Autor Tema: Nacin plivanja  (Posjeta: 52719 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #18 : Rujan 08, 2009, 23:47:37 poslijepodne »
Vidim da se masu razumiš u plivanje :)

Samo me zanima čime se ti onda pokrečeš?Šta manje pokreta nogama, ruke ni ne vadiš iz vode nego samo veslaš?
Jel uspiješ u jednom danu otplivat 2 bazena ili?
I torziju i kraul uopce necu komentirat.
Eventualno ako je vratna kralježnica u pitanju jer  je vrat jedino šta se okreće kad čovjek zna plivat kraul.
Uostalom Joško je to dobro objasnio:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
herni, mislim da je poanta u tome da plivači s ispravnom tehnikom kad rade rotaciju bilo u leđnom ili kraul stilu, onda tu rotaciju oko uzdužne osi rade cijelim tijelom,  događa  se istovremena mala rotacija i trupom i kukovima. Plivači koji nemaju izgrađenu ispravnu tehniku plivanja uglavnom rade rotaciju samo trupom.
Mora bit da ti Trucker spadas u ove druge kad pricas o torziji :)
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2009, 00:01:51 prijepodne Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #19 : Rujan 09, 2009, 00:02:51 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pa ne prican ja o rekordu ronjenja na dah nego o plivanju ljudi satravene kralježnice ;)


Pegulice ma ne prićam ja o ronjenju bogati jokina,već o plivanju sa perajama,a već kad smo kod plivanja sa perajama to neka nova uvozna metoda,jer trenirao sam plivanje i nikad nisam koristio peraje,peraje su dodate za osobe sa posebnim zdravstvenim problemima radi jačanja mišićnog tonusa,nešto smo se mi pobrkali,samo je bit ta da je sa gumenim perajama lakše plivati,nego sa ovim novim perajama,te stare peraje pružaju manje otpora pa ko ima problema sa kralježnicom manje osjeća naprezanja u kralješnici,dok je sa novima puno teže.Eto jednom prilikom probaj pa ćeš vidjeti,ne sumljam u tvoje plivanje .Jedno pitanje ,jel po tebi bolje plivati leđno sa perajama il bez nnjih i na koji se naćin jačaju bolje mišići leđne muskulature ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #20 : Rujan 09, 2009, 00:08:28 prijepodne »
Evo vidis Denis, ja trenirala plivanje i često smo imali treninge i sa perajama :) Šta ću ti ja kad u "tvoje vrime" toga nije bilo :) hehe
Zašto je dobro koristit te lagane gumene peraje?
Zato šta se dobije savršen pokret u nozi i kuku, a bez ekstra naprezanja i velikih opterećanja (što nije slučaj kod plastičnih i silikonskih, sa njima ne dobiješ ništa osim grča u nozi i to se nikako ne preporučuje ni zdravima a kamo li nama betežnima:))
I najbolja kombinacija po meni je otplivat 100-200 metara sa tim laganim perajama pa isto toliko bez.Pa tako stalno ponavljat.
S perajama dobiješ takvu pokretljivost u kuku koju nemoš postić bez peraja, nakon toga skineš peraje i pokretljivost ti ostane.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #21 : Rujan 09, 2009, 00:10:48 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vidim da se masu razumiš u plivanje :)

Samo me zanima čime se ti onda pokrečeš?Šta manje pokreta nogama, ruke ni ne vadiš iz vode nego samo veslaš?
Jel uspiješ u jednom danu otplivat 2 bazena ili?
I torziju i kraul uopce necu komentirat.
Eventualno ako je vratna kralježnica u pitanju jer  je vrat jedino šta se okreće kad čovjek zna plivat kraul.
Uostalom Joško je to dobro objasnio:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
herni, mislim da je poanta u tome da plivači s ispravnom tehnikom kad rade rotaciju bilo u leđnom ili kraul stilu, onda tu rotaciju oko uzdužne osi rade cijelim tijelom,  događa  se istovremena mala rotacija i trupom i kukovima. Plivači koji nemaju izgrađenu ispravnu tehniku plivanja uglavnom rade rotaciju samo trupom.
Mora bit da ti Trucker spadas u ove druge kad pricas o torziji :)

valjda se nitko ne razumije u plivanje ako nije iz dalmacije.za tvoju informaciju draga,ako ti živogošće nije daleko ja bih ti rado pokazao kako je meni rečeno da plivam i tako sam plivao cijelo ljeto i nemam nikakvih problema.a javit će se valjda još netko da prokomentira ove peraje i sl.gluposti.Upamtite jedno osnovno pravilo za one koji imaju probleme s kralježnicom:NEMA NAGLIH POKRETA kao ni ovoga:
Citat:
onda tu rotaciju oko uzdužne osi rade cijelim tijelom,  događa  se istovremena mala rotacija i trupom i kukovima
Takva vježba ne postoji!!!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #22 : Rujan 09, 2009, 00:17:41 prijepodne »
Pa tko priča o naglim pokretima?
I argumentiraj ti meni zbog čega su gluposti plivanje s laganim gumenim savitljivim perajama?
I zaista ne znam kako ti plivaš, al viruj mi ja plivam kraul bez rotacija o kojima ti pričaš i sigurna sam da mi niti jedan fizijatar to neće zabranit (osim ako imam probleme s vratom što nemam).
Osim toga nije nama zabranjena rotacija, dapače, smatram da se moramo rotirat jer ćemo tako izgubit sve pokrete koje imamo iz nekog razloga pa cemo jos gore sredit druge dijelove tijela. Samo svaka rotacija mora bit lagana i kontrolirana, bez trzaja.
I to šta sam iz dalmacije nema apsolutno nikakve veze s time šta me nekoliko godina fizioterapeut učio plivat, to je bila puka sreća :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #23 : Rujan 09, 2009, 00:21:08 prijepodne »
neznan ja ni plivat
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #24 : Rujan 09, 2009, 00:22:47 prijepodne »
Pa nakon ovoga gore sta si pisao ja bi se okladila da ne znaš :)  ;D
Pogotovo šta nisi iznio neke argumente osim da nema naglih trzajeva s čime se u potpunosti slažem al ne znam zašto bi ih uopće bilo pri normalnom plivanju.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #25 : Rujan 09, 2009, 00:32:59 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo vidis Denis, ja trenirala plivanje i često smo imali treninge i sa perajama :) Šta ću ti ja kad u "tvoje vrime" toga nije bilo :) hehe
Zašto je dobro koristit te lagane gumene peraje?
Zato šta se dobije savršen pokret u nozi i kuku, a bez ekstra naprezanja i velikih opterećanja (što nije slučaj kod plastičnih i silikonskih, sa njima ne dobiješ ništa osim grča u nozi i to se nikako ne preporučuje ni zdravima a kamo li nama betežnima:))
I najbolja kombinacija po meni je otplivat 100-200 metara sa tim laganim perajama pa isto toliko bez.Pa tako stalno ponavljat.
S perajama dobiješ takvu pokretljivost u kuku koju nemoš postić bez peraja, nakon toga skineš peraje i pokretljivost ti ostane.

Mislim da ćče mo o plivanju u 4 oka jer se nebi složi sa tobom mislim da ja gledam taj dio previše profesionalno al nema veze teško je to ovako ispisati,ima istine i u tome što ti govoriš,ali bi se mogli ovakoprepucavati danima jer ja bi te sad pobio što se tiće pokretljivosti okretljivosti itd.... Još me jedna stvar zanima ti staviš peraje ja sam bez njih što misliš ko će prije do cilja ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #26 : Rujan 09, 2009, 00:36:09 prijepodne »
ajde ajde nisi se ti baš iskaza u biokovci, nisam te ja baš vidila da plivaš :) više si onako visija okačen o rub bazena.
I omani se profesionalnog plivanja, niko ovde ne prica o tome.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #27 : Rujan 09, 2009, 00:52:54 prijepodne »
Ma pusti Biokovku tamo u onoj žbuci i među onim punoglavcima ko more i plivat.Ok manimo se profesionalnog plivanja jer to nije tema,bit je plivati,a danas je sve to ljudima teže jer više spavaju ,sjede u hladovini uz kil pećenog i gajbom pive,koriste plutaće,madrace,i peraje a najmanje plivaju.Za nas križoboljce je najbolje leđno plivanje,kome kako odgovara.Znaš što me buni što svi kažu za leđno je najbolje sa perajama,a onda bi to trebalo važit i za prsno tj kraul plivanje,al to onda nevalja,ma vid vraga neki dan sam se na bazenu sjednom frendicom posvađa oko toga jer je tvrdila da joj je doktor to reka a isti doktor igra na karte u obližnjem kafiću :D :D,tio sam joj samo reći da s perajama leđno, olakšava leđno plivanjete ujedno ima manji pritisak na kralješnicu.
PS Plivati je zdravo al sa novim  perajama :D :D :D :D ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #28 : Rujan 09, 2009, 00:53:57 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma pusti Biokovku tamo u onoj žbuci i među onim punoglavcima ko more i plivat.
Samo najbolji :)
hehe
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #29 : Rujan 09, 2009, 00:55:23 prijepodne »
Najbolji veterani hehehheh ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

roni

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #30 : Studeni 06, 2009, 19:17:32 poslijepodne »
Zanima me samo kad ste počeli plivati kraul jer mi je ovaj leđno stil već malo dojadio :o
l4l5 ekstruzija,operirana8mj.2009

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #31 : Studeni 07, 2009, 08:56:34 prijepodne »

Ne preporučuje se uopče više plivati nikakav drugi način osim leđnog poslije operacije donje kralježnice, a ni onima koji pate od križobolje. :-\

Pozdrav!

roni

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #32 : Studeni 07, 2009, 09:04:21 prijepodne »
Uuu pa nemoj tako,može se, može samo su me zanimala druga iskustva,kad je tko krenu na kraul.
l4l5 ekstruzija,operirana8mj.2009

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #33 : Studeni 07, 2009, 09:17:22 prijepodne »
Pa ne bi se ja baš složila  s Jadrom, to jako ovisi o tome kakav ste plivač.
Po meni dobri plivači mogu nakon par mjeseci uvesti 20% kraula u plivanje, a prsno ni slučajno.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #34 : Studeni 07, 2009, 09:58:28 prijepodne »

Ma da, ja sam zabrijala da se radi o prsnom...Kraul može, laganini...glavno da je kralježnica kako-tako u ravnom položaju.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Nacin plivanja
« Odgovori #35 : Studeni 07, 2009, 18:21:15 poslijepodne »
Ne valja ni ledjno plivati ako se pliva s trzajima, i velikim rotacijama, kako na zalost, pliva vecina sto ih svaki dan gledam u bazenu.
A kraul, uz ispravno plivanje, ne stvara nikakve probleme. Meni cak nekada i bolje pase od ledjnog.
Ja plivam obicno 6 bazena ledjno, pa 2-4 kraula.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

 

Nagradne igre