Autor Tema: inverzijski stol za kralježnicu  (Posjeta: 40847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #18 : Siječanj 29, 2010, 18:28:54 poslijepodne »
Budući da smatram da se ovaj dio "nebuloze" odnosio na mene, ja sam samo to komentirala nakon što sam pročitala postove našeg Neura vezane uz stol za trakciju (a ustanovili smo da je to vrlo slična stvar), te pročitala još par članaka na netu u vezi tih stolova i praktički prepisala mišljenje stručnjaka. Za sebe - ne bi hvala - osim ako izričito neurokirurg dopusti!
A tko voli nek izvoli! A onda nek se poslije žali doktoru!
2006. interlaminectomia L4-L5

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #19 : Siječanj 29, 2010, 21:38:31 poslijepodne »
Po mom misljenju, stol za trakciju nije isto sto i stol za inverziju. Kod ovoga za trakciju, postoji mehanicka sila koja povlaci tijelo i isteze, koliko sam shvatila remenje vuce odredjeni dio tijela (ovisno o problemu) i isteze. Kod stola za inverziju, tijelo se u obrnutom polozaju izlaze djelovanju gravitacijske sile i nema nasilnog povlacenja. Naravno, ovisno o kutu inverzije, varira i djelovanje gravitacijske sile.
No, mozda sam u krivu, mozda se sve to na kraju svodi na isto  ???
Ja nemam osobnog iskustva ni s jednim, ni s drugim. Pegula je bila na trakciji, i njoj je, izgleda, on samo pogorsao stanje. Odnosno, popravio pocetni problem na L5-S1, zbog kojeg je isla, a izazvao novi na niovu L4-L5 koji je onda morala operirati.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #20 : Siječanj 30, 2010, 03:03:19 prijepodne »
iznimna hvala na prosvjetljenju u pogledu stolova a sad čekam bingo i nekoga tko je bio u zg emezzeti i vidio ili kupio to čudo od stola za 1500 kn,sklopio ga i koristio te ima iskustva,jer neki stolovi su jako "teneri"(slabe kvalitete) pa za vrijeme liječenja kralježnice polomiš glavu!a mogu iskustva i od drugih stolova,ja to malo pogledam na yubitou---rekao je jedan naš bivši ministar pa mi se čini zanimljivo,a kad su me već ovako devastirali što se tiče operacija kralježnice vjerujem da bi mi to dobro došlo za cirkulaciju.

Kraljeznica.com forum

Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #20 : Siječanj 30, 2010, 03:03:19 prijepodne »

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #21 : Siječanj 30, 2010, 22:36:29 poslijepodne »
Nemoj proći kao ja:kupio masažnu fotelju Keyton za 25000kn i sad poslije ovih zadnjih dviju op. ne smijem ju koristiti a i prije toga nisam jer je to samo za zdrave, pa čak i njih u početku sutradan sve boli-uglavnom sada služi da zauzme 1/4 dnevne i ponekad se spustim na nju ležati a za tu svrhu nije baš udobna,ha,za mene više ne postoji udobna stvar,bila to stolica,fotelja ili madrac po 5500kn,kad leđa jednom odu jedino bi pomogao lebdeći položaj ili onaj koji nas sve čeka... >:(
frenk

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #22 : Siječanj 31, 2010, 00:07:15 prijepodne »
Umjesto skupog inverzijskog stola - malo šale:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Prosim nemojte me shvatiti ozbiljno!  :D  :D

p.s. To je valjda utjecaj silnih tramala koje pijem! Al se tješim - još samo tjedan dana i odgovor stiže!  :D

2006. interlaminectomia L4-L5

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #23 : Siječanj 31, 2010, 02:13:58 prijepodne »
renata,ideja ti je odlična,o ovome i o inverzijskim čizmama(stave se na članke i imaju kuke na sebi pa se možeš objesiti o šipku) već odavno raznmšljam samo ove šipke ne podnose moju težinu ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #24 : Siječanj 31, 2010, 13:48:04 poslijepodne »
To Ameri koriste uglavnom za raditi zgibove naopačke.
Meni je suprug rekao da me on može okrenuti naglavačke i držati za zglobove - ako smršavim barem 10 kg!  ;D  :D
2006. interlaminectomia L4-L5

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #25 : Siječanj 31, 2010, 14:17:39 poslijepodne »
pravi suprug masira te,držao bi te za zglobove da visiš naopačke,aj meni nađi jednu prijateljicu oja bi se isto tako žrtvovala,pa bi se lako dogovorili ;)

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #26 : Veljača 05, 2010, 13:55:41 poslijepodne »
evo za one koji su zainteresirani za ovaj stol ,,,informacija koju je prethodno plasirao netko damu je opet netko rekao da ima u emmezeti---ja provjerio nikad u+ih nisu imali i nemaju ih---toliko o tome a sad moli nekoga tko zna gdaj ga ima kupiti u nas,ili tko ga je narućio preko web-a (e bay isl )) da podijeli informaciju,gdje ga ima kupiti i ostalo....pozzz---kaže stara poslovica da je bolje ne reći ništa ako ne znaš nego reć glupost,,,tako da molim konkretne informacije,,,hvala !!! sw

boromir

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #27 : Prosinac 08, 2010, 14:06:22 poslijepodne »
Na Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se  prodaju stol za inverziju za 1500 Kn. Da li je netko kupio? Kako vam se čini?
Pozdrav
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2010, 15:01:19 poslijepodne bojan »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #28 : Svibanj 05, 2011, 15:22:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #29 : Svibanj 05, 2011, 15:29:36 poslijepodne »
Terapijski učinak istezanja postiže se agresivnijim, što ne znači nekontroliranim, istezanjem koje je dostatno za razmicanje zglobnih pukotina velikih zglobova i međukralježničnih prostora. Terapijsko istezanje ovog tipa može se postići uz pomoć sprava koje se koriste u ležećem položaju no daleko je bolje terapijsko istezanje postignuto postupnim obrtanjem ravni ležećeg tijela na -15 ili -30 stupnjeva. Takva sprava je švedski inverzijski stol Mastercare. Inverzijski stol postupno obrće vaše tijelo ispruženo u jednoj ravnini i fiksirano u skočnim zglobovima, glavom nadolje. To ide do maksimalnih -30 stupnjeva. Ovaj antigravitacijski položaj u potpunosti mijenja sve odnose u tijelu koje uobičajeno nema taj položaj u prostoru. U prvom redu se razmiču sve zglobne pukotine radi djelovanja istezne sile. To razmicanje stvara usisni tlak koji omogućuje da se diskusi nahrane i napiju, da sve unutar zglobne strukture odahnu od tlačenja kojemu su izložene tijekom uobičajenog vertikalnog položaja tijela glava gore - noge dolje. Kome je potreban? Svima koji žele ostatu dulje mladi,lakog koraka ,brze misli i uspravnog hoda.Posebno onima koji već imaju problem s kralježnicom i velikim zglobovima.Gdje najbolje pristaje?U vašem domu, na radnom mjestu,sportskom kolektivu,školi.Šveđani ga imaju čak i na aerodromima.Jer on to zaslužuje.-
Dr. Nada Jurinčić
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #30 : Svibanj 05, 2011, 15:31:33 poslijepodne »
I još samo da pitam sutra fizijatricu i neurokirurga za mišljenje. Onda ću znati više, premda sam nekako uvjeren da blagodati mora i plivanja, više pomognu od svih stolova i uređaja zajedno.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #31 : Svibanj 09, 2011, 22:03:00 poslijepodne »
Dakle, svi su kazali kako operirana kralježnica ne može na stol, dakle zaboraviti. Vježbati, šetati i plivati.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #32 : Kolovoz 30, 2011, 05:15:22 prijepodne »
Ovo imam vec 5g i dao sam za ovo tada 5000kn a vidim da sad dođe 1500 ali dobro bar je kvalitetan(nije ovaj sa slike) bio je u poluotvorenoj prostoriji i još je funkcionalan, tu i tamo malo zahrđao.
Probao sam prije toga trakciju u fizioterapeuta i mogu vam reči da ovo mnogo jace isteže pogotovo kad se stavite u položaj vertikalno i leđa vam nemaju kontakt s ležajem nego visite na stopalima glavom dolje.Isteže se tada cijela kicma a ne samo segment kao na stolu za trakciju.
Dobro stol za trakciju ima intervale kada isteze i kad se vraca u prvobitni položaj,a tu si stalno istegnut ali cak mislim da je ovako bolje.
I nevalja odmah u skroz vertikalan položaj dok se ligamenti ne naviknu da ne bi došlo do oštecenja pogotovo ako ste teški,mogu reci da je i u vertikalnom položaju ipak malo velik pritisak na ligamente slabinskog dijela osjecam malo preistegnutost ali moram biti u tom položaju da mi se istegne torakalni i vratni dio.
 E sad me ovo sram napisati ali mislim da sam s ovim zeznuo kraljeznicu ali ne krivim spravu nego sebe.Išao sam praviti trbušnjake u visecem položaju i previše se savio i osjetio bol u donjem dijelu.Poslije sam na MRI ustanovio da imam protruziju L5/S1 i mislim da se to desilo baš u tom trenutku jer prije nisam imao.
Moje mišljenje je da ovo treba koristiti ako sjedite dugo na poslu,i nekom logikom samo ako se radi o protruziji a ne o ekstruziji diska tj kad nije  tekucina iz diska iscurila vani jer može se onda desiti da se samo proširi rupica u disku pa još više izađe tekucina pod broj 1 a pod broj 2 kod stola za trakciju gdje se rade intervali istezanja i stezanja može se desiti efekt pumpice pa kako disk se širi i steže tako ispuhava tekučinu iz diska.
Eto neznam dali je tako to je samo moje mišljenje.
Isto tako mislim da  nakon operacije su ligamenti oko diskovi izrezani da bi se došlo do diska pa samim time ih ne bi trebalo podvrgnuti jakom istezanju.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2011, 05:49:56 prijepodne colateral »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #33 : Kolovoz 31, 2011, 09:53:49 prijepodne »
Lijepo sam vam rekla da zanemarite skupe sprave.Jednostavna rješenja su na dohvat ruke. Stalak za klofanje tepiha ili dovratak od vrata. Istegnut se dva do tri puta dnevno /objesit se-ali ne doslovno).
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #34 : Rujan 28, 2011, 16:58:50 poslijepodne »
Ako nekoga zanima ovaj inverzijski stol po ultra jeftinoj cijeni neka mi se javi na PM... hvala
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #34 : Rujan 28, 2011, 16:58:50 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com