Autor Tema: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici  (Posjeta: 128601 )

0 Članova i 304 Gostiju pregledava ovu temu.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #90 : Srpanj 11, 2011, 13:17:48 poslijepodne »
Čuo sam i ja za dr. Eškinju u Rijeci, ali od čovjeka koji je operirao kralježnicu zbog nekakvog tumora koji je bio blizu leđne moždine ili tako nešto sl.
Čovjek mi ga je ishvalio ali sam zaključio da te operacije (tumor / diskus hernia) nisu iste te da ne rade min. inv. op. te ipak odlučio za ZG.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #91 : Srpanj 11, 2011, 14:24:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Zanimljivo, iako je bio na samaru, dakle na stomaku, i rađen klasičan zahvat, čovjek je bio u lokalnoj anesteziji!!! Neurokirug mu je namjestio ruku ispred glave, te istu nije smio pomicati za vrijeme zahvata (najbolji položaj).

Neuro, ima li ovo smisla? Klasični zahvat pod lokalnom anestezijom?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #92 : Srpanj 11, 2011, 14:27:26 poslijepodne »
Kao prvo nije to lokalna anestezija nego se to zove spinalni blok uz centralno potenciranu anesteziju. Ima smisla i to u Rijeci anesteziolozi rade dobro.


Zanimljivo, iako je bio na samaru, dakle na stomaku, i rađen klasičan zahvat, čovjek je bio u lokalnoj anesteziji!!! Neurokirug mu je namjestio ruku ispred glave, te istu nije smio pomicati za vrijeme zahvata (najbolji položaj).
[/quote]

Neuro, ima li ovo smisla? Klasični zahvat pod lokalnom anestezijom?
[/quote]

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #93 : Srpanj 11, 2011, 14:57:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Lijepo!

Međutim u Splitu se nikada nije radila endoskopska operacija kraljeznice (ni drzavno ni privatno). Tako da te molim da ne dezinformiras javost.

p.s.
Al pazi ti fenomena, dati se u ruke "prvoklasnom" timu iz Njemacke. To je ravno ludosti! Isto kao sto je bila ludost ici u Dubrovnik svojevremeno (a neki jos uvijek idu). Nemojmo se zavaravati, nikakvi prvoklasni Njemacki lijecnici nisu dolazili u Split. Bez uvrede, sve je to druga klasa. Onaj tko valja ima svoje pacijente i vrijedno radi u Njemackoj (Schubert, Wagner, Zeegers, Reul, Kraft, Hoogland [ako nije u zasluzenoj mirovini], otac i sin Hellinger, Woiciechowsky i slicni).

Pored tako dobrih doktora u RH (netko za fuzije, netko za endoskopiju i laser, netko za vratnu kraljesnicu) otici u Split kod "uglednog" Njemca je ponavljam ravno ludosti!


Ne dezinformiram ja javnost i ne vrijeđaj. Zaboravio sam "prvoklasni tim" staviti u navodnike. Kao što postoji kod Kalajžića mobilni PET CT smješten u Dugopolju, tako su ovi dovezli opremu u tu privatnu polikliniku. Neću napisati koju. Ali je bilo slično ko u Dubrovniku, puno para, ništa od rezultata.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #94 : Srpanj 11, 2011, 14:59:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Čuo sam i ja za dr. Eškinju u Rijeci, ali od čovjeka koji je operirao kralježnicu zbog nekakvog tumora koji je bio blizu leđne moždine ili tako nešto sl.
Čovjek mi ga je ishvalio ali sam zaključio da te operacije (tumor / diskus hernia) nisu iste te da ne rade min. inv. op. te ipak odlučio za ZG.

U Rijeci se radi: "Ukupno osam osnovnih operacijskih pristupa u kirurgiji kralješnice (mikrokirurških, minimalno invazivnih i klasičnih), uključujući mikrodiscektomiju, interspinoznu i transpedunkularnu fiksaciju, radiološki asistiranu augmentaciju kod patoloških prijeloma trupova kralješaka, fiksaciju prednjim pristupom" - citirao sam predstojnika, prof.dr.sc. Goran Bajeka.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #95 : Srpanj 11, 2011, 15:03:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kao prvo nije to lokalna anestezija nego se to zove spinalni blok uz centralno potenciranu anesteziju. Ima smisla i to u Rijeci anesteziolozi rade dobro.


Zanimljivo, iako je bio na samaru, dakle na stomaku, i rađen klasičan zahvat, čovjek je bio u lokalnoj anesteziji!!! Neurokirug mu je namjestio ruku ispred glave, te istu nije smio pomicati za vrijeme zahvata (najbolji položaj).

Neuro, ima li ovo smisla? Klasični zahvat pod lokalnom anestezijom?
[/quote]
[/quote]

Da. Ipak za potpuno stručne nazive služi Neuro. Pretpostavio sam da će već netko pitati. Ono što sam htio naglasiti, čovjek je bio budan i znao, čuo ili kako god što se radi. Sjeća se još osim toga s drenom, da je također asistent predlagao/spominjao mikroskop, dr.Eškinja je kazao kako mu ne treba. Čovjek ima ožiljak od 2,5 cm. To sam zaboravio napisati.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

doda1706

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #96 : Srpanj 17, 2011, 00:40:15 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Istina je.

 KBSM pacijentu savjesno mogu preporuciti za lumbalne diskove OSIM L5-S1 (znaci L1-L5).

I da zaboravio sam, sto se tice fuzija minimalno-invazivnim putem, mislim da ce najbolje mjesto biti sv. Katarina Zabok. Daj Boze da HZZO pokriva pa cete se neki od vas krizoboljaca moci izlijeciti uz naravno jako jako stroge indikacije
  pozdrav. ako me sutra barem malo popusti detaljnije ću se predstaviti široj javnosti. zasad,me zanima zšto je na l4-l5 granica u kbsm? ja sam baš kat niže...l5-s1... >:( ...pozzz

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #97 : Srpanj 17, 2011, 01:07:28 prijepodne »
Gledaj, ne bih o tome, posebice ne ovdje pod prismotrom pojedinaca. Stvar je strogo tehnicka i anatomska i ljudi ovdje to ne razumiju. Ako imas nekih problema i trebas pomoc slobodno mi se obrati na PM. Pozdrav.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #98 : Srpanj 17, 2011, 09:52:31 prijepodne »
fakat zašto ne L5-S1 ???Ja imam L3-L4-L5-S1.. po ovome da npr. mogu doći tamo raduli bi mi L3L4.a ovi bi ostavili ???

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #99 : Srpanj 17, 2011, 13:14:17 poslijepodne »
Slobodno dođite u Split ili u Rijeku, tamo će vam raditi sve i to uspješno....  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #100 : Srpanj 17, 2011, 14:23:44 poslijepodne »
Može i u KB Dubrava,odličan smještaj,osoblje za deset,odnos prema pacijentu savršen... sve prva liga.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #101 : Srpanj 17, 2011, 14:51:44 poslijepodne »
Zanimljivo.... KB Dubravu su ovdje već mnogi pohvalili, ali nekako to uvijek prođe nezamjećeno.... Ili se pokuša osporiti, ne znam o čemu je riječ?
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #102 : Srpanj 17, 2011, 18:20:23 poslijepodne »
 Zna se dobro o čemu je riječ ;D.KB Dubrava je takva bolnica,sa takvim stručnjacima(mislim da je to opće poznato) da čovjek mora bit ponosan na naše zdrastvo.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #103 : Srpanj 20, 2011, 17:12:16 poslijepodne »
Da, to je super znati. Naravno, kako sam već prije pisao, i u Rijeci se izvode jako kvalitetne operacije (dr.Eškinja). Ovo znam osobno iz kontakta sa pacijentima i liječnikom.

U Splitu PLDD radi dr.Rotim.  Ovo također znam osobno iz kontakta s pacijentima i sa svakim djelatnikom splitske neurokirurgije.

U Specijalnoj bolnici za kirurške bolesti dr.Ivanišević operacije discus hernije i specijalističku ambulantu za bolesti kralježnice drži dr. Vilendečić, a u splitsku polikliniku dolaze liječnici iz jedne velike privatne njemačke poliklinike. Za njemačke liječnike znam osobno također, iz kontakta sa pacijentima koji su imali zahvat, kao i informiravši se u poliklinici.

Također, poliklinika Dr. MM za ortopediju i plastičnu kirurgiju u Zagrebu, 2009 godine obavila je prvu privatnu operaciju kralježnice, koju je vodio prof.dr.sc. Marin Stančić, a također rade i provokacijsku diskografiju segment, kao i stabilizaciju monosegmentnu i stabilizaciju više segmenata kod diskus hernije, a može se plaćati i na rate.
Usluga operacijskog liječenja uključuje:
 prijeoperacijske konzultacije sa voditeljem tima i specijalistički pregled
 troškove laboratorijskih obrada neophodnih za zahvat
 usluge vašeg operatera, anesteziologa, asistenata i medicinskog osoblja
 troškove ugradnje standardnog implantata
 potrebne lijekove i medicinski materijal
 troškove bolničkog liječenja
 24 satni nadzor i medicinska skrb liječničkog osoblja
 smještaj u apartmanu sa kupaonicom, klima uređajem i LCD televizorom (do 7 dana)
 tri reprezentativna obroka i sokovi
 RTG obradu nakon zahvata i konzultacije nakon zahvata
 poslijeoperacijsku fizioterapiju pod kontrolom fizioterapeuta
 sve redovne kontrolne preglede.
Podatak s njihove stranice.


Nadam se da će vam bit od koristi informacije, kad saznam još, napisat ću.
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2011, 17:35:07 poslijepodne teoantun »
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #104 : Srpanj 20, 2011, 17:15:01 poslijepodne »
Bravo Legendo, ti i Google ste najbolji frendovi !!!

Dobro pa nisi objavio naslov bolnice za Traumatologiju iz Draskoviceve koji kaze:

"02.06.2009.
Prva minimalno-invazivna operacija slabinske kralježnice"
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2011, 17:18:36 poslijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #105 : Srpanj 20, 2011, 17:29:41 poslijepodne »
 :) Legenda, en legenda, i google ne google, glavno da pacijenti imaju informaciju. Ako će ikome bit od ovoga bolje, onda je zanemarivo bilo čije ruganje. Osim toga, samo je jedan podatak sa stranice poliklinike.
A evo, već imam povratnu informaciju, par forumaša se već odlučilo na pregled na jednom od nabrojanih mjesta.
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2011, 17:35:56 poslijepodne teoantun »
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #106 : Srpanj 20, 2011, 17:31:28 poslijepodne »
Pa to je odlično! Za pacijente je uvijek dobro imati što više izbora!
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #107 : Srpanj 20, 2011, 23:30:07 poslijepodne »
A ja opet javno pozivam administratora da razjasni razlog brisanja mojih postova.....ako netko smatra da ću odustati od svojih stavova, grdno se vara....

Bojane, kada javno brišeš post, onda javno i objasni zašto to radiš....budi faca, nemoj se samo skrivati iza admin ovlasti....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre