Autor Tema: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?  (Posjeta: 62699 )

0 Članova i 244 Gostiju pregledava ovu temu.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #54 : Svibanj 10, 2010, 22:19:06 poslijepodne »
Naravno drago mi je da je sve u redu prošlo,mada nisam ni sumljao jer si bio u dobrim rukama.

GSM

  • Gost
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #55 : Svibanj 13, 2010, 09:09:58 prijepodne »
Kako je???

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #56 : Svibanj 13, 2010, 09:49:23 prijepodne »
Vidio sam jučer da se u ovoj temi razvila neka polemika, pa nisam htio ništa dodavat, sad je to prebačeno u drugu temu.

Uglavnom, jučer sam stigao doma, i po preporuci neura, dosta sam hodao i šetao, dosta vremena provodio na nogama, sjeo sam samo dok sam ručao (15min), vožnje autom iz bolnice do kuće i kasnije kraća vožnja autom (10min). Navečer sam osjetio lagano zatezanje u listovima na obje noge, što je pretpostavljam dobar pokazatelj, jer se lagano aktiviraju mišići koji su dosta vremena radili vrlo malo ili gotovo nikako.

Ne moram ni reći da sam ovu noć spavao ko zaklan, stvarno sam se naspavao. Bolova nemam nikakvih, jedino još danas osjetim te mišiće listova i bedrene, ali lagana, rekao bih pozitivna bol.

Hodam, tj. kod hoda držim se što je moguće ispravnije i to mi ne predstavlja problem, jer su moji primjetili da mi se hod odmah puno popravio.

Danas ću kod svog doktora na previjanje, pa me zanima vezano uz vožnju autom. Znam da nije preporučljiva prvih nekoliko tjedana, ali ja sam autom stigao kući iz zg-a, nekih 45min vožnje i nisam osjetio nikakvu nelagodu ili bol u leđima, a do ambulante imam nekih 15 minuta vožnje, pa jel bolje da se vozim u lagano ležećem položaju ili da namjestim sjedalo pod 90, uspravno? Znam da je najgori ulazak i izlazak iz automobila, ima li tko tu kakve preporuke?


davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #57 : Svibanj 13, 2010, 11:19:43 prijepodne »
Burke....

Preporuka je da bježi š od prijevoznih sredstava što više u narednom periodu.....a pogotovo prvih mjeseca dana.....ja sam imao jedno 3 vožnje u tom periodu po pol sata.....i bio sam u strogo ležećem položaju na suvozačkom sjedalu.......naravno da ništa nećeš osjetiti...ali ti se formiranje stabilnog ožiljka znatno ugrožava tim radnjama......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #58 : Svibanj 13, 2010, 11:32:58 prijepodne »
Ja prva 2 mjeseca uopce nisam ušla u auto (osim sanitet Zagreb-Split). Konce sam isla vadit u ambulantu ispred kuce (neka nije moja :)). U bolnici mi je fizioterapeut rekao da to treba izbjegavat maksimalno dok se ne stvori stabilni ožiljak, neće ti se ništa desit dok sjedis 15 minuta, al ne daj Boze nekog naglog kocenja, sudara ili bilo kakve nezgode.
Tako da sam ja to skroz izbjegla.
Kad sam se pocela vozit na malo dalje ture legla bi na zadnje sjedalo i tako mi je definitivno najlakse.
Malo je problem uc izac ali ostalo je super.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #59 : Svibanj 18, 2010, 09:31:55 prijepodne »
Evo da se malo javim, tjedan dana je prošlo od operacije i ja se osjećam jako dobro.
Početno zatezanje u listovima je svakim danom sve manje i svakim danom se osjećam snažnije i bolje i još nešto, ništa manje važno, spavam ko beba  ;D

GSM

  • Gost
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #60 : Svibanj 18, 2010, 23:35:08 poslijepodne »
Bas mi je drago...

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #61 : Svibanj 27, 2010, 14:20:32 poslijepodne »
pozdrav bezec...
evo citajuci vdim da imamo slican problem....drago mi je da ti je sve dobro proslo...
i ja sam operirana 16.4. i sad sam u krapinskim toplicama na rehabilitaciji i dobro sam..preporodjena sam....jesu ti rekli kad i gdje ides na rehabilitaciju?

lp

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #62 : Svibanj 27, 2010, 16:00:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
pozdrav bezec...
evo citajuci vdim da imamo slican problem....drago mi je da ti je sve dobro proslo...
i ja sam operirana 16.4. i sad sam u krapinskim toplicama na rehabilitaciji i dobro sam..preporodjena sam....jesu ti rekli kad i gdje ides na rehabilitaciju?

lp

pozdrav tasha....

evo drago mi da ti je sve dobro ispalo, i meni je ok. za rehabilitaciju mi je rečeno nakon 2 mjeseca. prije toga ću obavit kontrolni pregled kod neura. Na rehabilitaciju ću u krapinske toplice jer mi je to blizu, i mogu dobit termin, ali to tek nakon 1.7.

Jedina nuspojava koja mi je ostala nakon operacije je teško savijanje desne noge, uglavnom kad čučnem lagano me zateže. mislim da će se to tek rehabilitacijom riješit pa ne forsiram previše sad. inače hodam normalno, bez bolova.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #63 : Svibanj 29, 2010, 10:39:06 prijepodne »
To će proći uz kinezi šetnju i plivanje.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #64 : Svibanj 30, 2010, 13:09:33 poslijepodne »
pozdrav..:)

ma to ce ti proci rehabilitacijom..i ja sam ti u krapinskim toplicama upravo sada i moram ti priznati da ti je tu super...zaista ces uzivati...samo moli boga da imas dobrog cimera..hahaha..:)))

imat ces bazen s podvodnom masazom sto je..uf...mrak..:) i vjezbe i struju...ma bit ce ti super....samo to iskoristi sto ces biti tamo..:)

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #65 : Svibanj 30, 2010, 20:38:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
pozdrav..:)

ma to ce ti proci rehabilitacijom..i ja sam ti u krapinskim toplicama upravo sada i moram ti priznati da ti je tu super...zaista ces uzivati...samo moli boga da imas dobrog cimera..hahaha..:)))

imat ces bazen s podvodnom masazom sto je..uf...mrak..:) i vjezbe i struju...ma bit ce ti super....samo to iskoristi sto ces biti tamo..:)
Ma znam ja sve, išao sam ja tamo na terapije prije operacije, nažalost, nije pomoglo... ja sam ti inače nekih 6km od krapinskih... drago mi je da ti se sviđa i da si zadovoljna...

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #66 : Svibanj 31, 2010, 08:12:44 prijepodne »
ma meni je tu mrak..ja nebi doma..:(
nasla sam si tako dobru ekipu da sam tako tuzna kaj odlazimo...:(

a tebi je super sto si blizu....za 10 min si tu i natrag doma...:)

Bezec

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #67 : Srpanj 20, 2010, 22:22:25 poslijepodne »
Evo malo da se javim, zamalo zaboravio na vas  :)

Uglavnom, krajem 6. mjeseca obavio kontrolni pregled kod neura u Vinogradskoj kako je i bilo dogovoreno. On me uputio kod fizijatra, koji mi je preporučio ambulantno fizikalne terapije na koje sam krenuo jučer. Imam compex, laser, vježbe u dvorani i bazen bez podvodne masaže.

Moje stanje je odlično! Već sam i sada dosta aktivniji u svakodnevnim radnim zadacima, no pazim još uvijek po preporuci neura, da ne dižem teško i malo na pokrete. Trenutno sam na 9-om tjedanu nakon operacije.

10.8. mi je komisija, a to je 3 mjeseca nakon operacije, zanima me dali ću i koliko dobiti produženje bolovanja.

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #68 : Srpanj 21, 2010, 07:56:32 prijepodne »
Super, samo tako naprijed!! :D
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #69 : Srpanj 21, 2010, 11:02:52 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
... Trenutno sam na 9-om tjedanu nakon operacije.
..
10.8. mi je komisija, a to je 3 mjeseca nakon operacije, zanima me dali ću i koliko dobiti produženje bolovanja.

Mene zanima je li tako dugotrajno bolovanje uobičajeno nakon operacije ekstruzije provedene METRx-om?

« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2010, 11:13:20 prijepodne dugavski »
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #70 : Srpanj 21, 2010, 12:48:59 poslijepodne »
Pa di je 3 mjeseca dugo????
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Operacija ili...? (ekstruzija diska u spinalni kanal?
« Odgovori #71 : Srpanj 21, 2010, 12:59:40 poslijepodne »
Mislio sam na eventualni produžetak koji Bezec spominje..
Koliko sam shvatio duljina bolovanja ovisi i o vrsti posla, stanju pacijenta nakon operacije a valjda i o opsegu izvedenog.
Meni 3 mjeseca iz sadašnje perspektive izgleda kao vječnost  ;)
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre