Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 184172 )

0 Članova i 2880 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #576 : Prosinac 06, 2016, 05:36:50 prijepodne »
Joj Ovčice...nama je očito imunitet na nuli pa se sva sranja uhvate. Malo se budeš par dana napatila pa bude bolje.

Mene gornji dio kralježnice opako zeza,danas se budem naručila na masažu,možda malo pomogne. Jučer sam navečer čitala knjigu,a knjiga dosta debela i najednom mi počnu trnuti prsti na lijevoj ruci....joj ludim,samo mi sad još i to treba. :-\
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #577 : Prosinac 06, 2016, 08:34:58 prijepodne »
Nekako Anita ne vjerujem da bi mogao gornji dio tako brzo zezat zbog nestabilnosti?! Logično mi je da bi prvo počelo sa segmentom iznad npr. l4l5, nego da se odmah prebaci problem  na vratnu ili torakalnu. Naravno, nagađam samo. Ali to je nekako moja logika.
Ruke trnu zbog položaja ili vrata ili ruku. Čak je i knjiga možda uzrok ako si je duže držala u istom položaju.
A za grudni dio, jel te zeza već duže ili tek sad kad si počela s plivanjem?

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #578 : Prosinac 06, 2016, 09:00:40 prijepodne »
Da se priključim u klub, mene isto desna lopatica boli, nesto se uklještilo, kao da mi je malo noge pa sad i to. Pripisujem to ležanju ili sam kod vježbanja nesto zeznuo, uglavnom popizditis :'(

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #579 : Prosinac 06, 2016, 09:16:52 prijepodne »
Ruka zeza od vratne,kolko se sječam imaš tamo oštečenje.(nečitaj debele knjige ;D,pripazi na vrat kod spavanja.) Zezat če te ruke sada malo više..jbg.čim je načeto načeto je,meni ti to radi ljeva ruka,već dosta dugo ali znam šta je pa se neobazirem.a gle 2 si operacije prošla kralježnica ti nije bajna,i malo po malo skupi se,eto ja se nadam da če ti masaža pomoći,da se odklještiš.Isto mislim da (nadam se da nije ništa strašno).nego se sve skupilo..Btw.ja sam u malo žeščoj banani što se tiče bolova,a valjda bude prošlo (popustilo) uz par dana mirovanja ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #580 : Prosinac 06, 2016, 13:13:59 poslijepodne »
Gotnji dio ledja reagira na bol donjeg pa je ukocenije..i boli...i mene isto...ne mogu vrat u jednu stranu okrenut...ja idem na masazu i to bi trebalo bit dio terapike..odusevljena sam...inace..bila sam.jucer na kontrolni pregled kod dr..zadnji...nema poboljsanja...tako se i osjecam..ALI izac cu pozitivnog duha...stava...totalno psihicki oporavak...i opustenija sam..bolje hodam...nisam robot.. takva su mi bila i ocekivanja pa sve ok....drzte se ljudi

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #581 : Prosinac 06, 2016, 22:34:01 poslijepodne »
Puno ležanja i meni stvara probleme za gornji dio leđa, pa ih osjetim s vremena na vrijeme.
Vrat je također problem koji osjetim jer sam kak moja žena veli "oženjen" s tabletom na kojem sam 80% vremena budnosti,  a kako baš ne spavam, to je jakoooo puno.
Jedino u šetnji mi je OK i hvala precima što su se uspravili sa 4 na 2 noge :) pa tu mi sve prođe, iako je zima vani, nakon 60 min. hodanja, ja se uspijem dobro oznojiti :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #582 : Prosinac 07, 2016, 14:07:25 poslijepodne »
Moram Vam ovo ispričati,mada se ne tiće mene.

Nazvala me danas prijateljica s kojom sam prošle godine bila u bolnici,dakle bila je isto operirana. Ona je prošle godine u prosincu tj.11.12.2015.predala papire za invalidsku komisiju. Prošli tjedan je išla napokon na komisiju ( dakle treba točno godinu dana da te pozovu) i dočekao ju je hladan tuš i dernjava. Jer su gospoda na mirovinskom izgubili sve njezine orginalne nalaze koje je predala. Tip se derao na nju gdje su joj nalazi,ona veli da je sve predala njima....a on njoj da njega ne zanima i da on ne može znati gdje su svi papiri. Na kraju kopije nije htio jer njima trebaju ORGINALI i sad joj je uzeo sve novije nalaze koje je imala i to orginale jer nije uspjela fotokopirati. Pa se deral da kak ne može hodati na prstima i veli žena da je to bilo prestrašno. Sad čeka rješenje i veli da s obzirom kako se posvađala s njim...da bude sigurno odbijena i pošto nemaju nalaze.
Ajde sad recite da li je to normalno kaj se kod nas dešava??? dakle ako dočekam komisiju,moram se jaako psihički pripremiti. Oni izgube papire....sve nalaze :'( pa ja to ne mogu vjerovati
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2016, 15:47:41 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #583 : Prosinac 07, 2016, 15:41:43 poslijepodne »
Ovo mi je več druga informacija da su tamo zločesti,da nekažem neku drugu ružniju riječ.ja tamo neidem sama ja ču nekog uvuč u nutra.ili ču upalit diktafon pa malo posnimit taj bezobrazluk.Neče se nitko derat namene jer me boli..joj....mislim da bi nas na tim vještačenjima najbolje nagurali u plinsku komoru....ja sam predala 15.1 2016...uh..nemam komentara >:(
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #584 : Prosinac 07, 2016, 15:50:22 poslijepodne »
Uhh...znači da bi te uskoro mogli pozvati. Dobra ideja za snimanje,a i nekakvog snagatora uzmi sa sobom za svaki slućaj. Ja si budem počela lagano zapisivati kaj im rečem...da sam spremna..
Sad pa idem na masažicu :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #585 : Prosinac 08, 2016, 03:18:16 prijepodne »
Ti u komisiji imaju jači želudac i manje morala od političara.
Ne znam kakva to osoba moraš biti da se tako ponašaš na ovakvom radnom mjestu.
Kao da su plaćeni po tome koliko će ljudi ubiti u pojam, strašno
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #586 : Prosinac 08, 2016, 09:36:42 prijepodne »
Za komisiju treba doći u užasnom psihičkom i fizičkom stanju, ne svađati i oslovljavati ih kao bogove. Oni baš nemaju morala, to manje od političara. Postrožili su uvjete svojih procjena zato što su pritisnuti da je previše ljudi po bolovanjima i penzijama; HZMO je najgori i mislim da ima najviše predmeta pred upravnim sudovima. Zato što su pod povećalom da kradu, odvratni su i bezobrazni prema bolesnim ljudima da ispadne kako su jako profesionalni i nema šanse da se netko provuče, a da nema pravo. To rade jer su početkom 90-ih varali na penzijama tako što su primali mito i u penziju je na lažirane nalaze mogao doći onaj tko je imao otprilike 10.000 eur za platiti šefu komisije! Jedna prilično nemoralna osoba mi se jednom žalila da su je poslali na reviziju nakon 20 godina, suza suzu stiže kako je ona poštena i idem ja pregledati njene nalaze. Dobila je penziju na bolesnu kičmu, ja gledam stare snimke, gledam nove. Nove snimke su bolje nego što su moje, a ona ima 62 godine. Kažem joj da je nemoguće da je tako "ozdravila" od degenerativne bolesti za 20 godina, a onda ona nešto mulja pa prizna da je tada potplatila vještaka i da su to nalazi od starca koji je umro sa 90 godina. S obzirom da muškarci i žene imaju ponešto različitu anatomiju to je glupa vještakinja revizorica mogla i vidjeti, ali se ova nemoralna krava na kraju izvukla da je u međuvremenu psihički oboljela. I naravno da sada kad su pod političkim i pravosudnim pritiskom da to ne rade više muče ljude koji imaju prava.

Ako se ne može izvesti nešto što oni traže, treba vikati od bolova, rasplakati se i tražiti da se pozove hitna pomoć. Dakle, ono stanje koje je inače loše, ako oni pogoršaju pregledom, treba toliko naglasiti da se smrznu. Nikako ne spominjati povremena poboljšanja, nego tvrditi da je cijelo vrijeme kontinuirano loše, što i jest, jer povremena poboljšanja su nam samo utoliko da ne počinimo samoubojstvo od uobičajenog užasa.

Njima ne trebaju svi originali medicinske dokumentacije, ali im treba jedan. Preporučam da se medicinska dokumentacija da kopirati u boji i tako ti eto originala koliko hoćeš. ;) A ta tupava administracija neće raditi grafološko testiranje koje košta 5.000+ kn da utvrdi je li to original ili nije.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #587 : Prosinac 09, 2016, 08:45:15 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moram Vam ovo ispričati,mada se ne tiće mene.

Nazvala me danas prijateljica s kojom sam prošle godine bila u bolnici,dakle bila je isto operirana. Ona je prošle godine u prosincu tj.11.12.2015.predala papire za invalidsku komisiju. Prošli tjedan je išla napokon na komisiju ( dakle treba točno godinu dana da te pozovu) i dočekao ju je hladan tuš i dernjava. Jer su gospoda na mirovinskom izgubili sve njezine orginalne nalaze koje je predala. Tip se derao na nju gdje su joj nalazi,ona veli da je sve predala njima....a on njoj da njega ne zanima i da on ne može znati gdje su svi papiri. Na kraju kopije nije htio jer njima trebaju ORGINALI i sad joj je uzeo sve novije nalaze koje je imala i to orginale jer nije uspjela fotokopirati. Pa se deral da kak ne može hodati na prstima i veli žena da je to bilo prestrašno. Sad čeka rješenje i veli da s obzirom kako se posvađala s njim...da bude sigurno odbijena i pošto nemaju nalaze.
Ajde sad recite da li je to normalno kaj se kod nas dešava??? dakle ako dočekam komisiju,moram se jaako psihički pripremiti. Oni izgube papire....sve nalaze :'( pa ja to ne mogu vjerovati

Kod nas se to drugačije rješava, prije jedno pola godine je covik došao i bacio bombu. Iako nisam zagovornik nasilnog ponašanja (pogotovo tako nepreciznog i opasnog za nevine), nažalost mislim da je to jedini put pročišćenja u lijepoj našoj. Na svim razinama.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #588 : Prosinac 09, 2016, 13:59:59 poslijepodne »
Ja sam danas uzela slobodan dan od fizikalnih jer me križa rasturaju....nešto mi smeta na terapijama,ali ne znam šta. Možda samo vožnja u autu...ko će ga znati. Prekjučer sam bila na masaži tog gornjeg dijela i jučer je bilo super,ali danas opet malo boli. Uglavnom danas mirujem i malo prije je došao poštar i donio mi rješenje od HZZO-a u kojem se priznaje pravo na povrat 876,86 kn plačenih za korištenje zdravstvene zaštite u Poliklinici Medikol...dakle za MR.
Opet velim bolje išta nego ništa....483,14 kn ne priznaju.

Dakle tražite povrat za sve plačene pretrage.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #589 : Prosinac 09, 2016, 23:37:52 poslijepodne »
Oldično da si to sredila!  :-*
Mene sa desne strane opet užasno boli, noga boli za popizditi i opet sam se narokao gabapentina da uspijem izdržati, odrezati nokte i istuširati se. Jedan razlog je to što sam se jučer opet prenapregnuo jer sam išao po gradu i u kupovinu, a drugi sam pogledao pred ogledalom. Naime, meni je majstor Štimac zapravo izravnao kičmu. Sad je 7. mjeseci od operacije, grba se gotovo više ni ne vidi ni s prednje ni sa stražnje strane. Ako bude kako je on to planirao to bi fakat moglo biti sve ravno do 6/2017 kada prođe više od godinu dana post. op. Zato sad i jako boli s desne strane jer se prebacuje težina i trebao bih mirovati umjesto seliti se u drugu državu  ::), ali da se nisam preselio završio bih pod mostom i gladan kao klošar prije nego što bi se kičma poravnala.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #590 : Prosinac 13, 2016, 05:50:29 prijepodne »
Dragi moji, ja sam se jučer nakon 10 godina veze zaručio sa svojim partnerom. Iako nisam pobornik instituta braka jer je to samo pravni institut koji se koristi kad se desi neko zlo, sad smo sve stariji i zlo se može dogoditi pa idemo to riješiti formalno.
E sad, kako i ta bezvezna forma ipak nosi uz sebe nekakvu tradicionalnu radost, tako su uslijedile i zajedničke fotografije pa objave na faceu. Moj partner izgleda sretno i presretno, ja se osjećam tako, ali mi je faca kao osrednje tužnoj mladenki kojoj su roditelji dogovorili brak i prisilili je da se uda. Na Faceu sam morao objasniti da je uzrok srednje žalosti moje face kronična bol i išijas. Poslije sam gledao druge fotke i stvarno je rijetko da se smijem baš onako kao prije, nego je uviek nešto jadno u faci. Kad sam još u Zagrebu vidio prijatelja koji je tri puta operirao kičmu, kao da sam pogledao u ogledalo. Ima nas tu još sa sličnim facama, gdje nabacimo osmjeh, a u očima se vidi mumifikacija. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #591 : Prosinac 13, 2016, 06:47:43 prijepodne »
Čestitam na zarukama Henrik! Nismo si fejs frendovi pa ne mogu vidjeti slike, ali ti želim reći da mi je žao što te boli i nadam se da ćeš uspjeti s vremenom vratiti sve više osmijeh na lice!  ;)
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #592 : Prosinac 13, 2016, 06:56:06 prijepodne »
Čestitke Henrik 8),nemari za slike,ak se mogu slikat oni pijani i nadroksani onda možemo i mi,Uvest čemo novi trend (išijas selfi).Nek si ti sretan a kad prizdraviš biti če ljepih slika 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #593 : Prosinac 13, 2016, 08:03:39 prijepodne »
Čestitam Henry......ode u Dojčland i odmah veselje  ;D :-* ja se pakiram već u svatove i to mi bude prvo gay vjenčanje. Ja znam da se nećeš ljutiti na mene što sam tako napisala,ali to mi je baš cool. Odmah mi na pamet pada Elton John  :-* :-*
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2016, 09:55:23 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre