Autor Tema: Koliko vjezbate...  (Posjeta: 48127 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #18 : Svibanj 12, 2011, 22:20:50 poslijepodne »
Danas sam opet naučio mnogo novih statičkih vježbi. A uskoro mi doma stiže strunjača, lopta i valjak. Kao skechersice shape-ups za pješačenje. Tako ću povećati 4 - 5 km, na 5 - 6, ali ovaj put će to biti ugodno za noge, a lagano za leđa. I također ću uzeti i štapove za nordijsko. Osim toga, jedva čekam more.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #19 : Srpanj 14, 2011, 23:49:32 poslijepodne »
Mislim da je vježbanje jako važno da bi uspiješna operacija isto tako uspiješno zarasla.
Zbog toga malo oživljavam ovu temu koja je po mom mišljenju drugi korak do oporavka, a za koji smo najviše mi pacijenti odgovorni.
Stoga i danas nakon 3 i pol mj. od op. povećavam trajanje svojih vježbi.
Statičke vježbe 6* tjedno od 40 do 60 min.
Bazen 3*tjedno leđno cca 1250m te leđno samo noge (da rade gornji djelovi gluteusa) cca 700m.
More cca 3* tjedno plivanje leđno od cca 200m do 800m
Šetnja 5* tjedno u prosijeku svaki dan cca 2h
S tim da plivanje (klasično leđno) pojačavam ali ne više s vremenom plivanja nego s brzinom kojom plivam iz razloga što mislim da tako bolje jačam mišiće, za razliku od "maratonskog plivanja".

Jedino se bojim kako 1/3 toga nastaviti kad počnem raditi.
Da li netko iz iskustva zna kad se počne raditi koji bi interval vježbi trebalo održavati.
 
interlaminectomia L4-L5 03/2011

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #20 : Srpanj 15, 2011, 00:04:53 prijepodne »
Mozda je bilo napisano na forumu ili sam procitao drugdje da je vaznije vjezbati svaki dan po malo nego manje puta tjedno intenzivno.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #20 : Srpanj 15, 2011, 00:04:53 prijepodne »

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #21 : Srpanj 15, 2011, 08:54:29 prijepodne »
Vježba mi je jako važna bez nje ne bi mogla funkcionirati ,redovno vježbam već 4 g.s tim da sam vježbe prilagođavala trenutnom stanju.Kako mi se stanje pogoršavalo tako su vježbe uglavnom statičke i vježbam jedan sat svaki dan iznimno kad sam u stanju oduzetosti tad sam u fazi strogog mirovanja.Obavezno bi preporučila plivanje u moru budući da mi more opusti spazam koji je prisutan a ima i psihološki efekt opuštanja.Prije sam plivala po 3 km svako jutro a sad uglavnom samo plutam pomoću ruku ali mogu polako uz visoku koncetraciju voziti biciklu nogama tako da malo ipak rade nožni mišići.Osjećaj slobode i mogućnosti kretanja za mene su vrhunac budući da sam inače stalno u krevetu i kolicima.Uživam u redovitom vježbanju i smatram da ti to treba postati nešto normalno kao i disanje a ne uzimati to kao neku vrstu tereta.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #22 : Srpanj 15, 2011, 23:49:32 poslijepodne »
vjezbanje + istezanje(kineziterapija) na spravama po bubnovski metodi...neprocijenjivo...to je sve sta cu reci...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #23 : Srpanj 15, 2011, 23:59:02 poslijepodne »
mat2be ja sam nastavio ujutro prije posla s istezanjem 15-ak min,,popodne neke vježbe iz toplica,neke sa neta,sve skupa 45min.Plivanje tri puta tjedno u bazenu al pošto ne volim bazene odustao nakon 2 mjeseca,ljeto iskorištavam maksimalno za more.I meni se čini,kao što bojan kaže,bolje manje svaki dan nego jače svako dva-tri dana.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #24 : Srpanj 16, 2011, 00:06:30 prijepodne »
Pridružujem se onima koji su za svakodnevnu aktivnost, radiej nego par puta tjedno po jače.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #25 : Srpanj 16, 2011, 00:17:05 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
vjezbanje + istezanje(kineziterapija) na spravama po bubnovski metodi...neprocijenjivo...to je sve sta cu reci...

Mozes napisati par recenica o tom vjezbanju. Gdje ides i sto radis. Mozes otvoriti nove temu o tome.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #26 : Srpanj 18, 2011, 15:08:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
mat2be ja sam nastavio ujutro prije posla s istezanjem 15-ak min,,popodne neke vježbe iz toplica,neke sa neta,sve skupa 45min.Plivanje tri puta tjedno u bazenu al pošto ne volim bazene odustao nakon 2 mjeseca,ljeto iskorištavam maksimalno za more.I meni se čini,kao što bojan kaže,bolje manje svaki dan nego jače svako dva-tri dana.

Trenutno plivam 3*tjedno malo više jer pokušavam "izgraditi" leđne mišiće za koje su mi nakon toplica fizijatri rekli da skoro "ne postoje" - btw danas bio na kontroli (fizijatrica) i rekla da sad "postoje" i da su ok. Također preporučila vježbe istezanja. Pošto se dosad nisam susretao s tim vježbama (barem u sklopu med. rehabilitacije) molim te socrates, ili bilo tko s iskustvom, da mi opišete te vježbe ili pošaljete na pp.
Unaprijed se ispričavam ako već negdje na forumu postoje jer ih nisam primjetio.
Ako postoje molim link.
Hvala!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #27 : Srpanj 18, 2011, 15:41:33 poslijepodne »
Kicmenac stvarno otvori temu jel pricas o cybexu voljela bih cuti kakav je to princip vjezbe , kolko kosta sta kako....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #28 : Srpanj 18, 2011, 22:55:35 poslijepodne »
Malo istraživao
na hrvatskom jeziku našao (za sad)  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Inače otkrio da postoje različite vježbe istezanja, mislim da su nama zanimljive statičke te izometričke.
Statične vježbe su (mislim) upravo one na linku koje možete vidjeti iznad, tj vježbe slične našim vježbama iz toplica samo se ove koriste za istezanje a ne jačanje mišića.
Dok izometrične, inače vrsta statičkog istezanja, koriste još nekakvu površinu za "pojačanje" pokreta istezanja - tako ja shvatio.
Ima dosta toga ali na žalost slabo na hrv. jeziku, pa još jednom molim ako netko ima iskustva - hvala!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #29 : Srpanj 22, 2011, 10:07:49 prijepodne »
Ne vježbam uopšte  :-[ niti idem na bazen, samo puno šetam
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #30 : Srpanj 22, 2011, 11:36:19 prijepodne »
Moraš sebe natjerat na nešto od toga dvoje besana,bilo bi bolje na bazen,nemoj da te hvata fjaka.Nagradi sebe nakon bazena ili vježbe s nečim što voliš...teško je samo prvih par puta,poslije ćeš bit zadovoljnija i opuštenija.
mat2be poslao sam ti link,javi ako bude šta nejasno.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #31 : Srpanj 22, 2011, 13:56:30 poslijepodne »
 :) Tako je besana, daj se pokreni... nije ni svako šetanje vježba... ali da bar plivaš, bilo bi fantasično... ako imaš mogućnosti, kupi si skechers shape ups-ice, dok hodaš, svi mišići će ti biti u treningu, ako da si radila vježbe...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #32 : Srpanj 22, 2011, 18:31:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Evo linkova na neke od vjezbi sa loptom koje ja radim gode mi sve, neke su malo teze neke lakse...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #33 : Srpanj 22, 2011, 18:33:09 poslijepodne »
Ima ih jos pa probajte ove prvo, posebno vam je dobra ova The plank... Ako vas malo zateze nije strasno ako boli ne radite naravno...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #34 : Srpanj 22, 2011, 18:34:54 poslijepodne »
Sena,jel to i za nas operirane?
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2011, 18:43:47 poslijepodne »
Jeste bez brige...samo polako vjezbaj i polako pokreti ne se forsirati... Vec nakon mjesec i po, dva trebali bi bez bojazni raditi ove vjezbe...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2011, 18:43:47 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com