Autor Tema: Pitanje za naše stručnjake  (Posjeta: 22732 )

0 Članova i 12376 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Pitanje za naše stručnjake
« : Studeni 14, 2008, 23:32:33 poslijepodne »
Danas mi je kćerka dobila nalaz MR-a mozga i kralježnice, kojeg je napravila po drugi put jer zbog pada na skijanju  prije dvije godine ima manju leziju na mozgu, koja je pod kontrolom (često ide na kontrolu kod neurologa). No, ono što me brine jest "vrlo incipijentna dorzomedijalna proturzija diska C4-C5, te na C5-C6 umjereni bulging anulus fibrozusa". Nekada sam u gimnaziji učila latinski, ali ovu dijagnozu zbilja ne razumijem (posebice ovaj drugi dio). Trebamo li se brinuti i je li dovoljan pregled samo kod ovog neurologa kod kojeg ide radi mozga? Unaprijed puno hvala na odgovoru.
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2008, 19:09:26 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #1 : Studeni 15, 2008, 21:07:08 poslijepodne »
MR ima jednu "manu" a to je da pokaže sve, i velike i male stvari mekih tkiva od čega je 90% stvari asimptomatskih, zato ne treba se oko svega puno  brinuti i ne treba sve ni znati. Dojenče od 5 mjeseci već ima histološke promjene u diskusu i njegovom anulus fibrosusu. Znači li to da zato ne bi smjelo vršiti rotacije, ili započeti sjednje, puzanje i hod?!

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #2 : Studeni 16, 2008, 12:20:49 poslijepodne »
A sta boli tvoju kćer i koliko ima godina?

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2008, 18:40:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A sta boli tvoju kćer i koliko ima godina?

Povremeno se žali da je boli kralježnica, a vrat joj se dosad više puta kočio. Jedanput sam zbog bolova morala zvati hitnu. Ima 22 godine. Ono što me zanima, jest trebam li je poslati na dodatne preglede zbog kralježnice, pogotovo što joj je MR pokazao ovu protruziju diska i ovo nešto drugo što ne razumijem. Unaprijed hvala na odgovoru.
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2008, 19:03:45 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2008, 19:06:26 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
MR ima jednu "manu" a to je da pokaže sve, i velike i male stvari mekih tkiva od čega je 90% stvari asimptomatskih, zato ne treba se oko svega puno  brinuti i ne treba sve ni znati. Dojenče od 5 mjeseci već ima histološke promjene u diskusu i njegovom anulus fibrosusu. Znači li to da zato ne bi smjelo vršiti rotacije, ili započeti sjednje, puzanje i hod?!

Kokolina, puno hvala. Znači li to da se zbog ovoga ipak ne trebam toliko brinuti? Željela bih, ako već je nešto, da na vrijeme reagiramo, da ne bi i ona završila na operaciji.
Operacija L4/L5 2007. godine

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #5 : Studeni 18, 2008, 10:50:26 prijepodne »
odmakni kćer od doktora i pusti je da živi u miru, ne opterećuj je s glupostima i ne pravi bolesnika od djeteta!!!!!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #6 : Studeni 18, 2008, 11:53:54 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
odmakni kćer od doktora i pusti je da živi u miru, ne opterećuj je s glupostima i ne pravi bolesnika od djeteta!!!!!

Mogli ste samo reći da to nije ništa ozbiljno i da ne trebam brinuti. Da maltretiram dijete s doktorima, već bi je bila poslala na pregled, ne bi pitala za savjet. No, dobro, i ovo je nekakav odgovor, pa makar i neljubazan. Ipak, hvala!
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #7 : Studeni 18, 2008, 14:26:22 poslijepodne »
Neka joj fizioterapeut pokaže vježbe za vratnu kralješnicu.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #8 : Studeni 18, 2008, 15:00:12 poslijepodne »
Jasna, nemojte se ljutiti, na neura. Ja osobno volim liječnike koji iskreno kažu ono što misle.
Moje je mišljenje da takve bolove koje opisujete kod vaše kćeri ima svaki čovjek povremeno i stvarno je bolje ne čačkati. Ja ne poznajem čovjeka kojeg makar jednom nisu ukočila leđa ili vrat. A znam i ljude koji su čačkali pa su ih liječnici napravili invalidima. Znam da se brinete kao majka ali možete joj pomoći iskustvom (vježbe,prehrana itd.)
Pozdrav.

PS. Mi smo posebna vrsta što nam je voda došla do grla.
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2008, 15:06:17 poslijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #9 : Studeni 18, 2008, 16:31:42 poslijepodne »
Slažem se sa Kokolinom, vježbe će joj mnogo pomoći. Sve dok nema neuroloških ispada vježbe su najbolje riješenje a čak i kad do istih dođe vježbe nekad pomažu mnogo više nego dani ležanja u bolnici. Ali isto tako mislim da treba uvijek potražiti više mišljenja i sam napraviti mozaik uz pomoć liječnika kojem vjerujemo. A ima ih i te kako predanih svom poslu.
Nada postoji...

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #10 : Studeni 19, 2008, 00:05:28 prijepodne »
Eto stava naših vrlih doktora. Ako nisi crko, onda si zdrav, a kad crkneš ili postaneš invalid, nikom ništa. To je problem naše medicine, sitni problemi su poželjni jer ne idu na recept, a troši se puno para u ljekarnama. Što se trenutno najviše prodaje, tablete protiv bolova, vitamini i sredstva za smirenje. Farmacija rules. Ako je žena zbog bolova zvala hitnu, onda nešto nije u redu, samo vas je sram priznati da ne možete otkriti što!
I još ćete je proglasiti hipohondrom, neuro sram te bilo! Po tvojim postovima može se naslutiti tvoja arogancija i neodgojenost, ne daj Bože da ti dođem u ruke!

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #11 : Studeni 19, 2008, 05:47:35 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
odmakni kćer od doktora i pusti je da živi u miru, ne opterećuj je s glupostima i ne pravi bolesnika od djeteta!!!!!


Doktor Haus :D :D :D :D :D
Po domaćoj verziji Dr.Huso ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #12 : Studeni 19, 2008, 08:52:38 prijepodne »
Ne zelim braniti Neura  ali svi neurohirurzi su jako oprezni kada je vrat u pitanju. Ja još nisam upoznao nijednog neurohirurga koji bi bez jako dobrog razloga radio operaciju vratne kraljžnice jer često se stvari kod tih operacija mogu iskomplikovati i umjesto da poprave stanje jako lako može krenuti u drugom smjeru.
Nada postoji...

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #13 : Studeni 19, 2008, 08:55:55 prijepodne »
A možda je rješenje i da odvedeš kćerku upravo kod neura i da je on pregleda i da onda nakon svog pregleda kaže nešto više. Mislim i njemu bi bilo drugačije da nešto kaže kad vidi snimke i pregleda djevojku.
Nada postoji...

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #14 : Studeni 19, 2008, 08:57:16 prijepodne »
PS. Mi smo posebna vrsta što nam je voda došla do grla.
[/quote]

I onda kada vidimo da je nekome (pogotovo bližnjem) voda do gležnja, mislimo da se utapa i ajmo spašavati.
Što god čovjek manje razmišlja o bolesti, problemima i sl. bolje mu je.
Ja kod doktora idem još sad da vidim mogu li mi pomoći (voda mi je došla do ušiju) ili kad me pregazi autobus.
Ukratko, slažem se sa neurom. A sad što čovjek ima poseban stil ophođenja, to je svačije pravo. Ja se ne bi uvrijedio, da mi neko da savjet na onakv način. Čak bi se i zahvalio.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #15 : Studeni 19, 2008, 10:57:14 prijepodne »
Rimiserk,

Tvoj stav da kažeš Neuru neka ga je sram itd. nikako nije na mjestu.
Samo se sjeti kako je bilo prije ovog foruma tj. koliko si mogao informacija dobiti. Neuro nije na ovom forumu iz neke materijalne potrebe, nego iz potrebe pomaganja pacijentima. Prema tome, barem u mom slučaju, i poznavajući ostale liječnike, mislim da je u najmanju ruku nekorektno nekoga "častiti" negativnim atributima u trenutku dok smo svi presretni što imamo stručnjake na forumu. Mislim da u tom smjeru bi svatko trebao razmišljati.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

plavooki

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 75
    • MSN Messenger - zlaja_ha@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #16 : Studeni 19, 2008, 15:13:39 poslijepodne »
Znate šta. Zamislite koliko pacijenata neuro pregleda svaki dan, i kad mu je operativni dan koliko je operacija na programu tada, ali on ima vremena za nas pa makar i kratkim rečenicama. Ne volim braniti nikoga pa ni njega, jer mislim da to nije potrebno čovjek zna šta će kada i da li će nešto reći. Neuro je jednim dijelom u pravu. Ima onih koji prilaze operacijama bilo koje vrste iz komercijalnih razloga pa mogu napraviti invalida od dijevojke. Ja još uvijek mislim da bi trebala potražiti Neura jer prema njegovim odgovorima i samim tim što je ovdje čovjek ne spada u tu grupu liječnika.
Nada postoji...

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Pitanje za naše stručnjake
« Odgovori #17 : Studeni 19, 2008, 22:01:09 poslijepodne »
Kad je u pitanju zdravlje a pogotovo zdravlje naše djece svi smo mi jako osjetljivi.Jedan uljuđeni pristup,birane rječi, jedan blagi osmjeh bar to ne košta.Nažalost to nam više manje svima nedostaje.Naš Neuro mogao je biti malo ugodniji a to vrijedi i za našeg Rimiserka.Jer nekoga kritizirati a Ti i sam se tako ponašaš mislim da dovoljno govori.Stoga Vas molim u svoje osobno ime da se ne vređamo jedan drugoga na takav ružan način.
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2008, 00:35:30 prijepodne deziderio »

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre