Autor Tema: stolci... ne samo stolci, svašta  (Posjeta: 15450 )

0 Članova i 124 Gostiju pregledava ovu temu.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #18 : Rujan 05, 2009, 21:38:22 poslijepodne »
Narvno pegula lopta nije baš za ured više za kućnu uporabu
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #19 : Rujan 08, 2009, 22:09:57 poslijepodne »
Ja sam 2-3 mjeseca sjedio na lopti na osnovu glupih preporuka nekih fizioterapeuta i moram ti reci da me onda vise boljelo i pogorsalo mi se...sad sam se vratio na najobicniji TVRDI kuhinjski stolac i manje me boli,samo moras se drzati uspravno a ne ko neandertalac i to je to...kakvih 20-30 soma kuna...ja sam citao jednu knjigu u kojoj se kod hernije preporucuje da se sjedi na tvrdom stolcu...

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #20 : Rujan 09, 2009, 08:13:02 prijepodne »
pomalo su mi sumnjvi ti tvrdi stolci.
nekako mi se čini da mekši stolac ipak amortizira malo tj. prenosi pritisak.
a opet ne znam... nisam baš stručna.

lopta te natjera na pravilno držanje, a kako je "sklona" kotrljanju i bjžanju, primorava mišiće na aktivnost pa oni ne slabe. ja nemam loptu, imam premali stan, nemam mjesta još i za nju (a i konačno je sve sređeno, u kompletu pa mi se neće gledati komad šarene gume).

stolci od 20-30 tisuća zapravo imitiraju loptu (bar neki koje sam vidjela)...
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Marpa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #21 : Listopad 02, 2009, 11:27:40 prijepodne »
Novi sam ovdje i sve vas lijepo pozdravljam. Na sreću nemam problema, koje mnogi od vas ovdje imate, nego tražim informacije za kolegicu s posla, koja je operirala kralježnicu.

Zanima me, dali imate kakvog iskustva sa stolcima Spinalis

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

lp

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #22 : Listopad 02, 2009, 12:13:16 poslijepodne »
Lijepi pozdrav Marpa.Ja na žalost nemam iskustva s time ali uvijek je najbolje kupovati u specijaliziranim prodavaonicama za ortopedska pomagala.Kod privatnog fizijatra u ZG-u (Koturaška ul.)Bojan Nasteski,koji prodaje specijalna pomagala za probleme kralježnicom,ima za kupiti jastučić koji se postavi iza leđa na bilo koju stolicu(prenosiv je)i stvarno ih izvrsno podupire.Forumaši sigurno znaju i gdje ima jeftinije za kupiti jer je kod Bojana dosta skupo,ali opet neusporedivo jeftinije od stolice a i može se ponijeti sa sobom i postaviti gdje god se želi

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #23 : Listopad 02, 2009, 21:42:36 poslijepodne »
Ja doma koristim jastuk s kosinom o kojem je pegula pisala (kupljen u lidlu za 30 kn) i za leđa za lumbalni dio koristim jastučić (kupljen kod kiropraktičara za 250 kn), i ta kombinacija mi je sasvim zadovoljavajuća.
Što se tiče spinalisovih stolica mislim da daleko više koštaju nego što vrijede.  Ne mogu se oteti dojmu da naglasak više na dizajnu nego na ergonomiji.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #24 : Listopad 03, 2009, 21:11:54 poslijepodne »
Kao što sam već i pisala po forumu, sjedim na poslu od 8 sati radnog vremena, 7,5.
Kolegica ima spinalisovu stolicu i zadovoljna. Mene je odbila cijena jer si ne mogu priuštiti stolicu koja košta kao i moja plaća.
Moj majstor (kojeg pozdravljam) još od proljeća mi izrađuje moju stolicu i za koju se nadam da će do Božića biti gotova jer mu uvijek nešto važnije dođe prije reda, pa ju ne stigne dovršiti. Ja sam isprobala probnu verziju prije mjesec-dva i zadovoljna sam. Sada ju još samo treba plastificirati i to je to.
A stolica će izgledati ovako: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se!
2006. interlaminectomia L4-L5

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #25 : Listopad 04, 2009, 20:44:48 poslijepodne »
Ja na poslu sjedim samo za vrijeme pauze a često ni tada pa kad dođem kući najudobnija mi je sa čvrstim naslonom anatomskim i obavezno podignem noge na drugu stolicu i tako se najbolje opustim i odmorim. Nemogu ni zamisliti da moram sjediti osam sati na stolici jer mislim da bi me svaka stolica ubila. Takva stolica ne postoji u kojoj bi sve to vrijeme mogla sjediti.  ::)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre