Autor Tema: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice  (Posjeta: 15488 )

0 Članova i 284 Gostiju pregledava ovu temu.

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« : Rujan 27, 2008, 14:19:06 poslijepodne »
Evo me natrag iz toplica...

Opce stanje - zadovoljavajuce, s daljnjim osjetom nelagode duz lijeve noge..pretezno kod opterecenja..duljeg stajanja, hodanja..al ajmo to uzet pod "jos je frisko". mozda neke masazice mogu pomoci?

ukratko, razmisljam o povratku na posao.

povijest bolesti - nakon visetjednog umiranja od bolova, dijagnosticirana mi je lijevostreana dorzolateralna ekstruzija iv disla l5-s1 velicine 10-11mm uz kompresiju radiksa lijevo te subrahnoidalnog prostora ventralno. EMNG pokazao na tesku kronocnu, neurogenu leziju u miotomu s1 lijevo, blagu u miotomu l5 obostrano i s1 desno.

 1.kolovoya 2008. me operirao dr. broz u vinogradskoj - ucinjena je lijevostrana interlaminektomija l5-s1 te ablacija pripadajuceg diskusa.

mjesec dana nakon operacije otisla u krapinske, tamo provela 3 tjedna tijekom kojih sam se osjecala prilicno dobro.
sad sam doma, malo vise hodanja, malo vise spusanja u cuceci, kuhanja i slicnih kucanskih aktivnsti. jako se pazim, ne dizem nista tesko, nikakve sumnjive pokrete, jos ne sjedim dulje od 10ak minuta po par puta dnevno (nekako mi nije ugodno), u stopalu ispod zadnja dva prsta jos uvijek kao da imam "oteklinu" i povremeno se javlja bol u nekim tockama (debelo meso, straznja strana kvadricepsa), ali sve je to izdrzljivo

auto jos ne vozim, cak i kad me voze stavim sjedalo u lezeci polozaj.

posao - trebala bi se vratiti sto prije - nije strogo sjedeci, nije tezak fizikalni..samo sto mi treba 45 min do posla autom. to me najvise brine.

kakva su vasa iskustva sa povratkom u normalu nakon operacije? mislite da bi trebala jos ostati doma i "odmarati" ili bi 2.5 do 3 mjeseca nakon operacije mogla natrag na posao?

usput, pozdravljam sve nove i vidim vrlo nam korisne clanove  ;)


kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #1 : Rujan 27, 2008, 14:49:56 poslijepodne »
Ivonna, pozdrav i brz oporavak ti želim. Ako smijem primjetiti čini mi se da je ipak malo rano za povratak na posao nakon interlaminektomije izvršene pred nepuna 3 mjeseca. Ne navodiš kakav je rezultat kontrole kod operatera nakon rehabilitacije. Nalaz ti je bio prilično veliki u izbor operacije ne ulazim j, jer nisam kompetentna ali oporavak je 3 mjeseca sigurno a dalje nije isključeno. Individualna stvar prema oporavaku i neurološkom statusu. Po onome što navodiš, nisi još potpuno fit. Znaš kako ti je kad se vratiš raditi više te nitko ne pita možeš li nego moraš a tebi će sigurno biti neugodno nakon kraćeg boravka na poslu ponovno na bolovanje zato ne žuri i posavjetuj se s operaterom. Bolje  mjesec dva kasnije nego ... Vježbaj, odmaraj, čitaj, šetaj, uživaj u obitelji, napravi nešto za sebe što si godinama odgađala .... Nađi dobrobit u onome što ti se čini da je loše jer u svakom "zlu" ima i dobrog. Pozdrav.

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #2 : Rujan 27, 2008, 20:25:53 poslijepodne »
kokolino hvala ti na brzom odgovoru

na kontroli kod operatera jos nisam bila, jer sam tek prekjucer dosla iz toplica.
skuzila sam vec tamo da interlaktomija znaci vadjenje cijelg diska za razliku od odstranjivanja samo dijela koji je "vani", pa vjerujem i da je oporavak dulji. jos uvijek mi zapravo nije ni jasno kako to sve funkcionira bez tog diska, hocu li ikad moci sve kao i prije, buduce trudnoce i slicno..ali valjda ce mi operater bolje pojasniti neke stvari, ali mu idem tek 13.10... uzasno se bojim priraslica i nekad mislim da bi mi bolje bilo da nsita ne citam i ne trazim informacije :) 

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #3 : Rujan 27, 2008, 20:58:04 poslijepodne »
Interlaminektomija se više odnosi na pristup, o tome više s operaterom, a o priraslicama ne razmišljaj jer nemaš razloga,ne spominješ niklakvu infekciju i temperaturu nakon operacije pa čemu strah. Uživaj i odmaraj.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #4 : Listopad 01, 2008, 07:51:06 prijepodne »
nema tih priraslica koje se ne mogu dobro operirati, ....

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #5 : Listopad 01, 2008, 21:17:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Interlaminektomija se više odnosi na pristup, o tome više s operaterom, a o priraslicama ne razmišljaj jer nemaš razloga,ne spominješ niklakvu infekciju i temperaturu nakon operacije pa čemu strah. Uživaj i odmaraj.

Zašto nitko ne želi objasniti interlaminektomiju?  :(
Operacija L4/L5 2007. godine

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #6 : Listopad 05, 2008, 13:30:55 poslijepodne »
ja idem neurokirurgu sutra, pa cu javimt sta je rekao za interslomimisejezik

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #7 : Listopad 09, 2008, 21:14:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ja idem neurokirurgu sutra, pa cu javimt sta je rekao za interslomimisejezik
Ivona, jesi štogod doznala?
Operacija L4/L5 2007. godine

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #8 : Listopad 09, 2008, 23:23:24 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ja nakon operacije prve i druge nisam se ni vraćao na posao,pardon izuzetak je bio i to na moje inzistiranje što sam prekinio bolovanje i otišao probati raditi da vidim hoću li moći raditi.I jedva sam izdržao tri mjeseca,inače bi bio drugi dan otvorio bolovanje ali iz određenih razloga morao sa "durati".Dakle,sve ovisi o težini operacije,odnosno bolesti.Inače s ovim prekidom od 3 mjeseca bio sam sve skupa 4godine na bolovanju.Dakle umjesto na posao ja u invalidsku mirovinu.
« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2008, 00:31:04 prijepodne deziderio »

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #9 : Listopad 10, 2008, 00:20:41 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Interlaminektomija se više odnosi na pristup, o tome više s operaterom, a o priraslicama ne razmišljaj jer nemaš razloga,ne spominješ niklakvu infekciju i temperaturu nakon operacije pa čemu strah. Uživaj i odmaraj.

Zašto nitko ne želi objasniti interlaminektomiju?  :(

I ja sam imao jedan od operativnih zahvata interlaminectomia et foraminotomia L4/L5 , L5/S1 ali želim dobiti odgovor od našeg forumskog "Neurokirurga".
PS. Stoga i ovaj put zamoljavam našeg "Neurokirurga" da mi očita nalaz MR prevede meni na razumljiv jezik i da svoje mišljenje i prognozu.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2008, 14:41:50 poslijepodne deziderio »

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #10 : Listopad 10, 2008, 21:11:31 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo za one koji znaju engleski jezik pa nek kliknu na link možda im bude što od pomoći.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kada natrag na posao nakon operacije kraljeznice
« Odgovori #11 : Listopad 14, 2008, 20:21:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ja idem neurokirurgu sutra, pa cu javimt sta je rekao za interslomimisejezik
Ivona, jesi štogod doznala?
Ivona, evo opet ja. Malo sam dosadna  :), ali me baš zanima je li ti pojasnio. Hvala!
Operacija L4/L5 2007. godine

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre