Anketa

Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?

Da, 100%
5 (29.4%)
Pomalo
10 (58.8%)
Slabo
1 (5.9%)
Trudim se ali ne ide
0 (0%)
Ne
1 (5.9%)

Ukupno Glasova: 17

Autor Tema: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?  (Posjeta: 6799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« : Studeni 23, 2010, 00:04:45 prijepodne »
Nadam se da ce puno clanova odgovoriti na pitanje i mozda ostaviti poneki komentar.
Mislim da je ovo važno područje i pitanje.
Mislim na redovito vježbanje, smanjeno iscrpljivanje, manje nervoze,...
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #1 : Studeni 23, 2010, 10:25:42 prijepodne »
U početku da recimo prvih skoro godinu dana nakon operacije smanjio kile i vježbao dosta, a kasnije kada mi je bbilo bolje lagano se zapustio.
Sada opet planiram skinuti kila i početi vježbati ali nikako da počnem-ljenost...
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #2 : Studeni 23, 2010, 20:38:52 poslijepodne »
Mislim da je ovo ključno pitanje. Operacijom riješimo problem, ali sami uzrok problema u većini slučajeva možemo rješavati samo promjenom navika, redovitim vježbanjem, s više kretanja, hodanja...  Čini mi se da većina operiranih koji se dobro osjećaju već par mjeseci nakon operacije jednostavno "zaboravi na to, nemaju vremena, obaveze..."  i onda je pitanje vremena kad će se  problem vratiti.
Spadam u skupinu onih koji je 1 god nakon op., zanemario vježbe, al zato imam priličan broj km u nogama  :), plivanje kad stignem..
« Zadnja izmjena: Studeni 23, 2010, 21:02:26 poslijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Kraljeznica.com forum

Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #2 : Studeni 23, 2010, 20:38:52 poslijepodne »

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #3 : Studeni 24, 2010, 20:22:02 poslijepodne »
Dok sam bila na bolovanju bila sam stvarno disciplinirana: svaki dan sam vježbala i šetala te plivala po par puta tjedno. Međutim, od kada sam počela raditi jednostavno ne stignem. Trudim se i dalje odraditi vježbe,ali sam i to počela zabušavati jer se ujutro u 6 i 30 teško prisiliti vježbati, a nakon posla budem umorna. Spas mi je vikend jer tada šetam , a idem i na bazen barem jednom tjedno. Činjenica je da što se više oporavljam da to manje vježbam jer se nekako lako zaboravi što je bilo i čovjek se opusti, ali to nikako nije dobro.... al trudim se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #4 : Studeni 24, 2010, 22:27:51 poslijepodne »
ja skoro nikako i nisam vježbala. ne da mi se. Ono frka žurba na posao s posla umorna. šetam kad je lijepo vrijeme. N enosim ništa teško . kad god ne moram sjeiti legnem. jedino to.. a nerviram  se ko na struju.a i od toga čini mi se zna da zaboli.. Za sad podnošljivo.

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2010, 11:09:11 prijepodne »
Ja počinjem opet vježbati jer imam sjedeći posao i osjetim kada puno sjedim da me boli...
Pa onda vježbe trbušnjake i šetnja,a na plivanje ako stignem.Na plivanje sam išao do nedavno i mazao po 1,5km leđno i osjećao se super.
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #6 : Studeni 26, 2010, 19:03:44 poslijepodne »
Posle operacije sam promjenila 100% sve loše navike i sada se pridržavam pravilnog položaj pri sjedenju,usporila sam u svemu,ne dižem veći teret a i ako moram činim to ispravno,vježbam OBAVEZNO svaki dan koliko god bila umorna ili nenagodna natjeram se i svaki put kad uspijem uraditi veći broj vježbi nego prehodnog dana imam veću motivaciju da nastavim i najvažnija navika:NE PIJEM VIŠE NIKAKVE TABLETE!!! :D

Pozzz svima i mislite na sebe, da sutra ne bude kasno...
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #7 : Ožujak 07, 2011, 19:14:09 poslijepodne »
šteta da ova tema nije privukla više odgovora...
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Ogy

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
  • Flllllleeemh!
    • Profil
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #8 : Ožujak 13, 2011, 13:38:41 poslijepodne »
Pošto sam u zadnji tren izbjegao operaciju, a bio kandidat, ozbiljno sam se uhvatio vježbanja i plivanja. Moram odmah priznati da sa vježbanjem i nisam 100% redovit, ali nastojim barem svaki drugi dan odraditi naučeno na fizikalnoj. Plivanje sam si zadao kao MUST GO obavezu i drzim se režima od 3 x tjedno. 25 m bazen u Thalasoterapiji, Opatija, prvo plivanje poslije nove, jedva isplutao 400 m i ostavio dušu u bazenu. Sada nakon 3 mj. plivam 3 x 500 m i tako mi nekako najviše paše, jer u pauzi odem na mlaznice i masiram si bedreni dio i stražnju stranu koljena (bolni dio živca) i tako potičem cirkulaciju u živcu i smanjenje boli. Na kontrolnom pregledu kod Dr. Brozičević prije početka plivanja sam imao tek jedva primjetan refleks u ahilovoj peti (mada od akutnog stanja nije bilo nikakvih problema s ravnotežom), a 15.02. je taj refleks vidno bolje reagirao i zaključak je da se polako regenerira. Normalno radim i neki dan je bila neka orkanska bura kod nas, a ja šprint cca 300 m da se zgrijem i zbrišem da me ne frkne u more...  ;D , ovo radi toga što sam prije samo 6 mj. vukao lijevu nogu i bio zgrbljen kao Quasimodo!

Pozz!
početak ozbiljnijih tegoba 11.2009
09.2010 Dg. ekstruzija L5-S1
terapije, bolje, op. odgođena do daljnjega

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #9 : Ožujak 17, 2011, 08:02:26 prijepodne »
nekad se naljutim sama na sebe.jednosvno nisam baš diciplinovana.Bar ne s vježbama.mada je sve  bilo ok.do prije par mjeseci.a onda sm dobila i L3 L4.Moram priznati da me i malo strah raditi kod kuće bez nadzora vježbe

Kraljeznica.com forum

Odg: Jeste li promjenili navike nakon operacije ili prve ozbiljne epizode?
« Odgovori #9 : Ožujak 17, 2011, 08:02:26 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com