Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)  (Posjeta: 136257 )

0 Članova i 3600 Gostiju pregledava ovu temu.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #72 : Lipanj 19, 2009, 23:40:48 poslijepodne »
tesla, sretno i tebi i tvome ocu i nadam se da nece biti ono najgore.
samo tako nastavi i imaj snage za sve to!!! svaka cast.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #73 : Lipanj 20, 2009, 12:48:56 poslijepodne »
Tesla pozdrav tebi i tati, divim se borcima poput tebe, GSM koji se brine o svojim roditeljima i ostali naravno, sve svoje stavis na stranski tir iako ti je zivot bolan, al bolnije je gledati bolestnog roditelja ili djete....divim se dubini ljubavi, koje moze covjek imati do bliznjeg...koliko moze podnjeti...
Tesla cuvaj se a sa ocem korak po korak, vazno je da ste zajedno i da se da bilosta napraviti, ja ipak vjerujem da se kad tad otvori, i srede stvari...molit cu se za vas, na svoj nacin (moj je Bog ljubav i postenje) i da se sve sredi. Ja dozivljavam ljepotu nebolova....to budu jutra, pa sam toliko ganuta od srece, da ne mogu vjerovati kako sam mogla onako zivjeti....Kako je ljepo biti zdrav...kako je to ljep osjecaj, da ne boli...pa makar sat vremena...a bit ce sve bolje.
Tesla imas li jos koga tamo da ti pomogne oko kucnih poslova??? Nemoj ti sad dizati sta ili raditi previse...imas licprijatelja, zenu, ljubavnicu  ;)hahahah???
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #74 : Lipanj 20, 2009, 13:08:57 poslijepodne »
Tesla,
 potpisujem sve što je iskreno i lijepo rekla Brinetka.Želim ti sve najbolje,kao i tvom ocu.
Ustraj u borbi!
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #75 : Lipanj 20, 2009, 18:38:36 poslijepodne »
Tesla, sve najbolje tebi i tvom ocu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #76 : Lipanj 21, 2009, 13:59:09 poslijepodne »
Zahvaljujem svima na podrsci.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tesla imas li jos koga tamo da ti pomogne oko kucnih poslova??? Nemoj ti sad dizati sta ili raditi previse...imas licprijatelja, zenu, ljubavnicu  ;)hahahah???
Imam majku koja se herojski bori i radi po kuci i u basti, te prijatelje i brata koji pomazu oko tezih poslova. Ja jedino sto mogu voziti auto, ali ne predugo. Dobro je sto mi rucna kocnica ne radi, pa mogu se jednom rukom osloniti.

Danas sam bio kod otca na neurohirurgiji, prima infuzije protiv bolova tokom 24 sata pomalo pa malo bolje izgleda.
Vidio sam ljude koji su lezali dok sam i ja bio gore, oni su operirani i sada presretni setaju po onom hodniku. Zavidan sam im.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #77 : Lipanj 22, 2009, 18:08:30 poslijepodne »
Tesla, vidjet ces i tebi ce zavidjeti, kad tebe ustimaju....samo polako, vazno je da imas kontakt sa dobrim doktorom...pozdrav tebi, tati i mami....
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #78 : Lipanj 24, 2009, 16:16:20 poslijepodne »
Doktor je rekao mom ocu da je ocitao MR gdje se vidi jedan prsljen da se poceo susiti. Prebacen je na ortopediju, pa trebaju otkriti koji je uzrok, pa kada otklone (ako bog da) onda uraditi fuziju na tom prsljenu.
Ja sam poceo sa balneofizikalnim tretmanom, odredjeno mi je 10 terapija, pa kontrola doktora.
Svaki dan idem na terapije, 25 kilometara od moje kuce. Tamo budem 45 minuta u bazenu Vjezbanje i plivanje, zatim elektroterapija i neki kao elektroudari u lijevu nogu. Zatim idu vjezbe samo sa lijevom nogom, posto je slabija i 2 cm tanja od desne. Za sada izgleda dobro. Sve ukupno traje nekih 2 sata i nema nikakvih cekanja.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #79 : Lipanj 24, 2009, 21:00:15 poslijepodne »
Tesla ti elekroudari, i ja sam to imala kad mi je noga "umrla"...pa su je s tim ozivljavali...neprijatno, jednom nije bilo reakcije, a nakon operacije je noga proradila...Jel ti vracaju putne troskove?
Pozdravi tatu i svako dobro...a ti se pazi prehlada i curica hahhha.;
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #80 : Lipanj 25, 2009, 09:26:40 prijepodne »
Kod nas u zakonu o zdravstvenom osiguranju stoji stavka "Naknade" i stoji da osigurano lice ima pravo na naknadu putnih troskova po cijeni javnog prevoza. Ja otiso da to vidim i pokazao im tu stavku, a oni kazu :"mi to ne praktikujemo, ni nama nije jasno zbog cega, jednostavno neisplacujemo. BOSNO MOJA POHARANA
Jucer dobio knjigu "Vodic kroz zdravstveni sistem i prava iz zdravstvenog osiguranja u Kantonu Sarajevo". Kako je to lijepo teoretski napisano, kada citam samo se iznerviram. A nepise da ja na svoje pravo moram cekati dvije godine (Stacionarno banjsko lijecenje)
Brinetka zahvaljujem na pozdravu i savjetu, ovo za prehladu cu ispostovati, a za ovo drugo ti nesmijem obecati :D.
« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2009, 09:33:09 prijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #81 : Lipanj 25, 2009, 10:52:39 prijepodne »
Bas cudno. Kod nas uredno placaju, obicno nakon mjesec dana...

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #82 : Lipanj 27, 2009, 12:24:20 poslijepodne »
Pozdrav svima , ja sam Zagrebu , al sam iz Sarajeva , a mi  očito smo od rata dobili po kičmi ako nas nije drugačije pogodilo, i čitam da se daje neka naknada za prijevoz pa me zanima što je to i tko je isplačuje pošto ja treba da idm u toplice i kakva su to prava koja imamo oko toga, ako netko nešto zna i ako je prošao. hvala

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #83 : Lipanj 27, 2009, 12:35:09 poslijepodne »
@tesla

te elektrošokove su i meni niz nogu puštali. ma nisu ugodni, ali noga je više-manje proradila i hoda... jest, trne i bolucka, al hoda.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #84 : Srpanj 08, 2009, 22:42:54 poslijepodne »
Jucer sam bio na kontroli fizijatra, pregledao me i stanje je malo bolje, ali ne zadovoljava. Produzio mi je jos 5 terapija, pa kontrola. Ako nebude zadovoljavalo nakon ovih 5 terapija, iskljuciti ce me i poslati na konstataciju neurokirurga. Problem je sto je stanje krenulo na bolje, pa je u toku terapija ponovo se pogorsalo. Najvjerovatnije da je nerv izlozen cestim povredama. Desna noga mi je potpuno oporavljena, pa sam stvar sa protuzijom rascistio. U lijevoj nozi su ostali i dalje bolovi koji proizilaze iz korjena S1 i slabost stopala (zadnja tri prsta koja su u toku misicne stimulacije malo zivnula, pa opet zamrla).

Sada o mom ocu:
Hematoloski labaratorijski nalaz je uredan osim sto pokazuje veliki broj trombocita i leukocita koji su rezultat jake upale. Uradio je CT koji je pokazao da je otisao jedan disk kojeg treba odstraniti i ubaciti umjetni, zatim uraditi fuziju na susjednom nivou. Radi se o predjelu L1-L3. Doktor sumnja da je otislo i jedno rebro koje ce trebati odstraniti, ali vidit ce dok tim radiologa ocita detaljnije CT. Pripreme za operaciju su u toku, danas je zavrsio sa pretragama za odobrenje, pa cemo sutra znati.
Doktor (ortopedski hirurg) pretpostavlja da se radi o tuberkulozi kostiju i  nakon operacije ce poslati uzorke na analizu, pa da se odredi daljno lijecenje.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #85 : Srpanj 10, 2009, 19:26:51 poslijepodne »
Tesla, žao mi je zbog tvog oca. Obojici želim što brži oporavak, a što se tebe tiče, potraži svakako svog neurokirurga.  Ipak on najbolje zna što ti je napravio i što bi dalje trebalo raditi.
Operacija L4/L5 2007. godine

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #86 : Srpanj 11, 2009, 09:59:44 prijepodne »
Hvala Jasna, evo mom ocu je odobrena operacija, jucer je pricao sa njim anasteziolog i hirurg, rekli su mu da ce najvjerovatnije iduce sedmice biti operisan i da ce imati dosta posla na njemu.
Ja cu kod svog neurohirurga ici cim prodje ova operacija.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #87 : Srpanj 11, 2009, 15:36:56 poslijepodne »
Sretno Tesla,
tebi i tvom ocu.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #88 : Srpanj 15, 2009, 11:35:31 prijepodne »
Hvala uriel.
Jucer sam bio na kontroli kod dr. fizijatra, iskjucio me iz terapija i napisao da stanje ne zadovoljava i potrebna knstatacija neurohirurga.
Nakon ovih banja desna noga se oporavila, a lijeva bez pomaka. Sa ovim terapijama sam dobio brzu pokretljivost koja zna jos vise povrijediti, pa imam sada cesce bolove, a pogotovo kada lezim.
Sada moram cekati da mi oca operisu, pa onda idem kod neurohirurga.

Moram vam jos nesto napisati. Jucer sam bio u posjeti kod svog oca i ima jedan bolesnik sto kod njega u sobi lezi. Pricao je sa porodicom, oko osam sati u Travniku mu brata ugrizla zmija. Tamo nisu imali serum, pa su ga poslali u Zenicu. Tamo isto nema seruma, ali su porucili da hitno dodje, pa cekaju. Ja sam bio kod oca do tri sata i taj covjek jos nije dobio serum. Njegov brat kaze da su mu se noge otkazale. Znaci punih 8 sati je proslo od ujeda, a seruma nigdje.
Zamislite drzave i organizacije.
I jos poslije toga vracam se kuci i policija me zaustavi da mi mjeri izduvne gasove od auta. Ja na njih se istreso zbog ovoga događaja i na drzavu i na njih. Ljudi se nasmijase i rece mi jedan sto tebe ubi nepravda, i eto pustise me.
Sada sam se cuo sa ocem, rekli su mu da je sutra u programu za operaciju, pa cemo vidjeti. Kod nas malo teze ide sa terminom u sali, pa nista nije sigurno.
Pitao sam sta bi sa onim covjekom, kaze da je negdje u Novoj Biloj (neznam ni ja gdje je to), zavrsio u bolnici i dobio serum. Jucer je taj covjek izgubio i vid, ali eto jutros je progledao. I dalje nemoze sa nogama.
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2009, 11:38:03 prijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #89 : Srpanj 15, 2009, 13:28:20 poslijepodne »
Strava.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre