Autor Tema: Vožnja bicikla poslije operacije  (Posjeta: 41083 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

davorst

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #36 : Listopad 09, 2011, 14:37:34 poslijepodne »
Lipik, nažalost, još polurazrušen, drveće naraslo iz svake druge kuće. Pomalo ga uređuju ali je to slabo. Što se tiče terapija, zadovoljan sam pogotovo što je otvoren novi dio prošle godine sa bazenom i terapijskom jedinicom tako da nema izlaženja van tijekom boravka u toplicama kao prije. Uglavnom su stariji ljudi i teže pokretni na rehabilitaciji kojima puno više ni ne treba ali za mene je Daruvar, u kojem sam bio prošle godine, daleko bolji. Terapije slične, bazen veći + još jedan za plivanje u koji možeš kad god hoćeš. Ipak je ono hotel i imaš kafić, restoran, tisak, frizeraj itd. Ovo u lipiku je u pravom smislu bolnica samo što, eto, smještaj za pokretne je u "hotelu" koji je sastavni dio bolnice ali imaš svoj tuš i wc i tv makar je dosta star i derutan. Zato se i čeka kraće nego Daruvar ali ja ubuduće idem u Daruvar. LP Davor
Davor

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #37 : Listopad 09, 2011, 19:11:49 poslijepodne »
Nekad davno sam radila tamo,dok je u životu bio hotelski kompleks.Park je bio prekrasno uređen, a mjestašce toliko ljupko da su se u njemu snimali filmovi.Kao da je premijerka zaboravila da je to njezin rodni grad.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

davorst

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #38 : Listopad 09, 2011, 19:29:02 poslijepodne »
Vidljivo je da je bio prekrasan gradić ali su obnovljene uglavnom javne ustanove, puno starih kuća, vila, je porušeno. Očito ni nema stanovnika dovoljno da bi se obnavljalo a dosta obnovljenih kuća je na prodaju. Ratne rane na zgradama su vidljive. Ja sam iz Vinkovaca i mi smo bili dosta razoreni ali se to skoro ni nevidi pa čak je i Vukovar više obnovljen. Ovo sad ode od teme ali eto!
Davor

Kraljeznica.com forum

Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #38 : Listopad 09, 2011, 19:29:02 poslijepodne »

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #39 : Studeni 27, 2011, 18:33:19 poslijepodne »
prije nego sam se razbolio obožavao sam vožnju bicikla i kad sam pitao neurokirurga kaže da pitam fizijatre,a oni opet kažu da nikad više nesmijem vozit bicikl jer nemam 2 diska i to je kao da me neko udara čekičem po kičmi,ali vrag mi neda mira jer neželim biti toliko ograničen što se tiče mobilnosti.Zato vas molim za mišljenje i iskustva.Naime,sjetio sam se onog čoper bicikla,na njemu nesjediš na guzici nego si u poluležećem položaju i ima naslpn za leđa i jako široku stražnju gumu što mi se čini idealno za nas bezkralježnjake,a ni cijena nije loša,neznam koliko je novi ali na njuškalu vidim da ima za 600 kn što je odlična cijena.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #40 : Prosinac 30, 2011, 09:00:48 prijepodne »
Iz iskustva mogu reć da vožnja bicikle nije prepreka,prepreke su u našim glavama i u glavama naših liječnika,jedan fizijatar kaže DA,drugi kaže NE,obiteljski liječnik kaže NIKAKO ili konzultiraj se s operaterom,a operater kaže,šta se mene tiče vi ste potpuno zdravi (ta on vas je operirao,a bogovi nikad ne griješe) ???
Uglavnom na ovu temu vlada potpuna konfuzija ???
S biciklom sam započeo tri godine nakon poeracije,mogao sam i prije,ali sam uvijek konzultirao sve gore navedene,pa nisam nikad bio dovoljno siguran u sebe,glede bicikle ;D Započinjao sam ja i ranije,ali nekako su mi stalno u glavi zvonile riječi fizijatra,koji mi je rekao "ako si želim dobro,onda nek biciklu ili prodam ili nekom poklonim,jer to nikad više neće bit za mene",sad se pitam da li je to mislio zbog moje dobi ili zbog lošeg utjecaja bicikle na kralježnicu ???
Uglavnom ja danas (od III-X mjeseca) gotovo svakodnevno vozim sportski (trkači) bicikl i dnevno odvezem minimalno 15km,normalno ne vozim u skroz sagnutom položaju,već s rukama gore na volanu,a skroz se saginjem samo kad treba kočit ili kad na nekoj nizbrdici hvatam brzinu ;D
Moj savjet svima koji nakon operacije žele započet vozit bicikl je,obavezno si dajte vremena da zacijelite izvana i iznutra,a obavezno prije sjedanja na bicikl ojačajte muskulaturu leđa i trbuha,a intenzitet na biciklu si lagano podižite,onako prema vlastitom osječaju i sve će bit ok ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #41 : Siječanj 16, 2012, 23:49:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uglavnom ja danas (od III-X mjeseca) gotovo svakodnevno vozim sportski (trkači) bicikl i dnevno odvezem minimalno 15km,normalno ne vozim u skroz sagnutom položaju,već s rukama gore na volanu,a skroz se saginjem samo kad treba kočit ili kad na nekoj nizbrdici hvatam brzinu ;D
Moj savjet svima koji nakon operacije žele započet vozit bicikl je,obavezno si dajte vremena da zacijelite izvana i iznutra,a obavezno prije sjedanja na bicikl ojačajte muskulaturu leđa i trbuha,a intenzitet na biciklu si lagano podižite,onako prema vlastitom osječaju i sve će bit ok ;D

Potpisujem! Bravo! Čestitam!
2006. interlaminectomia L4-L5

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #42 : Siječanj 17, 2012, 13:22:35 poslijepodne »
Moj naklon Renata ;D dugo se nismo čitali?
Htio bi se nadovezat na gornji post,zimi ne vozim biciklu (ni motor) iako živim u primorju,jer smatram da hladnoča + znoj + vjetar loše utiče na opće stamje organizma,a pogotovo kičme? Sobni bicikl ne smatram doraslom alternativom pravom biciklu ;D
U snažnoj potrebi i želji za kretanjem,usprkos mojoj visokoj dobi i inim problemima, prošli sam tjedan počeo trčati i za sad nemam nus pojava iako sam mislio da će ih bit,vjerovatno zato jer trčim po mekanom terenu,tj po šumskim puteljcima ;D
Renati zavidim na skinutoj kilaži i ja sam prije 3-4 godine pisao o tome kako je lako skidat kile i doista ih skidao bez problema ??? Ali od kad sam prestao pušit (prošlo je 2 god.) kilaža mi se nekontrolirano penjala,pokušavam sve osim gladovanja ;D da skinem tu kilažu,ali za sad ne ide,čak sam i prešao na uglavnom vegetarijansku prehranu,jedino sam postigao to da sam za sad uspio stagnirat na +12 kg od kad sam prestao pušit ??? Svi znamo kako je debljina pogubna za kičmu,ali za sad je s te strane sve ok,al mislim da ako stanem s fizičkim aktivnostima da bi kičma to prva osjetila,a zatim sve bolesti koje prate pretilost ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #43 : Siječanj 17, 2012, 13:59:30 poslijepodne »
Ja sam probala trčati ali ne mogu - odmah sam osjetila da nešto nije u redu, a i poslije je bilo zatezanja u kralježnici tako da sam odustala. Zato planinarim u ove zimske dane ili vozim orbitrek. Sobni bicikl se i meni ne sviđa.
Ja sam na vegetarijanskom prehrani tj. samo sam meso izbacila iz prehrane prije 2 godine i od onda su kile počele padati, tako da samo naprijed!
Inače, već drugi puta sam pročitala knjigu Roberta Pauletića "Himalaja u 77 priča" i pronašla podatak da je Viki Grošelj - slovenski alpinista operirao kralježnicu i nakon toga osvojio nekoliko vrhova iznad 8000 metara.

Čestitam i što se tiče pušenja (nekad sam i ja bila pušač)!
2006. interlaminectomia L4-L5

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #44 : Siječanj 18, 2012, 08:44:29 prijepodne »
Koga zanima,navedenu knjigu "Himalaja u 77 priča" može skinuti ovdje

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2012, 12:40:47 poslijepodne worf »
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

jozo71

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #45 : Ožujak 04, 2013, 13:29:22 poslijepodne »
JAKO VOLIM VOZIT BICIKLI I PRIJE OPERACIJE NISAM MOGAO NIKAKO HODATI ALI KAD SJEDNEM NA BICIKLI MOGAO SAM BEZ PROBLEMA VOZITI. KAD SAM BIO NA KONTROLI NEURO MI JE REKAO DA MOGU VOZITI AKO MI NE STVARA PROBLEME ALI DA SIC DIGNEM ŠTO VIŠE TAKO DA SE NAGNEM ŠTO VIŠE NAPRJED . JOŠ NISAM PROBAO VOZIT JER ME  JE STRAH A I TEŠKO BI MI BILO IZVAITI BICIKLU IZ PODRUMA I SPREMITI JE TAKO DA ČEKAM DOK SE VRATIM IZ TOPLICA. INAČE OPERIRAN SAM TOČNO PRIJE DVA MJESECA I SAD ČEKAM TOPLICE...
extrusio disci i.v. L4-L5
 operacija 03.01.2013 interlaminecttomia L4-L5 bill. Microdiscectomia,Foraminotomia bill.

Kraljeznica.com forum

Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #45 : Ožujak 04, 2013, 13:29:22 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com