Autor Tema: Operacija, sto je to?  (Posjeta: 11945 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Operacija, sto je to?
« : Siječanj 21, 2009, 21:23:00 poslijepodne »
Superman neslušaj ga hahah :D :D :D :D naš worf bi cjelu Hrvatsku operirao,ma vorf reci ti meni jedno ,zanima me naši stari tj babe i didovi jesu li oni možda patili od pareza,discushernija i svih neuroloških sra......,mislim da jesu al nisu imali vrimena o tom razmišljat,a ujedno onda je samo postojao dr,opće medicine a kamo li kakav neurokirurg,ko se onda ikad operirao kralješnica je bila tabu tema,a danas svi sve znaju,a mi odlućujemo pa se pitam kojeje to znanje ufffff ??? ??? ja samo kad proćitam koliko vrsta operacija ima dođe mi slabo,gledam komentar našeg bojana neki dan kako je napisao za davora pa se sad pitam predloženo mu je dvi opcije alooooo ejjjjjjjjj ??? ??? ako je nešto istraženo nema što doktor nekom predlagat kave opcije ??? ??? rješenje mora bit samo jedno,stav mora bit samo jedan,a ne da pacjent odabire opcije,pa ako je to tako ja sutra odoh upisat medicinu,Zamisli da ti dr opće medicine kaže imate opciju slikat pluća, ležat u bolnici, il bit u kući, što god da izaberete uvjek će te imat nekih problema, alo ma reci mi koga ti to propagiraš doktore il operativni zahvat ??? ??? ???JA IMAM SAMO ZADNJE ZA REĆ DOLI OPERACIJA ;) :D :D, nastavak priće ću ti isprićat kad se to bude moglo jel bojan je zamolio da se sad trenutno ne komentira pa ću ostat suzdržan,i znaj još to ,ako je tebi dobro nemora značit da može bit drugima i nemoj molim te propagirat zadrži to za sebe nek svak odlući  svojom voljom ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2009, 21:34:16 poslijepodne »
Odvajam gornji post u zasebnu temu da bude sve pregledno. Sad sve jos moram prebaciti u adekvateni podforum i onda nastavljam sa mojom porukom i komentarom. Posjetitelji dolaze na forum i vide hrpetinu poruka u kojima se tesko snaci, a svi traze korisne informacije. Moramo se drzazi tema i drzati se reda.

Ova tema je nastavak iz teme
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2009, 21:43:07 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2009, 22:08:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
kad proćitam koliko vrsta operacija ima dođe mi slabo,gledam komentar našeg bojana neki dan kako je napisao za davora pa se sad pitam predloženo mu je dvi opcije alooooo ejjjjjjjjj ??? ??? ako je nešto istraženo nema što doktor nekom predlagat kave opcije ??? ??? rješenje mora bit samo jedno,stav mora bit samo jedan,a ne da pacjent odabire opcije,pa ako je to

Denis misli da si jako u krivu (namjerno ne pisem da nisi u pravu). Osobno mislim da se "izbor" zove napredak. Ja sam takav da stvari gledam pozitivno, a ne negativno. Ljudi kazu svijet propada s novim stvarima, a ja kazem da u svijetu svakim danom postoji sve vise mogucnosti.
I zato i ove stranice. Da sto vise ljudi vidi da postoji izbor.

Sto se tice medicine kao sto je vec vise puta receno to nije popravak automobila i zamjena auto dijelova. Kod puno bolesti postoje razlicite metode lijecenja (tumori i slicno) i lijecnik daje izbor kojim putem krenuti. Pri tome je naravno vazno da kaze koje su prednosti i nedostaci.
I to je koliko kuzim situacija kod Davora.

I ovdje cu reci da samo pomalo razocaran s nekim stvarima na forumu. Non stop iste stvari. Svi bi htjeli quick-fix (brzo rjesenje) i konkretno rijesenje i uputu. Osobno mislim da toga nema. Cak i operacija rijesava samo fizicki problem, a ostaje puno faktora i razloga koji su doveli do problema. Kao sto vidite na forumu ima puno situacija, puno opcija i razlicitih "zavrsetaka".
Ima sigurno neka stara narodna koja kaze da se najbolje uci na vlastitoj kozi. Ja sam svoje prosao i prolazim i htio bi da sto manje ljudi to moralo proci. Da je '92 postojao internet sigurno ne bi dosao do ovih problema. Ali tko voli nek izvoli i zato sretno svima s rjesavanjem problema kraljeznice.....

P.S. Ako ista mrzim to je onaj stav ja sve znam, ja sam najpametniji,... To govorim opcenito i u bilo kojem podrucju zivota. Moj stav je da uvijek postoji netko pametniji i strucniji
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2009, 22:13:07 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2009, 22:08:51 poslijepodne »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2009, 22:34:26 poslijepodne »
Bojane ne želim davati komentare o Davoru. Neka je njemu sritno,sve što mu želim je , da sve prođe ok i da nikad više nema nikakvih tegoba ,ne samo njemu nego i svima drugima.Nemoj bit razočaran ja želim samo dati, svoje mišljenje i ne slažem se sa takvim stavovima al imam osjećaj pošto više ljudi na forumu je operiranih   da sa svojim stavovima remetim forum,pa se sve razmišljam kako bih sa istog otišao,jer ako nesmijem reći što mislim nije mi mjesto tu,a propagirat operaciju neću i niko me neće uvjerit da je ona rješenje.Ako svi koji su operirani imaju pravo reći da je operacija ok,onda isto tako imam i ja pravo reći da nije i ako možemo tako kompromisno razgovarati nema problema , ako ne ja napuštam forum,a onda bi se trebao zvati isti forum KRALJEŠNICA ZA OPERIRANE.COM ;)Nemoj se ljutiti na moj komentar nemislim se sa nikim svađati al imam osjećaj da samo dobijam komentare od većine na forumu ,neznam možda sam  ja problem ,možda ja ne razmišljam  u pravom smjeru al takav sam kakav sam kockat se nevolim inaće s nićim u životu, a pogotovo ne sa nečim gdje moram birat opcije.Eto kad je gospodin Neuro mogao otić jer je smatrao da je u pravu pa onda mogu i ja,jel po svemu ispada da novim gostima foruma nesmijem ništa reći tj dati svoje mišljenje već bih trebao bit pobornik operacije ;
PS.Također i ja nevolim kad neko tupi po svom,al osobno ja na forumu ne tupim samo dajem svoje mišljenje , ;)kao što cjenim tvoje,a o napretku ne želim ni čut jel malo naprednije zemlje i dalje neznaju koji je pravi stav a mi izmišljamo toplu vodu ;) a ujedno ako je neko i pametniji neka to iz priloženog dokaže al bogami vidim da statistike drugo govore
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2009, 22:42:23 poslijepodne denis 68 »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #4 : Siječanj 21, 2009, 22:45:10 poslijepodne »
Ne ljutim se ja uopce. Ne radi se o tome da se ne moze reci misljenje ali volim argumentirane rasprave. I ja sam prvi protiv operacije kao prvog koraka (osim u posebnim situacijiama koje je Worf spomenuo) ali isto tako mislim da se ne moze reci da od operacije treba bjezati po svaku cijenu. Nema crno-bijelo.
Inace da bude jasno ja nisam netko tko odredjuje ovdje stvari. I ja samo sudjelujem u raspravi s mojim razmisljanjem.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2009, 23:09:27 poslijepodne »
Ma za operaciju se slažem ako se mora.Dali je doktor u parvu ili ne o tom nebih naj vjerovatnije da su u pravu jel su ipak oni zadnja karaika u lancu,kad sudac nekog proglasi krivim taj je kriv ma može 1000000 odvjetnika sudit suprotno u korist tuženika,po sudcu i sudu ode optuženik u prdekanu :D :D Po meni samo Bog zna što je ispravno a mi svi ostali možemo nagađat.
Znaš bojane uvjek me zanimalo kad dođeš na komisiju za ocjenu radne sposobnosti ili na komisiju za produženje bolovanja prvo im je pitanje dali ste operirani ili ne,ako kažeš da jesi nema mirovine, nema produžetka bolovanja,ako kažeš da nisi onda ti niko nemože dokazat da te boli ,nego te se ljeći dok te se ne izljeći ,jel da ista ta komisija zna pravi stav naj vjerovatnije bi zadnja stavka bila idete na operaciju ,pa poslije u toplice ,pa radit.Moj prijatelj 3 puta se operirao njega su vratili na posao mene ne,kad sam išo u mirovinu meni nisu mogli reć da mi je dobro dok su njemu rekli osobno da su mu rješili problem i da je on po njima zdrav te mu nisu priznali oštećenje,a komisija radi i sam znaš na uvid o osobnim nalazima koje pacjent posjeduje a te nalaze su pisali doktori,ajme menii uffffffff koliko nepravde koliko neznanja ??? ??? ježim se na te stvari.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #6 : Siječanj 21, 2009, 23:25:12 poslijepodne »
Denise primječujem da u tebi ima nečeg jako djetinjeg ;D
Ti ko dica,čim netko kaže nešto šta ti se ne sviđa,ti odmah "vratite mi moje krpice,ja se neću više igrat s vama" :'(
 :D :D :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #7 : Siječanj 21, 2009, 23:32:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denise primječujem da u tebi ima nečeg jako djetinjeg ;D
Ti ko dica,čim netko kaže nešto šta ti se ne sviđa,ti odmah "vratite mi moje krpice,ja se neću više igrat s vama" :'(
 :D :D :D :D :D
Svi smo mi mali,pa nam se smije i plače....
Svi smo mi ponekad znali što tuga i radost znači.....
Zar djeca nisu najotvorenija,najbezazlenija? a da vole propitivati to da.
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2009, 00:21:13 prijepodne deziderio »

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #8 : Siječanj 22, 2009, 08:07:53 prijepodne »
Zanimljivo je kako oni koji odbijaju liječenje, pa tako i operaciju, mogu dobiti sve: više mjeseci u toplicama, mirovinu, liječenje kad god im zatreba. Mi koji smo poslušali liječnike, već nakon par mjeseci moramo na posao i vrlo teško dođemo do toplica. Nije čudo da nam je zdravstvo u komi, kada pacijenti koji odbijaju liječenje mogu biti na bolovanju i godinama. Nas druge komisija spraši na posao već nakon pet mjeseci, a neke i ranije.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #9 : Siječanj 22, 2009, 08:23:38 prijepodne »
Opet se ja i Jasna slažemo ;D Ljetos je meni odbijeno rehabilitacijsko liječenje,iako "navodno" imam "pravo" jednom godišnje ???
Iako sam dva puta operirao kičmu,invalidska komisija ne priznaje nikakav invaliditet,a ne daj Bože pomislit na mirovinu ???
Kažu da sam potpuno sposoban za rad,ali uz "preporuku" poslodavcu glede dizanja tereta,ne više od 7-10kg,ne raditi u nefizikalnom položaju i ne radit prekovremeno ???  U prijevodu bi to značilo da sam invalid,al mi nitko to ne priznaje ;D
A s tom preporukom si lijepo mogu obrisat guzicu,jer je pravno ništavna :'(
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2009, 09:08:15 prijepodne »
Ja mislim da je Davor napravio pravu stvar što je otišao na operaciju. Kod dobrog je doktora koji mu je sigurno objasnio dobre i loše strane jedne i druge vrste operacije. On je bio kako sam čitao dosta ukočen (smanjen opseg pokreta) i šepao je. Doktor mu je obećao da neće biti gore. A šta Denise ako mu bude bolje? A bit će ja sam ubijeđen.
Ja sam za operaciju za one kod koga doktor procijeni da mu može pomoći.
Ja sam se ljutio zato što mi je kao iz pika rečeno -riješit ćemo te bolova bez ikakvog objašnjenja šta će mi se raditi,
Mislim da je meni neuro onda i uputio ono - jadni ste i vi i doktori koji su vas liječili kada vam nisu objasnili šta će vam se raditi (sa pravom).
Isto tako da je onda bio ovako razvijen rad foruma sigurno bi bilo drugačije. Forum sigurno razvija svjest kod ljudi o bolestima kralježnice i pomaže ljudima u tom smislu.
Denise evo dva citata koja su pridonijela da promjenim način mog sudjelovanja na forumu:Davor - to je tvoj krivi dojam, jer ja osobno poznajem nekoliko liječnika i ta njihova "arogantnost" ne proizlazi iz karaktera nego iz činjenice da mora raditi sa ljudima. Ne kaže se bezveze za nekog da je "pacijent". Primjetio sam da neuro postaje arogantan onda kada više ne može na lijep način objasniti laicima neke stvari, a ti isti laici se igraju dijagnostičara i medicinara kako im se sprdne.
.Bojan: -Niste vi bitni u cijeloj prici. Vi ste tu pricu zavrsili. Bitni su ljudi koji bi mogli otici tamo i da ih upozorite i date neke savjete. To je ideja stranica i foruma.
Pozdrav
Ps. na poslu sam za računarom, kiša pada nema terena pa ja malo malo na
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #11 : Siječanj 22, 2009, 10:34:43 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zanimljivo je kako oni koji odbijaju liječenje, pa tako i operaciju, mogu dobiti sve: više mjeseci u toplicama, mirovinu, liječenje kad god im zatreba. Mi koji smo poslušali liječnike, već nakon par mjeseci moramo na posao i vrlo teško dođemo do toplica. Nije čudo da nam je zdravstvo u komi, kada pacijenti koji odbijaju liječenje mogu biti na bolovanju i godinama. Nas druge komisija spraši na posao već nakon pet mjeseci, a neke i ranije.
                                                                                                                                                                                                         Ja nisam bila te sreće. Kad sam 2002.g odbila operaciju, skinuli su me s bolovanja. Te su mi godine jedva dali 14 dana toplica, a naredne 2 godine plaćala sam sama, jer mi nisu odobravali. Tek 2005. kad mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis, redovno mi odobravaju 21 dan, ali samo zbog autoimune bolesti. Za kralježnicu bi vjerojatno i dalje plaćala sama.

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #12 : Siječanj 22, 2009, 10:42:39 prijepodne »
Zanimljivo je i to kako neki hoće silom u mirovinu.Ja sam u mirovini,napominjem nisam bio hrvatski branitelj i nikakve privilegije nisam imao.Moja privilegija je bolest.I bio bi sretan da radim.Čovjek dok radi onda i vrijedi.Kad mi je na IKI (inv.komisiji) doktor saopćio da me upućuje u mirovinu i kad sam došao kući plakao sam kao malo djete.Kad sam išao u mirovinsko predati radnu knjižicu pa mi dotična službenica rekla"Blago ti se kad ideš u mirovinu".Kad sam dobio prvu mirovinu "derao" sam se ko krava.A što se tiče Denisa on je otišao u mirovinu kao hrvatski branitelj i neovisno od njegove bolesti kralježnice.Ja mu nimalo ne zavidim,nemoj mo davati paušalne ocjene,nemojmo biti jalni jedni na druge.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #13 : Siječanj 22, 2009, 10:55:34 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zanimljivo je kako oni koji odbijaju liječenje, pa tako i operaciju, mogu dobiti sve: više mjeseci u toplicama, mirovinu, liječenje kad god im zatreba. Mi koji smo poslušali liječnike, već nakon par mjeseci moramo na posao i vrlo teško dođemo do toplica. Nije čudo da nam je zdravstvo u komi, kada pacijenti koji odbijaju liječenje mogu biti na bolovanju i godinama. Nas druge komisija spraši na posao već nakon pet mjeseci, a neke i ranije.
                                                                                                                                                                                                         Ja nisam bila te sreće. Kad sam 2002.g odbila operaciju, skinuli su me s bolovanja. Te su mi godine jedva dali 14 dana toplica, a naredne 2 godine plaćala sam sama, jer mi nisu odobravali. Tek 2005. kad mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis, redovno mi odobravaju 21 dan, ali samo zbog autoimune bolesti. Za kralježnicu bi vjerojatno i dalje plaćala sama.

Mile, kada sam ovo napisala, nisam mislila na tebe. Mislim na one ljude koji doista odbijaju izliječenje. Primjerice, imam poznanicu koja je već dvije godine na bolovanju. Neurokirurg je neće operirati ako prethodno ne skine bar 10 kilograma. Ona naravno ništa nije napravila u pogledu mršavljenja, a redovito kuka, odobravaju joj toplice i stalno je na bolovanju. Meni još bezobrazno zna reći "blago tebi, ti si mršava", a pritom ne prihvaća savjete kako bi si kilažu dovela u red. Ona je samo jedan primjer takvih pacijenata.
Što se tiče "ljubomore" koju deziderio implicira, ja sam odbila otići na invalidsku komisiju i otišla raditi. Mislim da bi mi odlazak u mirovinu u ovim godinama bio najveća tragedija. Dakle, nema nikakve ljubomore, nego samo konstatiram kako se kasnije odnose prema nama. Evo, Worf je to doživio nakon dvije operacije. O tome sam  govorila, nikako nisam imala namjeru nekoga uvrijediti.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #14 : Siječanj 22, 2009, 11:21:07 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zanimljivo je i to kako neki hoće silom u mirovinu.Ja sam u mirovini,napominjem nisam bio hrvatski branitelj i nikakve privilegije nisam imao.Moja privilegija je bolest.I bio bi sretan da radim.Čovjek dok radi onda i vrijedi.Kad mi je na IKI (inv.komisiji) doktor saopćio da me upućuje u mirovinu i kad sam došao kući plakao sam kao malo djete.Kad sam išao u mirovinsko predati radnu knjižicu pa mi dotična službenica rekla"Blago ti se kad ideš u mirovinu".Kad sam dobio prvu mirovinu "derao" sam se ko krava.A što se tiče Denisa on je otišao u mirovinu kao hrvatski branitelj i neovisno od njegove bolesti kralježnice.Ja mu nimalo ne zavidim,nemoj mo davati paušalne ocjene,nemojmo biti jalni jedni na druge.

Dezi,do prije koju godinu (a i u doba mraka) čovijek je nakon operacije kičme automatski dobivao % invalidnosti i na taj način su čovjeka (radnika) štitili od bahatosti poslodavca,a danas radnik je rob,a rob nema pravo na nikakvu zaštitu :'(
Glede mirovine,da su mi je i ponudili ja je ne bih prihvatio,zbog xy razloga,ali bi bilo fer da bolesnim ljudima ponude i takvu opciju,pa ako se ne osječaju sposobnima za daljni rad nek odu u mirovinu.
Danas onaj koji radi i privređuje za druge je bezvrijedan,a onaj koji mulja i krade,njega se uzdiže na piedestal i uživa u svim privilegijama društva i vlasti :'(
Žalosno,al istinito
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #15 : Siječanj 22, 2009, 12:10:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zanimljivo je kako oni koji odbijaju liječenje, pa tako i operaciju, mogu dobiti sve: više mjeseci u toplicama, mirovinu, liječenje kad god im zatreba. Mi koji smo poslušali liječnike, već nakon par mjeseci moramo na posao i vrlo teško dođemo do toplica. Nije čudo da nam je zdravstvo u komi, kada pacijenti koji odbijaju liječenje mogu biti na bolovanju i godinama. Nas druge komisija spraši na posao već nakon pet mjeseci, a neke i ranije.
                                                                                                                                                                                                         Ja nisam bila te sreće. Kad sam 2002.g odbila operaciju, skinuli su me s bolovanja. Te su mi godine jedva dali 14 dana toplica, a naredne 2 godine plaćala sam sama, jer mi nisu odobravali. Tek 2005. kad mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis, redovno mi odobravaju 21 dan, ali samo zbog autoimune bolesti. Za kralježnicu bi vjerojatno i dalje plaćala sama.
                                                                                                                                                                                                         Ma nisam se ja draga uvrijedila, Bože sačuvaj, samo kažem kako je bilo kod mene. I mene isto smeta kako netko može ostvariti sve, a netko vrlo malo. A ja si nikad neću oprostiti što sam onda odbila operaciju, barem bi vratni dio imala riješen. Sad bi dala sve na svijetu da to netko napravi, jer doslovno crkavam od bolova. Jedva proguram dan, a onda tek noću nastupa pakao.

Mile, kada sam ovo napisala, nisam mislila na tebe. Mislim na one ljude koji doista odbijaju izliječenje. Primjerice, imam poznanicu koja je već dvije godine na bolovanju. Neurokirurg je neće operirati ako prethodno ne skine bar 10 kilograma. Ona naravno ništa nije napravila u pogledu mršavljenja, a redovito kuka, odobravaju joj toplice i stalno je na bolovanju. Meni još bezobrazno zna reći "blago tebi, ti si mršava", a pritom ne prihvaća savjete kako bi si kilažu dovela u red. Ona je samo jedan primjer takvih pacijenata.
Što se tiče "ljubomore" koju deziderio implicira, ja sam odbila otići na invalidsku komisiju i otišla raditi. Mislim da bi mi odlazak u mirovinu u ovim godinama bio najveća tragedija. Dakle, nema nikakve ljubomore, nego samo konstatiram kako se kasnije odnose prema nama. Evo, Worf je to doživio nakon dvije operacije. O tome sam  govorila, nikako nisam imala namjeru nekoga uvrijediti.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #16 : Siječanj 22, 2009, 12:15:07 poslijepodne »
Nešto sam zbrljala, pa mi je post u sredini. Sorry.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #17 : Siječanj 22, 2009, 13:41:51 poslijepodne »
Draga Mile, zbilja mi je žao što trpiš takve bolove. Nemoj se optuživati što si tada odustala od operacije, sve ovisi i kako ti je tada to sve bilo objašnjeno. Ponekad, zbog krivih ili nedovoljnih informacija, donesemo krivu odluku. Od srca ti želim da se što prije riješiš bar tih najtežih bolova. Zar doista nitko ne želi pokušati?  :( Moraju nekako pomoći, nije normalno da moraš trpjeti takve bolove.
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija, sto je to?
« Odgovori #17 : Siječanj 22, 2009, 13:41:51 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com