Druge teme povezane s kralježnicom > Teme i rasprave povezane s kralježnicom

kako mi je neurokirurg sugerirao operaciju?

<< < (2/3) > >>

denis 68:
Da začarn krug moj Jopi to je rupa bez dna ;)

Jasna:
Znam da je i sami spomen na operaciju mnogima strašan. Jednako sam se i sama osjećala prije operacije. Uvijek sam mislila da bih svako drugo rezanje podnijela, samo da mi se ne dira kralježnica. Ali eto, život je donio sasvim nešto drugo i sada mogu reći da sam neizmjerno sretna što je sve prošlo kako treba i što mogu normalno živjeti. Što se, pak, tiče MR-a, meni je tek on pokazao pravo stanje. Prethodno su me svi otkantavali kao da mi nije ništa (RTG gotovo ništa nije pokazao), a ja sam mjesecima doslovce umirala od bolova. Neurokirurg mi je rekao da sam stigla samo dva mjeseca kasnije, da on ne zna bi li ja danas uopće hodala.
Hoću reći da nekomu i nečemu moramo vjerovati. Ako sumnjate u jednog neurokiruga, odite onda kod drugoga. I jednoga i drugoga treba pitati da slikovito objasne što vam se događa s kralježnicom, što će napraviti na operaciji i što vas čeka nakon operacije. Kada sve to doznate, onda treba donijeti odluku.
Ne znači da je ovo jedini ispravan put, ali ja jednostavno ne vidim neki drugi, pogotovo u situacijama kada se zbog bolova ne može normalno živjeti.  

denis 68:
Jasna manje više svi kažu da ako kasno dođeš može bit ovo il ono al eto meni fala bogu isto tako rekli al ja guram već 5 godina jednom ču morat ić, kad neznam ni ja ,može bit i kasno al ko to može znati,znam jedno da su mi u početku svi govorili pod hitno ,odma nemoj čekat počevši od neurokirurga,ortopeda,fizijatara,neurologa,a bogami sad svi govore drugo pa znate nije to baš dobro ko zna kako če to proč oče li vam bit bolje itd....,zato rekoh sebi neidem do prve akutne boli pa što bude bude

worf:
Potvrđujem ovo šta je Jasna rekla,a i citiram našeg Neura "mana MR-a je da se na njemu sve vidi",dakle ono od čega bolujemo i ono od čega ne bolujemo,ali neki obole i psihički od onog šta se vidi,a ne boli ;D
Ja sam duboko zahvalan svom neurokirurgu,koji me je riješio velikih patnji,ali mu zamjeram šta nije uočio ono šta sam ja sam uočio,tj tegobe mi nisu prestajale ni godinu i po nakon druge operacije,a perzistirale su usprkos lijekovima ???  Tu sam ja zaključio da je možda u pitanju neka upala u tom operiranom djelu i u dogovoru sa svojom liječnicom opče prakse počeo uzimat kortikosteroide (medrol) i od osmog mjeseca kad sam ih prestao uzimat pa do danas,hvala dragom Bogu,živim kao preporođen ;D  S moje strane bezobrazno da se još nisam javio svom neurokirurgu ;D

denis 68:
Worf ima li koga da nije obolio psihićki prolazeči te troture :D ;)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju