Autor Tema: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje  (Posjeta: 49926 )

0 Članova i 25200 Gostiju pregledava ovu temu.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #54 : Svibanj 23, 2011, 22:20:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A-ha
sad sam ušao u krug povjerenja , ne?
btw, kad govorite o dr. koji je ovdje jel se to radi o dr.Saftiću ili je to nekakva interna fora?


ma to je interna zezancija, hahaha.... šala. pa naravno dao on piše.

inače potvrđujem da je ovaj gospodin autentičan jer sam i sam razgovarao s njime prije nekoliko mjeseci.

O tome koliko je nalaz ozbiljan svjedoci da ga nitko nije htio operirati. Bez obzira kakvih tu na forumu dijagnoza ima, a i FBSS-ova. No, ja skoro nisam vidio ovakvu dijagnozu a pratim 5-6 ovakvih foruma. U najmanju ruku zeznuto
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2011, 22:41:37 poslijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #55 : Svibanj 23, 2011, 22:27:28 poslijepodne »
A ja i Veronika nismo autentične?
OK 2:1 protiv Kuvalje, za sada.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #56 : Svibanj 23, 2011, 22:31:18 poslijepodne »
 ;D Vi niste autentične, vi ste zvjezdice.... ;)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #57 : Svibanj 24, 2011, 00:30:36 prijepodne »
Najveća prednost izokinetickih naprava je da ne mogu stetiti jer su tako dizajnirane. Svaka pojedina vježba radi se u položaju gdje zglob nema nikakvo opterecenje i upravo je to najvažnija činjenica.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #58 : Svibanj 24, 2011, 01:32:16 prijepodne »
Onda nije stvar u vježbama ni spravama, već u rukovateljima.......
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #59 : Svibanj 24, 2011, 07:04:54 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A ja i Veronika nismo autentične?
OK 2:1 protiv Kuvalje, za sada.


ja nisam nikad rekla da sam protiv Kuvalje.. ja sam samo iznijela svoje iskustvo sa stanjem u kakvom jesam i u kakvom sam izašla iz toga. Meni izokinetika ima itekako smisla i smatram da je to ispravan način rehabilitacije. Ja sam samo jadna jer meni nije pomoglo, i PITAM se non stop da li bi bilo bolje da sam na takvu rehabilitaciju išla NAKON operacije. Smatram da bi tada to bolje koristilo jer bi u potpunosti mogla napraviti traženo, a ne ovako što se zbog bolova moralo odustati. Naravno da u tom slučaju sam dobila najmanje koristi od toga upravo ja, jer sam opet i dalje s problemima koje imam samo bez para. Vjerujem da bi bilo drugačije da mi je taj disk saniran, a ne ovako. Samo što sad nemam para ni da riješim disk niti za dalje neke terapije, jer sam od svega (ne samo Kuvalje)  preiscijeđena.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #60 : Svibanj 24, 2011, 09:15:41 prijepodne »
..nije stvar ni u rukovateljima nego naprosto u činjenici da to nije za svakoga, na primjer veronika...no priznajem da sam je ja uputio kod dr. kuvalje jer nisam siguran da bi joj operacija pomogla a i dalje ne znam sta bi joj pomoglo....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Onda nije stvar u vježbama ni spravama, već u rukovateljima.......

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #61 : Svibanj 24, 2011, 09:39:48 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
..nije stvar ni u rukovateljima nego naprosto u činjenici da to nije za svakoga, na primjer veronika...no priznajem da sam je ja uputio kod dr. kuvalje jer nisam siguran da bi joj operacija pomogla a i dalje ne znam sta bi joj pomoglo....


taman čitam Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se i mislim si na kraju članka - pa ima nade, a ovo je definitivno sol na ranu..  :'(
eh treba i dalje naći način za pronalaziti snagu u ovoj 'bezizlaznoj' situaciji..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #62 : Svibanj 24, 2011, 10:18:47 prijepodne »
Veronika ako si pročitala moje prijašnje postove mogla si zaključiti da ja nisam nigdje napisala da sam protiv izokinetike.
Napisala sam da je moguće da je to jako dobra metoda.
No iz osobnog iskustva sam se uvjerila da mi je izokinetika naškodila koljenima, imala sam bolove par godina, osobito dok sam se penjala uz stepenice.
Ja zaista ne znam zašto neuro tvrdi da ti strojevi ne mogu naškoditi kad meni jesu naškodili.
Ako on i dalje tvrdi da nije stroj kriv, a ja isto tako smatram, ostaje nam logičan zaključak da je rukovatelj strojem kriv za krivu procjenu.
Kuvalja je za sada imao dvije krive procjene, mene i Veroniku.
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2011, 10:20:48 prijepodne madagaskar »

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #63 : Svibanj 24, 2011, 11:32:00 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
..nije stvar ni u rukovateljima nego naprosto u činjenici da to nije za svakoga, na primjer veronika...no priznajem da sam je ja uputio kod dr. kuvalje jer nisam siguran da bi joj operacija pomogla a i dalje ne znam sta bi joj pomoglo....


taman čitam Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se i mislim si na kraju članka - pa ima nade, a ovo je definitivno sol na ranu..  :'(
eh treba i dalje naći način za pronalaziti snagu u ovoj 'bezizlaznoj' situaciji..

Nemojte članke s interneta shvacati 100% tocno... ipak kirurg koji vas lijeci ili pokusava lijeciti ima najbolji uvid u situaciju. Ono jesu realne opcije, ali ne za svakoga! Pozdrav

p.s. moze se i probati, ali kosta puno a nitko ne moze garantirati uspjeh
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #64 : Svibanj 24, 2011, 12:35:11 poslijepodne »
I ja imam taj annular tear i ja sam bio kod dr. Kuvalje. Meni osobno je to ljudina i pol...iako,radio sam razlicite vjezbe mcenzie,kod peharca itd..medjutim taj disk mi neda mira i ne zelim ga provocirati i bosti se sa rogatima,jer u sustini,on je jaci od mene. Nakon toliko godina patnje,vjezbanja itd..., a ocito sve za nista...odlucio sam se za operaciju(iako jos neznam kada) a nakon toga u cybex,iako cu im naglasiti ultra lagane vjezbe sa malim opterecenjima.
Ovo je mozda reklama,ali sve u svemu jako sam zahvalan doktoru Safticu,sto je napokon otkrio uzrok moje boli,za koju su govorili"to ti je sve u glavi i ostale fore"...
Doktore hvala jos jednom :)))
Veronika,nadam se da ces i ti jedan dan naci nacin kako "srediti to". Ja vucem to od svoje 16 ,sa izgovorom- premlad si da te bole ledja tako!
Prakticki vucem DDD vec skoro 10 god,pod krivom dijagnozom.( konketno, 3.02.2003 sakralizacija i lumbalizacija segmenta L5)...samo ti plivaj i pij puno caja i lumuna...haha yeah right :) 
Eto sto je nase zdravstvo.
Izvukao sam jednu veliku pouku, a to je da definitvno ima razlike privatno ili ovako bolnicki.
Tako da sada bolnice.
Puno srece svima,kako meni tako i vama :)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #65 : Svibanj 24, 2011, 12:55:53 poslijepodne »
Naravno da ne shvaćam članke 100 % točno i naravno da slušam svog liječnika neurokirurga jer mu vjerujem, kao i sve druge liječnike, poslušala sam svakog..
jer borim se za sebe, no borim se i sama sa sobom svaki dan kao i sa strpljenjem koje mi ponestaje.. preda mnom je cijeli život, tek sam počela raditi, planiram djecu,
treba izdržati kralježnica još puno puno svega, a stanje nije dobro i ne znam kako da to riješim.
Već mi prilično smeta što na kraju ispadne nije sve za svakog. Kad će netko reći onda što je za mene. Jer malo mi je nevjerojatno da, kada se sva dijagnostika napravila i pokazala u čemu je problem, ja još uvijek muku mučim s tim.
Ja kao ni bilo tko drugi nisam baš u poziciji da nešto takvog kao što je operacija kralježnice 'isprobavam', to nisu stvari za isprobavanje, a i kako da ja kao običan pacijent laik budem sigurna u ishod, ako stručnjaci kažu da nisu sigurni. I naravno da onda ne želim srljati u operacije. No dokle ovako?
Ne mogu prihvatiti što mi je jedan doktor nedavno rekao: "uvijek nekog nešto boli, nemojte se opterećivati s time."  ???
lako njemu reći koji je zdrav, ali mene već odavno prilično opterećuje ova moja svakodnevnica i kako da prihvatim da je to eto tako, da je normalno da me s 28 godina tako boli svaki dan i normalno je da imam prolaps diska i td. Normalno je da sam svako malo na bolovanju i da se moram non stop opravdavati i na poslu i izvan njega, normalno je da moram zbog toga odgađati svoje  poslovne i privatne planove..jer kao što kaže moj fizijatar nemojte ni slučajno sad razmišljati o djeci. Pa ne znam dokle ću onda odgađati svoju budućnost?

@kicmenac, hvala na željama.. da, eto ti i ja smo slični..ja sam isto zahvalna dr. Saftiću za sve što radi za mene, i što mi je također postavio dijagnozu. Uopće kod mene nije problem da sam neodlučna ili sl, ja bi sutra išla na operaciju samo da mi netko kaže ..mislim, meni fizijatar kad dođem k njemu, kao što ja njemu ponavljam da mi je loše, tako i on meni ko papagaj svaki put kaže ti to moraš operirati. Ali eto, ja se sama operirati ne mogu. Da mogu, već bi si odavno to sve povadila van od muke.




 

početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #66 : Svibanj 24, 2011, 13:25:02 poslijepodne »
Veronika hajd stavi ispod nicka na profili da ti vidimo tzcnu dijagnozu. Koliko si neurohirurga dosada konsultirala i sta su ti oni do sada rekli Da li ti je ista od klasicnih tretmana do sad umanjilo bol..? Imas li neuroposkih ispada ?
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #67 : Svibanj 24, 2011, 13:26:28 poslijepodne »
ooo znam kako ti je!!! tako bi si i ja iscupao sve van koliko iritira i boli.
ali cuj,svako ima svoje misljenje,100 ljudi 100 cudi.
dok se ne kliknes sa doktorom,da kazes "e to je to" ne odustaj :)
P.S. Ako slucajno imas facebook salji u PP
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #68 : Svibanj 24, 2011, 14:09:26 poslijepodne »
Veronika, ako se za trudnicu kaže da je u blaženom stanju, a zaista i jest, te ako većina trudnica se proljepša, jednostavno su tada u svom lijepom sretnom svijetu, pa što onda slušaš fizijatre i njihove preporuke o djeci? Ipak je to pitanje tvoje sreće. I tko zna, možda ćeš tada i ozdraviti.... Nikad se ne zna.... :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #69 : Svibanj 24, 2011, 15:00:11 poslijepodne »
Upravo tako ...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #70 : Svibanj 24, 2011, 18:02:51 poslijepodne »
bojane....
što god i koliko god napisao i ponovio---ti i dalje si u biti skeptik. razumijem te.
ajd sad probaj samo na tren prihvatiti činjenicu da me je dr.Saftić uputio na izok.vj....i odem ...sa još većim nepovjernjem nego ti sad ( jer još nisi ni bio, ne?), i gle...pomoglo mi je.
Na moju sreću. nekima nije...žao mi je. razumijem njihovu ogorčenost, naravno onih koji su to prošli, jer nije pomoglo, ali nisam od onih koji bi si zato dao za pravo na bilo koji način dovesti u pitanje stručnost ljudi koji takve stvari provode.
vidi , možda , ali samo možda je caka u tome što sam navikao tijelo na određene napore u teretani, freak sam za vježbanje pa možda tijelo i mišići izbalansiraju brže i bolje nego kod onih koji ma nije pomoglo-neznam...nagađam.
ovdje nisam da bih hvalio/reklamirao/prozivao nekoga (kad smo kod toga-njima te vjeruj mi netreba jer su krcati---zadnja ekipa je bio dečko iz B.Luke i par iz Beograda), već sam samo iznio svoje iskustvo.
Tvoje je da li ga prihvaćaš ili ne.
Što se tiče detaljnih opisa stanja---pa prijatelju, zar moram opisivati ono što i sam prolaziš?
moram?
da, naravno da sam 7 dana bio full nepokretan, prije 3 godine, trnci u nogama, lani sve do stopala, auto ne duže od pola sata, sjedenje izbjegavam, ...neda mi se više, pa to bi i sam trebao znati.
---------------
Mada, što se tiče mog nalaza MR --ovo je čitanje radiologa, dok pregled snimaka od strane neurokirurga je bio puno "blaži"---podudarao se iskaz sva tri, da ja nisam za operaciju iako nalaz je škakljiv...jer moje fizičko stanje je 3 put bolje od nalaza. kraj citata.
Doduše dr.Stančić mi je nakon diskografije zakazao fiksaciju 2.1.2012.
Nisam baš oduševljen postupkom...po komentarima i svjedočenjima ljudi.

Javna zahvala dr.Saftiću - je skup, ali mi je jedini rekao laičku dijagnozu i kako stvari stoje te me uputio dr.Kuvalji.
pozdrav...

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #71 : Svibanj 24, 2011, 20:41:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
...dovesti u pitanje stručnost ljudi koji takve stvari provode.

Stručni su bili i liječnici u slučaju Maškalin......   Ili, kako reče naš neuro, ako nije sve za svakoga, zašto ti stručnjaci nisu to primjetili kod naše forumašice, već je imala tri godine problema s koljenima.....
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2011, 21:02:17 poslijepodne teoantun »
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre