Autor Tema: Obrazovanje, rad, status žena, znanost, religija,...  (Posjeta: 15481 )

0 Članova i 840 Gostiju pregledava ovu temu.

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena, znanost, religija,...
« : Travanj 02, 2009, 16:22:00 poslijepodne »
Moderator:
Ova teme je nastala na osnovu poruke nakon ove poruke u temi "Mito i korupcija"
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

-------------------------------------------------------------------------------


Postovana Katarina,

Citajuci Vas post primjetio sam da spominjete kako je studij medicine nepopularan, ali moram Vas izvjestiti da je tako sa vecino studija, jednostavno dolaze generacije mladih ljudi koji zele instant informacije putem interneta, nemaju kulturu citanja.

Isto tako je istina da studenti upisuju fakultete samo da bi nesto studirali, pored takve atmosfere i profesori gube volju da predaju i ispituju, pa uzimaju mito, jer su svjesni da ovi nikada nece otvoriti knjige, da ih studij ne zanima.

I meni je pri povratku u Hrvatsku, kada sam poceo raditi kao profesor bio strasan sok kada sam vidio opce neznanje koje vlada na 3. godini preddiplomskog studija sociologije i povijesti. A i ne isplati se 5 godina studirati da bi postao magistar, pa jos 3  godine doktorskog studija, dakle nakon 8 godina doktoriras i ako imas srece postanes asistent na fakultetu za placu od 4500kuna sa kojom ne mozes apsolutno nista. A sto se moze, imamo Hrvatsku!
« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2009, 19:36:48 poslijepodne bojan »

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #1 : Travanj 06, 2009, 16:48:55 poslijepodne »
Predugačko mi je da sve komentiram, ali bih se ipak htjela osvrnuti malo na ovu "malodušnost" što se tiče mladih i studiranja. Imam dvoje djece i oboje su izvrsni studenti na PMF-u. Jako vole ono što uče, ali ih i svako toliko "opere" depra zbog okruženja u kojem žive. Potpuno je poremećen sustav vrijednosti baš u svemu, pa onda i imamo to da se znanje ne cijeni. Najsvježiji je primjer nedavno smanjenje plaća profesorima i liječnicima, dok se istovremeno kupuju automobili vrijedni više milijuna kuna. Ono što moju djecu muči jest da će nakon 5 godina fakulteta (do doktorata treba još i više), imati početnu plaću od možda 4 tisuća kuna (ako budu imali i toliko), s kojom se teško mogu osamostaliti (što bi inače bilo normalno). O plaćanju diplomskog i doktorata neću ni govoriti, jer i za to treba imati novaca, bez obzira što su odlični studenti. Planiraju otići iz ove zemlje (što je žalosno), ali ja ih razumijem. Da sam barem to ja napravila kada sam imala mogućnost. I da zaključim, kao roditelj mogu reći da ima zbilja prekrasnih mladih ljudi (ne govorim pritom samo o svojoj djeci), ali kad znaju da si sa svojom diplomom mogu obrisati rit ili se prodati nekoj političkoj stranci ako žele opstati u Hrvatskoj, onda tu prestaje svaka rasprava. Tu se onda vidi potpuni kolaps sustava.
« Zadnja izmjena: Travanj 06, 2009, 16:50:46 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #2 : Travanj 06, 2009, 18:58:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Predugačko mi je da sve komentiram, ali bih se ipak htjela osvrnuti malo na ovu "malodušnost" što se tiče mladih i studiranja. Imam dvoje djece i oboje su izvrsni studenti na PMF-u. Jako vole ono što uče, ali ih i svako toliko "opere" depra zbog okruženja u kojem žive. Potpuno je poremećen sustav vrijednosti baš u svemu, pa onda i imamo to da se znanje ne cijeni. Najsvježiji je primjer nedavno smanjenje plaća profesorima i liječnicima, dok se istovremeno kupuju automobili vrijedni više milijuna kuna. Ono što moju djecu muči jest da će nakon 5 godina fakulteta (do doktorata treba još i više), imati početnu plaću od možda 4 tisuća kuna (ako budu imali i toliko), s kojom se teško mogu osamostaliti (što bi inače bilo normalno). O plaćanju diplomskog i doktorata neću ni govoriti, jer i za to treba imati novaca, bez obzira što su odlični studenti. Planiraju otići iz ove zemlje (što je žalosno), ali ja ih razumijem. Da sam barem to ja napravila kada sam imala mogućnost. I da zaključim, kao roditelj mogu reći da ima zbilja prekrasnih mladih ljudi (ne govorim pritom samo o svojoj djeci), ali kad znaju da si sa svojom diplomom mogu obrisati rit ili se prodati nekoj političkoj stranci ako žele opstati u Hrvatskoj, onda tu prestaje svaka rasprava. Tu se onda vidi potpuni kolaps sustava.


Sasvi ste u pravu. Sredina studenata djeluje demotivirajuce na one koji zbilja zele raditi, cesto ne mogu naci zajednicki jezik sa svojim vrsnjacima.

Sto se tice zaposlenja na faksu nakon magisterija moram Vam reci, nedavno sam uzeo asistenticu koja je svih 5 godina imala prosjek 4,9, a uvjet je prosjek svih godina minimalno 4,5. da bi mogla ostati raditi na fakultetu takoder, uz predavanja koja mora drzati umjesto mene, mora u roku zavrsiti  doktorski studij, i obrantzi disertaciju. Nikako se ne mogu sloziti sa kolegama da je doktorski studij olaksica. naime nakon magisterija nisam morao pohadati trogodisnji doktorski studij, samo sam morao prijaviti doktorsku radnju, naci  mentora i obraniti je, sto je puno lakse.

Asistenti imaju placu 4500 kuna mjesecno, sto je sramota i za njihovo znanje, i za trud koji su ulozili u svoje obrazovanje, a da ne spominjem financije tokom 5 godina studija.

Probel je veliki i taj sto stariji profesori ne dozvoljavaju mladima da ih se uzme u zvanje redovitog profesora, takod a mladi asistenti i kada doktoriraju i dalje rade za 4500 kuna sve dok ovaj ne umre ili ne ode u mirovinu, sto zna trajati i po desetak godina.

Svakako, mladi i obrazovani sovju srecu trebaju traziti u inozemstvu, jedino tada ce im se obrazovanje isplatiti!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #3 : Travanj 08, 2009, 22:46:05 poslijepodne »
Odlično ste dijagnosticirali sve bolesti tog sustava.
Danas sam gledala Milićevu reportažu iz Australije i došlo mi je da se rasplačem jer sam tamo mogla otići, ali  eto nisam. Uglavnom, razgovarao je s jednom djevojčicom koja ide u 7. razred osnovne škole. Kao prvo, djeca njene dobi ne puše i ne piju, a o dečkima će, kaže ta djevojčica, razmišljati možda tek u 9. razredu. Sada nema vremena jer se pored škole, posvetila sportu i sviranju flaute. Djeca ne markiraju, sramota ih je da prepisuju i nitko se od njih, bez obzira koliko bogati bili, ne nada da će im roditelji nakon mature kupiti automobil. Ta djevojčica ide u razred gdje su većinom Grci i kako bi im se prilagodila, počela je učiti grčki. Ružno je, kaže ona, rugati se nekome što je iz druge zemlje ili druge nacionalnosti ili boje kože. Ono, sve slušaš i nevjeruješ da postoji takvo normalno razmišljanje.
Ispod moje zgrade trenutačno sjede klinci između 12 i 15 godina. Puše, piju neko jeftino vino i navijaju narodnjake. Usput se naravno i deru iz sveg glasa. Izašla sam i zamolila ih da se barem malo stišaju. Cure su šutjele, a dečki su se počeli kreveljiti i rugati "koji klinac ova žena hoće".  Rekla sam im da ću biti primorana pozvati policiju, ako ne poštuju ljude kojima smeta njihova dernjava. Odgovorili su mi da slobodno zovem koga hoću, da se oni nikoga ne boje, a mogla bi se i ja loše provesti ako još nešto budem govorila. Trebam li još nešto reći?
Možda samo da zaključim: velika većina klinaca ponaša se ovako kako su ovi klinci večeras zasjeli ispred moje zgrade. Naravno da je djeci koja razmišljaju kao mala Australka, vrlo teško opstati među ovim negativcima. No i te negativce je netko doveo u takvu fazu, a nitko se, baš nitko ne trudi da razumije zašto su takvi. Ako počnem pisati i o tome, otići ću previše u širinu, pa ću o tome  nekom drugom prilikom.
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2009, 22:55:25 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #4 : Travanj 09, 2009, 17:20:48 poslijepodne »
Postovana Jasna

Jedino rijesenje koje vidim u danasnjem globaliziram svijetu, je prozimanje vise kultura, stavarnje tolerancije medu manjinama, obrazovanje, to je ono sto sam nazivao kozmopolitskom kulturom i inkluzivnim drustvom.

Zasto su ti klinci ispod Vaeg prozora pravili nered. Pa sve je stvar kucnog odgoja, a to dolazi, kako kao sociolog vidim, iz trostruke opterecenosti zene: kucni posao, industrijalizacija, skrb za potomstvo. Nisam sovinist, ali emancipacija zena pod parolom "jednake smo kao i muskarci" nije nista dobro donijela u drustvu, jer takve majke rade puno radno vrijeme, kao i ocevi, a o njihovoj djeci u adolescentskim godinama brine se ulica. Po meni moguca su 2 rijesenja:

1. Ako je zena ravnopravna u odnosu na muskarca, tada je neophodna preraspodjela rodno segregiranog rada u kucanstvu, sto ukljucuje vecu aktivnost muskarca u kucanskim poslovima, koji se cesto smatraju islkjucivo zenskim, i vecu aktivnost pri odgoju djece. nedostaci ovog rijesenja je balkanski mentalitet, te takav muskarac cesto moze primiti neformalne sankcije skupine pripadnika istog spola.

2. Povratak na patrijahalno drustvo, gdje je zena drzala 3 ugla kuce, a muskarac privredivao sto vise novaca za opstanak obitelji. S obzirom da bi ovakvo obiteljsko uredenje znacilo povratak u proslost, barem bi prvih 5 godina zenba trebala iskljucivo voditi brigu o odgoju djece, kasnije ce veci dio pr3uzeti osnovna skola, jer djeca tu borave 70% vremena dnevno, a zena se moze vratiti svome poslu i karijeri.

Djevojka koja je Milicu dala izjavu, kako ste rekli Grkinja je. Nativne amerikanke u seksualne odnose stupaju u prosjeku izmedu 11-12 godina, dok Hrvatice u prosjeku od 14,15,16 godina.

Ipak su to dvije razlicite kulture.

Vazno je naglasiti da je u Hrvatskoj jos uvijek na snazi neformalni crkveni zakon, koji s jedne strane "gusi" drustvo u njegovom napretku.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #5 : Travanj 09, 2009, 22:52:33 poslijepodne »
Evo dragi sociolože, s ovim vašim postom se slažem i još bih nadodao de je kriv permisivni odgoj, koji je popularan unazad 20ak godina. U starom zavjetu piše (židovi su to napisali) Sirah:

10 Tko ljubi sina svog, često ga bije šibom, da se na koncu u njemu obraduje.
2 Tko valjano odgaja svog sina, imat će od njega koristi i ponosit će se njime među znancima svojim.
3 Tko pouči sina svoga, čini zavidnim neprijatelja svoga i raduje se pred prijateljima svojim.
4 Pa i umre li otac, kao da i nije umro, jer ostavlja sina sebi slična.
5 Za svojeg se života radovao gledajući ga i na samrti se svojoj ne žalosti.
6 Jer za neprijatelje ostavlja osvetnika, a prijateljima sina koji će im znati milost uzvraćati.
7 Tko miluje sina svoga, zavijat će mu rane i na svaki će mu se njegov jauk potresati srce.
8 Neukroćen konj postaje ćudljiv, a zapušten sin postaje tvrdoglav.
9 Razmazi dijete svoje, pa će te zaprepastiti; igraj se s njim, pa će te u tugu zaviti.
10 Ne smij se njim ako ne želiš plakati s njim i na koncu škrgutati zubima.
11 Ne daj mu slobode u mladosti i ne praštaj mu pogrešaka njegovih.
12 Savij mu šiju dok je mlad i nagnječi mu rebra dok je malen, da ti ne bude buntovan i neposlušan i ne ožalosti te duboko.
13 Odgoji sina svojega i dotjeruj ga, da ti ne bi trpio zbog njegove drskosti.



Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #6 : Travanj 10, 2009, 12:31:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Postovana Jasna
Jedino rijesenje koje vidim u danasnjem globaliziram svijetu, je prozimanje vise kultura, stavarnje tolerancije medu manjinama, obrazovanje, to je ono sto sam nazivao kozmopolitskom kulturom i inkluzivnim drustvom.
Vazno je naglasiti da je u Hrvatskoj jos uvijek na snazi neformalni crkveni zakon, koji s jedne strane "gusi" drustvo u njegovom napretku.

S ovim se apsolutno slažem, a s ostalim djelomično. Ona djevojčica nije Grkinja nego uči grčki da bi mogla lakše shvatiti društvo kojim je okružena. To me je fasciniralo kod nje jer očito živi u društvu u kojem se poštuje različitost, za razliku od našeg društva gdje se još uvijek olako etiketira i širi mržnja prema drugim narodima ili onima koji su na neki način drukčiji. Ne slažem se da je za odgoj bitna samo obitelj. Ona je svakako temelj svega, ali je vrlo važno i opće stanje u društvu te dostupnost obrazovnih, sportskih, kulturnih i drugih sadržaja. Znate li da kod nas više nema ni besplatnog sporta, a i glazbeno obrazovanje košta k'o sam vrag (znam iz osobnog iskustva). Djeca nemaju kamo, mogu otići samo u nekakv parkić kao što su to napravila ona djeca koja su bila ispred moje zgrade.
Nisam za povratak žene u kuću, nego izgradnju socijalne mreže za podršku ženama i majkama. A to otprilike znači da ne bi smjele primati manju plaću od muških kolega (btw, jeste li primjetili da je žena kirurg u Hrvatskoj samo misaona imenica), da vrtići rade i drugu smjenu, da u školama ima produženi boravak, da samohrane mame ipak mogu lakše do stana, itd., itd...Premali mi je prostor za sve elaborirati.... 
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #7 : Travanj 10, 2009, 12:44:13 poslijepodne »
Rimiserk, prvo nisam ni za kakvu dogmu, nego za filozofiju. To kažem da odmah raščistimo s religijom koja propagira šibu  :)
U odgoju djece najvažnije je postići emotivnu stabilnost, a to se postiže podrškom, razumijevanjem, ljubavi... Naravno, ima u životu situacija kada nema kompromisa i kada se moraju odrediti čvrste granice. Osobno, svoju djecu nisam nikada udarila, niti sam im nešto posebno branila. Odgajala sam ih vlastitim primjerom i razgovorom o svemu i svačemu, te povjerenjem da mi ama baš sve mogu reći. Kada roditelj ima takav "kontakt" sa svojom djecom, onda nema prevelikih iznenađenja. Uvijek se sve može prevenirati...
Operacija L4/L5 2007. godine

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #8 : Travanj 10, 2009, 13:10:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Rimiserk, prvo nisam ni za kakvu dogmu, nego za filozofiju. To kažem da odmah raščistimo s religijom koja propagira šibu  :)
U odgoju djece najvažnije je postići emotivnu stabilnost, a to se postiže podrškom, razumijevanjem, ljubavi... Naravno, ima u životu situacija kada nema kompromisa i kada se moraju odrediti čvrste granice. Osobno, svoju djecu nisam nikada udarila, niti sam im nešto posebno branila. Odgajala sam ih vlastitim primjerom i razgovorom o svemu i svačemu, te povjerenjem da mi ama baš sve mogu reći. Kada roditelj ima takav "kontakt" sa svojom djecom, onda nema prevelikih iznenađenja. Uvijek se sve može prevenirati...


Ovo pak izlaganje nema nikakve veze s ovom temom mito i korupcija,već spada u neku drugu temu kao npr."odgoj djece" ili slično tome.
« Zadnja izmjena: Travanj 10, 2009, 13:19:12 poslijepodne deziderio »

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #9 : Travanj 10, 2009, 14:41:17 poslijepodne »
U pravu si deziderio...no, svi smo malo "zabrijali", pa tako i ja...ispričavam se za off topic...
Operacija L4/L5 2007. godine

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #10 : Travanj 10, 2009, 16:35:38 poslijepodne »
Ne mozemo generalizirati pa kazati da zena treba imati jednaku placu kao i muskarac. To sve ovisi od posla do posla.

Isto tako samohrane majke u Hrvatskoj se zasticene kao Licki medvjedi, sto je jos jedan veliki minus socijalne politike.

Ako uzemo za primjer razvijenije Europske zemlje, gdje sam radio istrazivanja, uspio sam dokazati da nakon raskidanja bracne zajednice ili kohabitacije dijete s ene dodjeljuje majci, nego najsposobnijem roditelju, dakle onom koji ima veca primanja, veci stan, bolji auto, bolji posao i na kraju bolje obrazovanje.

Ne mogu prihvatiti Vasu konstantaciju da su izvanskolske aktivnosti preskupe. Smatram da se za obrazovanje treba placati, jer na kraju dobiveno znanje je neprocjenjivo. Postavite pitanje ovako: Zasto bi glazbena skola bila jeftina ili besplatna? Da bi u nju dolazila glazbeno netalentirana djeca?, Zasto bi studij bio besplatan, pa da svatko s ulice dode "studirati"

U Zagrebu godina sudija sociologije dode nekih 6000 kuna, isti studij u Francuskoj, Velikoj Britaniji ili negdje drugdje 10 000 eura godina. To je ono cemu treba teziti, stvoriti elitu koja ima znanje i koja ce nesto moci i promijeniti. Dok dan danas studenti na magisteriju ne znaju osnovne socioloske metode ispitivanja javnog mnijenja. Eto i mi pricamo o skupom obrazovanju

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #11 : Travanj 10, 2009, 18:45:29 poslijepodne »
Kada govorim o plaćama, mislim na iste plaće za ista radna mjesta. I sami znate da su žene za ista radna mjesta kod nas plaćene 20 posto manje. Provjerite na Državnom zavodu za statistiku!
Svakako da nisam za to da se dijete automatski dodjeljuje majci, ali nikako se ne mogu složiti da bi dijete trebalo živjeti s onim tko ima više novaca ili tko je obrazovaniji. Ispravnije bi bilo dijete dati roditelju koji je kvalitetniji kao čovjek, koji može djetetu osigurati ljubav i emocionalnu stabilnost, psihičku smirenost, itd. Ne bih rekla da su majke zaštićene kao lički medvjedi jer znam puno majki koje su bile primorane napustiti sve što stvarale 15 i više godina, pa onda s djecom u podstanarstvu započinjale život ispočetka.
Ovo što ste rekli da na glazbenu školu ne bi trebao imati pravo netko "s ulice", meni je prestrašno. Patite od elitizma. Očito ste uvijek imali puno novaca, pa ne možete shvatiti da bi pravo na obrazovanje trebao imati svatko tko ima potencijala, a ne samo onaj koji ima novaca. 
Operacija L4/L5 2007. godine

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #12 : Travanj 10, 2009, 22:07:13 poslijepodne »
Nikako se ne slažem da se za obrazovanje treba plaćati. Naprotiv, jaka država bi trebala omogućiti što bolje obrazovanje svoj djeci i onda iz kvantitete izvući kvalitetu, ionako će vremenom netalentirani otpasti. država MORA omogućiti besplatno obrazovanje i najviše novca odvojiti za obrazovanje i zdravstvo, ali ono pravo, a ne ovo koje je sluga farmaceutskoj industriji i ostaloj ideologiji. Tako da ima što pametnije i što zdravije ljude, koji mogu dalje koristiti razvoju države i vlastite industrije. Ovo elitističko razmišljanje je vrlo blizu ideji novog svjetskog poretka ili Tuđmanovoj ideji stotinu moćnih obitelji, što je suprotno naizglednoj ideji marksizma (ali onoj skrivenoj ne). Tako da se to kosi sa marksističkom ideologijom, no možda je to taj neomarksizam. Svi smo jednaki samo su bogati malo jednakiji. Eto vratili smo se na mito i korupciju, tko si može priuštiti plaćati mito? Samo oni koji imaju novca, ostali se moraju potruditi ili odustati.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #13 : Travanj 10, 2009, 22:11:16 poslijepodne »
Rimiserk, potpisujem!
Operacija L4/L5 2007. godine

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #14 : Travanj 10, 2009, 22:44:27 poslijepodne »
Postovana Jasna,

Dapace dijete sam samohrane majke, te sam se skolovao pomocu 2 stipendije koje sam primio zbog 5.0 prosjeka ocjena svih 5 godina studija. na prvoj godini studija radio sam u automehanicarskoj radnji, nakon predavanja isao bi po kucama i cistio stanove, tako da vrlo dobro znam sto pricam.

Zalosno je to sto danas i studira svatko, samo ne onaj tko bi trebao ili imao potencijala. Zagovarate individualni pristup studentima, ali kako zamisljate da ja od 150 studenata na svim godinama pronadem kvalitetu i individualno ih usmjeravam, to je tehnicki neizvedivo, upravo visoke skolarine omogucuju djeci, ciji su roditelji fakultetski obrazovani, takav pristup, jer kada na godini umjesto 30 studenata ima 10 studenata i 3 studenta dolaze na 1 profesora lako pronaci potencijale, ali kako dijete automehanicra i kozmeticarke uopce moze studirati? njegov ambijent u kojem je odrastao nije bio motivirajuci da cita, vrlo malo ljudi uopce ima kucnu biblioteku doma. Ne kazem ja da takva djeca danas sutra ne mogu bti vrhunski strucnjaci ali statistike govore drukcije.

Ideja neomarksizma nije da su svi ljudi jednaki, jer po rodenju nitko nije jednak, ali ne mogu sada izlagati cjeli koncept neomarksizma jer za to bi mi trebalo 3 godine pisanja.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #15 : Travanj 10, 2009, 22:52:31 poslijepodne »
Jel' to nešto kao razlika između nacizma i neonacizma?

Čudna je to ideologija koja zahtijeva 3 godine objašnjavanja. ideja kršćanstva se npr. može objasniti u dvije rečenice:
Ljubi Boga
Ljubi bližnjeg svoga

Tu je i ne ubi; i ne kradi; i poštuj oca i majku; i ne poželi....

sociolog

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
    • Email
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #16 : Travanj 10, 2009, 23:31:50 poslijepodne »
Naravno jer krscanstvo su dogme koje se bubaju na pamet, a znanost je nesto sto se cijeli zivot izucava

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Obrazovanje, rad, status žena,...
« Odgovori #17 : Travanj 11, 2009, 08:07:15 prijepodne »
Sociolog je sad opet ubacio kost za glodanje,e sad se ja pitam da li on to radi namjerno ili doista ima profašistički  svjetonazor? Njegova teza da su samohrane majke zaštičene ko lički međedi,hm,očito ne stoji,jer osobno poznam neke samohrane majke koje  su na rubu egzistencije,a na poslu trpe više od ostalih,jer i one i šefovi im znaju da ako izgube posao,raspada im se život,a dijete odlazi na socijalnu skrb?Ta saznanja šefovi na poslu znaju jako dobro zloupotrijebit iliti iskoristit.Tako se gospodine sociolog živi u realnom svemiru,a očito vi živite uljuljkani  pod staklenim zvonom i promatrate svijet s distance ???
Ne znam da li bolujete od križobolje ili ste na ovaj forum zalutali (ne čitam sve postove) iz profesionalne znatiželje?Da bi ste istražili realan svijet,jednostavno odreknite se svoje plače,svog posla i svoje ušteđevine,te počmite iz početka,pa se pokušajte s križoboljom zaposlit kod mehaničara ili bilo gdje di se doista radi i to za crkavicu,pa pokušajte od te crkavice školovat dijecu ili ih upisat na faks i plačat im sportske ili slobodne aktivnosti ili tu istu dijecu nakon školovanja zaposlit negdje bez podmičivanja ili upisivanja djece u neku od vladajučih stranaka?Praktički nemoguča misija,ovo društvo je apsolutno otišlo kvragu,uspijevaju samo bogati i podobni,postali smo društvo kojim vlada apatija,svi smo nezadovoljni stanjem u društvu,nezadovoljni su čak i korumpirani,a i oni koji podmičuju,nezaadovoljni su svi slojevi stanovništva,osim šačice vlastodržaca i njima bliskih ljudi.Svi smo kreditno prezaduženi,neki iz potrebe,a neki iz pohlepe,ali svi smo postali ekonomski robovi,a mobing na poslu večini nam je postao normalna pojava,jer ako ne šutiš i ne trpiš,završavaš na ulici,a na ulici za većinu ljudi u godinama nema opstanka,osobno u takvoj situaciji bih izvršio samoubojstvo, da olakšam obitelji izbavljenje iz nemile situacije.
Mislim da će ovo društvo uskoro puknut po šavovima,a kojim putem ćemo krenut,doista ne znam,ali priželjkujem da to bude neki treči put ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre