Autor Tema: Operacija diska L5-S1 drugi put  (Posjeta: 89807 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #54 : Lipanj 30, 2016, 13:46:05 poslijepodne »
Riješila sam se temperature 8),i pronašla dobar položaj za kihanje i kašal.Desno stopalo mi je natečeno ispod prstiju pa malo muči kod hodanja.Danas ču početi primjenjivati TENS i EMS,ali samo niz nogu da se malo mišiči probude...Leđa ne diram dok mi šave ne izvade  ;D, polako odmaram i pripremam govor za fizijatra,jer moram na fizikalnu a on je totalno nezainteresiran,a buduči da živim u maloj sredini nemam baš izbora,ali več ču ja nekako navesti vodu na svoj mlin. 8).
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #55 : Srpanj 01, 2016, 11:36:13 prijepodne »
Bravo Ljiljana za tebe da si odlucila ne ici u toplice, jer Ja mislim da su mene toplice zaj.... . Svi radimo iste vjezbe I na suhom I u bazenu. OK jacamo misice Ali mislim da vjezbe nisu prilagodjene. I jos kad nesto pitas su mi rekli da kaj toliko fantaziram. 

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #56 : Srpanj 01, 2016, 14:36:54 poslijepodne »
U vodi je lakše raditi vježbe, a osim toga može se plivati. Ja bih radije da sam išao prvo u toplice, i više liječnika mi je reklo da bi standardna praksa trebala biti prvo toplice u vježbe u vodi, pa onda na suhom, jer mi se od vježbanja na suhom upalilo sada svo okolno tkivo oko područja zahvata. Sad boli pak to, ispada da toplice mogu dobiti tek zapravo 3 mj. nakon operacije, dok je trebalo biti 6 tjedana. Ali to je Hrvatska...
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #56 : Srpanj 01, 2016, 14:36:54 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #57 : Srpanj 02, 2016, 11:45:02 prijepodne »
Nema nikog na Forumu, znači da ste sve ozdravile! :) Sigurno ste bile u Međugorju!  :P
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #58 : Srpanj 02, 2016, 13:16:15 poslijepodne »
Nisam bila u međugorju,rađe bi na more,nego tamo 8).podržavam toplice samo u vidu bazena,ipak je voda u toplicama večinom termalna i toplija nego na klasičnim bazenima.pa je odmah lakše vježbice radit i mišiči se opuste..ja sam ok,s obzirom kako je bilo prije.U ponedeljak vadim šave i jedva se čekam oprat bez ljepljenja najelona preko rane ;D,sve radim jako oprezno i prije svega opušteno,neforsiram oporavak,slušam svoje tjelo...pa budemo vidjeli ???Kakva je situacija kod vas? Kako ide vaš oporavak..najbolje da otvorimo ponovno temu oporavak nakon operacije drugi put  ;D ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #59 : Srpanj 03, 2016, 07:53:56 prijepodne »
Ja Vam šaljem morske pozdrave,ali nije to tak divno kak si mi zamislimo. Napisala sam dosta dugi post,ali mi se obrisal. Javim se dok dođem doma.
Rađe toplice,nego more  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #60 : Srpanj 03, 2016, 10:03:35 prijepodne »
U moru je jako hladno bez obzira kaj svi tvrde da je toplo. Tj. drugima je toplo, a nama je hladno jer nam je zaje... cirkulacija od te kičme. Meni su u toplicama rekli da mogu doći ranije ako hoću hotelski smještaj, po tome bi trebao platiti minimalno 89,00 kn po danu. Ma da ne bi! Gadovi jedni bezobrazni, to namjerno rade, sigurno u bolnici drže nekoga kome je manje loše, a kome je jako loše taj bude i platio. E ne bude, samo nek mi se pogorša pa bum ih tužil! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #61 : Srpanj 03, 2016, 10:40:27 prijepodne »
To za more je živa istina,ja sam mislila da sam frikuša jer je svima toplo a meni ledeno :-\,ali ja bi na more radi sunca i šetnji da si kičmu ugrijem to mi najviše godi ::),Henrik samo polako nemoj se sekirat radi govana...pa sam si napisao "sve ih bum tužil" samo naprijed 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #62 : Srpanj 03, 2016, 20:00:35 poslijepodne »
Ja danas krepavam. Nova drvena I bilo ko vrag a u krizima me sjece katastrofa. Tako da nije dobro...

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #63 : Srpanj 03, 2016, 20:55:54 poslijepodne »
Meni je isto užasno!  :'( Ova promjena vremena je nevjerovatna. Ne boli me više direktno u kičmi, ali me boli sve oko nje. I to strašno, kao da sam jučer operiran.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #64 : Srpanj 03, 2016, 22:31:12 poslijepodne »
Evo...možda sam sve skupa uspjela preplivati 10 m jer mi je more bilo  užasno hladno. To mi se sad prvi puta desilo da se takoreći nisam kupala.Ja se moru uvijek veselim i treba me iz vode tjerati van,ali ovo sad je bilo užas. Vele da je temp.vode 24,a meni kao da je 10.
Ali sam zato grijala kičmu,čak je i prepekla malo,ali sam puno šetala i to uz duple doze Tramala.
Ipak bi rađe sad izabrala toplice nego more,za more čovjek treba biti zdrav.
Henrik....a bolnica ili neuro ti ne mogu srediti toplice???? Ne kužim zašto se neke bolnice pobrinu za stacioniranu rehabilitaciju,a neke ne??? Dakle kako koja želi kak izgleda. Pa nek se onda pobrinu za pacijenta do kraja,a ne da se onda još u takvom stanju moraš zajebavati i živcirati se radi toplica.
Evo...vidjela sam more,a sad mogu mirno čekati 21.7. i onda REŽI ME  :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #65 : Srpanj 04, 2016, 01:24:17 prijepodne »
Pretpostavljam da bolnica to može tek nakon što je operacija bila dogovorena pa se na nju čekalo neko vrijeme. Moja operacija je bila hitna. No, budem pisao ravnatelju toplica da ih pitam kakva je to praksa da pacijent nakon takve operacije mora čekati toliko dugo na bolnički prijem, jer bi svuda moralo vrijediti pravilo da se pacijenti zaprimaju prema težini stanja. Moju dokumentaciju su sa recepcije proslijedili tehničaru na odjelu, pa nije on valjda taj koji određuje vrijeme smještaja i to "načelno"? Što bi to "načelno" trebalo značiti da netko upadne i prije liste čekanja? Mislim da to namjerno rade kako bi se pacijenti koji su u stvarno lošem stanju odlučili za nadoplatu putem hotelskog smještaja.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #66 : Srpanj 04, 2016, 11:07:39 prijepodne »
Ma nema ti to veze sa hitnočom operacije,prvi put sam bila hitno operirana i prevežena sanitetom iz bolnice u toplice.To ti ovisi o bolnici i toplicama s kojima oni surađuju.primjer u Vinogradskoj odmah dobiješ termin za Daruvarske i Varaždinske,a za Krapinske dobiješ samo okvirno datum i naručuješ se sam
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #67 : Srpanj 04, 2016, 11:29:08 prijepodne »
Ja najradje nebi u toplice al moram
Kod mene je sada pocelo veselje. Moram na komisiju. Doktorica me zaboravila poslati nakon god dana pa se sada istresa na meni
Ok, mene i dalje boli kicma i ljeva noga. 6 Zaldiara na dan ili nema uopce kretanja. 2 mjeseca nakon operacije za ne vjerovati
Ja cu ko Henrik sve tuziti jer sam sa zivcima na vi.
Drzite se krizoboljci

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #68 : Srpanj 04, 2016, 13:31:06 poslijepodne »
Evo da Ja donesem malo svojih vijesti. Ili je disk opet iskocio ili su priraslice ili je pomak kraljeska ili apsolutna stenoza spinalnog kanala. Moram napraviti novi magnet na koji Sam se narucila 19.08 I onda opet na pregled. Vrlo vjerojatno mi se smijesi nova operacija. I sve opet ispocetka....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #69 : Srpanj 05, 2016, 09:21:21 prijepodne »
Ja sam posve na rubu živaca, tj. zapravo imam živčani slom. Prvo su me ukućani tako izje... u glavu radi proklete pokvarene rolete i idiotskog stanodavca koji tjednima ne odgovara na to da treba popraviti, važno da se javlja kad treba pare, da sam planirao otići u Budimpeštu na par dana da ih se riješim, a njima napisati da sam se išao baciti u Savu. Oni bi dotle digli paniku, a ja u Budimpešti. :D Zeznulo me što vlak na povratku ima previše presjedanja pa sam morao odustati.

Ne mogu raditi ni statičke vježbe na suhom, jer mi se upali svo okolno tkivo uz mjesto kirurške intervencije i crkavam već nekoliko dana. Malo sam se uspio izvući sa jakim dozama Brufena, ali što bih sad trebao, samo ležati u krevetu dok me Krapinske ne pozovu? A to ne mogu, jer mi je onda lošije. Uzimam proteine za jačanje mišića, a ne mogu niš. Onda sam zvao bazen u Utrinama da vidim mogu li koristiti onaj za neplivače i da počnem s vježbama i vodi i plivanjem jer jedino tada nisam imao problema. I može taj bazen, ali samo od 6 do 8 ujutro! :O Jedino što mi sad preostaje je povratak u Sheraton hotel gdje je dubina bazena tako da se može stati na noge i polagano početak plivanja. Jedino mi je plivanje od svega ostalog pomoglo i neurokirurg kaže da to i jest jedina opcija.

Gamad iz Krapinskih toplica se ne javlja uopće, pa sam ih prijavio HZZO-u. Ako im HZZO plaća onda moraju imati jednaka pravila kao u svim toplicama. . Evo što sam napisao HZZO-u, bez ikakve zadrške jer to što se ovdje dešava je posve katastrofalno. Ne kužim zašto država bilo što plaća tim toplicama ako ispada da su oni čisti privatnici?

"Poštovani,

ne mogu naći niti jednu rubriku koja bi odgovarala mojem pitanju pa postavljam ovdje pod statustnim pitanjima u OZZ jer se pitanje tiče prava na ostvarivanje zdravstvene zaštite. Naime, odlukom HZZO-a odobreno mi je stacionarno rehabilitacijsko liječenje u trajanju od 21 dan (akutno) u Krapinskim toplicama (br. uputnice 114/2006685). Prije nekoliko tjedana dobio sam odgovor da bi moj termin rehabilitacijskog liječenja na odjelu bolnice mogao biti u drugoj polovici kolovoza. No, kako sam operiran 10. svibnja 2016. godine, s obzirom na težinu operacije i dugotrajnost oporavka koji ne može bez fizikalne terapije, zamolio sam za mogućnost hitnijeg prijema. Međutim, moram se pritužiti da navedena zdravstvena ustanova uopće niti ne odgovara na moje mailove, osim ukoliko ne postavim pitanje o mogućnosti nadoplate. Na žalost, nadoplatiti ne mogu jer sam nezaposlena osoba, ali da li to znači da onda u toj ustanovi ne mogu ostvariti pravo na zdravstvenu zaštitu koja mi je potrebna za vrijeme oporavka kako bi operativni zahvat bio uspješan? Napominjem da Krapinske toplice vode listu čekanja i da se čak i na toj listi ne nalazim, a primijetio sam da je jedan pacijent naručen za liječenje tek šest godina nakon upisa! To je posve nevjerovatno! Zamislite da npr. KBC Zagreb, Odjel za onkologiju, počne pružati pacijentima usluge hotelskog smještaja i onda naručuje pacijente koji mogu platiti odmah, a one koji ne mogu naruči za nekoliko godina. Gdje bi se pružala zdravstvena zaština? Na groblju? Oprostite na sarkazmu, ali mi je posve nevjerovatno da HZZO uopće može imati ugovor sa takvim pružateljima usluga koji su zapravo privatnici. Što to onda HZZO uopće plaća i kako to može biti sastavni dio rehabilitacije? Ja ne mogu zbog svojeg stanja raditi nespecifične vježbe jer dobijem takvu upalu okolnog tkiva u mjestu kirurške intervencije da danima ne mogu izaći iz kreveta. Zar se očekuje da umrem prvo pa da onda dođem na rehabilitacijsko liječenje? Molim Vas za promptni odgovor što mi je činiti ili zapravo trebam apsolutno odustati od tog rehabilitacijskog liječenja.

Srdačan pozdrav,

Kristijan Grđan"

St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #70 : Srpanj 05, 2016, 14:04:59 poslijepodne »
Henrik živo me zanima hočeš li dobit kakav odgovor na žalbu??pa da vidimo dali se uopče vrijedi natezat sa prokletom administracijom..znaš onu staru poslovicu-nevredi se s rogatima bosti,drži se uz tebe sam ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #71 : Srpanj 05, 2016, 14:24:46 poslijepodne »
Dok nešto takvoga pročitam onda ni meni ne fali puno do živčanog sloma. Nisam trebala takva sranja prolaziti,ali točno znam kako se osjećaš.
Pa dosta ti je samo dok se ne možeš naručiti na jednu MR,a kamoli onda dok trebaš kvalitetnu rehabilitaciju. Usrana država i usrano zdravstvo. Nema druge riječi za to opisati.

Ali pošto Henrik ima iskustva s pisanjem žalbi,nadam se da će nešto negdje iskopati. A da se žališ HZZO-u?
Nisi mi odgovoril da li si probal Varaždinske toplice???
Znam da moja prijateljica u veljači nije čekala ni tri tjedna na toplice,a nije sad bila operirana nego prošle godine.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #71 : Srpanj 05, 2016, 14:24:46 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com