Autor Tema: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje  (Posjeta: 49828 )

0 Članova i 117 Gostiju pregledava ovu temu.

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« : Svibanj 12, 2011, 17:00:03 poslijepodne »
Zovem se Goran, 39 god...
l5/s1 prsnuo, l2-l5 svaki na jednu stranu po 2-5 mm.
ludilo, ha?
prirodno širok spinalni kanal...jedino dobra stvar. prošao terapije-Lumbago klinika,struje i magnet u bolnici, razni maseri i kiropraktičari, Daruvar (dr.Egić)- akupunktura(pomoglo 2 mjeseca), diskografiju na Rebru kod dr. Stančića koji me odbio za operaciju stabilizacije, bio u Vertebralisu-dr.Saftić - također ne pod nož. Zašto?
Ozljede sam zaradio u teretani tako da nekakva muskulatura već postoji, ali kao i većina ne ona koja treba- leđa i stomak. Dr. Saftić me preporučio za izokinetičke vježbe kod  dr.Kuvalje na Šalati.odlazim , skeptičan, .....21 dan vježbi...meni super, jer ionako volim vježbu...12 mj. lani ...sve do unazad par dana...stanje neopisivo dobro!
Napokon nešto što ima efekta!
pred Uskrs lagano peckanje i onaj blesavi neugodan osjećaj u leđima...nečekam , već ugovaram 4 dana zaredom po 2 termina ujutro i popodne...vježbanje do bola...pomak već drugi dan, sad opet kao nov.
pozdrav                                                                                                                                                                                                     
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2011, 22:43:22 poslijepodne bojan »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #1 : Svibanj 12, 2011, 17:12:17 poslijepodne »
Niti je meni Kuvalja pomogao niti onima koji su išli u to vrijeme sa mnom na vježbe.
Bitno da mi je uzeo 4000 kn i naškodio koljenima tako da sam imala jake bolove u njima iduće dvije do tri godine  ::)

Lijepo je čuti da Kuvalja bar nekome pomaže, no koliko sam primjetila to su gotovo uvijek sportaši ili bivši sportaši, svi ostali mogu Kuvalju slobodno zaobići u širokom luku osim ako im je džep pretežak pa ga žele malo olakšati.
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2011, 22:43:52 poslijepodne bojan »

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #2 : Svibanj 14, 2011, 20:32:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zovem se Goran, 39 god...
l5/s1 prsnuo, l2-l5 svaki na jednu stranu po 2-5 mm.
ludilo, ha?
prirodno širok spinalni kanal...jedino dobra stvar. prošao terapije-Lumbago klinika,struje i magnet u bolnici, razni maseri i kiropraktičari, Daruvar (dr.Egić)- akupunktura(pomoglo 2 mjeseca), diskografiju na Rebru kod dr. Stančića koji me odbio za operaciju stabilizacije, bio u Vertebralisu-dr.Saftić - također ne pod nož. Zašto?
Ozljede sam zaradio u teretani tako da nekakva muskulatura već postoji, ali kao i većina ne ona koja treba- leđa i stomak. Dr. Saftić me preporučio za izokinetičke vježbe kod  dr.Kuvalje na Šalati.odlazim , skeptičan, .....21 dan vježbi...meni super, jer ionako volim vježbu...12 mj. lani ...sve do unazad par dana...stanje neopisivo dobro!
Napokon nešto što ima efekta!
pred Uskrs lagano peckanje i onaj blesavi neugodan osjećaj u leđima...nečekam , već ugovaram 4 dana zaredom po 2 termina ujutro i popodne...vježbanje do bola...pomak već drugi dan, sad opet kao nov.
pozdrav                                                                                                                                                                                                     


Odlicno!



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #3 : Svibanj 15, 2011, 09:21:37 prijepodne »
pa uvijek je lijepo pročitati da je nekome nešto pomoglo..najgore je to što u ovoj kalvariji koju prolazim(o) svim silama želimo si pomoći i onda bez obzira na sve isprobavamo ama baš sve..Na kraju ispadneš bez puuuno para -moja teško (teško zbog bolova koje trpim tamo 8 sati svaki dan) zarađena plaća je zadnje dvije godine trošena većinom na sve žive i nežive terapije, privatne preglede i gorivo),ispadneš još više jadan i opterećen svojom situacijom zbog toga jer ti nije ništa bolje ili ti je, ne daj nikome, lošije. Ja sam 2 puta bila tamo, naravno 2 puta platila 1776 kn testiranje -to je naime "s popustom", inače je preko 2000 kn (testovi su ispali vrlo vrlo slični jer su rađeni s razmakom od godine dana, ali eto bili su prestari pa se naravno trebalo ponoviti) i onda 150 kn svaki trening plus gorivo svaki dan do Zagreba (100km u jednom smjeru!) i puuno nade i volje. Na kraju kad smo počeli s najvažnijim dijelom-kičmom tu me strašno počelo boljeti, tako da 3 sata poslije nisam smjela napraviti nikakav pokret zdjelicom ili stati na noge koliko me rezalo u disku..srećom po noći se to kolko tolko smirilo, no drugi dan kad sam trebala nastaviti s tim su tamo odustali. I što dalje? Nakon toga mi ni oni ni osoba koja mi je preporučila to vježbanje nisu odgovorili ..a ovi bome nisu ni vratili pare. A da ne pričam kako tamo izgleda.. Za tolke pare koje dobivaju bi mogli barem malo urediti prostor, dobro prostor ni nije bitan ako pomognu da ti bude bolje, ali ipak..Sve staro, hladno, treneri puše cigarete u sobi pored pa su prozori naravno otvoreni da se prozračuje, a ako si po zimi tamo nije ugodno vježbati na propuhu i hladnoći.. Da ne kažem kako je kad si na dogovoru (sjediš a doktor ispred tebe puši cigaretu i izračunava rezultate testova, a ti se gušiš u smradu). Ali neka, srećom da bar nekome pomognu. Meni su na kraju rekli da k njima većinom dolaze osobe NAKON operacije, a ne ovako ko ja s rascjepom u disku. Dobro da su mi to rekli na kraju svega dok sam jadna i razočarana i bez para odlazila doma. Neka nitko ne zamjeri, ali to je bilo moje iskustvo s izokinetičkim vježbama kod dr. Kuvalje i napisano je bez trunke pretjerivanja.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #4 : Svibanj 16, 2011, 18:16:35 poslijepodne »
Ja nisam bila kod Peharca ali je nekim mojim prijateljima pomogao.

No bila sam kod Kuvalje-Jednom riječi KATASTROFA.
Pa samo molim Atletičara da ne stavlja njih dvojicu u isti koš

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #5 : Svibanj 16, 2011, 18:49:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja nisam bila kod Peharca ali je nekim mojim prijateljima pomogao.

No bila sam kod Kuvalje-Jednom riječi KATASTROFA.
Pa samo molim Atletičara da ne stavlja njih dvojicu u isti koš

Ma nisam ja njih stavio u isti koš, samo kažem s financijske strane ne mogu si priustiti takve stvari kao sto bi to vjerovatno doktori htjeli. Tu sam mislio kad sam ih oboje nabrojio, a ne na stručnost u to ne ulazim.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #6 : Svibanj 16, 2011, 23:58:50 poslijepodne »
Ja sam vrlo skeptičan za korištenje Cybexa za rijesavanje ozbiljnijih problema kraljeznice. Mislim da ce biti zanimljivo saznati jos neka iskustva. Mislio sam otici do Cybexa da vidim o cemu se radi ali ako je pocetni pregled 2000 kn to mi se cini pretjeranim. Osobno sam bio kod jednog "sportskog" strucnjaka koje me tokom 6 mjeseci nabildao i mogao sam plivati po 2 km kao od šale ali kad je stvar nakon toga pukla bilo mi je losije nego ikada prije. Kod tog covjeka me poslao jedan ortoped i kao tip je bio bas za takve kao sto sam ja. Osobni trener i sve prilagodjeno. Toliko o pumpanju.

Prvi post mi se cini vise kao reklama. Registracija, jedan post i to je to. Da ne bi bilo krivo shvaceno. Ja sam i za pisanje pozitivnih iskustava i pohvale. Cak i kad se napravi samo jedan post. Vrijeme pokaze realno stanje. Za sada imamo 2 negativna i jedno pozitivno iskustvo.

Inace bilo bi super da netko napise kakve se to tocno vjezbe rade.
I jos jedna stvar. Nije onekad pitanje kakvo je stanje sad, nego kako ce biti za 5 ili 10 godina.

Ovo je bio jedan pokusaj da se dobiju informacije o Cybexu
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2011, 00:11:07 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #7 : Svibanj 17, 2011, 00:18:07 prijepodne »
Izokinetiku rade u Termama Selce i znam da je sada Kostelić tamo nakon operacije. Ali tamo su Biodex sprave.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #8 : Svibanj 17, 2011, 07:29:35 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Inace bilo bi super da netko napise kakve se to tocno vjezbe rade.
I jos jedna stvar. Nije onekad pitanje kakvo je stanje sad, nego kako ce biti za 5 ili 10 godina.


da, užasno je to skupo i jaako malo ljudi si to može priuštiti..mislim, ljudi su u takvoj odvratnoj situaciji i onda će u tom očaju odreći se svega i dati zadnju kunu, ići u minus ko ja i sl. samo da si to plate jer naravno nadamo se da će konačno biti bolje.. a najgore je od svega dok 2 puta platiš tolko ko ja..

Sad ću im htjela ne htjela raditi i reklamu jer ću staviti link na njihove stranice jer su tamo slike pa da dobijete dojam kako vježbe izgledaju..opisat ću ih laički, ko zna bolje neka piše..vježbe su ono na tim spravama, teške su jer se radi s opterećenjem koje je kao dozirano s obzirom na napravljene testove, ali ubzo postane prilično teško..prvo se radi za koljena (sjediš na spravi sličnoj u teretani na kojoj se rade noge Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se). Toliko se napinješ i mučiš da napraviš taj pokret nogom da se toliko savijaš u donjem dijelu kičme tako da mi je disk došao u mozak valjda kolko me rezalo..ali to tak valjda mora biti tamo..puno put sam pitala i govorila kako me jače boli, ali imaš određeni broj ponavljanja s različitom težinom i "tjeraju" te da čim brže i jačeš radiš s nogom, i onda naravno ne možeš kontrolirati donji dio leđa.. onda nakon tjedan dana se radi test napretka, ako je ok ideš na kukove (ležiš i slično ko za noge povlačiš i ispružaš nogu Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se) i onda opet nakon tjedan dana test napretka i na kraju su vježbe za kralježnicu (stojiš i sagibaš se i dižeš to što ti stave na tebe (Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se). To mi je kao što sam rekla u prijašnjim postovima bilo najgore i dok sam prvi dan jednu seriju napravila oni su odustali jer me previše boljelo. Imala sam osjećaj da će mi se raspast sve u donjem dijelu leđa do kraja, a reakcija poslije je bila više nego užasna.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #9 : Svibanj 17, 2011, 09:29:07 prijepodne »
Obzrom da pričate o izokinetici, što mi je izuzetno drago, evo par rječi i od mene. Naime kada sam obilazeći veći dio svijeta učio svoju MISS neurokirurgiju u naprednim centrima susretao sa se sa čitavim odjelima za izokinetičku rehabilitaciju. Bilo koja operacija na kralježnice nakon koje se ne provede dobra rehabilitacija naprosto nema smisla jer napominjm operacija nije izliječenje jer to što se operira nije bolest. Kralježnicu drže mišići. Ovisno o snazi, napetost i kontraktibilnosti pojedinih mišićnih skupina ovisi biomehanička stabilnost kralježnice to jest tzv neutralni položaj. To je položaj u kojem je težina raspoređena na disk i male zglobove idealno i samo takvo stanje ne doprinosi oštećenju. Puno tu ima čimbenika koji se moraju izokinetički istestirati a potom ispraviti da bi se došlo do idealnog položaja u kralježnici kako ne bi došlo do dodatnog oštečivanja i onako loše kralježnice. Zašto ja mislim da je izokinetika najbolji oblik rehabilizacije i fizikalne terapije: pa naprosto zato što se vježbe ne rade napamet. Ona testiranja koja dr. Kuvalja napravi rezultat su mukotrpnog dugogodišnjeg rada stručnjaka sa mašinskog fakulteta koji  se bave izokinetikom i koji su zajedno sa liječnicima postavili standard da bi se moglo reći šta je to idealno za neku osobu ovisno o dobi, spolu, konstituciji. Kada se dobiju objektivna odstupanja od idealnog onda se provedu izokinetičke vježbe koje će to ciljano ispraviti. E sada zašto to nekome ne pomogne? NE znam, ali tko u medicini sve zna??? Zašto moja operacija nekom ne pomogne? odgovor je isto tako ne znam, ali ono što znam je da od sto operirani 95 je zadovoljno a 5 nije. Ista stvar je i sa izokinetikom i ja ću je i dalje  preporučiti svakome onom za koga mislim da će mu pomoći....

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #10 : Svibanj 17, 2011, 11:29:54 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Obzrom da pričate o izokinetici, što mi je izuzetno drago, evo par rječi i od mene. Naime kada sam obilazeći veći dio svijeta učio svoju MISS neurokirurgiju u naprednim centrima susretao sa se sa čitavim odjelima za izokinetičku rehabilitaciju. Bilo koja operacija na kralježnice nakon koje se ne provede dobra rehabilitacija naprosto nema smisla jer napominjm operacija nije izliječenje jer to što se operira nije bolest. Kralježnicu drže mišići. Ovisno o snazi, napetost i kontraktibilnosti pojedinih mišićnih skupina ovisi biomehanička stabilnost kralježnice to jest tzv neutralni položaj. To je položaj u kojem je težina raspoređena na disk i male zglobove idealno i samo takvo stanje ne doprinosi oštećenju. Puno tu ima čimbenika koji se moraju izokinetički istestirati a potom ispraviti da bi se došlo do idealnog položaja u kralježnici kako ne bi došlo do dodatnog oštečivanja i onako loše kralježnice. Zašto ja mislim da je izokinetika najbolji oblik rehabilizacije i fizikalne terapije: pa naprosto zato što se vježbe ne rade napamet. Ona testiranja koja dr. Kuvalja napravi rezultat su mukotrpnog dugogodišnjeg rada stručnjaka sa mašinskog fakulteta koji  se bave izokinetikom i koji su zajedno sa liječnicima postavili standard da bi se moglo reći šta je to idealno za neku osobu ovisno o dobi, spolu, konstituciji. Kada se dobiju objektivna odstupanja od idealnog onda se provedu izokinetičke vježbe koje će to ciljano ispraviti. E sada zašto to nekome ne pomogne? NE znam, ali tko u medicini sve zna??? Zašto moja operacija nekom ne pomogne? odgovor je isto tako ne znam, ali ono što znam je da od sto operirani 95 je zadovoljno a 5 nije. Ista stvar je i sa izokinetikom i ja ću je i dalje  preporučiti svakome onom za koga mislim da će mu pomoći....
Prst gore...thumbs up :)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #11 : Svibanj 17, 2011, 12:02:44 poslijepodne »
Naravno da to sve ima smisla, logično je i da bi po svemu trebalo pomoći, nekima možda i pomogne, ja niti ne govorim ljudima da ne idu na takav vid rehabilitacije, cijenim sve ljude koji su mi željeli pomoći, ali ja se pitam da li je moglo biti bolje i korisnije da sam otišla nakon operacije, a ne sada kad je stanje takvo kakvo je i kada je previše boljelo da se nije moglo ni nastaviti.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #12 : Svibanj 17, 2011, 16:39:12 poslijepodne »
Možda izokinetičke vježbe same po sebi jesu dobre no Kuvalja ih onda provodi na izuzetno loš i nestručan način.
U svakom slučaju preporučujem tog čovjeka zaobilaziti u širokom luku.
I ja sam isto kao i Veronika (koju sam osobno upoznala i vrlo je draga osoba) dva puta platila testiranje jer je prvo eto malo zastarilo
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2011, 16:41:31 poslijepodne madagaskar »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #13 : Svibanj 17, 2011, 22:15:32 poslijepodne »
Gledam onaj stroj na slici na stranici za kralježnicu i nekako mi to cudno izgleda. Nisam bas siguran da netko tko je imao operaciju ili ima bolove moze u tome raditi vjezbe. Ja sam prije za kvalitetnu manualnu terapiju. Peharec ili Reaktiva. Znam jako dobro iz osobnog iskustva sto terapeut moze s rukama.
U svakom slucaju volio bi cuti pozitivno iskustvo sa Cybexom od nekoga tko je bio na operaciji i da napise koliko je trajao oporavak i sto je sve radio.

I ako netko moze napisati da li se rade samo pravocrtne vjezbe na stroju ili postoje vjezbe rotacije i na koji nacin se rade.
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2011, 22:35:44 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #14 : Svibanj 17, 2011, 22:46:27 poslijepodne »
Sjedneš u tu spravu na stolicu i noge ti opterete utezima koje potežeš ravno ispred sebe kao da želiš nekoga udariti.
Opterečenje se postupno povečava.
Kažeš im da te koljena bole ali te oni uvjere kako je to potpuno normalno.
Koliko sam tamo čula, svi su se žalili da ih koljena bole, čak i sportaši koji su se vračali nakon njihovih odrađenih tretmana.
Samo koljena sam radila oko 3 tjedna, pa računaj kolko to košta.
A bol u koljenima mi nije prošla iduće dvije do tri godine, osobito me jako boljelo dok sam se penjala uz stepenice.
Vježbe za kukove radiš na leđima, podižeš pravocrtno nogu po nogu opterečenu utezima.
Ništa što se ne bi moglo raditi doma, besplatno i bez opasnosti po vlastita koljena.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #15 : Svibanj 17, 2011, 23:06:10 poslijepodne »
Nedavno je u RH bio jedan poznati sportas iz EU, operiran endoskopski, kraljesnica totalno u banani. Danas zahvaljujuci minimalno-invazivnoj kirurgiju kraljesnice te izokinetickim procesom i dalje na vrhunskoj razini igra svoj sport.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #16 : Svibanj 17, 2011, 23:35:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sjedneš u tu spravu na stolicu

Sjedneš...? Pa meni neurokirurg uopće ne dozvoljava sjedenje, kamoli da bi sjedio u tome i činio kojekakva opterećenja...

I naš Kostelić je vrhunski EU sportaš, pa id eu Daruvarske toplice i u Terme Selca, a ne ide kod u taj Cybex....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 i izokinetičke vježbe kod dr. Kuvalje
« Odgovori #17 : Svibanj 17, 2011, 23:46:40 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nedavno je u RH bio jedan poznati sportas iz EU, operiran endoskopski, kraljesnica totalno u banani. Danas zahvaljujuci minimalno-invazivnoj kirurgiju kraljesnice te izokinetickim procesom i dalje na vrhunskoj razini igra svoj sport.

Ne sumnjam da nema takvih slucajeva jer Cybex u suprotnom ne bi ni radio. Mene zanima prica pravog pacijenta. Da cujem nekoga od krvi i mesa sto je sve prosao, kakav je bio tijek terapije, stanje prije, stanje poslije. Mislim da su sportasi malo drugacija prica. Znam da ih puno ima kraljeznicu u gadnom stanju ali isto tako njihova muskulatura i sve ostalo je na puno visem nivou od "obicinih" ljudi.

Onaj prvi post ne brojim u realne. Po meni to je prica za malu djecu. Pecakanje i rijesavanje stvari drugi dan. Takve stvari se rijesavaju masazom. Inace prijatelj je bio kod jednog fizioterapeuta koji ima zavrsen DIF i ima ordinaciju. Prijatelj je kao od stijene odvaljen i bavi se fanaticno sportom. Trebalo je dosta masaza i ciljanih vjezbi u parteru da rijesi trnjenje noge i male bolove koje je imao. MR mu je bio vise nego dobar. Toliko o rijesavanju stvari u dan-dva. Kad uhvatim vremena mislim da cu otici u tu ordinaciju da cujem misljenje o mom slucaju i budem napisao izvjestaj.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre