Autor Tema: Kada na operaciju?  (Posjeta: 11394 )

0 Članova i 109 Gostiju pregledava ovu temu.

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Kada na operaciju?
« : Svibanj 30, 2011, 14:41:26 poslijepodne »
MODERATOR: Ova poruka i one ispod su izdvojene iz druge teme.


Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.
« Zadnja izmjena: Svibanj 31, 2011, 01:25:09 prijepodne bojan »
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Kada na operaciju?
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2011, 16:37:20 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.

Recimo meni nije prijetila paraliza....ali vukao sam nogu i kvaliteta života mi je bila očajna.....otišao sam na operaciju i sada sam drugi čovjek....bolji.....znači li to da nisam dobro odabrao......???

Dajte ne pišite totalne gluposti po forumu....zbog ovog bih vas ja izbacio da sam admin.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Kada na operaciju?
« Odgovori #2 : Svibanj 30, 2011, 21:22:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.

Recimo meni nije prijetila paraliza....ali vukao sam nogu i kvaliteta života mi je bila očajna.....otišao sam na operaciju i sada sam drugi čovjek....bolji.....znači li to da nisam dobro odabrao......???

Dajte ne pišite totalne gluposti po forumu....zbog ovog bih vas ja izbacio da sam admin.....

Dzenny93 je još mlada, friško operirana i još ima probleme pa ćemo joj lako oprostiti.  ;)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Kada na operaciju?
« Odgovori #3 : Svibanj 30, 2011, 21:37:40 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.

Sto duze cekas na indiciranu operaciju, veca je sansa za probleme u buducnosti nakon operacije koja ce ionako vrlo vjerojatno kad tada doci...
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Kada na operaciju?
« Odgovori #4 : Svibanj 30, 2011, 22:06:09 poslijepodne »
Istr što ste po zanimanju?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #5 : Svibanj 31, 2011, 01:23:33 prijepodne »
Evo, odvojio sam ovo u zasebnu temu. Sto znaci indicirana operacija?
Ja osobno znam dvoje ljudi koji su imali zakazanu operaciju jer je stvar kao bila gotova, a na kraju su se izvukli uz adekvatnu konzervativnu terapiju.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #6 : Svibanj 31, 2011, 11:42:37 prijepodne »
I ja sam cula za takve slucajeve.
Moja mama je imala gadnih problema sa kicmom, noga joj se skroz ukocila i boljelo je za poluditi.
Obavila 10 dana terapija i ko nova je, vec 4 god. ni da je zaboli.

Ja nekako vjerujem doktorima kad predloze operaciju.
Ne mogu zamisliti da bi obostrana eksturzija mog muza od 8 mm mogla biti rjesiva bez operacije, cak mislim da bi terapije pogorsale stanje.
On je preskocio i terapije i ostale solucije. Na stol i gotovo.

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #7 : Svibanj 31, 2011, 13:26:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.

Recimo meni nije prijetila paraliza....ali vukao sam nogu i kvaliteta života mi je bila očajna.....otišao sam na operaciju i sada sam drugi čovjek....bolji.....znači li to da nisam dobro odabrao......???

Dajte ne pišite totalne gluposti po forumu....zbog ovog bih vas ja izbacio da sam admin.....


Hehehe sorry...ja sam samo rekla svoje misljenje i iskustvo,jbg razocarana sam pa ne zz vise sto i pricam ;)
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #8 : Svibanj 31, 2011, 13:29:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.

Recimo meni nije prijetila paraliza....ali vukao sam nogu i kvaliteta života mi je bila očajna.....otišao sam na operaciju i sada sam drugi čovjek....bolji.....znači li to da nisam dobro odabrao......???

Dajte ne pišite totalne gluposti po forumu....zbog ovog bih vas ja izbacio da sam admin.....

Dzenny93 je još mlada, friško operirana i još ima probleme pa ćemo joj lako oprostiti.  ;)


Ej Bojan imate li vi kakve probleme sada,ja sam jako zabrinuta zbog tremora koji mi se javlja u lijevoj nozi,ali i zbog svoje buducnosti....msm da se nikada necu moci pomiriti da se ovo bas meni moralo desiti :(
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

meLL

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #9 : Srpanj 04, 2011, 19:46:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
MODERATOR: Ova poruka i one ispod su izdvojene iz druge teme.


Ma bolovi su nemoguci,vise covjek oboli na zivce od nespavanja i stalnog bola,ukocenosti....ja ne mogu vise da sjednem na wc bez jastuceta iza ledja :)
Zanima me jeste li bilo kod tog dr.Softica,ja sam poslala mail,ali trazi neke slike(jeli to treba sa CT,MRI,RTG),ne zz vise sto bih pokusala,u potpunosti vas razumjem,ali ako vam ne prijeti paraliza kao meni ne idite na operaciju,probajte sve.
Ja sam operisala L5-S1,i doktor prije operacije mi je rekao da mogu ostaviti sve ovako kako jeste al da to moze trajati 2 mjeseca,2godine...da ni on nije siguran,I ja sma se odlucila za operaciju jer nisam zeljala doci u situaciju da ne mogu kontrolisati sfinktere ili d ami padne stopalo...tako da operacija nije nista strasno,stvar je smao pronaci dobrog hirurga,i da mu vi dovoljno povjerujete da pustite da on radi nesto tako delikatno...nazalos ja imam jos nekih protruzija na kicmi od vratne pa do ove sto sma operisala,tako da poslije operacije mi je blje ali ne onoliko koliko bi bilo da nije ovih ostalih oboljenja...pozz

magnolija

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #10 : Veljača 14, 2013, 12:46:13 poslijepodne »
ne mogu procijeniti da li je ovaj moj nalaz zaista za op., ili je dr. samo rutinski predložio? tegobe sam opisala u predstavljanju....

šta mislite?

Na dobijenim CT skenovima vidi se da je fizološka lordoza očuvana, uz diskretnu deksokonveksnu skoliozu. Trupovi prikazanih kralježaka primjerene visine, jasno i oštro ocrtanih pokrovnih ploha. Koštana struktura i mineralizacija prikazanog skeleta je primjerena za dob.
Uz trupove kralježaka evidentitaju se nježne koštane apozicije po tipu osteofita.
Na nivou L3-L4 vidi se manje cirkularno degenarativno izbočenje diska, dominantno dorzolateralno i foraminalnodesno koja je bez izrarizih kompresivnih učinaka.
Na nivou L4-L5 vidi se srednje veliko cirkularno degenarativno izbočenje diska, diskretno naznačenije dorzolateralno lijevo, kompresivno na duralnu vreću, čiji je AP dijametar 10mm, te vjerovatno kompresivno na oba radixa u odstupu.
Na nivou L5-S1 vidi se  veće  degenarativno izbočenje diska usmjereno dorzomedijalno i dorzolateralno lijevo koje komprimira duralnu vreću čiji je AP dijametar 9mm, te lijevi S1 radix u odstupu koji je i edematozan, sa nalijeganjem na desni S1 radix. Obostrano su suženi i.v. forameni.




ZAKLJUČAK:
CT L/S kralježnice ukazuje na pomenute hernije diska, od kojih je najizraženija na nivou L5-S1 sa kompresijom na lijevi S1 radix i duralnu vreću. Diskretna deksokonveksna skolioza., incipijentne promjene po tipu def. spondiloze.

-neurohirurg i neurolog predlažu operaciju, ali smo na moje insistiranje dogovorili da sačekamo 3-4 mjeseca, da probam sa fizikalnom....


Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Kada na operaciju?
« Odgovori #11 : Travanj 25, 2013, 21:06:58 poslijepodne »
ja sam se odlučila za op nakon mjesec dana paklenih bolova, a točka na i je bila kada mi je utrnula noga.
zapravo više nisam mogla trpjeti bol i žvakati tablete.
o kvaliteti života da niti ne pričam. taj mjesec mi je u magli. a i oni prije, kada sam pogrbljena trpila bol.

i još uvijek nakon 4 mj mi je utrnuto stopalo, manje, ali je.
pitam se šta bi tek bilo da nisam otišla na op.
L5/S1, prosinac 2012.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre