Autor Tema: Iskustva posjetitelja  (Posjeta: 21284 )

0 Članova i 124 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Iskustva posjetitelja
« : Srpanj 26, 2008, 19:04:13 poslijepodne »
Na stranici Iskustva posjetitelja Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se možete pročitati iskustva posjetitelja, a na stranici se nalazi i 10 komentara.

Marin je podjelio iskustvo odštetnim zahtjevom za oštećenje sa kralježnice i kako je to definirano policama osiguravajućih društava:
"...Dakle ako ste ikada čitali svoje police životnih osiguranja vjerojatno imate i neki od vas opciju: 'Dopunsko osiguranje od posljedica nesretnog slučaja'. Ukoliko imate i nakon što se slučajno ozljedili kralježnicu i kada imate svu medicinsku dokumentaciju osiguranje će vam poslati dopis: 'prema posebnim odredbama Stavak 5. iza Točke 126.d - nisu obuhvaćeni osiguranjem te se ne ocjenjuje invaliditet zbog degenerativnih promjena kralježnice koje obuhvaćaju herniju disci intervetebralis, sve vrste lumbargija, diskopatija, ishialagija i sve patoanatomske promjene slabinsko-križne regije označene analognim terminima'.
Sve u svemu svi vi koji imate životna osiguranja i dogodi vam se nešto na kralježnici a uredno plaćali visoke premije ništa vam ne vrijedi.
Troškove u konačnici snosite sami i borite se sami.
Ujedno ako imate osiguranja u tvrtki, vozite se službenim automobilom i dogodi vam se lom na kralježnici u većini hrvatskih tvrtki ste osigurani samo na extremitete a ne i na kralježnicu, pa ste ozljedom na kralježnici u službenom automobilu izgubili i zdravlje i posao. Stoga čuvajte svoju kralježnicu !"
« Zadnja izmjena: Srpanj 26, 2008, 19:06:41 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #1 : Kolovoz 29, 2008, 17:04:19 poslijepodne »
Odličan i koristan post. :-*

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #2 : Listopad 07, 2008, 13:37:31 poslijepodne »
evo prije svega da vas pozdravim i da cestitam na ovako lijepo uradenom saitu.nisam znao gdje pa sam odlucio ovdje da probam u kracim crtama da opisem svoje probleme sa kicmom.posto po samom nicku vidite da sam bosanac ja cu pisati onako kako znam pa se nadam da necete zamjeriti.zivim i radim u austriji prije skoro 6 mjeseci sam pao u krevet razlog diskus hernija.prvi susret sa ortopedom u hitnoj posto sam zbog bolova otisao u hitnu sa vec uradenim ct snimkom prije na dan je bio strasan.njegove prve rijeci tj prvo je bilo klimanje glavom pa tad "ovo je normalno za operaciju"nista mu nisam odgovorio dali su mi inekciju u kicmu i imfuziju i u sobu na lezanje.tu sam proveo 6 dana svaki dan infuzije i izmedu ostalog jedna blokada ispod rentgena.nakon 6 dana kad su me pitali jeli mi bolje malo sam i slagao samo da me puste kuci.zatim dolazim kuci i prozivljavam najgore trenutke svoga zivota bolovi kakve nisam vjerovao da postoje.znate i sami kako to ide svi govore operacija nije dobra ovo ono tako da na nagovor svoje sestre idem sa takvim bolovima kiroprakticaru u zagreb.sta reci ulazim kod kiroprakticara ustvari vise me nose zatim legnem na sto i on me tamo nesto ispretiska bolovi uzasni ali vjerovali ili ne odmah sam ustao na noge i osjecao sam se kao da nikad nisam imao bolove.zatim sutrasnji dan pocinje ponovo sa bolovimna ja iden njemu jos jednom na masazu njegova pomocnica me izmasirala on me jos malo izmotao i poslao kuci.tad je iz dana u dan polako bivalo bolje i prolazim fizikalne terapije vise puta serije od po 30-40 terapija masaze,struja ,gimnastika,tople kupke itd .zatim idem u banje 21 dan vracam se sa uzasnim bolovima ali sad u predjelu vratne kicme prolazim nekako i kroz te tegobe normalno uz pomoc tableta.drzava kao i svaka tjeraju me na posao ja tvrdim da nemogu predlazu operaciju ja odbijam posjecivam jos par puta ortopeda koji tvrdi da je zivac slobodan posto mogu da hodam na noznim prstima na petama noge u lezecem polozaju mogu da dignem pod 90%,mogu sa vrhovima prstiju skoru da dodirnem pod.ali ja ga pitam zbog cega mi gore tabani i ponekad misici  on kaze da mi je zivac ostecen i da treba vremena da se obnovi.sad trenutno idem na plivanje i u saunu pomalo radim vjezbe sa gimnastickom loptom i onako se osjecam pa bih voli da neko kaze dali su mu se desavale slicne stvari kao i meni i kakave su sanse da se zivac oporavi hvala

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #3 : Listopad 07, 2008, 14:23:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
posjecivam jos par puta ortopeda koji tvrdi da je zivac slobodan posto mogu da hodam na noznim prstima na petama noge u lezecem polozaju mogu da dignem pod 90%,mogu sa vrhovima prstiju skoru da dodirnem pod.ali ja ga pitam zbog cega mi gore tabani i ponekad misici  on kaze da mi je zivac ostecen i da treba vremena da se obnovi.sad trenutno idem na plivanje i u saunu pomalo radim vjezbe sa gimnastickom loptom i onako se osjecam pa bih voli da neko kaze dali su mu se desavale slicne stvari kao i meni i kakave su sanse da se zivac oporavi hvala

Pozdrav,

Ja imam sličan problem kao i ti samo sam izgleda kronološki u fazi koju si ti izgleda prošao. Naime, ja također nemam (i nisam nikad imao) problema s hodom na prstima i petama, mogu podignuti nogu, mogu napraviti pregib,.. međutim, konstantno, u gotovo svim pozicijama osjetim  bol u leđima (kad sjedim onda je to oštra bol) ali i osjećaj "gorenja" u mišićima bedra kao i trnce u listovima noge. MRI pokazuje manju protruziju l1/l2 i L3/L4 i 2-3 degeneratino izmjenjena diska L-S kralježnice (po mišljenju jednog od neurokirurga moja MRI slika ne pokazuje značajnije hernijacije). Do sada nisam dobio odgovor što je uzrok mojih bolova kao ni odgovarajuću terapiju koja bi mi pomogla.
To me i najviše muči jer se kod izražajne hernije barem znaš što je uzrok problema pa možeš i kvalitetnije odrediti terapiju. Ovako, kad donesem MRI sliku svi misle da je to neka prolazna bol pa previše ne "bendaju".

Čuo sam da se živac može oporaviti i iskreno se nadam da je to istina. Neznam koliko vremena treba da prođe.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #4 : Listopad 07, 2008, 14:53:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Čuo sam da se živac može oporaviti i iskreno se nadam da je to istina. Neznam koliko vremena treba da prođe.

Fizijatrica u toplicama rekla mi je da za oporavak živca treba najmanje 9 mjeseci. Sve ovisi i o vrsti oštećenja.   
Operacija L4/L5 2007. godine

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #5 : Listopad 07, 2008, 15:34:25 poslijepodne »
pa cuj Dario nisam nija u potpunosti bez bolova ali nisu ni ostri kao recimo kod tebe.recimo ja vozim bez problema 4-5 sati i neosjetim bolove osim trnjenja i gorecih misica.a ija bih bio presretan kad bih znao da se zivac vremenom oporavi to bi bila neka nada vise za ove nase probleme

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #6 : Listopad 15, 2008, 01:50:46 prijepodne »
uzrok vaših bolova može biti herpes, kojeg još niste otkrili.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #7 : Listopad 16, 2008, 17:33:12 poslijepodne »
 ??? :P

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #8 : Listopad 16, 2008, 20:34:32 poslijepodne »
Da li to znači da kao liječnik ne znate da je to jedan od simptoma? Bolovi u nogama, stražnjici, križima, da ne nabrajam daljne simptome koje dario mozda ima. Npr. svrbljenje po tijelu, podočnjaci, glavobolje, pojačani prištići, madeži i bradavice, umor, povremeni bolovi u abdomenu itd...

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #9 : Listopad 17, 2008, 15:36:42 poslijepodne »
Herpes? To nisam znao.

...Uglavnom, bolovi u križima su još tu (ujutro me probudi bol u području zdjelice,a nekad osjetim bol i u kukovima). U nogama ne osjetim bol već "trnce" i zategnutost. Problem je upravo taj što mi se mijenja taj lokalitet boli (u sjedećem,ležećem i stajaćem položaju me boli na različitim mjestima).
Iako imam manju protruziju na L1/L2 i L3/L4 sumnjam da su uzrok bolova. Moje sumnje su podkrijepljene činjenicom da mogu napraviti gotovo sve "testove" saginjanja, podizanja nogu, preklona i sl. bez posebnih poteškoća.
Možda je moj problem što na preglede donosim rentgenske slike (uz novi MRI nalaz) stare 4 godine koje sam napravio jer sam tada imao problema s kralježnicom ali drugačije prirode koji su ubrzo prošli. Sadašnji problemi traju od početka ove godine i nemam sliku koja bi odražavala trenutno stanje.

Kad bih samo našao uzrok problema..... Do sada nisam bio ni kod jednog ortopeda (većinom fizijatri i neurokirurzi). Možda bi dobar ortoped našao uzrok. Samo što ne znam ni jednog dobrog ortopeda u zg ..

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #10 : Listopad 17, 2008, 16:20:19 poslijepodne »
dario mrt uradi i vidi se sve iako sam ja bez obzira sto zivim u austriji uradio samo ct moji doktori kazu da nema potrebe za mrt.i cak sam trazio nedavno da uradim ali mi kaze nije potrebno kaze ti trebas samo ispravne vjezbe za kicmu i to ce biti u redu.pa ja lijepo odem u fitnes centar gdje su ujedno u sklopu i bazeni i sauna i tu se prijavim.i sta me je najvise iznenadilo je da je moj trener operisao kicmu cijelih 6 puta i ima umjetni disk.njegova parola je samo vjezbati ispravno i ne previse.uglavnom bilo kako bilo covjek je rezan 6 puta i sad potpuno normalno funkcionise.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #11 : Listopad 18, 2008, 15:55:10 poslijepodne »
 :P ovaj smajlić znači da simptome koje je naveo  ne možemo povezati sa Zosterom jer se njegovi bolovi propagiraju u oba kuka i niz obje noge a herpes tako ne boli.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #12 : Listopad 19, 2008, 01:06:30 prijepodne »
Ima više vrsta herpesa  :(, koji mogu učiniti živce preosjetljivima. Također to može biti alarm za bubrege, jetra ili žuč, ovisno na kojoj strani noge i ovisi na kojem nožnom prstu osjeti trnce...
U svakom slučaju ne bih se pomirio s činjenicom da se to ne može riješiti. To se mora riješiti ili će izazvati veće probleme, no ljudi bi trebali shvatiti da MORAJU  učiniti nešto sami za sebe. Očekivati od mehaničara da stalno krpa i popravlja automobil koji ti neispravno i loše voziš, puno košta, a automobil brzo propadne.
Nađite disciplinu (ne sport) i počnite razmišlajti o načinu stajanja, sjedenja, disanja i prehranjivanja. sami si možete mnogo pomoći, te kad vas liječnici ili terapeuti poslože i srede, morate sami to održavati.
Pozdrav

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #13 : Listopad 19, 2008, 17:55:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
no ljudi bi trebali shvatiti da MORAJU  učiniti nešto sami za sebe. Očekivati od mehaničara da stalno krpa i popravlja automobil koji ti neispravno i loše voziš, puno košta, a automobil brzo propadne.
Nađite disciplinu (ne sport) i počnite razmišlajti o načinu stajanja, sjedenja, disanja i prehranjivanja. sami si možete mnogo pomoći, te kad vas liječnici ili terapeuti poslože i srede, morate sami to održavati.
Pozdrav

Lijepo rečeno, potpisujem!
Operacija L4/L5 2007. godine

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #14 : Listopad 22, 2008, 14:21:20 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
dario mrt uradi i vidi se sve iako sam ja bez obzira sto zivim u austriji uradio samo ct moji doktori kazu da nema potrebe za mrt.i cak sam trazio nedavno da uradim ali mi kaze nije potrebno kaze ti trebas samo ispravne vjezbe za kicmu i to ce biti u redu.pa ja lijepo odem u fitnes centar gdje su ujedno u sklopu i bazeni i sauna i tu se prijavim.i sta me je najvise iznenadilo je da je moj trener operisao kicmu cijelih 6 puta i ima umjetni disk.njegova parola je samo vjezbati ispravno i ne previse.uglavnom bilo kako bilo covjek je rezan 6 puta i sad potpuno normalno funkcionise.

Zašto je vaš trener bio operiran 6 puta? Možda je razlog dizanje utega, to se niste zapitali, a ni on očito? Mog prijatelja je već 3 puta uklještio živac u teretani, pa vi samo nastavite s dizanjem utega.
Pozdrav

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #15 : Listopad 22, 2008, 14:47:19 poslijepodne »
moj trener je kako on rece(ako on laze lazem i ja)imao nekakvu nezgodu na poslu.nikad nije vjezbao sve dok nije dobio probleme sa kicmon.to ga je kao natjeralo da ojaca misice i tako da je ujedno tu i dobio posao.bilo kako bilo zivot ide dalje netreba samo gubiti nadu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #16 : Listopad 22, 2008, 15:12:29 poslijepodne »
Teško za povjerovati da je op. 6x i da aktivno radi u teretani svaki dan. ??? Glad za profitom nema granice zato nemojte sve vjerovati.

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva posjetitelja
« Odgovori #17 : Prosinac 12, 2008, 15:10:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Teško za povjerovati da je op. 6x i da aktivno radi u teretani svaki dan. ??? Glad za profitom nema granice zato nemojte sve vjerovati.
[/quote
Potpisujem,
I ja bih volio nekoga ko je 6 puta operisao kičmu i da stoji
Nada postoji...

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre