Autor Tema: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina  (Posjeta: 18590 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« : Ožujak 14, 2009, 20:09:11 poslijepodne »
Ne,znam koliko je moguće sačuvati se poslije operacije u današnje vrijeme kad je život postao toliko ubrzan i stresan.Da li je moguće saćuvati svoju kralješnicu kad te nakon mjesec dana poslodavac zove raditi ili kad duže vrijeme čekaš na rehabilitaciju,da li se diovoljno rehabilitirati samo mjesec dana,da li se može čovjek sačuvati na svom radnom mjestu,da li ima sve uvjete prilagođene svom oboljenju itd.... puno je stvari  koje  utječu na  poboljšanje zdravlja te za još bolju uspješnost  nakon izvedenog operativnog zahvata.U večini slučajeva mislim da operateri odrade svoj posao korektno a da ga sami mi kao jedinke pogoršamo ,i ostaje upitno jedno kad se sve to zbroji i oduzme ,da li bi ta vrsta oboljenja trebala ipak biti proglašena kao oboljenje s kojim se ide u invalidsku mirovinu u kojoj bi čovjek mogao sačuvati svoje zdravlje te sprječio daljnja oštečenja na kralješnici. ;)
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2009, 23:45:53 poslijepodne denis 68 »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #1 : Ožujak 14, 2009, 22:24:59 poslijepodne »
Hm...  ??? Dakle, operirana sam 2006., do tada sam bolovala od negdje 1995. Cijeli život radio posao za računalom, 8 sati sjedim (ustvari 7,5 sjedim - 0,5 je gablec, pa šećem po gradu). Kažu svi: ustani, prošeći, razgibaj se - kao da je to samo tako - a stranke neka pričekaju dok ja vježbam ili samo malo prošećem.  ;D
Nakon operacije sam redovno vježbala i sve kako treba, ali moja kralježnica mene više ne sluša. Ponekad imam dojam da se "raspada". Klinci me zezaju ako se može već skoro za sve napraviti transplatacija, da nek uzmem neku pujsu, pa "posudim" kralježnicu od nje.  :D Bilo bi to lijepo! Ali ja usitinu ne znam koliko ću dugo ovako izdržati - da radim 5 - 6 mjeseci, pa 1 - 2 mjeseca na bolovanju. Imam "sreće" što sam u državnoj službi... Ali ponekad zbilja ne znam kako dalje.
2006. interlaminectomia L4-L5

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #2 : Ožujak 14, 2009, 22:46:43 poslijepodne »
Denis, Denis, opet topic velikim slovima, brzo ispravi!!!:)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #3 : Ožujak 14, 2009, 23:41:09 poslijepodne »
Pegulice veliko Hvala na ispravci nisam ni primjetio evo riješeno ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #4 : Ožujak 14, 2009, 23:43:06 poslijepodne »
Renata neznam  što bi bilo gore raditi uz malu plaću il u mirovinu uz isto tako malu plaću gledajući na zdravlje da bi se sačuvao ostatak možda bi bilo manje ali slađe ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #5 : Ožujak 15, 2009, 10:42:43 prijepodne »
Mislim da je ovo podrucje koje ce biti jako tesko rijesiti. Jedino ako ne izmisle stroj za mjerenje boli (vjerujem da vec postoje nesto sto bi se moglo nazvati takvim uredjajem).

Ugavnom mislim da se o tome moze tesko pricati dok god je situacija sa zdravstvenim sustavom ovakva kakva je i dok veliki broj ljudi ima probleme nakon operacija.

Problem je sto (ovo je moje misljenje)
1) Premali broj ljudi ima odgovarajucju konzerativnu terapiju
2) Premali broj ljudi ide na suvremene metode operacija
3) Sustav ima lose definirani postoperativni oporavak

Mislim da je neprihvatlljivo da svatko s operiranom kraljeznicom treba postati umirovljenik. To je najgora sitacija i za drustvo i za pojedinca.

Bas me zanima kako je sve to rijeseno u inozemstvu i koji su postoci tamo problema koje ljudi imaju prije i nakon operacija i s konzervativnim pristupom (Velika Britanija,Svedska, Nizozemska)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #6 : Ožujak 15, 2009, 13:53:00 poslijepodne »
Bojane, sve potpisujem i dodala bih još neadekvatan hodogram liječenja. Ovdje smo mogli pročitati, a i sama sam kroz to prošla - da prođu mjeseci i mjeseci dok zapravo ne doznamo pravu dijagnozu i kako bolest liječiti. A da se na vrijeme reagira, mnogo bi ljudi nakon operacije moglo normalno raditi i uopće ne bi trebali razmišljati o mirovini. Imam sreću što ne moram raditi 8 sati sa strankama, tj. mogu se svako toliko dignuti i malo prošetati, a ponekad malo i povježbati. Da nije tako, morala bih u mirovinu jer ne bi mogla sjediti 8 sati. A sve samo zato što su liječnici štedili na pretragama (CT i MR), što me fizijatrica nije pošteno ni pregledala već mi bezveze prepisala dvije struje, što nisu reagirali kad sam se ukočila... Da mi nije bilo prijateljice koja je podigla sveopću uzbunu i koja je intervenirala da me prime u bolnicu, ja bih danas bila invalid, djeca bi mi morala prekinuti fakultete jer ih ja ne bih mogla školovati (morale bi raditi da imamo što jesti, znamo kakve su invalidske mirovine).
Istovremeno plaćam osnovno zdravstveno osiguranje, dopunsko i plus dodatno koje plaća firma. E, to je da se upucaš. Svima plaćaš, a zbog kaosa u zdravstvu možeš krepati ili u najblažem slučaju ostati invalid. Bolje da sad prestanekm pisati jer sam previše ljuta  :(
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #7 : Ožujak 15, 2009, 15:01:16 poslijepodne »
 A da se na vrijeme reagira, mnogo bi ljudi nakon operacije moglo normalno raditi i uopće ne bi trebali razmišljati o mirovini.


Draga Jasna nebih se složio s vama da bi mnogo ljudi nakon operacije moglo raditi jer to nije moguće,znajte jedno sve jedna operacija koja ima kratki oporavak po meni nemora biti  uspješna,to vam je isto ko da auto dovezete sa većim kvarom pa da vam isti popravu za 1 sat to je nemoguće, i volio bi vidit te majstore koliko su stručni i koliko daju garanciju na kvar.
A ujedno draga Jasna onog koga boli a nema mu riješenja taj  htio on ili ne otić u mirovinu a onda ga nije briga ni ko plaća dopunsko,cilj mu je samo jedan da ozdravi.Puno ljudi znam koji su u invalidskim mirovinama uredno radu uz mirovinu a da prostite j...... majku državi i sustavu,pito bi ja njih da ih zapravo boli dali bi ih bilo briga za sve to sigurno nebi jel druge opcije nema kad čovjek dođe u taj stadij,oni koji nemaju velikih problema ti  dalje radu a ujedno bi i sve olakotne okolnosti od ove države a toga nema, ako si invalid onda si invalid.Daću vam na primjer našeg Deziderija nadam se da se neče naljutit što ga uzimam u usta čovjek je pokušao sve nemože više ništa niti raditi niti privatno zaraditi bio je prisiljen otići u invalidsku mirovinu,te isti nikad nije kukao na forumu da mu je teško ,a ja znam kako mu je.Ovim putem da odmah kažem nemislim reći da je jadan da ga žalim,mislim naprotiv da je sretan jer je i to uspio dobiti a to što nemože možda preživljavati ko ga pita,on bi trebo biti taj koji bi se svakodnevno trebao buniti al ipak nikad iz njegovih usta ni postova nismo čuli da vrijeđa ikog počevši od nas na forumu pa države i cjelokupnog sustava,već mući i moli se Boga da će biti jednog dana dobro.
Eto toliko  o  tome imom bi ja još puno toga za napisati al da nebude predugo >:(
Ujedno da naglasim ako sam rekao što krivo neka me Deziderio ispravi
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2009, 15:03:38 poslijepodne denis 68 »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #8 : Ožujak 15, 2009, 15:07:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislim da je ovo podrucje koje ce biti jako tesko rijesiti. Jedino ako ne izmisle stroj za mjerenje boli (vjerujem da vec postoje nesto sto bi se moglo nazvati takvim uredjajem).

Ugavnom mislim da se o tome moze tesko pricati dok god je situacija sa zdravstvenim sustavom ovakva kakva je i dok veliki broj ljudi ima probleme nakon operacija.

Problem je sto (ovo je moje misljenje)
1) Premali broj ljudi ima odgovarajucju konzerativnu terapiju
2) Premali broj ljudi ide na suvremene metode operacija
3) Sustav ima lose definirani postoperativni oporavak

Mislim da je neprihvatlljivo da svatko s operiranom kraljeznicom treba postati umirovljenik. To je najgora sitacija i za drustvo i za pojedinca.

Bas me zanima kako je sve to rijeseno u inozemstvu i koji su postoci tamo problema koje ljudi imaju prije i nakon operacija i s konzervativnim pristupom (Velika Britanija,Svedska, Nizozemska)
veliki broj ljudi ima probleme nakon operacija.

Eto Bojane dođošmo mi na moje ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #9 : Ožujak 15, 2009, 15:48:53 poslijepodne »
Ja radim 6,5 sati dnevno sa strankama, ostatak vremena ostali dio posla. Mogu jedino pod pauzom prošetati pola sata i u isto vrijeme se najesti (nemoguća misija). Ne mogu se dići, prošetati. Zadnji puta su me pitali na komisiji da li sam bila na procjeni radne sposobnosti. I kad sam se malo raspitala kakva je procedura imala sam i što saznati - na komisiji procjene moju radne sposobnost, napišu rješenje - u konkretnom slučaju da predlažu poslodavcu da mi omogući lakše radno mjesto (manje sjedenja). Ukoliko im on odgovori da mi takvo mjesto ne može omogućiti jer ne postoji (a što je i slučaj) tada me invalidska komisija doslovce tjera u mirovinu.
I tako bi ja sa 33 godine života i 13 godina staža "lijepo" u mirovinu - duplo manju od plaću, ispod 2.000,00 kuna. A tko će otplaćivati moj kredit, hraniti djecu i dr.?
2006. interlaminectomia L4-L5

GSM

  • Gost
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #10 : Ožujak 15, 2009, 16:01:35 poslijepodne »
Kao da je njih briga od cega cete vi (tj. mi) zivjeti... Bitno je da se njima skines sa "spiska" i da ti isplacuju manje.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #11 : Ožujak 15, 2009, 16:05:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Draga Jasna nebih se složio s vama da bi mnogo ljudi nakon operacije moglo raditi jer to nije moguće,znajte jedno sve jedna operacija koja ima kratki oporavak ....

Postoji li neki argument za napisano ili je to samo misljenje?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #12 : Ožujak 15, 2009, 16:27:54 poslijepodne »
Ljudi rade nakon operacije mozga, srca, karcinoma, itd., pa ne vidim razloga zašto se ne bi moglo raditi poslije operacije kralježnice. U svakoj normalnoj državi gdje je zdravstvo organizirano kako Bog spada, prvo se radi na prevenciji a onda na brzoj dijagnostici, jer svakom normalnom čovjeku je jasno da teža operacije više košta te da umirovljenje čovjeka u vrlo ranoj životnoj dobi, može biti uzrok novog oboljenja, ponajprije zbog socijalne isključenosti. Dakle, što prije reagiramo kod neke bolesti, liječenje je lakše, brže i jeftinije. Svako umirovljenje trošak je za državu, pa makar ta mirovina iznosila samo tisuću kuna. U normalnim državama, a pogotovo u onima gdje je demografska struktura katastrofalna (to je slučaj i s Hrvatskom), ne samo da se radi na produljenju radnog vijeka, nego se i sve više invalida nastoji uključiti u svijet rada.
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #13 : Ožujak 15, 2009, 16:34:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Eto Bojane dođošmo mi na moje ;)

Pa bas  i ne. Procitajte ono sto sam napisao na stranici "Moje iskustvo" i gdje sam napisao moje misljenje.
Nisam pokrenuo stranice zato sto nitko nema problema nakon operacije vec zasto sto mislim da problemi postoje i da se sve skupa moze poboljsati.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #14 : Ožujak 15, 2009, 20:04:32 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Draga Jasna nebih se složio s vama da bi mnogo ljudi nakon operacije moglo raditi jer to nije moguće,znajte jedno sve jedna operacija koja ima kratki oporavak ....

Postoji li neki argument za napisano ili je to samo misljenje?
Bojane citiram tvoje rijeći neznam da li su one argument

Postoji li neki argument za napisano ili je to samo misljenje?

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #15 : Ožujak 15, 2009, 20:15:42 poslijepodne »
Ljudi moji koliko ja vidim iz ovih vaših postova pa  kad malo razmislim ispada da ste vi svi zdravi ,ja neznam u čemu je problem jer se mi nemožemo razumit il u čemu je stvar,al po nekim postovima zaključujem da niko neče u mirovinu to nije loše znači da imamo zdrave ljude u zemlji ,pune elana i poleta.Svojim postom tj mišljenjem želim reči da ko je bolestan nije mu do ničeg i briga ga za sve jer nema vremena razmišljat ni o čemu nego o svom zdravlju,da se razumjemo nisam glup da neznam o čemu govorite znam da su mirovine male i  da se nikom ne isplati otić radi financija jer se ovako teško živi a kamo li s mirovinom ,samo znajte jedno da ja osobno za sebe govorim kad sam trebao ić pravnica u firmi mi je rekla da se odlučim i probam riskirat da mi nije ništa sigurno,na što sam morao donjet odluku ako pokrenem postupak a ne ostvarim prava gubim posao  te dvoje djece ostaje bez ičeg , ako uspijem onda profitiram,velika je to odluka bila,zato sam vam ja dragi moji forumaši onako pod bolovima reko ma briga me idem pa kako mi bog da jel mi nije bilo ni do čeg i eto fala dragom bogu izabro sam najbolje samo da mi se riješit ovih mojih tegoba al eto nemože se sve dobit il češ dobit mirovinu i bit bolestan il češ bit zdrav pa nema mirovine. ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #16 : Ožujak 15, 2009, 20:17:13 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Eto Bojane dođošmo mi na moje ;)

Pa bas  i ne. Procitajte ono sto sam napisao na stranici "Moje iskustvo" i gdje sam napisao moje misljenje.
Nisam pokrenuo stranice zato sto nitko nema problema nakon operacije vec zasto sto mislim da problemi postoje i da se sve skupa moze poboljsati.
E tako već nekako može bit eto nekad riječi prikazuju drugo ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Čuvanje nakon operacije da li je to moguće i invalidska mirovina
« Odgovori #17 : Ožujak 15, 2009, 20:21:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bojane citiram tvoje rijeći neznam da li su one argument

Ja nisam napisao da nije moguce raditi nakon operacije.
Mislim da bi vecina ljudi trebala moci zivjeti i raditi normalno nakon operacije.
Uz uvjet adekvatne operacije i postoperativnog oporavka.

Napisao sam da je neprihvatlljivo da svatko s operiranom kraljeznicom treba postati umirovljenik.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

 

Nagradne igre