Autor Tema: mirovina  (Posjeta: 4936 )

0 Članova i 214 Gostiju pregledava ovu temu.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
mirovina
« : Lipanj 30, 2009, 16:04:54 poslijepodne »
evo nakon 2.5-godine muke i operacije kićme dobio sam invalidsku mirovinu. I to da invalidnost nisam dobio na operiranu kićmu gdje su nastali problemi,  priraslice,nego na kukove koji su također stradali radi kićme.dali je to normalno!

GSM

  • Gost
Odg: mirovina
« Odgovori #1 : Lipanj 30, 2009, 16:06:40 poslijepodne »
haha, opet ista prica.

Pa naravno da je normalno. Kakvu si mirovinu dobio? Opcu, profesionalnu?
Koliko staza, koliki iznos mirovine (ako nije tajna)?

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: mirovina
« Odgovori #2 : Lipanj 30, 2009, 17:20:40 poslijepodne »
profesionalnu,imam21god.staža.još mi nisu izraćunali.nebi ja išao u mirovinu nego mi firma nemože naći odgovarajući posao

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: mirovina
« Odgovori #3 : Lipanj 30, 2009, 20:12:49 poslijepodne »
Bilo bi možda bolje da odbiješ invalidsku mirovinu, jer ćeš najverojatnije dobiti manje od 1.500 kuna. Probaj sam naći neki drugi, lakši posao, ako ikako možeš.
Operacija L4/L5 2007. godine

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: mirovina
« Odgovori #4 : Lipanj 30, 2009, 21:45:14 poslijepodne »
Malo je to staža, probaj se nekako snaći drugačije.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: mirovina
« Odgovori #5 : Srpanj 01, 2009, 12:14:38 poslijepodne »
ja bi radio ,ali nesmijem dugo stajati ,hodati,rad na visini i nositi teški teret.šta onda smijem raditi?

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: mirovina
« Odgovori #6 : Srpanj 01, 2009, 23:04:34 poslijepodne »
 Moj primjer:dobio sam prije 2 tjedna rješenje o mirovini zbog prof.nesposobnosti za rad sa 80% tjelesnog oštećenja,35 god. staža na poslovima VŠS - 1296,00kn.Međutim,prof.invalidnost znaći da ima preostale radne sposobnosti i u skladu stim poslodavac ti je dužan ponuditi neko radno mjesto,Ako takvo mjesto ne postoji,dužan ti je kao invalidu rada isplatiti razliku bolovanja do 100% i tzv. duplu otpremninu po formuli:bruto plaća:2xgodine staža.Upravo počinje i moja borba sa poslod. jer sam ja imao uvjete za punu mir. ali sam tražio prof.radi stimulativne otpremnine,ali su me skinuli sa liste iz meni nepoznatih razloga / op.politički / i sad sam u nebulozi šta raditi,ne sudaka mi se zbog sporosti sudova a i zbog već ionako stanjenih živaca zbog bolesti,tako da ne znam,ako netko zna više o tim cakama neka napiše,čini mi se da nas je sve više sa ovom ,novom boljkom,kao da nam i ovako već nije dosta svega,no,ONI su zdravi-i ja sam bio,sve do jednog dana...
frenk

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: mirovina
« Odgovori #7 : Ožujak 20, 2010, 00:07:57 prijepodne »
E moj Frenky i ja sam bio zdrav ,a uz to osiguran 48 sati preko Croacie osiguranja da bi odlaskom u mirovinu dobio odgovor TUŽITE NAS MI NEMAMO NOVACA :D :D

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre