Autor Tema: nalaz nakon operacije  (Posjeta: 7202 )

0 Članova i 210 Gostiju pregledava ovu temu.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
nalaz nakon operacije
« : Srpanj 11, 2012, 16:34:31 poslijepodne »
Hej ljudi,evo mene opet...
Danas sam dobila novi nalaz magnetske...naime,operirana sam 2010 godine.herrnija diska L4-L5..
Sve je bilo ok..ali u zadnje vrijem mi se javljaju bolovi i nalaz glasi ovako:

MR LS kraljeznice pokazujeodrzani visinu i oblik trupova kralješaka.
Izmjenjena struktira pokrovnih plohatrupova L4-L5 po degenerativnom tipu sa manjim Schmorlovim hernijama na gornjoj pokrovnoj plohi trupa L5 kralješka.
Degeneracija i.v. diska visine L3 do S1 sa umjerenom kompresijom ventralnog subarahnoidalnog prostora.
Gracilnija širina spinalnog prostora.
Konsu i kauda primjereni.
Na transverzalnim presjecima u T1 i T2 slici uoćava se u visini L3-L4 degeneracija i.v. diska uz srdnje veliku dorzomedijalnu protruziju i.v. disk  sa kompresijom ventralnog subarahnoidalnog prostora.
Gracilnija širina spinalnog kanala.
U visini L4 L5 na mjestu operativnog zahvata vidljiva je degeneracija diska i.v.
Vidljiv je cirkularni bulging anulus fibrohusa ili pak lameralna  pretezito dorzomedijalna protruzija i.v. diska,
Uži spinalni kanal,uža foramina i hipertrofija artikularnih nastavaka.
U visini L5 S1 vidljiva je degeneracija i.v. diska uz manju lameralnu dijelom dorzomedijalnu  vecim djelom dorzolateralnu desnostranu protruziju i.v. diska .
U ostalin visinama nalaz primjeren...

Sta sad to znaci?? koliko protruzija novih imam=???? sta je s ovim sta sma operurala..??
jel opet moram na operaciju???

Može li mi netko pomoc..ocajna sam jer mi nalaz izgleda jako lose...:((((

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #1 : Srpanj 11, 2012, 20:47:03 poslijepodne »
PITANJA:Gdje si operirana,koliko te boli,jel piješ tablete i ako hoćeš,koje si godište.Degeneracija,hernije,sa L4 L5 ti prelazi na nova dva diska,i ponovno javljanje hernije na operiranom dijelu.Baš nepiše za prirasice,misim da ih nema,ali nepiše koliko suizašli van i nisi napisala kakvo ti je stanje.Naravno,tvoj dr. će ti najbolje objasnit,ja sam laik.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #2 : Srpanj 11, 2012, 23:46:34 poslijepodne »
neki dan sam morala na inekcije...sad sam ok,ne pijem tabete iako me tu i tamo zaboli....nsmijem raditi nagle pokrete i dugo sjediti i biti a istom mjestu jer me onda boli..
Imam 25 godina,operirana 2010 na Rebru kod dr vukića....

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #3 : Srpanj 12, 2012, 10:12:56 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neki dan sam morala na inekcije...sad sam ok,ne pijem tabete iako me tu i tamo zaboli....nsmijem raditi nagle pokrete i dugo sjediti i biti a istom mjestu jer me onda boli..
Imam 25 godina,operirana 2010 na Rebru kod dr vukića....
Ništa,opet kod svog neura,jer degeneracija diskova znači istrošenost diskova.Neznam jel ti je na prvoj MR pokazalo isto degenerativne promjene,jer ako nije,ili se nisi pazila,ili si morala raditi kao konj.Uglavnom,tvoj doktor te mora pregledati,jer ti stanje neće baš ići na bolje,svaka čast iznimkama,ali injekcije su samo kamufliranje,kao struja kod fizikalnih terapija.Želim ti što kvalitetniji život,i čuvaj se što više možeš,ako puno radiš,pazi se,jer nemožeš toliko zaraditi novaca koliko češ kasnije potrošiti za oporavak.Sretno! :D
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #4 : Srpanj 12, 2012, 11:40:16 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neki dan sam morala na inekcije...sad sam ok,ne pijem tabete iako me tu i tamo zaboli....nsmijem raditi nagle pokrete i dugo sjediti i biti a istom mjestu jer me onda boli..
Imam 25 godina,operirana 2010 na Rebru kod dr vukića....
Ništa,opet kod svog neura,jer degeneracija diskova znači istrošenost diskova.Neznam jel ti je na prvoj MR pokazalo isto degenerativne promjene,jer ako nije,ili se nisi pazila,ili si morala raditi kao konj.Uglavnom,tvoj doktor te mora pregledati,jer ti stanje neće baš ići na bolje,svaka čast iznimkama,ali injekcije su samo kamufliranje,kao struja kod fizikalnih terapija.Želim ti što kvalitetniji život,i čuvaj se što više možeš,ako puno radiš,pazi se,jer nemožeš toliko zaraditi novaca koliko češ kasnije potrošiti za oporavak.Sretno! :D

u principu na poslu sjedim preko 8 h i to me ubije a onda dodjem doma i radim doma,perem cistim usisavam....
a i prije su mi pokazali da imam losu kraljeznicu....a ocito se nisam pazila...
a nisam ni smrsala kako treba....:(
jooj najvise me strah da cu bit invalid i da necu moc roditi radi kicme....

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #5 : Srpanj 12, 2012, 11:46:05 prijepodne »
neznam dal da se javi dr saftiću pa da vidi moze li on to srediti kako...sta vi mislite o njemu>?

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #6 : Srpanj 12, 2012, 22:11:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neznam dal da se javi dr saftiću pa da vidi moze li on to srediti kako...sta vi mislite o njemu>?
VI?Ja sam 29 godina!!! :DO dr.Saftiću sve najbolje,još kada je radio u Osijeku su ga vi hvalili,a sada radi čuda,čuj se snjim,pošalji mu nalaze,pitaj za cijenu i razmisli,jer nitko drugi neodlučuje o tvom tijelu osim tebe.Moja sestra je dobila herniju na porodu.Nevjerojatno,a nadam se da nećeš ostat invalid,daleko si od toga,bar se nadam,i razgovaraj sa ostalim doktorima u vezi trudnoće.Iskreno se nadam da ćeš riješit svoj problem i nastaviti sa normalnim životom,pogotovo što se trudnoće tiće trudnoće.Moja supruga je ležala sa ženom koja je imala tešku prometnu,imala je 10 slomljenih kralježaka,2 godine bila invalid i skroz išla na fizikalne terapije,uspjela je prohodat i služila se sa rukama i nogama,a prije toga nije mogla imati djece,čak je posvojila kćerku i rekli su joj da nesmije ostati trudna,a ona je zatrudnila,jedino što je morala roditi carskim rezom malo prije termina da nedobije trudone da se nestvori pritisak na kralježnicu,i rodila je velikog sina,tako da se nebrini u vezi toga!Pozdrav od moje supruge! :D :D :D
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #7 : Srpanj 13, 2012, 12:31:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neznam dal da se javi dr saftiću pa da vidi moze li on to srediti kako...sta vi mislite o njemu>?
VI?Ja sam 29 godina!!! :DO dr.Saftiću sve najbolje,još kada je radio u Osijeku su ga vi hvalili,a sada radi čuda,čuj se snjim,pošalji mu nalaze,pitaj za cijenu i razmisli,jer nitko drugi neodlučuje o tvom tijelu osim tebe.Moja sestra je dobila herniju na porodu.Nevjerojatno,a nadam se da nećeš ostat invalid,daleko si od toga,bar se nadam,i razgovaraj sa ostalim doktorima u vezi trudnoće.Iskreno se nadam da ćeš riješit svoj problem i nastaviti sa normalnim životom,pogotovo što se trudnoće tiće trudnoće.Moja supruga je ležala sa ženom koja je imala tešku prometnu,imala je 10 slomljenih kralježaka,2 godine bila invalid i skroz išla na fizikalne terapije,uspjela je prohodat i služila se sa rukama i nogama,a prije toga nije mogla imati djece,čak je posvojila kćerku i rekli su joj da nesmije ostati trudna,a ona je zatrudnila,jedino što je morala roditi carskim rezom malo prije termina da nedobije trudone da se nestvori pritisak na kralježnicu,i rodila je velikog sina,tako da se nebrini u vezi toga!Pozdrav od moje supruge! :D :D :D

jooj,bas ti hvala...malo si me utjesio..:)
pozzz suprugu također....
ma dr saftic sada radi u klinici vertebralis pa cu se probat narucit kod njega da vidim sta kaze....i ako je za operaciju onda bi nekako skupila pare i i sla k njemu....jel znas mozda koliko to otprilike kosta???
a moram sad stvarno smrsavjet..imam 20 kg viska i nikako da ih skinem..:/
ali sad ako zelim zivjet normalno,morat cu...koliko god mi to tesko bilo,a zaista je......ufff....

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #8 : Srpanj 13, 2012, 20:56:40 poslijepodne »
E,neznam kolika je cijena,valda ovisi o težini zahvata,neznam,ima on i svoj blog pa se raspitaj osobno.Nevjerujem da je nešta prejeftino,ali kada netko da 10000kn za zube,onda ni 15000kn nebi trebalo biti puno za op.,pogotovo ako trajno riješi problem.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: nalaz nakon operacije
« Odgovori #9 : Srpanj 17, 2012, 10:01:38 prijepodne »
Cijena zahvata je od 2000 EUR do 4300, sve zavisi za sta si kandidat. Smrsati moras, pobogu zar je tako tesko setati, manje jesti i izgubiti kilograme. Zamisli da uzmes u ruke 20 kg i da ih nosis svuda sa sobom, a to je ono sto sad radi tvoja kicma. Sretno u svakom slucaju, samo da znas niko ne garantuje za uspjeh operacije, al obzirom da si mlada vjerovatno ce biti ok.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre