Autor Tema: Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi  (Posjeta: 6480 )

0 Članova i 15535 Gostiju pregledava ovu temu.

zhushu

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« : Rujan 05, 2011, 11:22:42 prijepodne »
Ja sam nova na forumu, pa bi htjela da se predstavim. Naime, moji problemi s kralježnicom su počeli 2004.god. Operaciju u Dubrovniku sam imala 2008.god. Urađena mi je koblacija na L5-S1. Jedno vrijeme mi je bilo bolje, ali sada ponovno problemi s kralježnicom. Ugl. da skratim, sadašnje stanje : u razini C4-C5, C5-C6, L2-L3, L3-L4 bulging diska. Intraforaminalna protruzija diska desno u razini C3-C4. Protruzija diska lijevo C6-C7. Plića dorzomedijalna protruzija diska u razini L4-L5. Paramedijalna protruzija diska lijevo u razini L5-S1. Umjerena hipertrofija faseta malih zglobova i žutih ligamenata djelomično sužavaju lat.recesuse u razinama od L4 do S1 obostrano. To je bilo stanje prošle godine. Zadnji nalaz od 1.9.2011. : u razini L5-S1 paramedijalna protruzija diska lijevo, a u poređenju sa prethodnim nalazom se vidi i manjim dijelom intra, a većim ekstraforaminalni prolaps diska lijevo. Ostali nalaz u poređenju sa prethodnim nalazom je nepromjenjen. Još prošle godine sam od strane neurokirurga bila upućena na ponovnu operaciju, ali ja sam bila u toplicama pa mi je bilo malo bolje. Zanimaju me vaša mišljenja, da li operacija ili ne?? Pozdrav!

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #1 : Rujan 05, 2011, 14:44:11 poslijepodne »
Sa ovakvim nalazom jedino kod prof.Vukića na Rebro.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

zhushu

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #2 : Rujan 05, 2011, 17:23:05 poslijepodne »
Prof. Vukić, da li je on neurokirurg ili?

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #3 : Rujan 05, 2011, 19:29:26 poslijepodne »
A gdje imas vise problema, na vratu ili u lumbalnom dijelu?

Kakva je situacija s lumbalnim dijelom, kakva je sada bol u odnosu na onu prije, jesi li se javila doktorima u Dubrovnik?
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

zhushu

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #4 : Rujan 05, 2011, 19:41:54 poslijepodne »
Bolove imam stalno sao su nekad podnošljivi a nekada sam na tabletama kao ovih zadnjih dana.U Dubrovnik se nisam javljala jer nevidim smisla.Mene je Gepstain operirao i već na kontroli sam vidjela da njih moje stanje i ne samo moje bas puno i ne zanima.Zvala sam jedanput telefonom ali to je bilo sve bla,bla.Pare mi neće vratiti,a ja se kod njih više nebi operirala.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #5 : Rujan 05, 2011, 19:45:24 poslijepodne »
Gledajte, u svakom slucaju koncentrirajte se na ustanove koje vam mogu ponuditi minimalno-invazivne tretmane, tipa tih iz Dubrovnika. Za lumbalni dio mozete se javiti u Vinogradsku bolnicu ili polikliniku Vertebris (privatno). I na vratnoj kraljesnici se moze raditi laserska operacija, ali to je tek u povojima i radi se samo u poliklinici Vertebris.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

zhushu

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #6 : Rujan 05, 2011, 22:06:13 poslijepodne »
Mislim da za ls kraljeznicu meni nebi pomogla laserska operacija,a nije mi to ni vazno radila bi ja i klasicnu samo kad bi znala da ce mi pomoći.Kad sam prosle godine radila magnet na njemu se nevidi da je išta rađeno u Dubrovniku,a neuro mi je rekao da mi operacija u Dubroniku nije ni mogla pomoći obzirom da imam te degenerativne promjene.U Dubrovniku mi to niko nije rekao sve je bilo divno i krasno.Zato mene zanima kakve su šanse da mi klasična operacij pomogne obzirom na moje stanje.A isto tako se bojim vise dugo čekati da ne dođe do nekih neuroloških ispada koji se neće dati popraviti.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #7 : Rujan 05, 2011, 23:12:13 poslijepodne »
Klasicnu operaciju, iste tehnike, mozes dobiti u bilo kojoj neurokirurskoj ustanovi u RH.
Koblacija se primjenjuje i kod degenerativnih promjena diska, jer zamislite cuda, i protruzija diska spada u degenerativnu promjenu diska.... Nije da branim Dubrovnik, zna ste sto mislim o njima.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #8 : Rujan 06, 2011, 12:07:02 poslijepodne »
Zhushu,moja je preporuka da se ipak s nalazom MR javite neurokirurgu profesoru Vukiću na Rebro obzirom da imate problem i s vratnom i s lumbalnom kralježnicom.Vratnu kralježnicu ipak rijetki operiraju.Moram vas upozoriti da se na pregled kod njega čeka dva do tri mjeseca. Na Rebru je tel.njegove ambulante 012367212 i naručuje se četvrtkomJedino ako želite možete se javiti u Polikliniku Vura u Karlovcu u kojoj je on konzultant i tamo ćete dobiti daljnje upute.Tel.047658088-,pregled se tada plaća,mislim 400,00 kn.Obavezno ponijeti sve nalaze,osobito MR.Sretno.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

zhushu

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Koblacija L5-S1 u Dubrovniku 2008 i novi problemi
« Odgovori #9 : Rujan 07, 2011, 10:39:37 prijepodne »
Anabela hvala ali ja sam iz BiH točnije iz Širokog Brijega tako da idem na preglede u Mostar jer dolazi dosta neurokirurga iz Hrvatske.Htjela sam podijeliti s vama svoje probleme jer ljudi koji nemaju stim problema to i ne razumiju.Ne bih htjela nikoga uvrijediti ali moje iskustvo je takvo.Nije isključeno da ja ne odem kod tog dok. privatno jer ovde su pregledi ko na traci operacija da ne gotovo.Ja znam da je to njima posao i rutina ali malo ljudskog pristupa nebi škodilo.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre