dan od operacije još osjećam nelogodu malo križa ,guzica malo but i list pijem tablete neurontin 2x300 mg na dan i neurobion ovo za brži oporavak živca, a neurontin za neuropatske bolove vidjet ćemo ako ne bude išlo na bolje ima valjda neko rješenje.idem 13. 06. na kontrolu pa ću vidjeti za toplice mene samo zanima da li ću konačno moći sjesti i da budem još neko vrijeme na bolovanju jer se stvarno želim posvetiti rehabilitaciji znači more plivanje i vježbanje.

iceman

• Newbie
  • *
« Odgovori #168 : Lipanj 03, 2011, 17:09:28 poslijepodne »
Bronx jesu me htjeli naruciti u krapinske al ceka se dva mjeseca neka jebena navala,tako da neznam sta da radim...predao sam papire na hzzo prosli petak,ali mi nista jos ne javljaju,dali su odobrili ili ne......najradije bi isao negdje privatno,pa platio da sam na miru,jer cuo sam price da u toplicama znaju dosta zajebati stvar sa tim nekim vjezbama,a nebi volio prolaziti sve ovo opet.....

vita

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #169 : Lipanj 03, 2011, 17:31:43 poslijepodne »
iceman
kad sam ja predala rečeno mi je da dođem kroz 8 dana...prema tome, neće me oni zvat
barem je tako kod mene, a trebalo bi biti kod svih, tako da ti lijepo u ponediljak otiđi do njih

teoantun

• Sr. Member
  • In Te, Domine, speravi!
    • Email
« Odgovori #170 : Lipanj 03, 2011, 17:49:42 poslijepodne »
Mene su lijepo zvali na telefon doma da mi je odobreno stacionarno liječenje i da dođem po uputnicu. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Bronx

• Forumas
    • Email
« Odgovori #171 : Lipanj 03, 2011, 19:35:24 poslijepodne »
Pa dva mjeseca i je idealno za toplice, moj muz je isel za mjesec a cini se prerano. Najprije nije mogao u bazen jer mu krasta nije otpala onda na trbuhu vjezbe se nije odmah usudio.
Bolje je kad malo vise vremena prodje.
Ako si mozes platiti to bi i bilo najbolje.
U varazdinske tako mozes odmah.
A ako imas bas puno para :))))))) raspitat se za privat terapije da netko bas radi sa tobom sto ti treba a ne da te sibnu sa ostalima, kuk, vratna i tako i svi radite isto.

vita

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #172 : Lipanj 10, 2011, 19:34:44 poslijepodne »
Meni odobene toplice ali 14 dana, ne znam zašto nije 21
Neuro mi je rekao tri tjedna ali nije napisao, a ni moj doktor opće prakse u onoj uputnici za komisiju isto nije
vjerovatno su zaključili da je dovoljno i to

mislila sam da mi neće ni odobrit s obzirom na nalaz sa kontrole ( 2 tj. nakon op.)....ovaj moj malo govori a još manje napiše ::)
on to sve rješi sa jednom rečenicom, za poludit

damirumer

• Full Member
    • Email
« Odgovori #173 : Lipanj 10, 2011, 20:59:17 poslijepodne »
        kad ideš u toplice ja idem u pon na kontrolu pa ćemo vidjet.kako si ja pijem lijekove 2 x na dan i sad je dobro ali idem se borit za što više toplica jer treba cijelo ljeto biti doma plivat plivat i plivat.spremit se za jesen i šljaku

vita

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #174 : Lipanj 10, 2011, 21:27:18 poslijepodne »
Damire...pa ne znam još, tek mi je odobreno, zovem u ponediljak
a do tada...već od sutra krećem na more
ne pijem ništa, kako me počelo bolit, tako je i dalje....ali dobro je dok sam uspravna kao svijeća i barem donekle mogu hodat
bila jučer sa kćerkom u grad...šetale po dučanima, na slaoled....od kada nisam bila tako, baš sam sretna  :)
malo teže mi je bilo vratiti se doma ali dobro je....bolje nego prije kad nisam mogla ni to ;)

vidit ćeš sve na kontroli, valjda ćeš znat malo više...i nek ti napiše tri tjedna, moj meni nije ništa napisao iako mi je rekao
a ja ga nisam ni pitala za toplice
nemaš se ti šta borit sa neurom za to...i tako ti to komisija odobrava ili ne, bitno da on napiše iako ni to puno puta ne igra
aj sretno u pon. :)

Bronx

• Forumas
    • Email
« Odgovori #175 : Lipanj 16, 2011, 14:42:34 poslijepodne »
i Damire? Sto kaze doktor na kontroli?

damirumer

• Full Member
    • Email
« Odgovori #176 : Lipanj 16, 2011, 18:01:10 poslijepodne »
    Nije zadovoljan mislio je da će to biti bolje još osjetim doduše manje ali osjetim bol u križima i duž noge ali nije jako malo s lijekom ublažim napravio sam novu mr i sutra dobivam nalaz pa ćemo vidjeti šta kaže dr mi odobrio toplice i komisija 21 dan i idem 27 06 u crikvenicu u talasoterapiju pa ako poslije toga ne bude bolje reoperacija vidjet ćemo sad idem tjedan dana s ženom i malom na rab plivat kupat se i šetat pa na terapiju moram se malo odmoriti puna kapa mi je doktora opet je počelo svaki dan slikaj pa zagreb pa dr opće prakse po uputnicu pa na komisiju pa opet kod nje da da uputnicu za stacionarno liječenje cijeli tjedan čekam po ambulantama.stikm da zadnjih dana osjećam da me manje boli i to drastično manje počeo sam sjediti jer inače mj dana nisam ni sekundu sjeo osim kad sam išao na wc sve sam radio stojeći i u hodu.sad sjedim dr mi je rekao da se mogu voziti u autu ali kraće jer još osjetim nabijanje po kičmi kad idemo po rupama a nemamo đipa.šalim se nadam se da ću izdržat put do raba ako sam izdržao u auto do zg i po njemu mislim da neće biti problema.nadam sse da će sve proći bez reoperacije ali ne bojim se i da dođe do toga samo da završi ta priča happy endom.evo toliko od mene čujemo se i pozdravljam vas.

iceman

• Newbie
  • *
« Odgovori #177 : Lipanj 16, 2011, 18:21:35 poslijepodne »
pozdrav,evo meni ce sutra mjesec dana od operacije,jos uvijek navecer imam bolove u desnom listu i stopalu.....dobio sam stacionarno lijecenje u Crikvenici(Damire nadam se da se vidimo tamo)....zvao sam i za ovaj obvezni pregled nakon mjesec dana,pa su mi zakazali 28.6,a ovi iz thalasoterapije ne zovu jos da dog. termin....tako da neznam ni sam kako da se isplaniram.Ako dobijem ranije termin zamolit cu ih da me puste onda 28.6 na pregled.Damire kakve si nalaze radio kod doktora na pregledu,magnet ili sta????Mene je malo strah sta ce mi reci,jer me boli jos uvijek...

Bronx

• Forumas
    • Email
« Odgovori #178 : Lipanj 16, 2011, 20:25:47 poslijepodne »
Drzi se Damire...javi nalaz MR-a i pazi na sebe.

teoantun

• Sr. Member
  • In Te, Domine, speravi!
    • Email
« Odgovori #179 : Lipanj 16, 2011, 21:14:58 poslijepodne »
 :) :) :) Pa tvoj post Damire, ukupno pokazuje boljitak, a to je vrlo bitno. To što malo pecka i tu i tamo boljucka zanemari. Sretan sam što ideš u Rab, nastoj se što više opustiti...  :) :) :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #179 : Lipanj 16, 2011, 21:14:58 poslijepodne »

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com