Autor Tema: Umjetni disk  (Posjeta: 8209 )

0 Članova i 10234 Gostiju pregledava ovu temu.

hope

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Umjetni disk
« : Svibanj 22, 2008, 12:05:14 poslijepodne »
Zna li netko nešto više o umjetnom lumbalnom disku (Charite), da li se kod nas već izvode operacije, da li se planiraju...Koliko sam shvatio surfajući po internetu u Europi i svijetu operacije ove vrste već spadaju u rutinu!?

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #1 : Kolovoz 31, 2008, 17:56:50 poslijepodne »
Za  lumbalnu kralješnicu znam da radi prof. Kovač u Dubravi. Za vratnu kralješnicu prof Eškinja u Rijeci. Lumbalno prilično velika operacija 4 sata, izgubi se i nešto krvi, tako da se primi obično 3 jedinice transfuzije. NIje baš za svakodnevnu "upotrebu".Francuzi su prvi počeli i njihove proteze se uglavno i ugrađuju.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #2 : Listopad 01, 2008, 07:58:08 prijepodne »
Umjetni disk u lumbalnu kralješnicu bi ugradio jedino neprijatelju. Umjetni disk u vratnu kralješnicu je nesto drugo i ima smisla ali kod strogo određenih indikacija( ako ima spondiloze i degenerative umjetni disk nema smisla). Ugrađuje se mladim ljudima sa tzv soft diskom. Radi se na Rebru i u Vinogradskoj bolnici.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #3 : Listopad 02, 2008, 23:14:19 poslijepodne »
Ja sam imala prilike rehabilitirati nekoliko bolesnika s umjetnim diskom slabinske kralj. Katastrofa što su ti ljudi trpili i što je na kraju ispalo od toga svega. Vrat je već druga priča i moja su iskustva sasvim ok. POtpisujem definitivno post kolege, ako smijem s obzirom da nisam kirurg. Čisto sa rehabilitacijsike strane a i ljudske.

Nefretity

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #4 : Listopad 17, 2008, 10:08:28 prijepodne »
prije 6 mjeseci ugrađen mi je umjetni disk u vratnu kralježnicu,C5-C6,i dalje imam povremeno bolove i trnjenje u rukama.Ima li netko slična iskustva,molim se javi .Pozdrav

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #5 : Listopad 17, 2008, 13:01:24 poslijepodne »
Nefretity nemam  umjetni disc ali imam tolike vrtoglavice ad gubim ravnotežu neki dan sam radio TCD te slikako ct glave,na dijagnozu koju sam stavio na post vratne kralješnice neurolog mi tvrdi da ja ovakva ljudina nemogu imat takve probleme,ma neznam ja dal mogu ili ne al mislim kad pojedinci neznaju da im  je naj lakše to tretirati po psihijatru.Žalosno al istinito sve što me ljuti je to kad mi neko napiše nalaz u granicama normale nikad mi to neče bit jasno il je pozitivan il negativan što su to granice normale :DNefretity dali si ti gubila ravnotežu dali ti se toliko vrtilo da nisi mogla stajat na nogama volio bi čut tvoje mišljenje ;)

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #6 : Listopad 18, 2008, 14:31:11 poslijepodne »
Znaci da problem nije bio u disku nego nesto puno drugačije i kompleksnije.

Nefretity

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #7 : Listopad 21, 2008, 09:04:52 prijepodne »
Denis,meni se vrtilo iz čista mira i kod promjene položaja glave,povraćalo mi se i nekolikoputa sam zamalo izgubila svijest.Nakon operacije nemam više nesvjestice i vrtoglavice su se skoro sasvim povukle-još mi se ponekad malo zavrti ali to je zanemarivo u odnosu na ranije.Liječnici kažu da mi se vrtilo radi kompresije na leđnu moždinu odn.spinalni kanal-a sad su to kao sredili-i radi toga što imam suženje karotide a to kao odgovara nalazu kompresije na živac itd.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Umjetni disk
« Odgovori #8 : Siječanj 03, 2009, 23:04:55 poslijepodne »
Auuuuuu nabroja ti to meni svega eeeeee da meni to onako po seljački objasnit ti misliš da je to sve zbog vratne kralješnice?Ja sam sve napravio što se tiće vrata al oni kažu nije to strašno a meni je prestrašno :'( :'( :'( :'(

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre