Autor Tema: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice  (Posjeta: 16621 )

0 Članova i 168 Gostiju pregledava ovu temu.

Josip M

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
    • Email
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #18 : Travanj 03, 2010, 07:44:05 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ja zaista vjerujem liječnici opće prakse zato što ima logike u dijagnozi da je jednostavno došlo do stanjena želatinske mase između 2 diska

Mala škola anatomije:

1. Želatinska masa = disk
2. Disk se nalazi između 2 kralješka.

Živio....

Onda je vjerovatno došlo do stanjenja diska između 2 kralješka.

Inače, otišao sam u teretanu 3 puta, malo radio s leđima, i sada, po prvi puta nakon dosta vremena ništa ne osjećam. Da barem tako i ostane.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #19 : Travanj 03, 2010, 23:48:55 poslijepodne »
@ do stanjenja dođe poslije 5 operacija jednog te istog diska /moj slučaj/ ili pri težim traumama /prometne i sl./
frenk

Josip M

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
    • Email
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #20 : Travanj 08, 2010, 03:51:54 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
@ do stanjenja dođe poslije 5 operacija jednog te istog diska /moj slučaj/ ili pri težim traumama /prometne i sl./

Ja nisam imao nikakve traume, osim što sam previše vremena proveo sjedeći na neudobnoj stolici (za računalom). Uostalom, ovo je nalaz:

Citat:
Jedva naznačene promjene u smislu deformirajuće spondiloze u Th i nešto izraženije u L dijelu, sasvim diskretne osteoartrotske na prikazanim kostotransverzalnim i nešto izraženije intervertebralnim zglobovima, dok je prvenstveno uslijed degenerativnih promjena odgovarajućeg i.v. diska lako sužen i.v. prostor L-I/II, blago II/III i L-V/S-I, lako i gotovo svi Th dijela, a znaci degenerativnih promjena vide se i na sakroilijakalnim zglobovima.

Osim težih trauma očito je da do degenerativnih promjena tog tipa može doći i uslijed blagih (ali konstantnih i kroz dulje vrijeme) disbalansa i opterećenja.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #21 : Travanj 08, 2010, 09:49:53 prijepodne »
Citat:
Osim težih trauma očito je da do degenerativnih promjena tog tipa može doći i uslijed blagih (ali konstantnih i kroz dulje vrijeme) disbalansa i opterećenja.

ukratko, uslijed življenja

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #22 : Travanj 08, 2010, 21:48:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citat:
Osim težih trauma očito je da do degenerativnih promjena tog tipa može doći i uslijed blagih (ali konstantnih i kroz dulje vrijeme) disbalansa i opterećenja.

ukratko, uslijed življenja
Je , ali bi onda svi odreda trebali imati deg. promjene jer svi živimo kao degenerici ?
frenk

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #23 : Travanj 08, 2010, 22:08:02 poslijepodne »
 :D Ja znam samo jedno da je mene ubio rad a ne nerad ;) a te priće da ubija rad, vidim iz stvarnog života gdje me žalu ljudi koji po cili dan sidu na sidalicama i na krevetu i nemaju problem kralješnice.U neradu je spas,jer moja dva susjeda dugogodišnja narkomana nikad nisu imali ni gripu a kamo li nešto drugo,osim hepatitisa ,a i to da su bili malo pametniji nebi skupili.Kad vidim takve ljude koji mi kažu baš mi te ža onda ludim ???jer me žalu inbecili ,krembicili itd ???

Josip M

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
    • Email
Odg: Bol u lumbarnom dijelu kralježnice
« Odgovori #24 : Travanj 09, 2010, 02:10:33 prijepodne »
Osim nezdravih životnih navika, veliku ulogu naravno ima i genetsko naslijeđe. Ja naime imam jako loše i krhke zube, a oni su ogledalo kostiju te samim time i kralježnice. Stoga je moje bezazleno sjedenje u neudobnoj stolici kroz dulji vremenski period samo bilo prekidač problema izazvanih lošim fizičkim predispozicijama.

Netko drugi na mome mjestu ne bi imao nikakvih problema, ali eto ja jednostavno nemam sreće, kao ni vi ostali sudionici ovog foruma. Bolje se rodit bez pameti nego bez sreće. ;D

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre