Autor Tema: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje  (Posjeta: 49922 )

0 Članova i 7648 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #36 : Svibanj 20, 2011, 18:42:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Imam ja iskustva s oporavkom, samo me uvijek skrše drugi...aaa, neće više...

Tako je Anabela.
Poznam operirane osobe koje je agresivna fizikalna terapija skršila, konkretno sprava huber.
Što vrijedi dobro odrađena operacija od strane neura ako se poslije uništavamo na kojekakvim spravama kod privatnika kojima je važna isključivo zarada.
Zar jedna od prednosti minimalno invazivne kirurgije nije i ta da je fizikalna procedura praktički nepotrebna i da je šetnja, vježbe doma i plivanje dovoljno?

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #37 : Svibanj 20, 2011, 23:46:55 poslijepodne »
Jasno.

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #38 : Svibanj 22, 2011, 22:12:48 poslijepodne »
Ajoj.
Ponukan prozivanjem i etiketiranjem od strane određenih forumaša odlučih se javiti. Istima---bi možda OIB pomogao, ili da Vam uploadam MR ,osobna ili nešto slično...cijela neurološka dokumentacija unazad 3 godine?
Meni bi bilo drago da netko ima pomak u svom problemu na bilo koji način. Bio bih sretan zbog njega jer znam kroz što prolazi.
 Peckanje-za mene kao za nekog uzimaje ketonala ili zaldiara za isto. Rješavanje boli za dva dana; priče za malu djecu? prijatelju ti si stvarno naivan. pa naravno da nakon prvog full 21 dnevnog  tretmana nisam imao namjeru čekati da me pokoči. Sređenost cybexa, kritiziranje izgleda sprava itd, itd,...ajoj ljudi...Bol je jako subjektivna. Oprostite što nabacujem misli jer sam sve odgovore pročitao a nemam namjeru prozivati redosljedom.
Ja samo mogu ponoviti da sam bio MOLIO nož, na 3 mjesta - Sl.Brod -dr.Smiljanić; Zagreb-dr.Stančić,dr Saftić---zahvalan sam (za sada) što su mi ukazali na neophodnost neoperativnog života, jer ponavljam, rekreativno sam u teretani godinama, što mi je nažalost donijelo povredu ali i ojačalo tijelo i stvorilo naviku V J E Ž B A NJA. Nisam ni sportaš ni bilder samo volim vježbati.
Ja razumijem forumaše kojima zasad ništa ne pomaže i veliki su skeptici. bio i prolazim , napominjem, prolazim kroz to, ali zasad , nakon silnih masaža, terapija,tralalala, ovo mi je pomoglo.
 Stanje nije idealno niti će ikada biti. ne bih o danima kada boli, itd...svi znamo što to znači.
Kakva mi je budućnost?
Tko od nas to ovdje zna?
Znam da ću ići na vježbe, vježbati i dalje kod kuće jer rezultat osjetim. To stanje nije trajno, bol i nelagoda su uvijek tu , ali odlazim na posao, mogu sina podići sa tla. meni dosta . Čarolije nema. Niti je očekujem. Živim s tim kao i vi.
Goran Rebrača,Nova Gradiška
btw---netko je spomenuo putovanje 100 km i novac...
Prva terapija sa mjerenjima, 21 dan, svakodnevno 320 km. Novac ....hmmm izračunajte.
Pozdrav svima i glavu gore.

« Zadnja izmjena: Svibanj 22, 2011, 22:23:54 poslijepodne gocco »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #39 : Svibanj 22, 2011, 23:37:50 poslijepodne »
Kritiziranje sprava je iz perspektive krizoboljca. Vjerujem ja da su sprave vrhunske ali i dalje mislim da su prilagodjenije za sportase. Cinjenica je da trenutno ovdje imamo vise negativnih nego pozitivnih iskustava.
Takodjer nisi napisao koliko dugo si imao tegobe i sto tocno. Cisto da znamo stupanj problema.
Meni je drago da je tebi pomogao ali jedan slucaj je premalo za uzdizanje u nebesa. Za Pehareca recimo imamo puno vise pozitivnih iskustava.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #40 : Svibanj 23, 2011, 14:48:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Takodjer nisi napisao koliko dugo si imao tegobe i sto tocno. Cisto da znamo stupanj problema.


Pa za dva posta sam rekao i opisao sve - al ajd opet---
3 godine , prsnuće l5/s1, l2,l3,l4,l5--svaki od njih na svoju stranu od 2-5mm.
Sad možeš stupnjevati problem...

Meni se čini da ti samo tražiš "partners in crime" tip ljudi. žao mi je što toliko sumnjaš.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2011, 14:50:57 poslijepodne gocco »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #41 : Svibanj 23, 2011, 15:14:29 poslijepodne »
A meni se čini gocco da ti nama osporavaš naše loše iskustvo.
Nitko ti ne brani da opišeš svoje dobro iskustvo al daj nam molim te opiši malo dvoranu, reci znaš li ime fizijatara koju su vježbali s tobom (ja im se sjećam imena i nakon 3 godine),
a osobito me zanima koliko si platio terapije, koliko si dugo vježbao koljena, koliko dugo kukove a koliko dugo leđa, te koliko si to sve platio ukupno na kraju?
Ja sam samo koljena vježbala 3 tjedna.
Jesi li morao biti bos u prostoriji za vježbanje?
Ja račune još uvijek imam negdje zametnute.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2011, 15:19:08 poslijepodne madagaskar »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #42 : Svibanj 23, 2011, 15:46:10 poslijepodne »
Ja bih volio znati medicinski naziv tog prsnuća L5-S1, te kako je to opisao radiolog koji je radio MRI, a kako ej to nazvao i što ej napisao neurokirurg koji je to prsnuće vidio....
Ne traži Bojan nikakvog "partner in crime", već opravdano izražava sumnju, s obzirom da se rezultati takvih tretmana gledaju i vide tek nakon par godina, a ne odmah nakon terapije....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #43 : Svibanj 23, 2011, 16:08:29 poslijepodne »
Sad bi se ja trebao sputiti na nivo dokazivanja di sam bio?
da ti opisujem prostor i fizioterapeute, govorim o cijeni--pa ti sama kažeš da si tamo bila.

problem ovdje nije, čini mi se da li nekome nešto pomaže ili ne, već ako nekom pomogne a "alfa" forumašima sa 3 000 000 postova, 5 zvjedica, i znanjem omeganeurokirurga, ne,- onda ste nevjeni Tome.
nevidim smisao ovoga.
ja sam jedini ovdje koji je napisao svoje puno ime i prezime, i mjesto, zato pokaži malo respecta i dobre volje!
imaš me u imeniku-pa nazovi- rado ću ti prenjeti iskustva
ako te i to nezadovoljava - Alica i Ivo.
Da, wc i nije baš nešto, prostor za presvlačenje ne postoji (ako možeš nazvati ono kraj prozora).
po treći put- 21 dan...jel teško podjeliti na noge, kukove i leđa.??? bos - samo kad sam na kukovima. poslije si morao biti u roza majci u bickama. eventualo znojnik oko glave.  ;D
potršio sam svoju cijelu tipičnu Hrvatsku plaću. ako računam sve zajedno a di je još put , cestarina i gorivo.

Mislio sam da ću nekome možda dati motiv da proba sa ovim načinom pomaganja oko istih problema, jer sam prenio svoje iskustvo .- nailazim na dječje igre.
   
teoantun - to bi trebao znati i sam, ne?

Prošli smo većina nas kroz slične stvari, da napomenem i diskografiju na rebru, milion masera i kiropraktičara. itd, i sve se vrti da treba probati sve-nekom pomogne, a nekom ne.
Nisam još jedino bio kod dr.Peharca, a ne bi mi palo napamet osporavati nekoga kome su njegove metode pomogle, a da meni nisu, a pogotovo ako to nisam ni probao.
Over and out

« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2011, 16:15:55 poslijepodne gocco »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #44 : Svibanj 23, 2011, 16:22:11 poslijepodne »
Pa nije ti Madagaskar ništa učinila, ako je ponovo pitala... Pa možda ej zaboravila, a možda ima i razloga to opet pitati, da bi svi ostali vidjeli koliko to ukupno košta i imaju li mogućnosti tako nešto isprobati...
I još nešto, nemoj se ljutiti na 300 000 postova i na puno zvjezdica, ne razmeće se nitko s time (osim jednog izuzetka, koji se i ne računa), samo ljudi žele biti na čisto sa dijagnozama kao i terapijama.
Osim toga, ti si svoju dijagnozu prepričao, mi smo prepisali medicinske nazive koje su specijalisti pisali... I još zadnje: Pa zar nemaju ljudi pravo biti i nevjerni Tome? ako je mogao Toma, a zbog toga ej svet, što en bi mogli i obični mali forumaši? Ako već spominješ Tomu,a on je dio Sv.Pisma, onda je također u Sv.Pismu apostol Pavao kazao:"Sve triput provjeravajte..."
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #45 : Svibanj 23, 2011, 16:55:58 poslijepodne »
sam sam sebi sad smjesan,ali nije problem koji imam(o) pa evo za sve vas neurokirurge:

« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2011, 16:59:12 poslijepodne gocco »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #46 : Svibanj 23, 2011, 16:57:32 poslijepodne »
E pa nemoj bit sam sebi smješan. Jer to niej za nas, ima ovdje na forumu i neurokirurg.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #47 : Svibanj 23, 2011, 18:53:38 poslijepodne »
Meni ovo liči na jedan dobro nabrušeni skalpel...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #48 : Svibanj 23, 2011, 19:41:01 poslijepodne »
Bas zaj... nalaz....
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #49 : Svibanj 23, 2011, 20:36:17 poslijepodne »
Evo kome se da čitati,možda štogod pomogne...
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #50 : Svibanj 23, 2011, 21:31:36 poslijepodne »
Ja se ne bih usudio kazati da je to tako loš nalaz, jer ima i puno lošijih nalaza i težih dijagnoza. Isto tako neću kazati ni da je bezazlen nalaz. Ali svakako se nadam da će naš neuro ili Kokolina kazati svoje mišljenje. Pa ćemo onda znati. Ali, ako su pojedini već kazali da to nije za skalpel, onda nije ni strašan nalaz. Svakako bi nam svima dobro došla koja riječ od naših specijalista.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #51 : Svibanj 23, 2011, 21:44:54 poslijepodne »
A-ha
sad sam ušao u krug povjerenja , ne?
btw, kad govorite o dr. koji je ovdje jel se to radi o dr.Saftiću ili je to nekakva interna fora?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #52 : Svibanj 23, 2011, 21:50:42 poslijepodne »
"već ugovaram 4 dana zaredom po 2 termina ujutro i popodne."

Koliko znam sprave i ti tretmani se baziraju na analizi misica i njihovom jacanju.
Kakvo je to jacanje u 4 dana. Ustvari ne u 4 dana vec u jedan dan.

"vježbanje do bola...pomak već drugi dan"

Mene zanima objasnjenje sto se to dogodilo u jedan dan prilikom tog vjezbanja. Sto te sprave rade da tako utjece.

Inace poznato da je da je nalaz samo jedan dio price. Isti nalazi druge price. Mene vise zanima kakve si tocno tegobe imao. Nisi mogao sjediti ni 5 minuta, nisi mogao voziti auto, 5 dana si lezao u krevetu,.... To je bitno jer daje opis tezine slucaja.

Eto, to je moje misljenje. I jos jedna stvar. Nitko ovdje nikoga ne optuzuje. Samo nas sve zanima citava prica. Mislim da svi ovdje zele rijestiti svoje problema. Prije toga zele saznati sto vise.

Inace kad kicmenac ode na operaciju i ako tada ode na Cybex i sve to ispadne dobro ja cu reci svaka cast.
Takave price i iskustva mene zanimaju.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #53 : Svibanj 23, 2011, 22:04:08 poslijepodne »
Ja i dalje stojim iza onoga šta sam napisala.
Kuvalja mi je naštetio koljenima iako sam ga upozorila tj njegove fizijatre, da me boli.
Samo koljena sam radila 21 dan.
To je obična pljačka.
Kako me jako puno forumaša osobno poznaje nema potrebe da postavljam ovdje svoje nalaze   ;)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre