Autor Tema: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)  (Posjeta: 53036 )

0 Članova i 123 Gostiju pregledava ovu temu.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« : Kolovoz 06, 2009, 12:06:45 poslijepodne »
Pozdrav svima! Imam 28 god. i velikih problema!Sve je počelo u 4. mj. ove godine!Tri dana prije moje svadbe pojavio mi se osjećaj propadanja, nestajanja, vrtoglavice uz pratnju vrućine u vratu, trnci u lijevoj ruci i nozi, lupanje srca-120 otkucaja,nisam spavala do 6 ujutro od straha.(Od 11. mj. prošle godine srce mi užasno lupa,što je vjerovatno povezano sa promjenom posla, tj. uzbuđenje zbog novog posla).Dva dana prije svadbe otišla sam kardiologu-dijagnosticirana mi je tahikardija.Dobila sam lijek koji nisam pila misleći kako mi je to sve od uzbuđenja i da će sve proći poslije svadbe.Ti simptomi su me pratili sve do svadbe, pogotovo kad legnem, a osjećaj trnjenja u nozi i ruci bio je konstantan.Prošla svadba i nestali simptomi(osim tahikardije).Ali kad su počele vrućine primjetila sam da mi se opet vrti i to sam pripisala vrućinama, sve do dan prije nego sam trebala ići na godišnji:sjedim i osjećam da nestajem,režu mi se ruke i noge, vatra i led u vratu, povremeno me kao nešto zapeče na različitim mjestima na glavi, vrtoglavica, nemogućnost zumiranja slike, teško mi je pratiti sliku u pokretu i teško mi je gledati na daljinu, isto tako i na blizu.Navečer sam uspjela zaspati bez problema.Sljedeći dan sve ok, osim vrtoglavice.Otišla na more, legla spavati i opet sve isto.Od straha sam se doslovce sva tresla.Otišla na hitnu gdje mi je striček doktor rekao da je vjerovatno problem vratna kralježnica i poslo me doma.Dva dana mi bude dobro, pa onda ne i tako stalno.I sad dok ovo pišem mi je koma.Inače mi je još dijagnosticiran spondiloartritis i migrene.Imam problema sa mokraćom-stalno moram na wc i ponekad mi je teško zadržati mokraću,ali to nije stalno tako.U ponedjeljak idem kod neurologa pa ću vidjeti kaj će mi reći.Jako me strah.....Pozdrav!

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
dejzi
« Odgovori #1 : Kolovoz 06, 2009, 12:40:32 poslijepodne »
Dobro došla Dejzi,
istovjetne simptome je imala jedna moja poznanica.
MR je pokazao dvostruku herniju diska vratne kralježnice.
Operirana je i potpuno se oporavila.
To ne znači da ti imaš istu dijagnozi ali ako doktor sumnja na vratnu kralježnicu vjerojatno će te i poslat na MR.
Nemaš razloga za strah. Gledaj da će ti poslije prave dijagnoze biti puno lakše,jer ćeš znati što dalje.
Držimo ti palčevi i javi kad saznaš dijagnozu.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #2 : Kolovoz 06, 2009, 12:51:58 poslijepodne »
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
dejzi
« Odgovori #3 : Kolovoz 06, 2009, 13:56:06 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro došla Dejzi,
istovjetne simptome je imala jedna moja poznanica.
MR je pokazao dvostruku herniju diska vratne kralježnice.
Operirana je i potpuno se oporavila.
To ne znači da ti imaš istu dijagnozi ali ako doktor sumnja na vratnu kralježnicu vjerojatno će te i poslat na MR.
Nemaš razloga za strah. Gledaj da će ti poslije prave dijagnoze biti puno lakše,jer ćeš znati što dalje.
Držimo ti palčevi i javi kad saznaš dijagnozu.

Hvala ti Uriel!
Grozno je kad te nešto muči i neznaš što ti je, a svi ti govore ma to ti je na psihičkoj bazi sve.možda i je, ne osporavam to,ali prvo treba utvrditi da ipak nije fizički.Iskreno radije bi htjela da je na psihi.Znači ako odem na MR tamo se sve vidi i neću morati hodati na tisuću pretraga? Mrzim hodat po bolnicama, a i bed mi je zbog posla jer nebi htjela ići na bolovanje.Ali što se mora nije teško.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #4 : Kolovoz 06, 2009, 14:04:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...



Hvala ti na odgovoru!
Slažem se da postoji mogućnost da je na psihičkoj bazi sve, ali mi je čudno to što su mi se te stvari baš događale dok sam bila na godišnjem, na moru daleko od svega.A što se tiče straha bojim se kad mi se događaju te stvari koje sam nabrojila.I onda me uhvati panika:što ako se onesvjestim, možda umrem itd...inače, tata mi je imao sličnih problema, sve dok se jedan dan nije srušio i završio na hitnoj.Navodno mu je pukla neka kapilarica u predjelu vrata.A iste stvari su ga mučile ko sada mene.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #5 : Kolovoz 06, 2009, 14:06:27 poslijepodne »
prekrasan odgovor, vidi se da si pomno slusao sve ono sto sam ja pricao......
mislim da su opisane tegobe iskljucivo psihicke prirode i jedan dobar psihoanaliticar bi ih trebao rijesiti u par susreta..


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...




davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #6 : Kolovoz 06, 2009, 22:36:15 poslijepodne »
E, j*** ga sad :) ,

Hoću pomoći i za***em sve...

Dejzi, priznajem da sam malo pretjerao sa psihijatrima, naravno, to smo već puno puta ovdje raspravljali, naravno da postoji mogućnost, ali je kudikamo manja nego problemi sa kralješnicom. Ali, pobogu, pa baš zato imamo stručnjaka na forumu da ga drži na nekom zavidnom nivou...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

teamgreen

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #7 : Kolovoz 07, 2009, 11:49:53 prijepodne »
Dejzi , mislim da imamo sličan problem. Imam 28 g, sportaš, vozim sportske motore, radim u uredu- ozbiljan posao.. I onda jedno jutro se probudim kraj 6mj.- nesposoban za sve. Jako slični simptomi, osječaj omamljenosti, kao da sam popio pivo po suncu, blaga vrtoglavica - trajna, nemogućnost koncentracije, trčat ne mogu više od 10metara , motor ne mogu vozit, auto samo kraće relacije i onda se javlja umor, predmete u pokretu isprekidano vidim,trnci u prstima na ljievoj ruci svaki 3 dan otp itd..U Sl.Brodu napravio sve pretrage u ovih mj. i pol i sve uredu, osim početnih unkartoza c4-c7, tada odlazim u poliklliniku MIhelčić u Rijeci, čovjek kaže vratna kralježnica 100%, masiranje svaki drugi dan, opuštanje mišića i sve će se vratiti u normalu..već 2 tj. prošla, sve isto.... sad sam se naručio u Neuron MR - 1740 kn, vratne kralježnice, pa sad ako nije to onda ću raditi MR glave - 1800 kn, sve u svemu posudit novce i počet tražit riješenje, jer ovako normalnim putem ništa...

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #8 : Kolovoz 07, 2009, 12:04:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
prekrasan odgovor, vidi se da si pomno slusao sve ono sto sam ja pricao......
mislim da su opisane tegobe iskljucivo psihicke prirode i jedan dobar psihoanaliticar bi ih trebao rijesiti u par susreta..


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi dobrodošla...

Čega te je strah? Mi ti ovdje na forumu možemo samo pomoći ako se radi o kralježnici pa će i moj post ići u tom smjeru...

Za početak ipak nisam liječnik i nemoj uzeti sve zdravo za gotovo....Ako je riječ o vratnoj kralježnici i ako određeni prolapsi odreženog diska izazivaju tvoje tegobe, onda je riječ o nečemu što se u većini slučajeva može uspješno tretirati operativnim metodama tako nek te ne bude strah. Nekako mislim da bi to više moglo biti na psihičkoj bazi s obzirom što si sve opisala. Probaj jedan welness vikend pa da vidiš kako će reagirati, možda pomogne....i obavezno posjetiti kardiologa s obzirom na tahikardiju...



što sa 100% sigurnošću možete potvrditi da je to sve na psihičkoj bazi? ako da, ja sretna! jer kao što sam već rekla, da mogu birati radije bih da je sve na psihičkoj bazi!

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #9 : Kolovoz 07, 2009, 12:14:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi , mislim da imamo sličan problem. Imam 28 g, sportaš, vozim sportske motore, radim u uredu- ozbiljan posao.. I onda jedno jutro se probudim kraj 6mj.- nesposoban za sve. Jako slični simptomi, osječaj omamljenosti, kao da sam popio pivo po suncu, blaga vrtoglavica - trajna, nemogućnost koncentracije, trčat ne mogu više od 10metara , motor ne mogu vozit, auto samo kraće relacije i onda se javlja umor, predmete u pokretu isprekidano vidim,trnci u prstima na ljievoj ruci svaki 3 dan otp itd..U Sl.Brodu napravio sve pretrage u ovih mj. i pol i sve uredu, osim početnih unkartoza c4-c7, tada odlazim u poliklliniku MIhelčić u Rijeci, čovjek kaže vratna kralježnica 100%, masiranje svaki drugi dan, opuštanje mišića i sve će se vratiti u normalu..već 2 tj. prošla, sve isto.... sad sam se naručio u Neuron MR - 1740 kn, vratne kralježnice, pa sad ako nije to onda ću raditi MR glave - 1800 kn, sve u svemu posudit novce i počet tražit riješenje, jer ovako normalnim putem ništa...
To ti je doktor preporučio da napraviš te pretrage ili na svoju ruku? Ja bi isto na MR ili CT vratne kralježnice i glave tako da znam na čemu sam.Ako niš ne nađu(a nadam se da neće) onda definitivno idem kod psihijatra.nije bed!

teamgreen

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #10 : Kolovoz 07, 2009, 18:15:57 poslijepodne »
Ovako , neurolog iz Sl.Brodu traži: MR mozga i vratne kralježnice, EP, VEP, SSEP, SEP, TCD.....
I naravno kod psihijatra sam već bio...gluposti, bar ovo do sada, idem i na testiranje pa da im zaokružim da volim mamu i tatu!

razumijem da može biti i problem u psihi, ali sumnjem da u Sl.Brodu mogu naletiti na ozbiljnog psihijatra.

Ja sam odlučio plaćat sam MR i dolazim na red već sljedeći tjedan. Je skupo ali u usporedbi da bi mogao izgubiti i posao i sve ostalo, i napokon prekinut ovu neizvjesnost , mislim da se isplati.

Moje stanje je još uvijek omamljenost, blaga neravnoteža...od jutra do mraka, samo oscilira - sredina dana mi je još najbolja tako mi se čini zasad, jučer sam čak i motor provozao po ulici samo, naravno - ali pol sata kasnije već ne bi mogao

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #11 : Kolovoz 07, 2009, 22:25:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovako , neurolog iz Sl.Brodu traži: MR mozga i vratne kralježnice, EP, VEP, SSEP, SEP, TCD.....
I naravno kod psihijatra sam već bio...gluposti, bar ovo do sada, idem i na testiranje pa da im zaokružim da volim mamu i tatu!

razumijem da može biti i problem u psihi, ali sumnjem da u Sl.Brodu mogu naletiti na ozbiljnog psihijatra.

Ja sam odlučio plaćat sam MR i dolazim na red već sljedeći tjedan. Je skupo ali u usporedbi da bi mogao izgubiti i posao i sve ostalo, i napokon prekinut ovu neizvjesnost , mislim da se isplati.

Moje stanje je još uvijek omamljenost, blaga neravnoteža...od jutra do mraka, samo oscilira - sredina dana mi je još najbolja tako mi se čini zasad, jučer sam čak i motor provozao po ulici samo, naravno - ali pol sata kasnije već ne bi mogao
ja sam ti radila neke pretrage prije 9 godina dok sam imala užasne glavobolje,među njima i VEP, TCD i EEG.VEP nalaz kaže: ...nalaz govori za smetnje provođenja u oba v.puta. TCD: Transtemporalnim pristupom dobiju  se blaže povišene vrijednosti srednjih brzina strujanja krvi u obje ACM dok su u obje ACA i obje ACP vrijednosti uredne.Subokcipitalnim pristupom dobiju se uredne SBSK u obje vertebralne arterije dok su u arteriji basilaris blaže povišene.pitanje blažeg spazma u obje ACM i u arteriji basilaris.EEG: nalaz je još u granicama normale.
Znam da sigurno ne kužiš ovo kao ni ja, al vjerovatno će netko znati pa će mi to rastumačiti. Meni je danas bilo koma i to dok sjedim na poslu.U jednom trenu kad sam mislila da ću se srušiti, imala sam neki odvratan osjećaj u nosu, nešto poput mirisa krvi.i obavezno osjetim nako pucketanje u nosu.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #12 : Kolovoz 07, 2009, 23:59:02 poslijepodne »
Nalaz VEP-a koji govori za smetnje provođenja u oba vidna puta mogao bi upućivati na demijelinizaciju. Budući da je to bilo prije 9 godina, u svakom slučaju bi trebalo ponoviti.

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: dejzi
« Odgovori #13 : Kolovoz 10, 2009, 16:56:21 poslijepodne »
Pozdrav!
Bila sam danas kod neurologa.Rekao je da je vjerovatno vratna kralježnica u pitanju,ali da isključi mogućnost multiple skleroze moram napraviti MR mozga.Uz to još trebam napraviti kontrola VEP, SSEP n.medianusa i BAER,FSVK i EMNG GE.
Dg. Sy CB I.sin.vrs.MS susp.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #14 : Kolovoz 10, 2009, 18:59:52 poslijepodne »
Dejzi samo hrabro i bez panike,radi svoga mira obavi što prije sve preporučene preglede.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #15 : Kolovoz 27, 2009, 23:04:11 poslijepodne »
Dejzi prvo želim dobrodošlicu.
Čitajući vaše postove vidim da imate problema sa vrtoglavicama propadanjem itd,moje mišljenje je da je to sve na bazi psihe eto možda se varam al mislim da nećete imati problema nikavih što se tiće vaše glave kad snimite MR iste.Eto baš ču čitati vaše postove da vidim da li sam u pravu.Osobno sam napravio sve preglede vidi se na vratnoj kralješnici spondiloza te doktori smatraju da mi se nemože vrtjeti od toga toliko uz 100 drugih pretraga nisu našli ništa a moj problem i dan danas traje.Eto ja bih vas samo nešto upitao da mi odgovorite,a to je sljedeće:
Dali vam se vrtoglavice pojačavaju kad ste napetiji nervozniji ,depresivniji,ili na bilo koji način depresivni ,ili su vam konstantno iste po cijele dane ,ili u prekidima ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #16 : Kolovoz 28, 2009, 09:05:08 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dejzi prvo želim dobrodošlicu.
Čitajući vaše postove vidim da imate problema sa vrtoglavicama propadanjem itd,moje mišljenje je da je to sve na bazi psihe eto možda se varam al mislim da nećete imati problema nikavih što se tiće vaše glave kad snimite MR iste.Eto baš ču čitati vaše postove da vidim da li sam u pravu.Osobno sam napravio sve preglede vidi se na vratnoj kralješnici spondiloza te doktori smatraju da mi se nemože vrtjeti od toga toliko uz 100 drugih pretraga nisu našli ništa a moj problem i dan danas traje.Eto ja bih vas samo nešto upitao da mi odgovorite,a to je sljedeće:
Dali vam se vrtoglavice pojačavaju kad ste napetiji nervozniji ,depresivniji,ili na bilo koji način depresivni ,ili su vam konstantno iste po cijele dane ,ili u prekidima ;)
Primjetila sam da su vrtoglavice jače kad je jako vruće i kad u prostoriji nema zraka.I nisu konstantne.A što se tiče nervoze, mislim da se ne pojačavaju.Barem nisam primjetila.Probat ću obratiti pažnju na to.Slikala sam vratnu kralježnicu i sve je ok.Jedino što mi se od utorka ukočio vrat na desnoj strani.Užasno boli i nemo okrenut glavu ni u jednu stranu da me ne zaboli.S tim da je bol praćena glavoboljom, a od jučer osjećam trnce u listu lijeve noge.Imam spondiloartritis i boli me sijela kralježnica, pogotovo u donjem dijelu leđa i između lopatica, a bol se pojačava kad radim nešto, npr. usisavam i navečer kad legnem na trbuh ili leđa.Dali vrtoglavice mogu nastati zbog toga?Ne isključujem mogućnost da je sve na psihi i kad bih mogla birati radije bih je u tome problem.A vi pričate iz vlastitog iskustva?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osjećaj propadanja, vrtoglavice, trnci u ruci i nozi (dejzi)
« Odgovori #17 : Kolovoz 28, 2009, 09:58:15 prijepodne »
Dejzi imaš iste simptome kao moja mama,koja je od vrtoglavica padala u nesvijest.Niti njoj se simptomi nisu pojačavali kod živciranja.Nesposobni lijećnici su je 20-ak godina kljukali raznim antidepresivima i lijekovima za psihu,čak je postala i ovisna o njima.Tek prije par godina je utvrđeno da je cijelo vrijeme probleme uzrokovala vratna kralježnica a ne rendgenu se to nikada nije vidjelo.Danas ima i artritis,ali početak i uzrok svega je bila vratna kralježnica.A samo MR-om češ moći utvrditi pravo stanje tvoje trenutno mlade kralježnice.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre