Autor Tema: Mirela se predstavlja !  (Posjeta: 12445 )

0 Članova i 127 Gostiju pregledava ovu temu.

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Mirela se predstavlja !
« : Kolovoz 07, 2009, 09:39:19 prijepodne »
Evo mislila sam da to nije za mene i ustvari sam dugo i uspješno izbjegavala ovaj forum uvjerena kako to i nije za mene, no nakon dvije operacije L5-S1 te priprema za treću operaciju (vratna kralj.) vrijeme je da se uključim.
Malo me je strah ove operacije pa tražim podršku ! >:(

GSM

  • Gost
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #1 : Kolovoz 07, 2009, 09:49:32 prijepodne »
Bok Mirela, dobrodosla na forum, siguran sam da ce ti forum pomoci.

Napisi nam nesto vise o prijasnjim operacijama za pocetak :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #2 : Kolovoz 07, 2009, 10:03:07 prijepodne »
Dobrodošla Mirela,

Forum je na neki način mnogim pomogao pa se nadam da će i tebi, ako ništa imaš veeeeeliku podršku svih nas ovdje...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #3 : Kolovoz 07, 2009, 11:16:57 prijepodne »
Imam 38 godina , 3 djece , prva oper.2006 ( pukao disk), druga op. 2008 u 1. mjesecu ( kalcifikacija 9mm na istom disku),i sada C6-C7. Ali ni to nije sve - još imam dva iskočena diska (C5-C6 i L3-L4). No ja ustvari i nisam tako u komi jer mi još uvijek tablete djeluju samo me strah da li će biti bolje ili je sve bilo uzalud . Za sada za donji dio imam dobra iskustva, imam posljedice ( ne mogu punim stopalom stati na lijevu nogu i zadnja tri prsta na nozi su utrnuta )ali to nije nešto strašno (neki ljudi ne osjećaju nogu ili ne mogu kontrolirati mokrenje i stolicu ) samo sam malo u depresiji što će biti poslije treće operacije i da li ću moći promjeniti način života jer sam po prirodi vrlo vrlo živa i puna energije. 

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #4 : Kolovoz 07, 2009, 12:32:54 poslijepodne »
Citat:
Forum je na neki način mnogim pomogao pa se nadam da će i tebi, ako ništa imaš veeeeeliku podršku svih nas ovdje...

Upravo tako...i dobrodošla na forum!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

dejzi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #5 : Kolovoz 07, 2009, 12:34:44 poslijepodne »
Pozdrav Mirela!

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #6 : Kolovoz 07, 2009, 13:22:19 poslijepodne »
Mirela, dobrodošla. Gdje ćeš se operirati?

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #7 : Kolovoz 07, 2009, 14:25:53 poslijepodne »
Operirati ću se u Novoj (dr.Tomac) . On me je operirao i prve dvije. Imam puno povjerenja . Da li je još netko operiran u Novoj (vratna kralježnica) , ima li posljedica i je li ta operacija teža ili lakša za oporavak od donjeg dijela ? Da li su moguće kakve posljedice?

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #8 : Kolovoz 07, 2009, 21:41:13 poslijepodne »
Pozdrav Mirela. Tako mlada a toliko si već puta operirana!? Strašno! Nadam se da ćeš na ovom forumu dobiti odgovore koji te zanimaju. Najbolje ti to zna naš neurokirurg, vjerovatno će ti se javiti. U svakom slučaju tješimo jedni druge pa je i to  već nešto. Zato glavu gore i i budi hrabra. Radim u toplicama gdje dolaze mnogi operirani i naravno vratne kralježnice . Nose ovratnik i zadovoljni su i nemaju bolove.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #9 : Kolovoz 08, 2009, 08:52:01 prijepodne »
kakve simptome imaš? kakav ti je nalaz EMNG-a ruku? pošalji mi slike MRI vratne kralješnice

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #10 : Kolovoz 12, 2009, 16:15:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
kakve simptome imaš? kakav ti je nalaz EMNG-a ruku? pošalji mi slike MRI vratne kralješnice

Da li ste dobili moj odgovor, poslala sam vam ga prije dva dana

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #11 : Kolovoz 12, 2009, 19:12:00 poslijepodne »
ne

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #12 : Kolovoz 14, 2009, 07:46:02 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ne



Sada imam samo novi nalaz RTG .
Na snimkama cervikalne kralježnice vidi se alordoza i lagana kifoza C5-C6.
Incipijentna osteohondroza C5-C6 i C6-C7.
Incipijentna deformirajuća spondilartroza.
Na funkcijskim snimkama cervikalne kralježnice vidi se blaži instabilitet u vusini C-4-C5, dok je u ostalim sekmentima u fiz.granicama.
Na snimkama desnog ramena u dva smijera vidi se incipijentna humeroskapularna periartropatija sa lokaliziranom osteoporozom velikog tuberkuluma.
Nema znakova kalcifikacije u mekim čestima ramena.

To sam obavila od novih pretraga , još moram EMNG i MR.
Stare nalaze od 11 mjeseca 2008 ( zbog kojih mi je indicirana operacija ) ne znam kako da pošaljem jer nemam cd od MR-a nego samo slike  a nemam ni skener.
Mogu jedino prepisati nalaz.

Molim Vas da mi pojasnite RTG.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #13 : Kolovoz 14, 2009, 08:00:09 prijepodne »
to nisam pitao, pitao sam kakve probleme imas da si se odlucila na operaciju?

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #14 : Kolovoz 14, 2009, 09:15:51 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
to nisam pitao, pitao sam kakve probleme imas da si se odlucila na operaciju?
Imam bolove kroz desnu ruku ( od sredine leđa do šake) i u ramenu.To nisu neki luđački bolovi i ne znam o čemu ovisi da me nekada više a nekad manje boli. Skoro svaku večer nakon nekog vremena okretanja i traženja položaja moram ipak popiti tabletu protiv bolova kako bi zaspala. To je više zatezanje, a kada tableta počne djelovati ostane samo tupost u toj ruci.Podsjeća me na zatezanje u nozi prije operacije.i ne mogu sagnuti vratom prema naprijed a da me ne zaboli. Moj neurokirurg je rekao da prema slici MR (11/2008) to treba operirati jer kako vrijeme ide neće ići na bolje i da to neću moći popraviti terapijama. Čak mislim da sam sa terapijama pospiješila da me još više boli jer sam ja do prije dva tjedna još uvijek išla na terapije zbog L5-S1 koji sam drugi put operirala u 1. mjesecu. Uglavnom, bolovi su se pojačali u zadnjih mjesec dana. Kako sam došla u fazu da ne mogu bez tableta počela sam razmišljati o operaciji.

GSM

  • Gost
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #15 : Kolovoz 14, 2009, 10:35:49 prijepodne »
Mirela, napravi novi MR i napravi ovo (ili eventualno probaj sa starim slikama ako ih je doktor voljan pogledati).

Digitalni fotoaparat u ruke, zaputi se u neku bolnicu/ambulanu/polikliniku i zamoli da te puste na kratko kod onog bijelog svjetla na koje se stavljaju slike (RTG, MR i slicno). Podesi fotoaparat na autofokus, stavi najvecu rezoluciju BEZ blica i uslikaj MR slike.

Zatim slike dignes na internet (ako nemas gdje javi se, pa cu ti ja to rijesiti) i pokazi doktoru.

p.s.
Skener ti nece pomoci.

MIRELA

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #16 : Rujan 16, 2009, 08:47:55 prijepodne »
Evo nakon dugo vremena se ponovno javljam. Naime razlog mog ne javljanja je bio taj što su mi prestali oni luđački bolovi u rukama (pogotovo desna) i u ramenu . Mogu funkscionirati bez tableta i skoro dobro spavam . No u međuvremenu sam napravila novi MR i nalaz je ovaj :
- u segmentu C5-C6 vidi se dorzomedijalno protruzija spondilofit-disk kompleksa uz sužen prednji subarahnoidalni prostor. Neuralni forameni su održane širine
- u segmentu C6-C7 vidi se dorzomedijalno i dorzolateralno desno ekstruzija spondilofit-disk kompleksa sa znacima dorzalnog potisnuća medule bez znakova medulopatije.Desni neuralni foramen je sužen. I.V.disk je reducirane visine i promjenjenih inteziteta signala u smislu degenerativnih promjena

I šta sad ?

GSM

  • Gost
Odg: Mirela se predstavlja !
« Odgovori #17 : Rujan 16, 2009, 11:46:56 prijepodne »
Javiti se neurokirurgu za pregled.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre