Autor Tema: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1  (Posjeta: 53384 )

0 Članova i 108 Gostiju pregledava ovu temu.

arby

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« : Kolovoz 17, 2010, 19:54:43 poslijepodne »
Pozrdav!prije dva mjeseca operirao sam l5s1(eksturzija disca).Operacija je obavljena na Rebru,disc je izvađen i umjesto toga stavljeno je masno tkivo vezano po slojevima.Prije operacije sam vukao nogu 6 mjeseci,rečeno mi je da je živac dosta uništen pa sad nakon operacije još me uvjek malo zateže(kažu da je to normalno).bolove kakve sam imao više nemam,ne pijem nikakve ljekove a pio sam svašta!Bio sam u toplicama i svaki dan sam išao na 3 različite struje.Zanima me jel nekoga poslije operacije lagano zatezao živac u nozi?Ja se nadam da neću trebat na reoperaciju(valjda)!
« Zadnja izmjena: Kolovoz 17, 2010, 20:10:37 poslijepodne bojan »
16.6.2010 Interlaminectomia L5S1,extirpatio disci i.v.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #1 : Kolovoz 17, 2010, 20:13:40 poslijepodne »
Pozdrav,

Jesi li dobio kakve upute u bolnici (aktivnost, vjezbanje, rad) i sto su ti rekli da ocekujes u sljedecim mjesecima?
Cisto informativno me zanima nakon koliko su te slali u toplice?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #2 : Kolovoz 17, 2010, 20:21:59 poslijepodne »
Što se živca tiče, vjerojatno ćeš ga osjećati još koji mjesec, posebno na pritisak (neka tupa bol koja se najjače osjeti kad se sjedne i opusti noga/bedro  uz rub stolice, ili samo pritiskom ruke po raznim mjestima, straga, duž bolesne noge). S vremenom bi ta bol trebala biti sve manja.
Svakako radi vježbe koje su ti preporučili, i pomalo hodaj sve više (u udobnoj obući, tenisicama najbolje) pazeći da ne pretjeruješ.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 17, 2010, 20:35:57 poslijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

dado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #3 : Kolovoz 17, 2010, 22:17:27 poslijepodne »
vježbaj puno, statičku snagu, što više možeš (dok ti je ugodno naravno),bitno je da mišići što više ojačaju, tako da nose dio težine tijela. Izbjegavaj nagle pokrete i plivaj puno. Što se tiće živca osjetit ćeš ga dugo,nitko ti nemože reći koliko,to je naravno individualno. Meni ponekad trne stopalo, ali sve manje.
Mislim da smo imali sličnu operaciju l5  s1, meni je za nsada ok. Samo vježbaj. sretno ;D

arby

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #4 : Kolovoz 18, 2010, 14:58:01 poslijepodne »
Operacija je bila 16 6 2010,a u toplice sam išao 23 7 2010.Iskreno nisu mi puno toga rekli šta da radim, uglavnom plivanje i vježbanje koje su mi pokazali u Varaždinskim toplicama.Ja sam mislio pošto me živac zateže da nije dobro očistio pa da moram opet na stol mada se operacije ne bojim samo da me više tako ne boli jer je to bilo za POLUDIT mi koji smo to prošli znamo šta je to!Operirao me je Dr MRAK.Dnevno sam pio praktički tablu tramala i normabela ali bol nije prolazila ni najmanje a sad hvala bogu niš ne pijem!Jako brzo su mi mišiči atrofirali u desnoj nozi,a teško je to vratit,a ja bi to sve brzo a to tako ne ide(nestrpljiv sam)!Sad kad ležim osjećam pulsiranje i u desnoj i ljevoj što prije u ljevoj nisam pa sam pomislio pa nije sad prešlo i u ljevu nogu!To valjda znači da živac diše!Pozdrav svima!NEMA PREDAJE idemo dalje mada sam u jednom trenutku i psihički pao al sad sam opet na nogama!
16.6.2010 Interlaminectomia L5S1,extirpatio disci i.v.

Musa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #5 : Kolovoz 24, 2010, 00:40:33 prijepodne »
 :) evo da i ja podjelim s vama svoje iskustvo! dan za metak je bio 19.5.2010.,čovjek za kojeg mogu reći samo naj divnije stvari je primarius Kovač(vinogradska). radilo se o L5-S1,sve je počelo par dana prije nove godine,uglavnom nisu pomogle: terapije,inekcije,tablete(3x600mg brufena dnevno),kiropraktičari, jednostavno ništa. postoperativno sam kao nanovo rođen,nisu mi trebale toplice,nisam osjetio potrebu za njima,malo plivanja i ovaj tjedan 10xambulantno terapije tj. samo da naučim vježbe za rastezanje i ojačavanje leđnih mišića. nakon terapija još kontrola kod primariusa Kovača i ponovno se mogu upisati u knjigu rođenih  :) ;)  slobodno pitajte, ako vam mogu pomoći? :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #6 : Kolovoz 25, 2010, 08:04:06 prijepodne »
Bojan ako te zanima bolnica Rebro, mene su poslali u toplice 6 tjedana nakon operacije (ali je vratna kr. bila u pitanju) a upute za vježbanje nisam dobila nikakve, nije mi se nitko ni obratio a kamoli dao upute za bilo što.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #7 : Listopad 20, 2010, 07:21:11 prijepodne »
Dakle extruzija L5S1 sa odlomljenim dijelom koji je probio ligament. Op me na Rebru 14.10. Toplice kazu idealno 3 tj posli op (to kazu fizioterapeutkinje). Dr.Kaze 30 dana nakom op.
E sad zatezanje: mene zateze cijela desna noga (zadnja loza I list). Tocno po pravcu gjde me je zivac prije bolio. Ovo zatezanje je nesto izmedju bolnog I neugodnog, tesko opisat, I da pogotovo kad se sjedne (wc npr).inace kao I prije op utrnjeno mi je stopalo I dio noge I jos ne mogu na prste se podic.
Radim vjezbe 3 x dnevno,u krevetu + neke sklekove na zidu.kako sam na 5 katu bez lifta to cu od setanja po stanu morat kupit novi parket :)
PITANJA: kad mogu skinut zavoj/tufer koji je preko rane? Moram li stavit novi?
Da li neko maze ranu sa necim tipa nevenova mast (za brze zacjeljivanje)?

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #8 : Listopad 20, 2010, 15:45:26 poslijepodne »
Ne mažite s ničim. Ako je prokrvarilo javite se obiteljskom liječniku. U toplice nemojte prije 2-3 mj od operacije tjedana.MOžete nakon mjesec dana ako rana bude u redu malo u bazen. Šetajte.Odmarajte. Ne sjedite,ne pregibajte se,ne vozite.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #9 : Listopad 20, 2010, 17:18:55 poslijepodne »
Prokrvarilo je jos na Rebru, 2 dana nakon op. Neuro to ocistio tj stiskao I iscjedio. Na dan otpusta provjerili, rana suha I stavili novi tufer I aj kuci. Ne vozim I ne previjam se. Jedino se oko tih toplica nikako usaglasit (u mojoj glavi). Stari mi je op isti disk (dr.rotim) prije 10 god I nakon 7 dana u bolnici je odmah isao u toplice, iz pocetka lagane vjezbe, tek onda bazen. Nakon 30 dana je vec radio, I evo radi jos uvik, nikakvih posljedica. Luuuda kuca :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #10 : Listopad 20, 2010, 17:22:24 poslijepodne »
Pa moje iskustvo iz toplica je da svi sta dodju prerano nemaju prevelike koristi jer nisu u stanju obavljat sve terapije.
Ja doduse nisam dosla rano pa mi opet nije bilo dobro hehe A ko ce ga znat :)
Mislim da ovaj put ni necu u toplice nego pravac Zg i Reaktiva.
Prije toga banku opljackat kad se malo rekuperan :):)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #11 : Listopad 22, 2010, 14:21:31 poslijepodne »
Dakle na nagovor ukucana posjetila me upravo patronazna sestra jer mi iz rane non stop malko vlazi (na gazi se vidi na par mista par tockica krvi/sukrvice promjera mozda 1cm).
Dodje ona, gleda I ja joj kazem da nema savova vec dermabond ljepilo. Ona kaze nije strasno al da ce ona to svakako namazat povidon iodinom I da tako ostavim do ponediljka). Ne znam ima li forum mogucnost stavljanja slika? Preko bberry ne vidim tu opciju. Mozda preko lap?

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #12 : Listopad 22, 2010, 17:02:02 poslijepodne »
odmah se javi neurokirurgu u splitu neka ti očiste ranu i prešiju ponovo jer će se raspasti pa onda infekcija ako veća nije......započmi ssa antibioticima....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dakle na nagovor ukucana posjetila me upravo patronazna sestra jer mi iz rane non stop malko vlazi (na gazi se vidi na par mista par tockica krvi/sukrvice promjera mozda 1cm).
Dodje ona, gleda I ja joj kazem da nema savova vec dermabond ljepilo. Ona kaze nije strasno al da ce ona to svakako namazat povidon iodinom I da tako ostavim do ponediljka). Ne znam ima li forum mogucnost stavljanja slika? Preko bberry ne vidim tu opciju. Mozda preko lap?

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #13 : Listopad 22, 2010, 17:42:38 poslijepodne »
Ups, pa di sad I to jos.pokusat cu do hitne doc pa trazit da tamo pogledaju.
Antibiotike nemam doma, dakle opet mi ih oni moraju dat jer moja dr radi ujutro.
 

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #14 : Listopad 22, 2010, 18:11:16 poslijepodne »
Evo slika. ukoliko to nije umjesno, molim admina da odmah izbrise.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #15 : Listopad 23, 2010, 08:09:06 prijepodne »
Ne zajeba.......se sa infekcijama.....

Ne želiš to....odmah se javi liječnicima da ti to očiste jer ako ode infekcija dalje...nahebo si ga.....


Imao sam infekciju nakon operacije slijepog crijeva pa znam o čemu pričam.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #16 : Listopad 23, 2010, 09:13:37 prijepodne »
Evo cekam neurok.da me primi pa da vidi.
Nije mi do zaj*bancije. Javim se posli

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustva nakon operacije ekstrurzija diska L5 S1
« Odgovori #17 : Listopad 23, 2010, 09:32:39 prijepodne »
Baš se vidi infekcija, poslušaj našeg neura

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre