Autor Tema: Naša mala Brbljaonica  (Posjeta: 184006 )

0 Članova i 16491 Gostiju pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #684 : Veljača 05, 2017, 23:55:14 poslijepodne »
Čuvaj se diska koji ima herniju zato što obično poslije operacija nastradaju okolni segmenti kralježnice. Oni više pate i skloniji su napraviti senzaciju. Tako da dok navijamo, pazi na statistiku. ;) No, ja pretpostavljam da se na forum ionako generalno javljamo više manje svi koji smo "srednja žalost", jedino ste Ti i Ladynita ušli u doba renesanse. Mi ostali smo i dalje na srednjevjekovnim mukama!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #685 : Veljača 06, 2017, 14:34:51 poslijepodne »
Evo mene s pitanjem...osim svih vrsta bolova koje imam..imam i nesto sta mi se dogodi kada legnem na ledja...od operacije je tako..prvo je bilk stravicno..sada povremeno strasno..pknekad malo..kad legnem osjecam uzasnu bol u zdjelici...takk nekako...od sredine pa ide sastrane...ponekad se ne mogu uopce pomaknut..moram rukama podignut zdjelicu i premjestit....nije nista novo..al ne kuzim jeau li to misici..ili sta?!?!vec me sve izludjuje...

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #686 : Veljača 06, 2017, 14:43:03 poslijepodne »
Mene isto boli jako zdjelica i kukovi. Pritisak je na njih, veće opterećenje jer je kralježnica manje sposobna amortizirati stres. Kad radiš kontrolni RTG, zamoli doktoricu da ti poslika i zdjelicu s kukovima jer se degenerativne promjene u tom djelu mogu aktualizirati sa simptomima nakon operacije kralježnice. Mene je jako bolio cijeli taj segment i kukovi nakon operacije, pa je bilo nešto bolje poslije toplica, da bi onda ponovo počele muke i onda sam tražio RTG pa vidio da je i tamo strava i užas. Dobio sam nekakve COX-2 protuupalne lijekove za to i onda se počelo smirivati, ali je najgore što mi se nakon sjedenja zna izbaciti kuk iz ležišta pa moram to namiještati i to dosta boli.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #687 : Veljača 06, 2017, 15:03:41 poslijepodne »
Uf krasno:(( ja sam bila napravilna kontrolni magnet...tako da nemam pojma kad cu opet snimat nesto...kad ce mi itko ikad preporucit neku pretragu...reci cu lom...to mi je nakon op bio najveci problem..odvajanje zdjelice od podloge..sreca da bas nemam previse kg...

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #688 : Veljača 16, 2017, 07:03:59 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bolovanje iznosi 70% mjesečnih primanja. Naknada zbog profesionalne bolesti/tjelesnog oštećenja je naknada koja se prima neovisno o radu, a utvrđuje se vještačenjem putem HZMO-a.
Ova informacija je samo djelomično točna.
Za vrijeme ne prekinutog bolovanja do 42 dana dobit ćete 70% od vaših prosječnih mj. primanja u zadnjih 6 mjeseci i to će ići na teret poslodavca.
Naknada od 43. dana neprekinutog bolovanja ide na teret HZZO-a i ona iznosu 70% vaših primanja ako ona iznose do otprilike 6150Kn.
Ako su vam primanja veća od 6150Kn, iznos koji dobijete je fiksan i iznosi 4.257,28Kn.
Prijedlog za one koji imaju veća primanja od 6150Kn, da prekinu bolovanje 42 dan, uzmu jedan dan godišnjeg odmora i opet aktiviraju bolovanje. Sad trošak će ponovno ići na poslodavca pa bi on mogao biti nezadovoljan s time :(
Više informacija potražite ovdje: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2017, 07:05:49 prijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #689 : Veljača 16, 2017, 08:05:51 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bolovanje iznosi 70% mjesečnih primanja. Naknada zbog profesionalne bolesti/tjelesnog oštećenja je naknada koja se prima neovisno o radu, a utvrđuje se vještačenjem putem HZMO-a.
Ova informacija je samo djelomično točna.
Za vrijeme ne prekinutog bolovanja do 42 dana dobit ćete 70% od vaših prosječnih mj. primanja u zadnjih 6 mjeseci i to će ići na teret poslodavca.
Naknada od 43. dana neprekinutog bolovanja ide na teret HZZO-a i ona iznosu 70% vaših primanja ako ona iznose do otprilike 6150Kn.
Ako su vam primanja veća od 6150Kn, iznos koji dobijete je fiksan i iznosi 4.257,28Kn.
Prijedlog za one koji imaju veća primanja od 6150Kn, da prekinu bolovanje 42 dan, uzmu jedan dan godišnjeg odmora i opet aktiviraju bolovanje. Sad trošak će ponovno ići na poslodavca pa bi on mogao biti nezadovoljan s time :(
Više informacija potražite ovdje: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Uz napomenu da uzmete u obzir kada opet otvarate bolovanje u prosjek zadnjih 6 mjeseci vam ulaze ova dva mjeseca koja ste primali 70%. Znaci na duge staze zaboravite ovu matematiku jer može biti gore.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #690 : Veljača 16, 2017, 16:24:59 poslijepodne »
Vrhhy, liječnik koji bi dopustio takvu situaciju da radnika skine s bolovanja pa ga za jedan dan opet vrati na bolovanje i time napravi trošak poslodavcu bi mogao ostati i bez licence, kazneno odgovarati i još platiti poslodavcu naknadu štete. Da ne kažem da se pod tu "ljutnjom" poslodavca može očekivati otkazivanje ugovora o radu i zahtjevanje naknade štete. Naime, institut bolovanja služi zato da bi poslodavca zaštitio od materijalnih posljedica za slučaj bolesti radnika. Osim toga, LOM imaju česte kontrole HZZO-a i da netko bude na bolovanju svaki mjesec pa prekida na jedan dan i vraća se na bolovanje to bi se odmah vidjelo kao nepravilnost. LOM je taj koji određuje bolovanje, ne pacijent! Iako se u praksi to dešava (jer je LOM-u lakše da nema HZZO za vratom radi bolovanja), mislim da se ne bi smjelo pacijente skidati s bolovanja na njihov zahtjev dok god liječnik ne smatra da su se spremni vratiti na posao. Prekidanje liječenja i oporavka može dovesti do teških posljedica za zdravlje, a dugoročno invaliditet košta državu znatno više nego višemjesečno bolovanje radi većeg oporavka.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #691 : Ožujak 04, 2017, 08:55:42 prijepodne »
Ne mogu rec da mi je drago da se rijedje pise.. al mozda je to znak da je svima barem mrvicu bolje..i da nam je doslo lijepo vrijeme pa svi setate..uzivate...isto mi malo fali da kad  otvorim forum bude neki post:)) :-*

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #692 : Ožujak 04, 2017, 12:45:36 poslijepodne »
Lijepo vrijeme, temperatura 20 stupnjeva je stigla, pa je sve ljepše i lakše.
Uživajte u prirodi  ;)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #693 : Ožujak 05, 2017, 13:43:05 poslijepodne »
Eto da se i ja javim, da ne mislite da sam umro!
Stalno sam kombinirao s tim lijekovima, još moram i štedjeti, da bih na kraju došao do 50 mg tramadola na dan što mi je dosta da izdržim dnevni prilagođeni ritam. Dan se uglavnom sastoji od toga da prvo prespavam cijelu jutro  ;D jer me kičmara muči po noći i ne mogu spavati. Onda maznem 50 mg tramadola i čekam cca sat vremena. Nakon toga, pripremim nešto za jesti i ako je sunčano ili barem oblačno bez kiše, odem prošetati. Za sada mogu sigurno šetati 5 km sa odmorima, ali više od toga kičmu pretvori u ukočenu masu sa svih strana. Oni lumbalni i paralumbalni mišići su za ništa, neke vježbe koje su me naučili u bolnici više ne mogu niti raditi jer se sad 10 mj. post. op. ta kičma još dodatno učvrstila i nema mrdanja. Poslije šetnje radim na svojem istraživanju za Pravni fakultet u Rijeci i onda učim Njemački, pogledam film i po noći strašim vrane dok ne zaspim. I tako iz dana u dan.
Funkcionalnost je svedena na te aktivnosti. Nošenje tereta ne dolazi u obzir. Sjedenje dulje od sat vremena isto ne dolazi u obzir, jer se zaglavi jedan od ona dva istrunula kuka i onda ne mogu uopće više stati na noge dok ne namjestim taj kuk, a to boli za poludjeti. Više se ne mogu samostalno oprati do kraja, tj. mogu one djelove koji dosežu ruke, a kad idem prati noge moram čučnuti i tad me strah da ne opadnem. Oblačenje i svlačenje mogu isključivo u ležećem položaju kad se radi o donjem dijelu tijela. Čak i ako nemam bolove, šipke ne dozvoljavaju neke pokrete.
U zadnje vrijeme imam problema s disanjem, jer su pluća u novom položaju. Prije su me znala zezati zbog skolioze i imao sam kratke napadaje gušenja, sada je to nešto češće, pogotovo kod jačeg napora. Pod jači napor npr. mislim penjanje uzbrdo.
I tako, ide to nekako. Tu i tamo mislim da ću krepati, ali ne tako često kao neposredno nakon operacije. I čekam, još 2 mj. pa će 12 mj. nakon operacije. I ljeto! Vjerujem da svi čekamo ljeto kao ozeblo sunce! :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #694 : Ožujak 07, 2017, 21:16:43 poslijepodne »
Kako mi se uskoro blizi termin MRa, zanima me da li se kod op. Kralježnice on radi sa kontrastom ili bez? Ako se radi sa kontrastom zna li tko sto to točno oni nama ustrcavaju?

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #695 : Ožujak 08, 2017, 00:04:44 prijepodne »
Ne znam jeli pravilo...meni je radilo s kontrastom i s njim se obojilo fibroadhezivno tkivo...oziljci...ne znam tocno koji kontrast:(

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #696 : Ožujak 08, 2017, 07:57:58 prijepodne »
Meni su u Medikolu rekli da tko je operirani treba kontrast. U venu na ruci ti to uštrcaju.
Dok sam išla u Avivu na MR nisu mi dali odmah,nego su si tijekom snimanja odlučili da treba kontrast.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #697 : Ožujak 08, 2017, 12:55:31 poslijepodne »
Meni su nakon prve i druge opracije nakon 20 min snimanja dali kontrast..... Koliko sam shvatila dobijes kontrast ali ne odmah nego prvo snimaju bez a onda ti daju kontrast.... Isla na 2 razlucita uredaja i svaki put je bilo isto....

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #698 : Ožujak 08, 2017, 13:20:48 poslijepodne »
Meni isto tako...prvo standardno pa s kontrastom

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #699 : Ožujak 16, 2017, 12:38:53 poslijepodne »
Ajme ljudi uredan mi je nalaz magneta sakroilijakalnih zglobova i nemam autoimunu bolest...sve je ipak dio oporavka..morala sam se i ode malo veselit:))

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #700 : Ožujak 16, 2017, 15:48:10 poslijepodne »
pa fantasticno  :) :) :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Naša mala Brbljaonica
« Odgovori #701 : Ožujak 16, 2017, 17:44:54 poslijepodne »
Super!  :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre