Autor Tema: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!  (Posjeta: 27910 )

0 Članova i 7409 Gostiju pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #54 : Listopad 29, 2009, 20:49:31 poslijepodne »
Pozdrav svima. Segment u kojem se spominje lezija L5-s1 je dio koji je kod mene i operiran. Ja sam mislila da će se ti živci nakon izvjesnog vremena oporaviti a s obzirom da sam se u posljednje vrijeme osjećala prilično dobro ,šokirao me nalaz EMG-a. A nalaz od prije opercije EMNG-a je glasio-EMNG upućuje na svježe radikularno oštećenje srednje teškog stupnja u nivou s1 lijevo uz znakove periferne distalne motorne neuropatije nejasne etiologije. E pa sad ako ćemo laički meni nalaz prije operacije zvuči bolje nego ovaj nakon operacije a ja se osjećam daleko bolje nego prije. Jedva čekam ponedjeljak i posjet mom dragom neurokirurgu da mi to sve objasni jer sam trenutno u totalnoj panici ???

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #55 : Listopad 30, 2009, 18:47:55 poslijepodne »
Koliko sam ja informirana, živci se ne mogu oporaviti tj. izliječiti. Oštećeni kakvi jesu to je to. Zato i možeš dobiti od komisije na temelju nalaza EMGN utvrđen invaliditet - ovisi o stupnju oštećenosti živaca jer je to nepopravljivo. Jednom kad ti komisija utvrdi neko tjelesno oštećenje, to ostaje, to je konačno jer znaju da se ne može popraviti.
Zakon o tjelesnim oštećenja - odjeljak IV. SPINALNI ŽIVCI, NEUROMUSKULARNI SUSTAV I KOŽA - A. Spinalni živci

Interesira me mišljenje tvog neurokirurga.
2006. interlaminectomia L4-L5

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #56 : Listopad 30, 2009, 21:57:26 poslijepodne »
Vjeruj mi Renata da i mene zanima zato jedva čekam ponedjeljak pa čim nešto saznam javim se,pozdrav

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre