Autor Tema: laserska operacija  (Posjeta: 37110 )

0 Članova i 672 Gostiju pregledava ovu temu.

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
laserska operacija
« : Siječanj 09, 2009, 23:35:07 poslijepodne »
ako je dijagnoza protruzija i neurokirurg mi je preporučio vađenje diska a u međuvremenu je u toj bolnici započeto s laserskim operacijama, može li to samo po sebi promijeniti odluku na mikroinvazivno odstranjenje dijela diska koji je iskočio? ili je laser samo malo preciznija i modernija čakijica?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2009, 11:36:14 prijepodne GSM »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #1 : Siječanj 10, 2009, 15:20:53 poslijepodne »
Ako je liječnik s kojim si dogovorio operaciju obučen spomenutim tehnikama  izabrati će najbolju za tvoj slučaj.

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #2 : Siječanj 10, 2009, 23:12:14 poslijepodne »

siguran sam da si u pravu ali pitanje je bilo općenitije.
daklem da okrenem. da li laser kao takav pruža kirurgu mogućnost da koristi mikroinvazivnu tehniku i u nekim situacijama u kojima to ne bi mogao sa običnim nožićem?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #3 : Siječanj 11, 2009, 00:44:48 prijepodne »
Pa vidi, u medicinu se ne razumijem, ali u tehniku da. Laser omogućava rezove mikrometarskom preciznošću i mislim da se upravlja uz pomoć kompa kojem su prethodno zadani parametri odnosno nešto tipa kao u ratu kada pješadija mora avio potpori ono označiti ciljeve da ovi samo rokaju. Tako i ovdje se odrede precizne koordinate seckanja i udri mile, samo se pomoli da ne bude virusa :)

Ovako, ne opterećuj se više ničim, nakon godina iskustva evo ti jedini moj savjet, ukoliko nakon 6 tjedana nakon nastanak tegoba nema pomoći ni sa najboljim terapijama, onda se jednostavno prijavi kod neura i odradi to jer nemaš više o čemu razmišljati
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #4 : Siječanj 11, 2009, 12:34:46 poslijepodne »
davore,
problem/sreća je što su mi tegobe izdržljive, živim manje više normalno, evo u zadnje vrijem vježbam i hodam ko divljak pa mi je fakat ok, i zato sam lud od svega....pa će mi se opet vratit bolovi naravno
da me stisne neizdržljivo, već bi vjerojatno odrađivao toplice (one worfove s onim ugodnim vježbicama kje se moraju obaviti)....ovako, čekam godota....
glede lasera, nisam još uvijek dobio odgovor na pitanje može li se laserom riješiti mikroinvazivno ono što se čakijom može isključivo odstranjenjem diska?

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #5 : Siječanj 11, 2009, 16:12:07 poslijepodne »
Mislim da laserom odstrane onaj manji dio diska koji vrši pritisak a na mjestu odstranjenja ostane "defekt" koji sprečava recidiv. Koliko se sijećam Neurokirurg je na jednom od svojih postova objašnjavao to.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #6 : Siječanj 11, 2009, 17:03:09 poslijepodne »
Koliko sam ja upućen tu se ne radi o odstranjivanju diska ili dijela diska, nego laserskoj dekompresiji diska. Sama riječ kaže "dekompresiji".  Mislim da je to slično kao metoda kobalacije u Dubrovniku samo druga metoda.
Koliko sam pratio prijašjne postove, ne radi se nigdje u Hrvatskoj za sada.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #7 : Siječanj 11, 2009, 18:05:32 poslijepodne »
Jopane,

Radi se radi i to u Vinogradskoj odnedavno i to na račun HZZO.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #8 : Siječanj 11, 2009, 19:26:01 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jopane,

Radi se radi i to u Vinogradskoj odnedavno i to na račun HZZO.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
dragi moji križoboljci htjela bih vas zamoliti da mi se jave oni koji su klasično operirali kralježnicu L5S1 ja sam trebala ići operirati laserski ali mi je naš neurokirurg objasnio da su za sad operacije te vrste odgođene za laserpa sam sva u strahu šta me sad čeka....molim vas dakle neke informacije u pogledu toga velika hvala ??? :-[ :'(

Ok.
Pošto kupio po to prodao.

Evo link za Hernia ima malo opisano . Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2009, 19:45:35 poslijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #9 : Siječanj 11, 2009, 21:04:10 poslijepodne »
jopane i kokolino,

puno vam hvala oboma (dodatno kokolini smješko ljubi noge).
iz neurokirurgovog maila se vidi da "Radi se sa posebno dizajniranim laserom koji ima najveću apsorpcijsku moć isključivo u mekanom dijelu diska" i da "stvara stabilan ožiljak što priječi recidiv".
ja ću si to protumačiti da moja protruzija može biti operirana ovom laserskom čakijicom i mikroinvazivno jer u vrijeme mog posjeta vinogradskoj tog lasera nije još bilo pa mi dr nije niti mogao preporučiti ništa drugo nego odstranjenje cijelog diska. pretjerujem sigurno ali ovo mi je najljepša vijest do sada (večeras mi ne šaljite demantije!).
idem prvom prilikom u vinogradsku pa javim što mi reče dr.!

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #10 : Siječanj 13, 2009, 14:36:20 poslijepodne »
Herni javi se nakon dr.

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #11 : Siječanj 15, 2009, 10:31:10 prijepodne »
evo javljam se i ja ja sam operirana laserom  u petak u vinogradskoj i u subotu sam bila kod kuće ako te šta zanima javi se :D

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #12 : Siječanj 15, 2009, 10:38:46 prijepodne »
Možeš li malo podrobnije objasniti šta ti je točno rađeno? Opća anestezija? Dr. Saftić?

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #13 : Siječanj 15, 2009, 12:19:06 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
evo javljam se i ja ja sam operirana laserom  u petak u vinogradskoj i u subotu sam bila kod kuće ako te šta zanima javi se :D

Bilo bi lijepo da nam malo opises kako je sve to izgledalo. Kako si putovala doma?
Naime, jedna prijateljica koja je u Splitu se treba uskoro operirati i odlucila se za Split zbog tog transporta poslije operacije doma. Ali radit ce joj klasicnu operaciju.
Ako se poslije laserske slijedeci dan ide doma, onda je mozda to ipak bolje?
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #14 : Siječanj 15, 2009, 16:16:41 poslijepodne »
evo u kratko bilo je onako čudno hahaha nema anestezije trajalo  je oko 1.45min.ali bolje se osjećam i najvažnije drugi dan sam išla kući ja osobno mislim da je oporavak kod kuće brži ako putovala sam autom u ležećem položaju i nije bilo tako strašno ako nekoga nešto zanima slobodno neka pita e da operirao me dok.saftić koji je stvarno jedan divan čovijek pun razumijevanja i strpljenja kada bi ih bilo takvih više svima bi nam bilo lakše još jednom mu hvala ako bude ipak navratio na ove naše stranice jer čovjek je stvarno super eto ako netko želi neka pita točno ono što ga zanima a ja nisam napisala  :o

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #15 : Siječanj 15, 2009, 16:49:36 poslijepodne »
Nikka apsolutno svaki detalj nas zanima :-\
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #16 : Siječanj 16, 2009, 10:05:56 prijepodne »
Mena zanima koliko je duga procedura od naručivanja do realizacije? I kako se moze doc telefonski do dr. Saftića direktno?I moze li on dat procjenu dali moze laserska operacija na osnovu samo magneta bez vidit pacijenta.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

sanjaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #17 : Siječanj 16, 2009, 12:03:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
evo u kratko bilo je onako čudno hahaha nema anestezije trajalo  je oko 1.45min.ali bolje se osjećam i najvažnije drugi dan sam išla kući ja osobno mislim da je oporavak kod kuće brži ako putovala sam autom u ležećem položaju i nije bilo tako strašno ako nekoga nešto zanima slobodno neka pita e da operirao me dok.saftić koji je stvarno jedan divan čovijek pun razumijevanja i strpljenja kada bi ih bilo takvih više svima bi nam bilo lakše još jednom mu hvala ako bude ipak navratio na ove naše stranice jer čovjek je stvarno super eto ako netko želi neka pita točno ono što ga zanima a ja nisam napisala  :o

možeš li rec šta ste operirali koji dio(disk)????

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre