Autor Tema: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)  (Posjeta: 51005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« : Svibanj 30, 2011, 12:08:29 poslijepodne »
Pozdrav ja sam novi na ovom forumu a triba mi pomoc.
Imam 27g a problema sa kraljeznicom vec 10g otkada san pao tocno na leda a kako san bia mlad govorili su nije nista medutim moj posao je stajanje na nogama uz fizicki rad minimum 10 sati dnevno i borim se stim bolovima ali proslo lito mi je jedno krivo saginjanje po papiric ukocilo leda i oduzelo noge na 1 dan to je bol fizicka i psihicka kakvu nebi nikom pozelia u jednom trnu invalid.
Isao sam na terapije medutim to nepomaze te sam sad napokon shvacen ozbiljno i otisao sam na MRI a tamo kazu NA NIVOU DVS L5-S1 VIDI SE DORZOLATERALNA,DESNOSTRANA PROTRUZIJA IV DISKA KOJI KOMPRIMIRA DURALNU VRECU TE RADIKS ZIVCA U DSNOM RECESUSU I POCETNOM DIJELU FORAMENA KAO I POSLJEDICNI DISK RADIKULARNI KONFLIKT
KONUS MEDULARIS VIDLJIV U RAZINI L1 KRALJESKA
A neurokirurg  LEDENKO u Splitu je reka operacija
E sad mene zanjima koliko traje oporavak do vracanja na posao i di i kod koga da odem
HVALA

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2011, 12:14:17 poslijepodne »
Ukratko, obzirom da konzervativna terapija nije uspjela, imas 2 izbora:

1. Klasicna operacija, dugi oporavak, neizvestan oporavak. 30% operiranih opet ima probleme u obliku FBSS-a (sindrom neuspjele operacije kraljesnice).
Ovo ukljucuje sve bolnice.
2. Minimalno-invazivna operacija, kraci oporavak, izvjesniji oporavak. 5-10% ljudi ima probleme u smislu rehernijacije, povratka bolnog sindroma i slicno. Ovo je bolji izbor. Od opcija pod ovom tockom imas lasersku operaciju (Vinogradska bolnica) ili lasersku, endoskopsku ili mikro-endoskopsku ovisno od indikacije (Vertebris privatna bolnica).

Ako trebas sta tu sam.

Pozdrav
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #2 : Svibanj 30, 2011, 13:26:35 poslijepodne »
Tu dijagnozu je imao i moj cimer u Splitu, operirao ga je dr Ledenko. ako je kazao operacija, onda tako treba biti. Oporavio se vrlo brzo, kao i svi mi koji smo operirani klasično u Splitu. Ako slušaš upute operatera, bit ćeš ok. Ovo s Vertebralisom skupo košta, pa ako si imućan onda možeš ići tamo. MISS operacije su stvarno lakše, ali sudeći po reakcijama ovih s foruma, onda ispada da u Splitu ima najmanje komplikacija u cijeloj Hrvatskoj. Kako god, izbor je na tebi samom.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #2 : Svibanj 30, 2011, 13:26:35 poslijepodne »

insiemes

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #3 : Svibanj 30, 2011, 16:03:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav ja sam novi na ovom forumu a triba mi pomoc.
Imam 27g a problema sa kraljeznicom vec 10g otkada san pao tocno na leda a kako san bia mlad govorili su nije nista medutim moj posao je stajanje na nogama uz fizicki rad minimum 10 sati dnevno i borim se stim bolovima ali proslo lito mi je jedno krivo saginjanje po papiric ukocilo leda i oduzelo noge na 1 dan to je bol fizicka i psihicka kakvu nebi nikom pozelia u jednom trnu invalid.
Isao sam na terapije medutim to nepomaze te sam sad napokon shvacen ozbiljno i otisao sam na MRI a tamo kazu NA NIVOU DVS L5-S1 VIDI SE DORZOLATERALNA,DESNOSTRANA PROTRUZIJA IV DISKA KOJI KOMPRIMIRA DURALNU VRECU TE RADIKS ZIVCA U DSNOM RECESUSU I POCETNOM DIJELU FORAMENA KAO I POSLJEDICNI DISK RADIKULARNI KONFLIKT
KONUS MEDULARIS VIDLJIV U RAZINI L1 KRALJESKA
A neurokirurg  LEDENKO u Splitu je reka operacija
E sad mene zanjima koliko traje oporavak do vracanja na posao i di i kod koga da odem
HVALA

Pozdrav,
Imam 30 godina, a i ja sam imao sličnu dijagnozu u 3 mjesecu. Prije 20 ak dana me operirao upravo doktor Ledenko na Firulama - " Putem flavektomije u razini L5-S1 lijevostrano uklonjen je opsežni diskalni prolaps čime se dekomprimiraju neuralne strukture"  - to mi piše u otpusnom pismu.
 Prije opreacije imao sam jake bolove u lijevoj nozi i blage u donjem dijelu kicme, koji su mi se pojavili u 12 mjesecu prošle godine. Napravio sam EMNG, CT, i doktor Ledenko je prema nalazu CT-a rekao da moram na opreaciju.
 Nakon operacije bolovi su gotovo prestali, samo ponekad osječam trnce i blagu bol nakon dužeg šetanja (2-3 h), jedino što još ne smijem sjediti. (minimalno mjesec dana od operacije, a nekima je rečeno i dulje)
Dobio sam i termin za toplice - Biokovku al tek u 9 misecu, a za 10 ak dana idem na par terapija u bazenu i strujom u splitske toplice.
Inace svaki dan 2 X radim vjezbe koje su me naucili fizijatri u bolnici.
 

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #4 : Svibanj 30, 2011, 22:39:33 poslijepodne »
Pozdrav.
Ako kaze operacija onda operacija :)
I meni je ta operacija prije dva mjeseca izgledala katastroficno :) ali nije tako strasno kako se cini.
Moj muz je operiran i zasad ide sve ok.
Oporavak traje oko 6 mjeseci.
Zelim ti brz i uspjesan oporavak.

JA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #5 : Svibanj 30, 2011, 23:51:40 poslijepodne »
Hvala Vam svima na vasim savjetima i iskustvima svjestan san da je operacija nuzna jel jednostavno ovako sa bolovima nemogu dalje ali me zanjima di je najbolje na operaciju i pogotovo u toplice da se sta brze oporavim HVALA

insiemes

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #6 : Svibanj 31, 2011, 00:13:02 prijepodne »
Ja sam to obavio u Splitu na preporuku nekoliko ljudi,kod Ledenka , iako sam imao i "ponudu" iz KBC-a Rebro u ZG, ali mi je bilo lakše to obaviti u ST.
Za toplice preporuka neurokirurga  je Biokovka u Makarskoj, samo mi je sad problem što sam za termin preko HZZO-a dobio tek 7.IX  ove godine pa ne znam da li je to predugo za čekati. Naravno uz plaćanje  ideš odmah.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #7 : Svibanj 31, 2011, 13:25:51 poslijepodne »
Pozdrav.Samo sam ti htjela reći da nikako nemoj forsirati opravak.U Toplice tako i tako ne možeš odma posle operacije.Treba proći barem mjesec dana,a nakon toga ti slijedi vježbanje doma,šetnja itd.i moraš pazit.Ako već ideš na operaciju probaj se nekako pomirit s tim da treba vremena i strepljenja.Povratak na posao ti ovisi o vrsti posla i tijeku oporavka.Sretno!
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #8 : Lipanj 10, 2011, 19:52:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala Vam svima na vasim savjetima i iskustvima svjestan san da je operacija nuzna jel jednostavno ovako sa bolovima nemogu dalje ali me zanjima di je najbolje na operaciju i pogotovo u toplice da se sta brze oporavim HVALA



Pitaj na Firulama i za ove minimalno-invazivne op.
počeli su radit i njih.....tako da ne trebaš ići u ZG

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #9 : Lipanj 10, 2011, 19:58:09 poslijepodne »
A kada to i kakve operacije?
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #10 : Lipanj 10, 2011, 20:29:04 poslijepodne »
Koliko ja znam, već neko vrijeme se tamo radi PLDD.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #11 : Lipanj 10, 2011, 21:37:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A kada to i kakve operacije?


pa već su napravljene, mislim da je prvi put bilo u 2 mj. pa u 5 mj . (za to znam sigurno da su tada bile a mislim da između toga nije bilo)
dobili su aparate, a op. obavlja prof Rotim, dođe jedan dan i obavi par operacija...naravno uz njega uči onaj tko hoće
meni je rađena PLDD, a koliko sam shvatila imaju i endoskop ali ne znam jel kome rađeno

i mislim da je to super i pohvalno od prof. Rotima.....inaće mene je oduševio svojom jednostavnošću...bez imalo prepotencije
barem sam ga ja tako doživila za ono malo što sam ga vidila...svaka čast

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #12 : Lipanj 12, 2011, 09:56:36 prijepodne »
i ja sam operirana u Splitu klasičnim putem i sve je dobro prošlo.... ali i dan danas ne mogu prežaliti što to nisam obavila nekom manje invazivnom metodom iz jednostavnog razloga što je oporavak brži....
tada  to u Splitu nisu radili, a ako sada ta mogućnost postoji onda je šteta ne odlučiti se na nju

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #13 : Lipanj 12, 2011, 12:26:27 poslijepodne »
Inače prof Rotim ti je ravnatelj KB sestre milosrdnice u ZG gdje imaju hrpu neurokiruga i rade dosta op kralježnice, pa ako možeš raspitaj se i tamo za op.
Mislim da su najnapredniji kod nas u manje invazinim op. preko hzzo-a naravno!
Naravno nisam stručnjak i to je moje subjektivno mišljenje koje sam stekao tražeći gdje da se operiram.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Lanternist

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #14 : Srpanj 13, 2011, 13:22:22 poslijepodne »
Pozdrav
Novi sam pa pozdravljam svih.

Mama mi slijedeci tjedan ide na operaciju, uzrok protruzija diska na nivou L5-S1, nalaz MR gotovo identican korisniku JA.
Doktori su rekli da joj moze pomoci samo operativni zahvat, kojeg ce izvesti dr Mario Tudor u KBC Split.

Ako mi netko moze odgovorit koliko je zahtjevna operacija s obzirom da joj je 65 god, koliko traje oporavak i slicno.
Znam da poslije operativnog zahvata ide mirovanje od najmanje misec dana pa onda toplice.

Za pocetak, me vise zanima sama operacija, a vidim da je korisnik Istr napisao da klasicna operacija iziskuje dug i neizvjestan oporavak.
Jos uvijek ne znam na koji nacin ce je operirati, mislim da ce ipak ici klasicno jer nisam siguran da li uopce rade tu operaciju laserski u ST.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru


Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #15 : Srpanj 13, 2011, 14:27:50 poslijepodne »
Pozdrav. Netko je nedavno pisao da se radi laser u Splitu. Ako je indikacija protruzija, generalno gledano onda ima smisla za laser. Vjerujem da ce doktori odluciti sto je najbolje za nju. Klasicne operacije jesu rizicnije i s manjim postotkom uspjesnosti od minimalno-invazivnih, ali one su i dalje zlatni standard i vecini pacijenata istina bude dobro. S obzirom na njene godine, manja trauma bi svakako bila pozeljnija, medjutim ako u Splitu odluce raditi klasican zahvat - trebali bi znati zasto su tako odlucili.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Lanternist

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #16 : Srpanj 13, 2011, 14:32:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav. Netko je nedavno pisao da se radi laser u Splitu. Ako je indikacija protruzija, generalno gledano onda ima smisla za laser. Vjerujem da ce doktori odluciti sto je najbolje za nju. Klasicne operacije jesu rizicnije i s manjim postotkom uspjesnosti od minimalno-invazivnih, ali one su i dalje zlatni standard i vecini pacijenata istina bude dobro. S obzirom na njene godine, manja trauma bi svakako bila pozeljnija, medjutim ako u Splitu odluce raditi klasican zahvat - trebali bi znati zasto su tako odlucili.

hvala ti  :)
Ovih dana bi trebao saznati hoce li zahvat biti klasican ili laserski.
Znas li mozda koliko se dana ostaje u bolnici nakon operacije, naravno pod uvjetom da sve prodje OK ??
Ovo mi je bitno da znam uzet godisnji zbog nje.

 

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #17 : Srpanj 13, 2011, 14:37:14 poslijepodne »
primarijus Tudor, radi samo klasičnu operaciju. Boravak u bolnici je 4 dana od operacije. Operacije znaju kasniti, ovisno o izvršenosti tekućih programa i hitnih slučajeva. Ustajanje, odmah jutro iza operacije uz asistenciju fizioterapeuta. Oporavak doma traje sigurno mjesec dana. Za mamu je bolje da ide u Kalos na rehabilitaciju. A mogao bi i pitati da odmah nakon operacije ostane 10-ak dana u splitskim toplicama. To se može. Odnosno, razgovaraj s operaterom.
« Zadnja izmjena: Srpanj 13, 2011, 14:40:31 poslijepodne teoantun »
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #17 : Srpanj 13, 2011, 14:37:14 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com